דיוני סדרות לסוף השבוע

Lhuna1

New member
אנג'ל עונה 2 פרק 20 Over the Rainbow

אז קורדיליה תקועה במימד של השדים הירוקים.
היא מנסה את הטריק של דורותי עם הנעליים
אבל זה לא מחזיר אותה לקנזס.
&nbsp
אנג'ל מנסה לדקלם את הקסם מהספר וזה לא פותח לו את הפורטל:
Is this thing out of batteries?

&nbsp
המפלצת שרודפת אחרי קורדיליה מתגלה כסוג של כלב שרק רוצה ללקק אותה

אבל הבעלים שלו רואה את קורדיליה כפרה ותופס אותה בלאסו. מתייחסים שם לבני אדם כמו שאצלנו לחיות ועבדים...
הם מגלים שקורדיליה מקוללת בחזיונות וזה אומר להם משהו.
&nbsp
אנג'ל, ווסלי, גאן ולורן מהקריוקי מצליחים לעבור דרך הפורטל לעולם שלו בשביל להציל אותה אבל נכלאים בעצמם ומבובאים למשפט - מול השופטת קורדיליה
(אני די ניחשתי שהקטע של "הקללה" שלה בעצם יגרום לאנשים שם להמליך אותה או משהו דומה)
&nbsp

המון קרה בפרק הזה

בעוד יחסית מעט מאוד קרה בפרק הקודם.
גם כל העלילה של קורדי בפייליאה שכללה זה שהיא נתפסה, נמכרה לעבדות, דיברה עם מישהי אחרת*, גם קיבלה חיזיון, גם עברה מבדקים וגם הפכה לשליטה או משהו.
*(זאת הבחורה שבפרק הקודם ראינו בחיזיון של קורדיליה שגם נשאבה לתוך פורטל)
&nbsp
בעוד במקביל כל העלילה עם שאר החברה שמנסים למצוא דרך לעבור אחרי קורדי, גאן עם התחבטות אישית, לורן מקבל עצה מסייקיק אחרת, מחפשים דרך לעבור בלי להפוך ליצור-תאום-סיאמי (היה מצחיק שאחרי גאן היה בשוק שלא סיפרו לו שזה סיכון).
&nbsp
וכרגיל המון דברים מצחיקים כמו היצור המפלצתי שבסוף פשוט מלקק את קורדיליה.
איך שאנג'ל מאושר כל כך מזה שהוא יכול להיות בשמש.
והקטע של הקרב שלהם שווסלי צועק שנראה לו שהם מנצחים - ואז עוברים לכך שהם כולם קשורים.
הקטע שגאן חושב שזינופוביה זה פחד מזינה

&nbsp
&nbsp
אגב, היו כל מיני דברים בפרק הקודם שבכוונה קשורים לפרק הזה:
כשקורדי עומדת להקיא במסעדה הם חושבים שיש לה חיזיון על שד-פרה.
אנג'ל עומד באור הזרקורים בסט של הפרסומת של קורדיליה כאילו הוא בשמש אמיתית.
הלבוש של קורדיליה בפרסומת לא הרבה יותר חושפני מהלבוש שלה בתור שליטה.*
(*וכאן אני חוזר לאירוניה שהתוכנית מבקרת את עניין הלבשת נשים בלבוש מינימלי ואז עושה את זה בעצמה)
&nbsp
&nbsp
&nbsp
יפה שחזית שהקטע של הקללה יגרום לאנשים שם להמליך את קורדיליה. לא נראה לי שאני חשבתי בכיוון הזה בצפיה ראשונה (אי שם לפני 18 שנה)

Lhuna1

New member
כל כך נכון

הקטע עם הבגדים, גם לי זה עושה לא נוח...

&nbsp
לא שמתי לב להקשרים מהפרק הקודם
(חוץ מהבחורה השניה שכן הבנתי שזאת ההיא)
&nbsp
לגבי המשפט האחרון, אם היית צופה בזה לראשונה היום אז היית בטוח מנחש את זה גם.
&nbsp
וגם בעיני העלילה של גאן לא הכי מעניינת, ובינתיים בכלליות פחות מתחברת לדמות שלו.
&nbsp
&nbsp

Lhuna1

New member
באפי עונה 5 פרק 21 The Weight of the World

באפי נכנסה למצב הלם וווילו תופסת פיקוד

&nbsp
מסתבר שבני אדם לא זוכרים את הקטע שגלורי ובן מתחלפים. אז רק ספייק כן זוכר את זה.
הוא מסביר להם והם מבינים את זה ממש לאט.
ואז שוב מייד שוכחים

&nbsp
בינתיים גלורי שמחזיקה את דון מתחילה להתחרפן מרגשות אנושיים של אשמה והקסם ששולט בחילופין בינה ובין בן מתחיל גם להפרם והמאבק ביניהם מגיע לשיא (מה שגורם גם לאנשים לזכור אותם יותר טוב ולהם לזכור אחד את השניה)
&nbsp
ווילו נכנסת בקסם לראש של באפי בשביל לנסות להוציא אותה מזה ומגלה שהיא מרגישה אשמה על כך שהיא חושבת שנתנה לדון למות כי שברגע אחד רצתה לוותר והתייאש.
&nbsp
ספייק וזנדר גונבים מהמכשף הזקן שכבר פגשנו קופסה עם משהו שיעזור להביס את גלורי כנראה. (ומסתבר שהוא גם ממאמיניה).
&nbsp
אבל ג'יילס מבשר בסוף לבאפי שהדרך היחידה לעצור אותה ולמנוע את פתיחת הפורטל לכל עולמות השדים והכחדת העולם היא להרוג את דון.
&nbsp
פרק אחד לסיום

&nbsp

קיצוניות

של חלק מהרגעים הכי דרמטיים ועצובים - מצב הטראומה של באפי שבו היא הוזה שהיא חונקת את דון
לעומת הקטעים הסופר מצחיקים של ספייק מנסה להסביר להם שגלורי ובן הם אותו אדם. היה יכול להיות היסטרי אם היו גוררים את זה ליותר מפרק אחד. אבל אולי זה כבר היה חוזר על עצמו מידי.
&nbsp
Ben! Glory! He's a doctor. She's the Beast. Two entirely separate entities sharing one body. It's like a bloody sitcom.
&nbsp
אני רואה שכבר ראית את פרק סיום העונה של באפי, אבל אני רוצה להשלים את העונה של אנג'ל ואז להגיע לזה, כי את פרק הסיום בא לי לראות שוב גם.

goolgol

New member
הויקינגים החביבים חזרו - צפיתי בפרק הראשון של העונה האחרונה

כמו כן - אהבתי את "אבא משתדל" של טל פרידמן

Lhuna1

New member
אנג'ל עונה 2 פרק 21 Through the Looking Glass

טוב קרו יותר מידי דברים בפרק הזה בשביל לסכם...
&nbsp
אז ממש בקצרה את העיקר:
קורדי נסיכה לפי הנבואה שלהם אבל בעצם נשלטת ע"י ה"כמרים" של פאלייה (העולם הזה).
אנג'ל הציל את פרד (הספרנית שנעלמה לכאן מל"א לפני 5 שנים) ואז גילה איך נראה השד שבתוכו בעולם הזה ונכנס להלם.
לורן (המארח מהקריוקי שזה העולם שבא ממנו) - ערפו את ראשו!
ווסלי וגאן נשבו ע"י גרילה של אנושיים ביערות.
וגילינו שכל מה שהולך שם איכשהו קשור לוולפארם והארט! (מהציורים על כריכות הספרים שלהם של זאב, אייל וצבי wolf-ram-hart)
&nbsp
היו גם רגעים מצחיקים כמובן כמו שלאנג'ל יש פה השתקפות במראה והוא לא מרוצה מהשיער המשולם שלו (פחחח) והמשפחה המצחיקה של לורן עם ריקוד השמחה, ואיך שאנג'ל נהנה שהם מעריצים אותו, וכשלורן מתחיל לשיר וכל האנשים שם לא יכולים לסבול את זה, ועוד.
&nbsp

כן, המון התרחש בפרק הזה

כשסיימתי אותו עכשיו הדהים אותי שבתחילתו כולם היו בטירה עם קורדיליה.
&nbsp
הקטע של אנג'ל עם המראה וזה שהוא כזה I don't understand איך יכלתם לא לספר לי על זה?
וקורדי נאלצת להרגיע אותו שהוא נראה טוב.
ואגב הוא נראה ממש ממש טבו בפרק הזה. כשהשמש בשיער שלו הוא נראה אפילו יותר טוב מהרגיל.
ואיך הוא שמח שמקבלים אותו כגיבור.
וכזה מצחיק שהוא מספר להם סיפורי גבורה כמו זה שהוא כרת את היד של הLawyer-beast (לינדזי). או הסיפור על הרופא שיכל לפרק את עצמו לחתיכות (קיוויתי לא לחשוב על הפרק ההוא שוב)
ואז הכל מתהפך תחילה כשהוא מבין שמבחינתם גיבור הוא מי שכורת את הראש לבחורה מסכנה.
ואחר כך כשהוא הופך למפלצת.
ופרד כל כך חמודה עם הHandsome man. Saved me from the monsters. ואז ביי ובורחת.
ושהיא כל כך מטורפת מהשנים שם שהיא לא מאמינה שהוא אמיתי, או שהיא אמיתית או שהיא בכלל בחיים ואם היא לא בחיים והוא לא אמיתי אז איך היא יכולה לפתח איתו שיחה?

ולא ממש ברור איך היא יודעת כיצד לשלוט במפלצת שלו עם דם, אבל היא מצליחה.
&nbsp
והגילוי על וולפראם והארט היה מעולה. זה שזה בעצם שלוש חיות. מאוד אהבתי את זה.
&nbsp
ובכלל לא ציינת את הגרוסלאג שכל כך פחדו ממה זה יכול להיות ואז בא יצור מגעיל כזה, אבל אז מסתבר שזה בחור ממש חתיך שהוא גם גיבור גדול ולא מנוצח.
אבל כמובן שהכמרים שם לא באמת סתם נותנים לקורדיליה כוח לשלוט עליהם כי הם לא פראיירים, אלא זה רק כוח למראית עין וכדי להבהיר את זה הם כורתים את הראש של לורן!
&nbsp
אה כן, ווסלי וגאן בורחים דרך הביוב, נתקלים באנג'ל המפלצתי ואז נתפסים על ידי מורדים.
&nbsp
&nbsp
***המשפחה של לורן נורא מצחיקה. זה שזה עם הזקן זה בעצם אמא שלו

וגם Numfar do the dance of joy.
והנה קצת טריוויה - מי שמגלם את נאמפר ועושה את הריקודים הנורא מגוחכים האלו זה ג'וס ווידון עצמו

Lhuna1

New member
באפי עונה 5 פרק 22 The Gift

OMG טוב אני יודעת שבאפי תחזור איכשהו כי יש לה עוד 2 עונות, אבל זה היה קשה לצפיה.
&nbsp
שוב, יותר מידי לי בשביל לכתוב הכל.
&nbsp
מתחילת הפרק הייתי בלחץ שמישהו ימות, אבל חשבתי שמישהו אחר ולא באפי. במובן מסויים זו הקלה שרק היא, כי לגביה כאמור זה ברור שהסיפור לא נגמר ולדמות אחרת זה יכול היה להיות סופי.
חוץ מזה ווילו הצליחה להחזיר את טארה

אניה וזנדר התארסו.
ג'יילס הרג את בן
(כפי שאפשר היה לנחש כשטארה אמרה לו אתה קילר)
ספייק... שבור בגלל באפי אבל עוד "חי"

&nbsp
מתה להמשיך לעונה הבאה אבל חייבת להשלים ליתר בטחון קודם את סיום העונה של אנג'ל.
&nbsp
&nbsp

Lhuna1

New member
האמת שזה היה 7, כי את "אהבה קשוחה" ראיתי עוד ברביעי בלילה

לפעמים את הפרק האחרון אני רואה כשכבר מאוחר לי מידי לסכם אז דוחה ליום הבא.
&nbsp
אבל אתה לא יכול להתלונן, אני מזניחה בגלל הבינג' הזה את כל שאר הסדרות שלי עכשיו. מחכים לי פרקים של שיימלס, המתים המהלכים, עמק הסיליקון, החיים עצמם, חזרתם של הויקינגים!
, חומריו האפלים, משפחה מודרנית....
אני לא רגילה למצב כזה!
אבל ברור שאני לא יכולה עכשיו לחכות עם עונה 6. לא מקנאת במי שהיה צריך לחכות שנה או משהו כזה לעונה הבאה.
&nbsp

איזו פתיחה הא?

כשהפריוויאסלי הוא בהתחלה קטעים מהפרק הראשון ואז הופך למונטאג' של שבריר שניה מכל פרק בכל הסדרה עד כה.
אגב, זה לא רק פרק סיום עונה 5, אלא גם הפרק ה100 של הסדרה.
וגם הרבה זמן חשבו שהוא יהיה הפרק האחרון של הסדרה כי רשת הWB לא רצתה לחדש את הסדרה לעונה שישית. בסוף הסדרה ניצלה כי היא עברה לרשת UPN.
(*שנים לאחר מכן שתי הרשתות האלו התאחדו למה שנקרא הCW.)
תארי לך שזה בעצם היה יכול להיות הפרק האחרון לחלוטין של הסדרה.
&nbsp
מהסיבה הזאת גם נחמד שהפרק מתחיל עם פשוט קטילה של ערפד רגיל. חזרה לבסיס.
&nbsp
&nbsp
אני מת על האנרגיה של אניה כשהיא מעודדת את כטולם לחשוב על הרעיונות ואז כשספייק וג'יילס מתעצבנים עליה היא באמת מעלה רעיונות טובים.
הקרב עצמו היה אפי לחלוטין עם המון טוויסטים מגניבים. לחלוטין לא ראיתי את העניין הבאפי-בוט בא.
*אם כי במחשבה לאחור היה יותר יעיל אם באפי הייתה נלחמת לצד הבאפי-בוט ולא מחכה שהיא תמות כדי להכנס לקרב.
אבל זה באמת מצב שברור שכולם עזרו בקרב ותרמו לכך שגלורי נחלשה לרמה שבאפי יכלה להביס אותה. גם ווילו עם הקסם שהוציא משהו מגלורי, גם הדאגונספיר והבאפי-בוט, גם גרזן הטרולים, גם זאנדר והדבר הזה של הריסת בניינים.
והבסוף פשוט הנחישות של באפי כשגלורי אומרת לה שהיא לא יכולה להרוג אותה ובאפי אומרת שהיד שלה אפילו לא עייפה.
&nbsp
אני לא ראיתי את זה שג'יילס הרג את בן מגיע. בכלל רק בצפיה שניה נראה לי קלטתי שזה מתחבר לזה שטארה קראה לו קילר.
אז יפה על הקליטה המהירה של זה

&nbsp
פרק אדיר

עוד משהו

הקטע שבו ספייק הולך לעזור לבאפי להביא נשקים מהבית שלה, אבל הוא לא יכול להכנס ואז היא מזמינה אותו פנימה שוב...
&nbsp
ומה שהוא אומר לה:
I know you'll never love me
I know that I'm a monster
But you treat me like a man
&nbsp

twisted nerve1

New member

אוי ואני כ"כ אהבתי איך שהוא התרגש שהיא הזמינה אותו פנימה
הוא אמר משהו כמו "פרסטו" זה כאילו הוא כ"כ מתלהב מכל מחווה קטנה שהיא נותנת לו שבאופן כללי זה קצת פאתטי, אבל אצלו זה פשוט כזה חמוד כשזה קורה

ואפילו עוד משהו - מתקשר לדבר שאני הכי אוהב לדבר עליו

חלומות בבאפי.
את זוכרת שאמרתי לך בזמנו שלחלום של באפי ופיית' בסוף עונה 3 יש משמעויות. וזה מתחבר גם לחלומות בפרק Restless.
אז הנה:
בחלום בסוף עונה 3 (בסרטון המצורף בערך 0:35) יש את חילופי הדברים האלו:
Buffy Summers: There's something I'm supposed to be doing.
Faith: Oh yeah. Miles to go. Little Miss Muffet counting down from 7-3-0.

730 זה כמות הימים שיש בשנתיים. כלומר כבר אז נחזה שלבאפי נותרו רק שנתיים לחיות.
בחלום בRestless כשבאפי מדברת עם טארה היא מסתכלת על שעון ואומרת שכל כך מאוחר. בשעון רואים שהשעה היא 7:30 וטארה אומרת לה שהשעון הזה לא נכון. (כי בשלב הזה הזמן שלה כבר ירד ל365)

Lhuna1

New member
אנג'ל עונה 2 פרק 22 There's No Place Like Plrtz Glrb |ספוילר

מצליחים לחזור לעולם שלנו ביחד עם פרד הספרנית, אחרי שאנג'ל נלחם בצ'מפיון של הממלכה שקורדי התאהבה בו אבל לא הסכימה לשכב איתו כי זה היה מעביר לו את החזיונות שלה, ווסלי הנהיג בחוכמה את הקרב של המורדים וקורדיליה הרגה את הכומר הראשי ושחררה את העבדים בפאלייה.
&nbsp
כשחוזרים מוצאים את ווילו שבאה לבשר לאנג'ל על באפי...
&nbsp

למעלה