דיוני סדרות לתחילת השבוע

Lion_Heart

Well-known member
אאורקה-PILOT וקצת על - מחסן 13

אז ה PILOT מתחיל בציטוט - A little knowledge is a dangerous thing, so is a lot
מתחילים בלילה, מדען עובד על המצאה מוזרה ונראה שזה מתחיל לעבוד
עוברים למכונית בדרך, מרשל פדרלי בשם ג'ק קארטר ועצירה צעירה שמסתבר אחר כך שהיא הבת שלו שברחה מהבית של האקסית שלו והתחזתה לדיילת במטוס, הם הלכו לאיבוד ולילה וגשם, ואז קורה משהו, מכונית באה מולם(עם אורות גבוהים) ,זואי(הבת) מסתכלת ומהמכונית השנייה היא רואה את עצמה, מחייכת ומנופפת אליה, אבא שלה לא מאמין, כי מי היה מאמין, ואז, כלב באמצע הכביש...והלכה המכונית , למזלם הם ממש ליד עיר שכאילו צצה משום מקום ,
בזמן שהם מחכים שיתקנו את המכונית, (ע"יי המכונאי המקומי, בחור נהדר בשם הנרי שמתקן מכוניות רק בתור תחביב... בתור עבודה הוא מתכנן מעבורות חלל וחלליות באופן כללי)
ג'ק מוצא תעלומה , ילד נעלם מקראוואן ש חורים דיי גדולים נפערו בו, וג'ק היחיד שמוצא את הילד, למרות שכל הצבא מגיע לחפש, וזה מרשים את השריף , ואת אליסון בלייק, שמראה לו (אחרי שהוא חותם על מסמך NDA ) ש...
העיירה סובבת מפעל, בשם GLOBAL DYNAMICS (שאי אפשר לראות ,לא את העיירה ולא את המפעל כי שדה כח בלתי נראה)
שמתעסק בכל סוגי המדע , הלרוב בדיוני, וכל מי שעובד שם הוא מדען הכי טוב מסוגו, וכמויות הכסף שהולכות שם על מדע הן אסטרונימיות

היא גם מספרת לו שהעיירה (אאורקה) נוסדה בשלהי מלחמת העולם השנייה ע"יי אלברט איינשטיין שהבין שמדע הוא הנשק הכי חזק שיש,והעיירה נוסדה על מנת שמדענים יוכלו לחיות וללמוד ולעבוד בלי הפרעה, והקטע של העיירה באופן כללי זה להפוך מדע בדיוני למדע ישומי , וכל מי שחיי בעיירה הוא או מדען, או משהו בדומה לזה , וכולם אבל כ-ו-ל-ם תמיד עסוקים בניסוי מוזר זה או אחר ,
שמשום מה תמיד נגמר בסוג זה או אחר של אסון
וזה מה שקורה, המכונה שהמדען הפעיל , מתחילה לפעור חורים ביקום, מה שפוצע את השריף המקומי בצורה דיי קשה ,המדען מנסה לתקן וBOOM, מתפוצץ, הזמן אוזל, אף אחד מהמוחות הגדולים לא יודע מה לעשות...ואיךשהוא ג'ק מציל את המצב, בכך שהוא גורם לבנה האוטיסט\גאון של אליסון לכתוב נוסחה סופר מסובכת מהזיכרון ו...המצב ניצל, הידד!
בזמן שהותו בעיר, ג'ק פוגש כמה אנשים
אליסון בלייק , מתווכת בין GD והממשלה הפדרלית, זאת שדואגת שהחברה תעשה רווחים , וגם רופאה
וינסנט- השף בבית הקפה המקומי(שפועל בצורה חינמית למדי) ואפשר לאכול שם הכ-ל...לא,באמת, לא משנה מה תזמין תוכל לקבל...ולא ברמת ההגיוני והסביר, מה שתרצה, ומאיפה שתרצה, יש את זה שם(יאממ יאממ)
הנרי, מכונאי , בחור סימפטי סך הכל , אבל כמו שאמרנו, בונה חלליות\מעבורות חלל\ מנועים נסיוניים\ דברים מוזרים באופן כללי

ג'ו לופו, סגנית השריף התמיד עצבנית שיודעת בעל פה כל סוג של נשק שקיים, היתה בעברה U.S. Army Ranger ,

פארגו, ההגדרה הקלאסית של חנון שבהתחלה חסר ביטחון ,אבל מדען מרשים ביותר !
בברלי בארלו ש...ש...

ו לוג'ק- כלב עם מנת משכל של איינשטיין, עדיין כלב חמוד!

בסופו של דבר , ג'ק חוזר לעיר , רק לגלות שהוא קיבל קידום משמעותי...הוא כעת...שריף של עיירה בשם אאורקה, מסתבר שהשריף הקודם פרש( ושהוא בסדר, יד ורגל ביונים)
ועכשיו אאורקה, על כל מדעניה היא הצרה שלו!
ועל זה הסדרה בונה

רק דבר קטן
אאורקה ומחסן 13 לדעתי הן סדרות דיי דומות (באותו יקום משותף,אגב)
שפשוט אאורקה כולה מד"ב
ומחסן 13 כולו פנטזיה
אבל הסגנון שלהם דיי דומה

Lion_Heart

Well-known member

עוד משהו קטן ששכחתי לכתוב בקשר לפרק
סוף הפרק, אישתו של המדען (שמת)והאמא של הילד, באה לספר את צרותיה לבברלי (ת'רפיסטית מסוג כלשהו ) ומספרת לה שבעלה עבד עם אנשים מפוקפקים ומסתוריים
אז בברלי מרעילה אותה . כי...קונספירציה!
איךשהו שכחתי לכתוב את זה

מילי08

Well-known member
אגב, (סוג של)

ראית פרינג'? לדעתי היו הרבה נקודות דמיון בין הסדרות, אפילו בשם של חברת הטכנולוגיה הגדולה.
ואגב 2, אהבתי יותר את המדען הראשי בפיילוט מאשר את המחליף שלו

Lion_Heart

Well-known member
ל אאורקה

אכן ראיתי, אבל פרינג' הרבה יותר אפלה,מתוכננת מראש וגורית( אני ממש ממש אוהב אותה!)
ושאלה, האם את יודעת על מי מבוסס המדען המחלי? זה ממש בולט לעין לדעתי

(אני דיי בסדר איתו)

מילי08

Well-known member
אין ספק, אבל שיעשע אותי למצוא דמיון ביניהן

חייבת לומר שהעונה האחרונה של פרינג' היתה ממש מאכזבת.
לגביי המדען.. לא זוכרת ��. זה אומר שאין ספק שאני צריכה לצפות שוב

Lion_Heart

Well-known member
העונה האחרונה

היתה התוצאה של העונות שבאו לפניה...
אבל כן, לא מלהיבה, אני משער

ותחזרי אלי עם התשובה
בקשר למדען המעצבן

limors2

Active member
צופי The Witcher שנותרו מבולבלים- נטפליקס באו לעזרתכם

הם הוציאו ציר(י) זמן שכולל את כל אירועי הסדרה בצורה כרונולוגית, שמחולקים לעלילות כלליות ועלילות של כל דמות בנפרד. אפשר לעבור שנה שנה ולראות מה קרה, למי זה קרה ואם/איך העלילות מתחברות אחת לשניה. יש גם הרבה מידע מעבר, על דמויות ומקומות בעולם. מעניין לקריאה. במיוחד בעבודה

&nbsp
כולל
ים לעונה כולה, אז לא מומלץ לקרוא אם לא צפיתם בכולה, אבל אם תלחצו בטעות על הקישור סתם כדי לראות מה זה לא תחשפו למידע קריטי במיוחד:
http://witchernetflix.com/en-gb
&nbsp
&nbsp

kordilia snake

New member
זה אף פעם לא סימן חיובי שאתה צריך להוציא

חוברת הפעלה לסדרה שלך.
&nbsp
רק אומרת
.

Lhuna1

New member
נכון, מוריד לי את החשק לצפות כי כבר ברור לי שלא אבין מה הולך

limors2

Active member
לדעתי כולם ממש מגזימים(
כללי לסדרה, בלי פרטי עלילה)

יש 3 דמויות ראשיות, וה"בעיה" היא שהעלילה שלהן לא מתרחשת במקביל. חלקים מתחברים, לפעמים יותר ולפעמים פחות, אבל בגדול חלקים מהסיפור של כל אחת מתרחשים בקו זמן אחר. אישית זה ממש לא הפריע או בילבל אותי, בכלל, וזה לא שלא ראינו בעבר סדרות שקפצו הרבה בזמן. ההבדל הוא שפה לא הוסיפו לנו הודעות של "20 שנה לפני" ופשוט גילינו איך הכל מתחבר ומשתלב ככל שהסדרה התקדמה.
&nbsp
יש דברים שנבעו מהקפיצות האלה בזמן שכן ביאסו אותי, אבל זה כבר ספוילר יותר נקודתי ולא באמת קשור לבעיה הזו
&nbsp
(וצפיתי בסדרה בלי שום ידע מקדים עליה, זה לא מנע ממני להבין ולהנות מכל פרק)

Lhuna1

New member
שכנעת אותי קצת (כלומר שכנעת אותי שאני רוצה בעקרון לנסות)

limors2

Active member
יופי!

כי הדיעות באמת חצויות- הרוב המוחלט של מי שאני מכירה שמגיע עם יותר חיבור לפנטזיה ודברים בסגנון ממש מפרגן לסדרה. במקרים כאלה, אם היא נראית מעניינת הייתי מנסה בכלזאת

Don Nirtin

New member
מי היה מאמין שהשבוע עוד לא נגמר.

אני כרגע חזק על AJ AND THE QUEEN.

הכתר
עד פרק 3X06 כולל

העונה הזאת באמת מצוינת ובנתיים נעשית טובה יותר מפרק לפרק.
&nbsp
צ'ארלס כל כך מסכן. חשבתי שאין סיכוי שיוכלו לגרום לי לרחם עליו יותר ממה שריחמתי עליו בפרק בעונה שעברה שהוא צריך להיות בבית ספר הנוראי ההוא...
ובעצם הפרק הזה לא היה כל כך נוראי, אבל שם לפחות עוד נראה שאמא שלו בצד שלו, הפעם בקושי היה משהו על הקשר שלו עם אבא שלו, אבל הסוף עם אליזבת' היה קטלני כשהיא מבהירה שאף אחד, גם במשפחה, לא רוצה לשמוע מה יש לו לומר.
(במקרה מצאתי את הקטע ביו-טיוב אז אני מצרף אותו)
&nbsp
חוץ מזה הפרק עם העיירה הוולשית שהבית ספר שלה נקבר במפולת היה קשה נורא. באופן כללי זה נוראי לחשוב על מוות של כל כך הרבה ילדים, אבל לראות אסון נוראי בטלוויזיה זה לא באמת מרשים כל כך כי יצא לי לראות הרבה (כל מיני אפוקליפסות ודברים) אבל המראה של הקבר הארוך שמלא בארונות קטנים של ילדים היה ממש סכין לבטן.
*מה שכן, זה מסוג הפרקים שמרגיש שאין ממש צורך שיהיו בסדרה על המלכה. סרט טלוויזיה או מיני סדרה רק על האירוע הזה היה יכול להיות יעיל יותר.
&nbsp
הפרק על הטיול של מרגרט לארה"ב היה מעולה. אם כי חזר על המון נקודות שכבר דשו בהם בעונות קודמות לגבי מערכת היחסים של אליזבת' ואחותה.
&nbsp
הפרק עם אמא של פיליפ היה ממש טוב. והיה מעניין שהציגו את הנסיכה אן (כבוגרת יותר) ואת הנסיכה אליס (אמא של פיליפ) באותו פרק לראשונה.
היה עצוב כמה שפיליפ מלא כעס כלפיה ומאוד נוגע ללב כשהוא בא אליה אחרי שהוא קרא את הכתבה עליה והבין אותה יותר לראשונה.
*חוץ מזה בפרק היה בתפקיד העיתונאי את קולין מורגן שאני מאוד אוהב.
&nbsp
כל השחקנים החדשים מאוד טובים בתפקידים שלהם. בהחלט אוליביה קולמן בתפקיד המלכה.
אבל אני הרבה פחות אוהב את אליזבת' בפרקים האלו. היא נעשתה קרה יותר.
ואני שמח שהסוסים שלה מפסידים במירוצים

kordilia snake

New member

לדעתי פרקים 3 ו-6 הם שניים מהפרקים הכי טובים בסדרה כולה והפרקים הכי טובים בעונה הזאת.
&nbsp
אוליביה קולמן הייתה כ"כ טובה בפרק 3 שפשוט שכחתי מאותו רגע מקלייר פוי, והסוף של הפרק גם אם הוא היה טיפה קיטשי היה פשוט ואו.
ודווקא הם הסבירו בכתוביות בסוף הפרק שכול הסיפור בעיירה הזאת השפיע הרבה על אליזבת' ושהיא חזרה לשם יותר מכול מקום אחר לאורך השנים אז כן לדעתי זה כן היה נחוץ להביא את הסיפור הזה.
&nbsp
ופרק 6 אותו הדבר, תמיד חשבתי שצ'ארלס הוא דוש ולא אהבתי אותו בגלל כול הסיפור עם דיאנה. אבל ג'וש אוקונור עשה עבודה כ"כ טובה בפרק שאי אפשר שלא להרגיש סימפטיה ורחמים כלפיי צ'ארלס.
&nbsp

למעלה