דיוני סדרות לאמצע השבוע

1Shir

New member
אוז עונה 1 פרק 8 סוף עונה ראשונה

דיאן ומקמנוס כאלה אפסים

מן הסתם סקוט רוס לא מוותר לדיאן על עסקת הסיגריות, זה ברור שברגע שנהיית מלוכלך יחד עם מישהו, זה לתמיד
&nbsp
מתחיל הRIOT האסירים היחידים בצד של הסוהרים הם ריבאדו, אוגוסטוס ו... שילינגר, שבלי קשר לא נעים להגיד אבל אפילו חיבבתי את שילינגר לפעמים וביצ'ר הוא בערך הדמות הכי פחות אהובה עליי בסדרה (כן כן אני יודעת לא יפה לשפוט אותו אבל אני מוכנה להמר שלא הייתי מתנהגת כמוהו בשום מובן) למעט דמות שנואה אחת גרועה יותר מכל הסוהרים ומכל האסירים - הפוליטיקאי
המושל דוולין
גם מכעיס אותי שעד ששילינגר נהיה חמוד ואחרי שביצ'ר כבר התנקם בו כראוי הוא מתעקש להמשיך להילחם איתו במקום לשחרר – כל דבר שקרה לו מאז מגיע לו
&nbsp
זה יפה לראות כמה נורמות של בנאדם משפיעות עליו ברגע האמת - ג'קסון וייהו שחקן הNBA שהתנהג ברשעות עד עכשיו עדיין לא מוכן לקבל את זה שמישהו שהוא מכיר ימות
זה רק מראה כמה יש חיים ששווים יותר ואיך תרבות משפיעה על גורל אישי
&nbsp
כמובן שמקמנוס יוזם התנדבות עצמית להיכנס לשטח שבחזקת האסירים
הוא האתנחתא הקומית בסדרה
אהבתי איך מזכירים את סיינפלד

&nbsp
ממליצה לכל מי שלא ראה את הסדרה או ראה רק פעם אחת ולא זוכר (או ראה הכל ביום וחצי בצורה לא מסודרת
יש גם טיפוסים כאלה) לראות רק את הפרק הזה כי גם אם לא מעניין אתכם ולא תרצו להמשיך לראות - אתם תהנו ממנו
&nbsp
סעיד כמובן הדמות האהובה עליי בעונה
הייתי מתאסלמת בשבילו

אחריו ליאו גלין מנהל הכלא ומהאסירים נינו שיבטה מנהיג האיטלקים (הוגים בטה כמו בטא כי בלי ניקוד זה נראה כמו שיבטה בסיס התותחנים בו שירתתי בצבא
)
&nbsp
לא אוהבת את אדביסי, הוא בעיקר מוכיח כמה שילינגר צודק
אבל מבינה למה הוא דמות חזקה וגם השחקן מטורף וכריזמטי ומצחיק
עוד יותר אין לי מושג מה מוצאים במיגל אלוורז, אני לא מצליחה למצוא בו עניין

Lion_Heart

Well-known member

שאני אבין
שילינגר? הנאצי? הגזעני? סוחר סמים? עם כל מה שהוא עשה לביצ'ר? והוא זה שבסדר?
ולביצ'ר מגיע כל מה שהוא קיבל?

twisted nerve1

New member

אל תנסה להבין את העדפות של שיר בדמויות של אוז. לעולם לא תצליח

"גם מכעיס אותי שעד ששילינגר נהיה חמוד ואחרי שביצ'ר כבר התנקם בו כראוי הוא מתעקש להמשיך להילחם איתו במקום לשחרר"
שיליגר חמוד?

1Shir

New member
זה לא הוגן

תראי נקי כמוני את העונה הראשונה ואז אולי תוכלי להגיד שאת לא יכולה להבין אותי...
למה להחליט שאף אחד לא יצליח? אני לא עד כדי כך מיוחדת

twisted nerve1

New member
אמממ...

כשראיתי את אוז בפעם הראשונה ראיתי נקי את העונה הראשונה כי ראיתי את הסדרה לפי הסדר. ביצ'ר היה הדמות האהובה עלי אז, ושיליג'ר כבר אז היה אחד מ- אם לא ה-דמות הכי מקריפה ומצמררת שנתקלתי בה עד לשלב הזה בטלוויזיה, ואולי הוא אפילו נשאר מקום ראשון (עם רמזי ממשחקי הכס שנותן לו פייט רציני).
אני כתבתי את ההודעה הזאת דיי בצחוק, כי זכור לי כל הדיונים הארוכים שעשינו על ביצ'ר בעבר וכל הדיונים בינך לביני לבין עוד כמה חברי פורום על המעשים של ביצ'ר וחוסר האהבה שלך אליו. זה סתם הצחיק אותי כי נזכרתי בזה.
סורי אם זה יצא תוקפני, זאת לא הייתה הכוונה שלי. יכול להיות שיש עוד אנשים בעולם שמרגישים כמוך כלפי הדמויות (ספציפית מה שכתבת על ביצ'ר וקלר, וגם הסיבות שפירטת לגבי למה את מרגישה כלפיהם את מה שאת מרגישה), אבל נראה לי שמעט מאוד.

1Shir

New member
התכוונתי לראות שוב עכשיו ואולי תראי דברים אחרת (לא שאני מצפה

שתראי... אבל אני לא בטוחה שלא תהיה לך נקודת מבט רחבה יותר, כי אולי צפייה ראשונה היא בעיקר מפתיעה ומותחת)
&nbsp
גם אני בצפייה הראשונה עשיתי פרצוף דומה לשלך על צירוף המילים "שילינגר" ו"חמוד"
אבל מחקתי את כל ההנחות הקודמות בכוונה
&nbsp
וכמובן אף אחד לא צריך לנסות להבין אם הוא לא רוצה
(אם מישהו שואל אני מגיבה)

Lhuna1

New member
האם בצפיה שניה הסדרה לא פחות חזקה בעינייך מהצפיה הראשונה?

כי זה הפחד העיקרי שלי מצפיה חוזרת בסדרה הזאת. כנראה היא בזכרון שלי כמאוד עוצמתית. אני חושבת וחוששת שאם אצפה שוב זה ישתנה.
&nbsp

1Shir

New member
דווקא לא ולא נראה לי שתרגישי ככה אבל גם אם כן אני לא חושבת ש

יש לך סיבה לחשוש מזה
מקסימום
או לא תאהבי משהו שאהבת בעבר
או תראי שפרופורציות אצלך השתנו לאורך שנים שזה דבר טבעי ומובן
&nbsp
אני ממליצה לך (למרות שלא אוהבים כאן המלצות כאלה) אם תרצי לראות רק את הפרק האחרון בעונה הראשונה + הראשון בעונה השניה כי ראיתי אותם אתמול והם מאוד מהנים וטובים בפני עצמם
(בלי קשר שווה גם לראות את כל העונה הראשונה אבל זה כבר לא "על הדרך")

1Shir

New member
כבר כתבתי על זה כאן

שילינגר סוחר סמים?! הוא נכנס לכלא רק כי הוא מתנגד לסמים! (לא שיש לי בעיה עם סוחרי סמים...)
אני חושבת שמה ששילינגר עשה לביצ'ר הסלים בענק בגלל ביצ'ר - ההתנשאות שלו, תחושת העליונות שלו, חוסר קריאת המציאות שלו, ההתנהגות האנטי-סוציאלית שלו, האדישות שלו, הפרובוקציות שלו שהיו עוד יותר גרועות כשהן היו לא בכוונה כי בנאדם שמסרב להסתכל איפה הוא נמצא בד"כ לא מקבל משהו טוב בתמורה, וגם כששילינגר כבר שיחרר ממנו, ועוד אחרי שביצ'ר כבר נקם בו כהוגן, ביצ'ר לא הפסיק להילחם בו ו/או להתגרות בו
אז אף אחד שם לא "בסדר" (אגב, אני מבינה שראית את הסדרה? את מי אהבת? את סעיד? הוא באמת היחיד ש"בסדר" והוא גם כזה מלך
)
ולאף אחד לא מגיע שיקרו לו דברים רעים אבל כן לפעמים בנאדם מביא את זה על עצמו
&nbsp
אני לא אומרת ששילינגר נחמד איך שהוא לקח את טובי בהתחלה וישר רמס אותו... ברור שאני לא בעד זה
אבל ביצ'ר היה צריך להתנהל עם זה אחרת וכן גם לדעת לספוג קצת כי הגעת לכלא של עבריינים כבדים ואלימים אז אם אתה לא הורג מישהו על ההתחלה כמו העצה שהוא קיבל אז אתה צריך להבין שאתה צריך קצת להקריב ולראות איך מפיקים את המקסימום ולא את המינימום
חוץ מזה נאצי וגזעני זה לא כזה וואו, זאת סתם אידאולוגיה, כמו האנטי-סמים שלו, אז הוא חושב שיש גזעים נחותים ממנו, שיהיה לו לבריאות, הבעיה בשילינגר זאת ההתנהגות הבריונית המחליאה שלו איך שהוא אוהב לרמוס את החלש, אבל נראה לי שההיטפלות שלו לביצ'ר נובעת בעיקר מקנאה, הוא חייב לשחק את המשחק הזה כדי להרגיש עליון ובעל ערך, אם אני מפליגה במחשבות זה אפילו די מעורר רחמים...
מעניין יהיה לי להמשיך לבדוק איך אני מרגישה כלפיו בעונות הבאות, בסוף בקצב הזה הוא עוד יסיים כדמות אהובה עליי
אבל בדיוק בגלל זה אני עושה צפייה מחדש, כדי לשפוט את כל הדברים מנקודת מבט נקייה

Lion_Heart

Well-known member

אני לא מסכים

"נאצי וגזעני זה לא כזה וואו". . . אמ. . . וואאוו, זה כן
"אבל כן לפעמים בנאדם מביא את זה על עצמו" אין לי מה לאמר על זה שלא יהווה טריגר להרבה אנשים

אז את לא בעד התעללות ואונס, אבל צריך לקבל את זה?

1Shir

New member
כל אחד מאיתנו מקבל דברים שהוא לא בעדם

אתה מכיר ברירה אחרת?
בחיים או שמשנים את המציאות - או שמנסים להסתדר עם המציאות - הראשון יותר רצוי אבל לא תמיד הוא אפשרי
מה אתה היית עושה במקום ביצ'ר?

Lion_Heart

Well-known member
לא יודע,אין שמץ

אבל מה שאני כן יודע שנאציזם וגזענות ובריונות זה כן BIG WOW בשבילי
ולאמר שמישהו הביא התעללות כזאת על עצמו זה. . .לא בשבילי (האשמת קורבן?), ולאמר שדמות ש כופה דברים כאלה על מישהו אחר חמודה(?)...גם לא

1Shir

New member
גם אני לא אוהבת בריונות

נאציזם וגזענות מבחינתי זאת סתם אידאולוגיה שלא מפריעה לי כי כל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה
נכון, אני חושבת שהרבה פעמים זה לא שחור לבן תוקף קורבן אלא אם הקורבן היה מתנהג אחרת הוא לא היה נפגע
זאת לא שאלה של "אשמה" אלא של מציאות, אני לא מחפשת מי אשם, וכמעט אצל כל אחד אני מוצאת דברים גם טובים וגם רעים
למרות זאת אכן בחיים האישיים שלי אני מנסה להתחבר עם אנשים כמה שיותר טובים ואני מאוד מעריכה אותם על זה (רק לא מבינה אותם כי אני לא מסוגלת להיות כזאת)

לא ראיתי את הסדרה כמובן

*משהו שאוהבים להזכיר לי
&nbsp
ואני זוכר שיש לך דעות קשות על נושאים מסוימים, אבל וואו

1Shir

New member
תראה ניק

אני לא בריונית במהות שלי (אבל אולי אפשר להגיד את זה על כל אחד)
אבל בתור מישהי שהיתה בסיטואציות של כביכול הצד הקורבן
אני לא מסוגלת להרגיש שאני "קורבן" כי זה גורם לי להרגיש חלשה (וזאת לא תחושה שאני סובלת אותה)
אז אני תמיד מסתכלת איפה האחריות שלי על מה שקרה
אני לרגע לא מחפשת להאשים את הצד השני כי מה בדיוק זה ייתן לי
ואני כן מאמינה שאנשים הם אחראים למעשיהם ונושאים בהשלכות שיש למעשיהם
אני לא מחפשת מי הרע בסיפור אלא איפה אני יכולה לצבור כוח מול העולם שמספיק שתסתכל על המנהיגים שלנו ותראה שטוב הוא לא... אבל אני מאמינה שכמעט בכל אדם ניתן לומר אין אדם רע יש אדם שרע לו כי מעשים רעים כמעט תמיד אם תסתכל עמוק נובעים בעיקר מחולשה או מרצון לא להיפגע
זה לא נותן שום לגיטימציה למעשים רעים וכל הכבוד לכל אדם שמצליח להיות אדם טוב

נכנסים לעניינים כבדים כאן

אני לא בטוח למה את נכנסת לזה איתי כשlion heart אמר אותם דברים... רק בעצם אמר אותם.
&nbsp
קודם כל במצבים שאת חווית י לך זכות לראות את זה איך שמתאים לך. את צד אחד ואת יכולה להחליט שיש לך אחריות או אין לך אחריות למה שקרה קרה. את יכולה להחליט להאשים את הצד השני או לא.
&nbsp
אבל לגבי אנשים אחרים זה כבר דבר אחר ונראה לי שזה דבר מורכב הרבה יותר להטיל אחריות או לא.
אם אשה בחרה ללכת החוצה עם בגדים קצת חושפניים או גבר הומו בחר לצאת החוצה עם בגדים צעקניים ואז הותקפו, יש למה שהם לבשו חלק מזה, אבל לא נראה לי שזה הוגן לשים עליהם את האחריות למה שקרה להם. זה לא אשמתם, אלא אשמת התוקפים אותם. ואיפה בכלל יהיה אפשר לשים את הגבול? אישה שיוצאת בכלל לבד מביתה? גבר שמחייך לגבר אחר?
וכן יש בהחלט מקום להאשים את הצד האחר. מכמה סיבות. אחת היא כדי שהאדם שהותף ידע שזה לא אשמתו. הוא לא צריך לקחת על עצמו גם את הסבל של מה שקרה וגם את המחשבה שזה אשמתו.
וסיבה נוספת היא כדי למנוע מקרים נוספים כאלו.
&nbsp
וכן נראה לי שחשוב לראות מי הרע בסיפור על מנת שיהיה צדק כלשהו. וגם זאת דרך לצבור כוח מול העולם.

1Shir

New member
1. אני לא חושבת שיש מצב שיהיה צדק כלשהו 2. אני אמרתי משהו על

לבוש חושפני? גם לא הייתי אומרת דבר כזה וגם ממש לא נראה לי שזה נכון
לא אמרתי "כל קורבן" אמרתי "לפעמים" ואם אני מנתחת מצב שקרה אני מנתחת את ההתנהגות של שני הצדדים
אבל נראה לי שלפחות נסכים על לסגור את הנושא

אולי אני לא מתנסחת טוב ואם כולנו היינו משוחחים פנים מול פנים הייתם מבינים אותי יותר

למעלה