דיוני סדרות לסוף השבוע

איכשהו בפרק הזה כאילו פחות קרה

כלומר לעומת שני הפרקים הקודמים שהרגישו עמוסים מאוד בעלילה.
כאן פשוט ווסלי וגאן הוכיחו למורדים שהם לא משרתים של הממלכה והצטרפו אליהם. אנג'ל ופרד הצטרפו אליהם ואז הלכו להלחם בגרוסלג. המורדים תקפו את הטירה עם קצת ערמומיות מצד ווסלי והטובים ניצחו.
כלומר היו כל הקטעים של להבין שלורן עדיין חי גם כשהוא מנותק מהגוף שלו. והקטע המצחיק עם אמא שלו בסוף.
ואנג'ל הבין שהוא יותר חזק מהצד המפלצתי שלו.
ומשום מה כל הזמן הופכים את ווסלי למנהיג של קבוצות

&nbsp
וזה מעניין שקורדי בעצם מסרבת לוותר על החזיונות שלה. אפילו כשהיא יודעת שזה יהיה למען מישהו טוב.
&nbsp
היה גם מצחיק כשאנג'ל חושב שקורדיליה אומרת שהיא אוהבת אותו.
&nbsp
וגם זה:
Charles Gunn: I got a plan.
Wesley Wyndam-Pryce: Oh, thank God! What is it?
Charles Gunn: We die horribly and painfully, you go to Hell and I spend eternity in the arms of Baby Jesus.
Wesley Wyndam-Pryce: Oh.
&nbsp
ופרד כזאת מצחיקה עם הטירוף שלה
Winifred 'Fred' Burkle: They'll kill you and you'll turn into that beast.
[pause]
Winifred 'Fred' Burkle: Maybe not exactly in that order.
&nbsp
ואחרי כל זה ווילו מופיעה והמילה האחרונה בעונה 2 של אנג'ל זה "באפי"
&nbsp
&nbsp
*אגב, בגלל שבבאפי עסקו בענייני פורטל בין עולמות והחברה של אנג'ל היו תקועים בעולם אחר אז חשבתי שזה ישתלב איכשהו. אבל זה לא.

Lhuna1

New member
אוי אנג'ל היה כזה חמוד

אחרי שהיא אומרת אני אוהבת אותך והוא מבין שלא אליו ומאוכזב.
&nbsp
גם קרע אותי מצחוק הקטע שקורדיליה הולכת עם הראש של לורן לחדר השחתת גופות ופוגשת את הגרוסלאג וכשהיא מחבקת אותו בלי לזכור שהראש ביד שלה ודופקת אותו בתחת של הגרוסלאג

&nbsp

Lhuna1

New member
באפי עונה 6 פרק 1 Bargaining (1)

החברים קוטלים ערפדים עם רובוט-באפי.
הבדיחת נוק-נוק שלה

מה זה ג'יילס ירד מהפתיח??????????????????????
אוף.
הוא עוזב לאנגליה. אני מפחדת שזה אומר שבאפי האמיתית לא תחזור בקרוב (???)
&nbsp
זה קריפי שהם חיים עם הרובוט כאילו רגיל בבית, אבל הם צריכים להשלות את השדים שהיא עוד בחיים, וגם את האנשים בשביל שלא יקחו את דון. הפגישת הורים בבי"ס

&nbsp
ספייק ממשיך לשמור על דון אבל קשה לו עם הרובוט שמזכירה לו את באפי

&nbsp
ווילו מתכננת לנסות להחזיר את באפי מאיפה שהנשמה שלה נמצאת.
&nbsp
הערפדים מגלים שבאפי הוחלפה ברובוט ומגיעים באמצע הכישוף החזק והמלחיץ!
&nbsp
אבל נראה שבאפי בכל זאת חזרה לגוף שלה בקבר!
&nbsp
ג'יזס איזה פרק מלחיץ!
&nbsp

twisted nerve1

New member
טוב... אני אנסה להגיב

גם קשה לי להגיב כי יש כ"כ הרבה דברים, וגם כי אני מנסה בכוח להדביק את הקצב שלך באנג'ל, (אני סיימתי בדיוק פרק 2X14
) אני קוראת את התגובות שלך אבל כל הזמן אומרת לעצמי שאגיע לקצב שלך ואז אגיב, אבל לא נראה לי שזה יהיה בקרוב, ועוד ממש קיוויתי להגיע בזמן לראות איתך את שני הפרקים האחרונים של עונה 2 של אנג'ל כי אני זוכרת שהם היו כאלה מעולים, אבל במעומעם ממש את העלילה), אבל כנראה שזה לא יקרה

חוץ מזה שאת מפתה אותי כל הזמן עם ההודעות שלך על באפי ואז לפעמים אני משחילה פרק של באפי באמצע ועוד יותר מתעכבת עם אנג'ל. אולי אני אפתח הודעה חדשה ואעשה סיכום משלי על אנג'ל עד פרק 2X14.
&nbsp
אבל בנתיים כמה מילים על באפי. טוב, בעצם יש כ"כ הרבה מה להגיד שאני בטוח אשכח דברים:
- הפרק שבאפי בסוג של "קומה"- ממש עצוב ויפה, ואהבתי את כל הקטעים שווילו נכנסת לה למחשבות וכל מה שהם דיברו לגבי להרוג את דון.
- אני מבינה את ג'יילס כשהוא אמר שאולי לא תהיה ברירה אלא להרוג את דון. כלומר זאת אמת קשה, אבל לפעמים אי אפשר לנצח. בסוף היוצרים הסתפקו בזה שהוא הרג "רק" את בן, שזה אמנם מכניס אותו לקטגוריה של להרוג בן אדם, אבל כזה שהצופים (הצופים של הסדרה, לא מועצת הצופים) יוכלו לסלוח לו על זה, וגם הדמויות האחרות. זה כנראה לא היה קורה אם הוא היה רוצח את דון. אבל אלו החלטות שבכל זאת בעיני מנהיג צריך לדעת לקבל לפעמים. עם כל הכאב, ברור שעדיף שאדם אחד ימות מאשר שכל היקום יהרס. אני גם חושבת שאם לא היה פיתרון אחר, מישהו היה צריך להרוג את דון כי אין מה לעשות. זה היה קצת עצוב כשהסקוביז דיברו על להרוג את בן כפתרון והסכימו, ואז הם קלטו שהם מדברים על אדם ואסור להם כביכול.
- הקטע שספייק היחיד שזוכר שגלורי ובן זה אותו אדם וכל הזמן מנסה להסביר להם והם שוכחים
Is everyone here very stoned?
- מהפרק הלפני אחרון וגם מהפרק הראשון בעונה נראה שמי שממלאת את תפקיד המנהיגה כשבאפי לא יכולה להיות- זאת ווילו.
- אני מתה על הפתיחה של עונה 6 עם ווילו שמדברת לכולם במחשבות ורואים מעין אירוע קטילה שהם עושים אחרי המוות של באפי ואז פתאום רואים את הרובוט, ובהתחלה לא מבינים וזה נראה כאילו זאת באפי, עד שהיא אומרת את המשפט המוזר הזה
ובדיחת הנוק נוק
. גם השתמשו בבאפיבוט בקרב נגד גלורי, וגם בפטיש של הטרול ההוא מהפרק שהם שיחררו את הטרול שהיה פעם אדם שיצא עם אניה.
- ספייק עוזר להם
ובלי תמורה בכלל! תמיד חשבתי שזה כ"כ חמוד מצידו, וזה עוד יותר גורם לי לא להבין את עניין הנשמה- כי פה באמת אין לו כלום להרוויח, ומבחינתו הרי באפי מתה, אז זה לא אפילו בשביל להתחנף אליה או להרשים אותה. והוא עדיין עושה את זה

והמשפט שלו לג'יילס- "Oh, poor Watcher. Did your life pass before your eyes — 'Cuppa tea, cuppa tea... almost got shagged... cuppa tea'?”

בהחלט תגיבי גם על הפרקים של אנג'ל שאת רואה

ואל תגיבי בשרשורים הישנים שלונה כתבה בהם
תכתבי בשרשור דיוני סדרות החדש (ואם את רוצה אז תקשרי להודעות שהיא כתבה כדי שיהיה ברור למה את מגיבה)
במיוחד כשזה פרקים שאת רואה מחדש (ובטח אחרי די המון זמן מאז שראית פעם אחרונה)
גם אם יש לך רק מעט לכתוב, תכתבי.

twisted nerve1

New member
חחח אוקי אני אכתוב, אני אנסה היום עוד לעשות סיכום

של מה אני חושבת על אנג'ל עד פרק 2X14, אבל יותר מאוחר.

אני מאוד אוהב את זה

שווילו משתמשת במין טלפתיה קסומה כדי לתקשר עם אנשים.
היא בעצם עשתה את זה פעם ראשונה בפרק סיום עונה 5 כשהיא אומרת מדברת ככה עם ספייק ואז אומרת לו לעלות על המגדל.
&nbsp
*זה גם מתקשר לי עם קומיקסים של אקס-מן, כי שם הרבה פעמים יש טלפת בקבוצה שמשתמש ביכולת שלו ליצור תקשורת בין כל חברי הצוות בזמן פעולה.
**וזה מתקשר גם כי ג'וס ווידון עצמו כתב ריצה מעולה של האקס-מן בקומיקס. והוא השתמש בזה הרבה.
&nbsp
לגבי עניין המעשים של ספייק שנובעים מאהבה למרות שאין לו נשמה...
זה נושא מורכב ופשוט קשה לי לדבר על זה בלי להתייחס גם לדברים שקורים מאוחר יותר. זה נושא מעניין מאוד לדיון, אבל עדיך שכבר נעשה אותו יחד עם לונה כשהיא תסיים (ובקצב המטורף שלה זה יקח רק עוד איזה חודש וקצת)
&nbsp
*ברצינות, לפני חודש היא רק התחילה אנג'ל עונה 1 ובאפי עונה 4. זה 88 פרקים בחודש!

twisted nerve1

New member
ידעתי שאני אשכח דברים

דברים שרציתי להגיד בהודעה הקודמת אבל שכחתי, כי ברור שאני אשכח:
- בקטע של "בפרקים הקודמים" של פרק אחרון של עונה 5 ראו סצנה מכל פרק אם אני זוכרת נכון. פעם בדיון שקראתי על הפרק באינטרנט מישהו אמר משהו יפה, שזה אולי היה כאילו סימן לזה שבאפי תמות כי אומרים ששניה לפני שמתים רואים את כל החיים חולפים מול העיניים.
- גם אהבתי בתחילת הפרק שהיא מצילה מישהו והוא אומר לה- "אבל את רק ילדה", ואז היא אומרת- "זה מה שאני כל הזמן אומרת"
- לא לגמרי הבנתי את החוקיות עם הקטע של בן וגלורי. בן היה בן אדם רגיל לפני שגלורי הגיעה ליקום שלהם ואז היא השתלטה על חלק מהגוף שלו? או שהוא "נוצר" ברגע שהיא הגיעה?
- כל הקטע עם זה שבאפי יכולה למות במקום דון בגלל שיש להם אותו דם, הרגיש לי מעט דאוס אקט מאכינה. כאילו לא מרגיש לי שזה היה אמור לעבוד, אבל זה יצר סיום מרגש ועצוב שאפשר לסספנד את הקטע ההגיוני

אם אני זוכר נכון

הוסבר שבן נוצר בתור כלי בשביל גלורי. כלומר הוא לא היה קיים לפניה.
&nbsp
כן, העניין עם זה שהדם של באפי הוא כמו הדם של דון... מוזר. ודי לא הגיוני. האם זה אומר שגם באפי הייתה המפתח?
אבל כן, אפשר לסספנד.
&nbsp
כתבתי למעלה על כך שהיה קטע מכל פרק. רעיון מעניין באמת שזה כמו שאומרים שרואים את כל החיים לפני המוות.
&nbsp
אגב, את התגובה הזאת יכלת להגיב על הפרק ההוא ולא על הפרק הזה.

Lion_Heart

Well-known member

אני חושב שדון נוצרה או מבאפי או מאמא שלה...ולכן הן חולקות את אותו דם

אוקי, קודם כל

זה לא רובוט-באפי
זה הבאפי-בוט
יש לה שם. כלומר בערך.
&nbsp
קטע שקצת קשה לעקוב אחריו:
Buffybot: Oh, who's there?
Xander: You know, if we want her to be exactly...
Spike: She'll never be exactly.
Xander: I know.
Tara: The only really real Buffy is really Buffy.
Giles: And she's gone.
Buffybot: If-we-want-her-to-be-exactly-she'll-never-be-exactly-I-know-the-only-really-real-Buffy-is-really-Buffy-and-she's-gone who?
&nbsp
כן, פרק מלחיץ
אבל הדבר הכי מלחיץ זה באמת שג'יילס לא מופיע בקרדיטים. WTF
(וטארה עדיין לא בקרדיטים
)
&nbsp
אגב, בDVD שני הפרקים הראשונים של עונה 6 פשוט באים כפרק אחד ארוך. אולי הייתי צריך לומר לך שאת יכולה לראות את שניהם ברצף. אבל לא נורא גם אם כבר ראית את הפרק הראשון לעונה של אנג'ל.

Lhuna1

New member
אנג'ל עונה 3 פרק 1 Heartthrobe

וואו פרד הצטרפה לפתיח. לא חשבתי שהיא הולכת להיות כזאת חשובה.
אבל היא עדיין בטראומה ולא יוצאת מהחדר.
אנג'ל חזר אחרי תקופת האבל שלו על באפי במנזר עם שדים. חשבתי שנראה אותו קצת יותר מתמודד עם זה, וקורדיליה גם מרגישה שהוא לא התמודד, אבל התמודדות עם ערפד שאנג'ל הרג את אהובתו מהעבר מוציאה ממנו את מה שהוא באמת מרגיש על זה.
&nbsp
אני מתה על דניס שממלא אמבטיה לקורדיליה וכל זה

ווסלי צריך להסתפר דחוף.
&nbsp

Lhuna1

New member
שכחתי לכתוב את הסוף

דארלה בהריון... מן הסתם מאנג'ל? (לא אוהבת את זה בכלל, נשמע טלנובלי, מקווה שלא יהיה כזה יותר מידי).

שיהיה ברור

בעיקרון ערפדים לא יכולים להכנס להריון. לא מערפדים אחרים, לא מבני אדם... שום דבר כזה.
אז מה שקורה שם זה מוזר.
(אבל אולי טיפה טלנובלי. או יותר נכון סבוני)
&nbsp
כן, השיער של ווסלי ארוך...
&nbsp
אני קצת פחדתי שאני רומז לך שפרד הולכת להצטרף לסדרה באופן מלא, כי אני די ברברתי עליה בפרקים האחרונים של עונה 2. שתביני שאני ניסיתי לא לכתוב עליה יותר מידי בגלל זה. אבל לא יכלתי שלא לכתוב עליה בכלל.
&nbsp
היה מצחיק שאנג'ל נורא מנסה לשדל אותה לצאת מהחדר, אבל כשהיא סוף סוף עושה את זה הוא צועק עליה לחזור.
&nbsp
סוף סוף בעונה 3 אנג'ל הגיעו לקאסט קבוע של 5. באפי התחילו עם זה. (בעונה 3 כבר היו להם 7)
&nbsp
אני שמח שהם חשבו על הטבעת שגרמה לאנג'ל להיות חסין לשמש ויתדות. גם אני חשבתי על זה (ולא זכרתי שהזכירו את זה בפרק)

twisted nerve1

New member
אנג'ל- סיכום עד פרק 2X14

סיכום עונה 1- איכשהו זכרתי שהעונה הראשונה הרבה יותר מהנה מהפעם הזאת שראיתי אותה. כאילו זכרתי שהיא לא הייתה מהחלקים הטובים של אנג'ל, אבל הפעם היה לי ממש קשה לצלוח אותה. דווקא אני אישית לא היה לי בעיה עם גור או דברים מגעילים (נגיד הפרק של הבחור שמתפרק לחתיכות), אבל פשוט הבנתי כמה כל הקונספט של "נבל השבוע" לא כייף לי ואני הרבה יותר רוצה עלילה מתמשכת. זה בסדר אם מדי פעם עושים רק של פילר (כי גם צריכים למלא 22 פרקים), אבל לפחות שיחזרו מדי פעם לעלילה הגדולה, ולעונה 1 של אנג'ל לא ממש הייתה אחת כזאת.
בנוסף, הפעם ידעתי מראש לא להיקשר לדויל כי ידעתי שהוא ימות אז כל הפרקים הראשונים קצת הרגשתי שאני מבזבזת את האנרגיה בלנסות להיקשר לדמות שאין טעם לעשות את זה (טכנית זה גם מה שקרה בצפייה הראשונה, אבל בגלל שאז לא ידעתי שדויל ימות אז הבנתי שזה היה חסר טעם רק לאחר המעשה ובאמת התחברתי ואהבתי אותו בפרקים שהוא היה, וגם שישפתי קצת אותו ואת קורדי).
חוץ מפרקי הקרוסים שהיו לרוב מעניינים, בעיקר כי היו בהם דמויות מבאפי (הפרק עם ספייק, הפרק עם באפי וכמובן הפרק המדהים של פיית' שהוא עדיין הכי טוב בעיני של העונה ה-1). היו ממש קמצוץ של פרקים שחיבבתי מבחינת הקייס השבועי.
הפרק שדויל הולך למסיבת רווקים של אשתו לשעבר, רק כי זה ממש מצחיק, הפרק שמגלים בסופו שהילד שהיה בדיבוק של שד הוא פסיכופט בלי נשמה, והפרק שאנג'ל נקלע לקרבות של השדים. כמעט כל שאר הפרקים העונה הזאת היו כ"כ meh בעיני. והקטעים היחידים שנהנתי מהם אלו הקטעים של הדינמיקה של הקבוצה (הסקוביז של אנג'ל?). ווסלי דמות ממש נחמדה בסדרה הזאת, בצפיה ראשונה היה לי מאוד מוזר שהוסיפו אותו דווקא, כי מבחינתי הוא היה לגמרי מיותר בבאפי, אבל בסדרה הזאת הוא הרבה הרבה יותר אהיב.

משהו ספציפי שאני ממש אוהבת באנג'ל שבאופן כללי זה מרגיש שהמוסר יותר אפור מאשר בבאפי. נראה לי ציינתי במיוחד את שלושת הפרקים האלה שאהבתי כי התמה הזאת מתבטאת בהם. בפרק עם דויל שהולך למסיבת רווקים של אשתו לשעבר אז מדברים על זה שיש שדים שומרי שלום (דויל בעצמו חצי שד ולא מסוכן), הקטע עם הילד שהוא בעצמו פסיכופט ממשיך לערער את הקו הזה שבין זה שרוע שייך רק לשדים, והפרק ששדים נאלצים להילחם אחד בשני מראה שגם שדים יכולים להיות קורבנות.

הקו הזה ממשיך עם הדמות של לורן בעונה השניה, השד של הקריוקי הוא שד טוב (ובכלל כל הקונספט של הקריוקי הזה שהוא יכול לקרוא את העתיד של האנשים ששרים מעולה (וגם תורם סצצנות מעולות שבהם אנג'ל נאלץ לשיר
)).

אבל כל זה לא חזק מספיק כמו העלילה של העונה השניה שזכרתי אותה בקווים כלליים, אבל עכשיו כשאני רואה שוב אני זכרת כמה היא מצויינת. ההבדל העיקרי הוא שיש אשכרה ארק יפה ומעניין לדמות של אנג'ל, בתור אחת שלא התחברה אליו עד עונה 2, מאוד אהבתי את העלילה שלו. בעקרון עד הנקודה הזאת- אנג'ל היה בין שני קיצוניות- או אנג'ל הטוב עם הנשמה, או אנג'לוס הסדיסט והרשע לגמרי. אבל פה אנחנו פוגשים אנג'ל אחר, יותר אפור עם מוסר מעורפל שזה תמיד דבר שיותר מעניין אותי. אנג'ל בהחלט הופך ליותר אפל בעונה הזאת. אחד הקטעים שזכרתי מהעונה השניה זו הסצנה המעולה שהוא סוגר על האנשים במסיבה של העו"דים את דרו ודרלה בידיעה שהם יאכלו אותם. עכשיו קראתי מה כתבת על הפרק הזה לונה, שלא אהבת את זה כי את מרגישה שזה כאילו הציגו את אנג'ל כ-"רע", ואני לא ממש רואה את זה כך. כמו שאמרתי, זה בהחלט הציג אותו כיותר אפל ומורכב אבל זה בדיוק מה שהפך אותו לכ"כ מעניין העונה הזאת! זה לא שאני לא יכולה להבין למה הוא עשה את זה, אני לגמרי ומבינה ואף יכולה להצדיק. אבל בכל זאת אי אפשר להכחיש שככל שזה נוגע לגיבורי על וכאלה, הכלל הוא בד"כ שלא נותנים לבני אדם למות (אפילו באפי לא יכולה לתת לבני אדם למות, אפילו כשזה הדבר הכי נכון לעשות). חוץ מזה שהוא מסתגר שוב בתוך עצמו, מנתק קשר עם החברים שלו כדי שהוא יוכל להתרכז במשימה שלו לנקום ב- w&h.
אני גם מאוד אוהבת איך שבנו את המצב שהוא הגיע אליו. כבר בעונה ראשונה קשה לו מאוד להתחבר עם אנשים, המילה brooding, פחות או יותר הפכה להיות שם שני שלו, וגם כשהוא כן מצליח ליצור קשר ולפחות להיות ידיד של האנשים שהוא עובד איתם, אבל הוא יודע שהוא לא יכול ליצור קשרים רומנטיים בגלל הקללה ולאורך זמן, הייאוש הזה בהחלט משהו שיכול לתסכל ואני מבינה למה הוא יגיד לעצמו- "למה אני בכלל עושה מה שאני עושה"? גם לא מעט פעמים עוד בעונה הראשונה הוא אמר כמה פעמים שיש בו חלק עם רצון , גם כשהוא עם נשמה, לעשות דברים רעים שהוא צריך למנוע מעצמו בכוח.
אז ברור שעם הזמן המטלה הזאת של להיות גיבור מכבידה עליו, ויוצא שהוא מנסה למצוא סיבה לעשות את זה. אני מאוד יכולה להזדהות עם הרצון שלו. בפרק הראשון של עונה 2- רואים אותו כולו מבסוט אחרי שמצאו את הנבואה שאם הוא יעשה מספיק טוב הוא יהיה בן אדם. הוא ממש מתייחס בפרק הזה למעשי הגבורה כאילו זאת רשימה שצריך למלא (עם הלוח שהם רושמים עליו הכל), ובסוף הפרק מבין שזה לא צריך להיות מהסיבה הזאת.
ואז מגיע כל הקטע שהם מחזירים את דרלה. כאדם, ויש לה נשמה, ובגלל שהוא הכיר אותה כ"כ הרבה זמן ואולי בנוסף לרגשות אשמה על זה שהוא הרג אותה, אני חושבת שהיה כ"כ חשוב לו לנסות להציל אותה כי הוא הרגיש שאם הוא יצליח לעשות את זה זה כאילו יתן משמעות לכל מה שהוא עושה. וזה מה שהוא מנסה לעשות כל הזמן- למצוא את המשמעות והסיבה של למה בכלל להיות גיבור. הוא כבר עזב את העניין הנבואה, אז עכשיו דרלה סיפקה לו את האפשרות הזאת של משמעות. אבל אז זה לא הצליח, ויותר מזה, w&h הביאו את דרו שתהפוך אותה לערפדה שוב וזה כאילו מבחינת אנג'ל זה היה הקש ששבר את גב הגמל, זה כאילו הוא ניסה בכוח למצוא משמעות והם לקחו לו את זה, אז כמו שדרלה אמרה בפרק שהוא שרף אותה ואת דרו (בעוד סצנה ממש חזקה)- זה לא אנג'לוס, אבל זה גם לא אנג'ל (בטח לא האנג'ל שראינו בסדרה באפי), זה משהו אחר. והוא בעונה הזאת הולך על קו אפור כזה, שלא הייתי מגדירה בהכרח טוב או רע, אבל מבחינתי בטח ובטח יותר מעניין מכל גירסה קודמת של אנג'ל שראינו.

עוד כמה מילים על w&h ועל לינזי- שוב גם פה לפי ההודעות של לונה (עד הפרק הזה לפחות) ראיתי שלא אוהבת אותם בכלל. אני בדיוק ההפיך. קודם כל אני אוטומטית יותר אוהבת שיש עלילה עונתית וסוג של big bad שצריך להילחם נגדו שזה כבר שיפור עצום מבחינתי על עונה 1. בנוסף העובדה שהרעים הם בעצם אנשים ולא שדים ממשיכה את כל הקו של המוסר האפור שיש בסדרה הזאת (נכון הם משתמשים לפעמים בשדים, אבל בעצם מי שמחליט לעשות את הדברים הרעים הם בני אדם). אני גם מתה על הקונספט של חברת עו"ד בתור החבר'ה הרעים, מבחינה מטאפורית. זה מצחיק שמדי פעם הם מגניבים בדיחות אמיתיות על עו"דים, כמו שהם מנסים על כל דבר להוציא הוצאה מוכרת , כמו על ההחזרה של דרלה.
ועכשיו לינזי- אז... יש לי טיפה קראש עליו
. אני היחידה? בסדר, אני מוכנה להיות היחידה עם קראש עליו. אני מרגישה שהוא לא רע בתוכו, אלא בן אדם עם סיפור חיים מאוד קשה והרבה דדי אישיוז שאם מישהו היה לוקח עליו חסות ומכוון למקום הנכון, הוא היה יכול לעבור צד.
דיי התעצבנתי מהיחס של אנג'ל אליו בפרק לפני אחרון בעונה 1. לינזי בא אליו עם נקיפות מצפון כי הוא יודע שw&h הולכים לפגוע בילדים וממש בא אל אנג'ל עם עלה של זית, מוכן לבגוד בחברה, ואנג'ל ממש מתייחס אליו מגעיל. משתף איתו פעולה אבל במינימום של המינימום. כאילו, הוא לא בן אדם עם נשמה שאולי זקוק להצלה? למה אנג'ל לא רואה את זה? בדיוק לפני שני פרקים הוא נלחם על הנשמה של פיית', שסבבה והכל, אבל אי אפשר להגיד שהיה מגיע לה שילחמו עליה יותר, ואחר כך הוא גם נלחם בשביל דרלה, אבל הוא לא מנסה בכלל עם לינזי וזה מבאס אותי רצח. אני דיי מבינה את לינזי שחזר למקום של הרעים אחרי זה.
אז בעצם בנתיים אני אוהבת את כל האלמנטים של העונה ה-2- ארק עלילתי, פיתוח ממש מעניין של דמות שלא כ"כ אהבתי עד עכשיו. הרבה שאלות של מוסר אפור שאני ממש ממש אוהבת (לפחות באלמנט הזה אני חושבת שאנג'ל הסדרה מתעלה על באפי). אה, וגם הצירוף של גאן לעלילה ממש ממשש תורם. הוא חמודי.

טוב אז חפרתי. אבל אתם ביקשתם

Lhuna1

New member
אחלה חפירה

אני איתך בהרבה מהדברים: הרבה יותר טוב שיש עלילה מתמשכת, הקטע של חברת עו"ד אנושית בתור הנבלים הראשיים וכולי, על הנייר אני הכי אוהבת את זה גם.
&nbsp
אבל הביצוע לא עשה לי את זה, הדמויות שלהם ובעיקר לינדזי וליילה סתם שעממו ועצבנו אותי (למרות שאני מסכימה שלינדזי הוא די חתיך בעקרון
), בעיני היתה חסרה בניה יותר טובה שלהם מעבר לקלישאה של קרייריסטים שיעשו הכל בשביל שיקדמו אותם בחברה. נכון שללינדזי היה קטע של התנדנדות בין טוב לרע אבל לא באופן מספיק משכנע בעיני.
&nbsp
אהבתי את מה שכתבת לגבי אנג'ל שמצא בנבואה ואח"כ בדארלה את המוטיבציה שלו להמשיך.
(עם הקטע של המוסר האפור והאפלה שלו כבר כתבתי שיש לי בעיה כי אני לא ראיתי בשום דבר כמעט שהוא עשה לא אפור ולא אפל, אז אני מסכימה שזה מה שהיוצרים כנראה התכוונו, אבל אותי הם לא שכנעו בזה מספיק.)
&nbsp
&nbsp

twisted nerve1

New member
תגובה

אני מרגישה שהמילים "אפור מוסרית" טיפה בעייתיים פה וזה קצת מפספס את הנקודה שניסיתי להעבירוכן, אני מודעת שאני בעצמי השתמשתי בהם כי זה גם חלק, אנג'ל שסגר את הדלת על העובדים של w&h, הוא אפור מוסרית ביחס לעצמו וביחס לאיך שאנחנו מכירים אותו.
ביחס לאנג'ל שעזר לבאפי אקטיבית להרוג שדים בבאפי, והאנג'ל שפתח את החברה ומסתמך על החזיונות של דויל ואז קורדיליה כדי לעזור לאחרים ומגדיר את עצמו כגיבור לא היה אמור לעשות את זה. אבל זה אפילו לא ממש הקטע של המוסריות שמעניין אותי. זה יותר הנסיגה הנפשית שלו למקום דיכאוני ואפל בתוך עצמו. אני אנסה להסביר אחרת.
קודם כל- אנג'ל הוא דמות טרגית. הוא נדד איזה 100 שנים אחרי שנתנו לו נשמה וסבל מיסורי מצפון, ובזמן הזה לא הייתה לו ממש משמעות בחיים. ראינו בנתיים (עד הפרק אליו הגעתי) שני פלשבקים לתקופה שהוא היה ערפד עם נשמה ולפני שהוא פגש את באפי. הראשון היה ב-Are You Now or Have You Ever Been, שבו היו לו טיפה יסורי מצפון אבל בסופו של דבר הוא נתן לשד לחסל את כל תושבי המלון ההוא. הפעם השניה שראינו אותו עם נשמה לפני באפי היה נדמה לי ב-Darla, כשהוא מנסה לחזור לחבורה של דרלה ספייק ודרוסילה בטענה כלפי דרלה שהוא כן יכול לאכול עם הנשמה ומגלים שהוא כן עושה את זה אבל בורר את האנשים שלו- אוכל רוצחים ואנשים ואנשים רעים אבל לא פוגע בחפים מפשע, וכשדרלה מכריחה אותו לאכול תינוק הוא לא מסכים ואז היא מגרשת אותו. כלומר הוא לא הפך לאדם סופר מוסרי אחרי שהחזירו לו את הנשמה, ובעיקר לא הייתה לו מטרה או משמעות לחיים. עד שהוא פגש את באפי, ובגלל שהוא התאהב בה הוא פתאום מצא משמעות בלא רק להיות פאסיבי ולא לאכול חפים מפשע, אלא להיות ממש אקטיבי ולהרוג שדים ולהיות גיבור.
כשהוא עבר ל-LA, המשמעות הזאת עוד יותר התחדדה לו, יחד עם זה שהוא קיבל הוכחה שיש כוח עליון שבחר אותו למטרה מסויימת ה-The powers that be, והוא יודע את זה בגלל המפגשים עם האורקלים. הם גם שלחו לו בהתחלה את דויל שיהיה איש החזיות, ואז העבירו את הכוח של החזיונות לקורדיליה. אנג'ל מצא משמעות בלהיות גיבור- בלהגן על חלשים, מעבר לעניין מוסרי, זה נתן לו ערך לחיים. בנוסף הוא עבר בעונה 1 תהליך יפה של להיפתח לאנשים. הרי אנחנו זוכרים שעד לבאפי הוא היה לגמרי מתבודד, ובסדרה באפי היחידה שהיה לו באמת אכפת ממנה זו באפי. בסדרה אנג'ל הוא מתחיל להתחבר לאנשים ברמה האישית- לקורדיליה, לדויל ואז ווסלי וגאן שזה עוד חלק בריא בשינוי שלו ומוסיף לו עוד סיבות לחיות- כי אכפת לו מאנשים.
ברגע שהיה את הקטע שדרו עירפדה את דרלה, הוא כאילו נשבר לגמרי וישר נכנס לרגרסיה. לא רק שנתן לערפדים לאכול בני אדם, לא רק שהוא פיטר את החברים שלו וכתוצאה מכך ויתר על העבודה היומיומית שלו של לעזור לאנשים (הוא יודע שקורדיליה עוד מקבלת חזיונות ולא אכפת לו), הוא התרחק מהאנשים היחידים שהוא יצר איתם קשר ופתאום הפך להיות אכול נקמה. פתאום כל מה שעניין אותו זה רק לנקום ב-w&h וכל הדברים החיוביים והבריאים שהיו לו בחיים שוב נעלמו. האובדן במשמעות בקשרים חברתיים הדברים שהיוו *עבורו* סיבה לחיות כבר לא היו חשובים לו וזה התהליך העצוב שהוא עבר שגרם לי להתחבר אליו. במובן מסויים זה אומר ש-w&h קצת ניצחו. אני לא בטוחה לגמרי מה הייתה המטרה שלהם בלהחזיר את דרלה, אבל השתלשלות האירועים לחלוטין דפקה אותו נפשית והכניסה אותו לרגרסיה.

למעלה