דיוני סדרות לתחילת השבוע

אם אני זוכר נכון

יש דיבור על כך שאומנם היו שוטרים זומבים נוראיים, אבל לפני שהיו השוטרים הזומבים השכונה הזאת הייתה מלאת פשע ובעצם בגללם רמת הפשע באמת ירדה מאוד.
דיונים מוסריים כאלו הם משהו חוזר בסדרה, היה את זה כבר בעבר ויהיה הרבה בעתיד.
&nbsp
&nbsp
יש סיכוי שתרצי לראות את פרקים 15 ו16 של באפי ברצף אז אני יכול לומר לך שזה בסדר.

Lhuna1

New member
יואו תודה, זה בדיוק מה שחלטתי לעשות הרגע!!

הרגעת אותי שאין סכנה...!

Lhuna1

New member
באפי עונה 5 פרק 15 I Was Made to Love You

אוי ואבוי, מה קרה לג'ויס?
הרגשתי קצת כמו בסוף של... אי אפשר לכתוב כי זה ספוילר לסדרה אחרת לחלוטין.
האם גלורי הגיעה אליה??
&nbsp
עדיין לא מבינה גם עד הסוף את הקטע של גלורי ובן.
זה נראה שהם ישות אחת שמחליפה צורה (ומוח) בינו לבינה? והוא יודע על זה אבל לא שולט על זה, ומנסה להתנגד למה שהיא רוצה.
בכל מקרה זה נראה ברור שכל אחד מהם כשעובר לצורה שלו לא זוכר מה קרה כשהיה בצורה השניה.
&nbsp
באפי מיואשת מחוסר המזל שלה עם גברים, ומיואשת מלמצוא בחור טוב. מפלרטטת קצת עם בן, אבל בסוף בעזרתו המקסימה של זנדר מקבלת בסוף החלטה ללמוד להיות קצת לבד עצמאית ופחות נזקקת לגבר לצידה.
החלטה יפה.
&nbsp
בקטע הפרוצדורלי שכמובן מתקשר לסיפור, בחור בודד בנה לעצמו חברה רובוטית מושלמת, אבל אז לא רצה אותה והיא התחרפנה.
באפי מזהה בה דברים מעצמה וזה גם משחק חלק בהבנה שלה מה נכון יותר.
&nbsp
אבל ספייק שקיבל עוד כמה חבטות נפשיות מבאפי (וגם גירוש אכזרי וקשוח מצד ג'יילס, למרות שמוצדק), מגיע אל הבחור כדי שיבנה לו באפי רובוטית.
אוי ואבוי, זה לא יכול להגמר טוב ואני לא חושבת שאני אוהב את זה.
&nbsp

Lhuna1

New member
באפי עונה 5 פרק 16 The Body

אוי איזה פרק עצוב

עשוי מאוד יפה ורגיש אם איך שכולם מנסים להתמודד ולא יודעים מה לעשות (ולא רק אניה ששואלת), והנשיקה של ווילו וטארה (שאני עדיין לא מבינה איך זה שהיא לא בפתיח).
והכל בסוף (כך נראה) היה טבעי ולא גלורי.
הרגע שהכי ריגש אותי משום מה היה כשאניה פתאום אמרה לבאפי "אני מצטערת שג'ויס מתה! כי היא היתה נחמדה..."
&nbsp
אבל די איזה דיכאון...

&nbsp

פרק מדהים

וכמובן עצוב
ואני לא חושב שראיתי אותו שוב ב7 שנים שעברו מאז שאמא שלי נפטרה. ואני עדיין לא בטוח אם אני אראה אותו עכשיו שוב.
אני כמובן לא מצאתי אותה על הספה, אבל כמו שטארה אומרת, זה תמיד פתאומי כשזה קורה.
&nbsp
הפרק כולו ללא מוזיקת רקע וכל החלקים שלו חזקים כל כך.
יש את הרגע שבאפי מדמיינת לשניה שג'ויס כן מתעוררת על ידי הפרמדיקים ובשניה הזאת היא יכולה לראות קדימה שהכל בסדר ואז חוזרת לרגע.
הקטע עם אניה כמובן כל כך חזק.
והקטע עם דון שמתחיל בכך שהיא בוכה, אבל בכלל ממשהו אחר כי היא עוד לא יודעת.
האמת שאני רק חושב על הפרק ומתחיל להיות לי לח בעיניים.

Lion_Heart

Well-known member

פרק על מוות, שקט,עצוב, בא משום מקום למרות שאפשר היה לראות את זה בא מקילומטרים,
ושג'יילס מנסה לעזור ובאפי אומרת "אמרו לא להזיז את הגופה" אז זהו, זאת כבר לא ג'ויס, זה גופה
,ובאמת כאב לי לשמוע את באפי אומרת את המילה " mommy?"
כולם מתמודדים,כל אחד בדרכו שלו,כי ככה זה עובד,
אני חושב שמי שאיבד מישהו, הפרק הזה יקח אותו ישירות לשם, כי זה באמת תופס את ההרגשה הזאת

kordilia snake

New member
באטוומן 1X08

לעזאזל!
&nbsp
תיארתי לעצמי שאליס תתכנן משהו גדול, אבל זה...ואו! לא דמיינתי שהיא תעשה משהו כזה חולני.
&nbsp
אני חושבת שבאמת הרגשתי הפרק כלפיי ג'ייקוב, והשחקן עשה ממש עבודה טובה בסצנה במרתף עם אליס. הכאב בעיניים ובקול שלו הרגישו אמתיים.
&nbsp
לקייט לקח בדיוק חמש דקות להבין שג'ייקוב לא ג'ייקוב, אבל קת'רין והאחרים לא
.
&nbsp
ויופי, אני שמחה שסוף סוף קייט קלטה שאליס רעה ושבת' לא חוזרת. הגיע הזמן באמת.
&nbsp
כואב לי על מרי, למרות שאימא שלה אישה נוראית. לא מגיע למרי דבר כזה
.
&nbsp
זה הפרק הראשון שמשהו עם קייט כאילו לא עבד, כול הקטעים איתה היו מוזרים וזה בלט כי רובי רוז בד"כ נקודת החוזק של הסדרה.
&nbsp
ולמי אכפת מסופי והבעל שלה? זו התלונה היחידה שלי כלפיי הפרק.
&nbsp
אוף, אני רוצה כבר את הפרק הבא
.

היו דברים שעיצבנו אותי

ממשיכים בקטע שלוקח לקייט שלוש שניות כדי למצוא את אליס אבל היא כמובן לא תופסת אותה. או שום דבר כזה.
היא באופן אקטיבי הורגת אנשים כל הזמן.
ואם לקייט אכפת ממנה אז היא תרצה לעצור אותה ושתכנס לתוכנית טיפול כלשהי.
חוץ מזה קייט מגלה שג'ייקוב הוא לא ג'ייקוב ומספרת רק לאדם אחד שאין לה דרך לדעת אם היא תוכל לעשות משהו. מה לגבי לבוא לשם ולחשוף אותו בפני הרבה אנשים? מה לגבי לספר למרי על כך?
נכון שבסוף קייט סוף סוף קולטת שאליס רעה. אבל דבר ראשון זה מאוחר מידי. דבר שני, היה נראה שכבר כמה פעמים היא הבינה את זה, ובכל זאת לא יכלה לפעול נגדה.
&nbsp
אגב, מה קרה עם זה שהאנשים של אליס (בלבוש של העורבים) החזיקו את כל אנשי האירוע באולם? האם הם הרגו אותם בסוף? סתם שיחררו אותם? זה לא ברור לי.
&nbsp
כן, זה עצוב על מרי. היה מרגש לגלות שאמא שלה ידעה על הקליניקה שלה ותמכה בה בלי לומר מילה.
העניינים עם סופי ובעלה הרגישו שהוכנסו בכוח לפרק. במיוחד כשהיו מצבי חירום ובמקום למהר הם היו חייבים לדבר על מה שקורה. אבל אני מניח שהכל מוביל לכך שהיא תחזור אל קייט.
&nbsp
ומה הקטע של זה שהפלילו את ג'ייקוב? היה יכול להיות מעניין אם אליס הייתה גורמת למרי להאמין שהוא באמת עשה את זה, אבל מרי כבר הבינה שזה היה מתחזה. וזה לא שהיו עוד עדויות חוץ מהמזרק שהונח עליו.
&nbsp
&nbsp
את יודעת שהפרק הבא שלה הסדרה כבר יהיה חלק מהקרוסאובר. את תראי?

kordilia snake

New member

כול ההתנהגות של קייט בקשר לאליס מטומטמת, אם היא קלטה שאליס מתכננת משהו ממש רע אז למה לא לקרוא לשוטרים/עורבים ולעצור אותה? ויחסית לשאר הדברים שהיא עשתה להרוג את אימא החורגת שלהן ולהפליל את אבא שלהן ברצח זה לא הכי נוראי שהיא עשתה, הבעיה היא שזה כאילו רע יותר כי זה נגד המשפחה שלה עצמה(ויופי עשית הכול כדי להרוס את הנשק שמכוון ספציפית נגד אחותך, ועכשיו זה הופך אותך לטובה יותר?)
מה זה לא יכלה לפעול נגדה? כול האמצעים שיש בבאטקייב וכול הראיות שיש ל-GCPD. כמה קשה זה להגיע למאורה שלה, לתפוס אותה ולזרוק אותה בכניסה לתחנת המשטרה הראשונה שהיא מוצאת?
&nbsp
והאמת? אם אני הייתי נעדרת ל-15 שנה, מצד אחד הייתי מצפה מהמשפחה שלי לעשות הכול כדי למצוא אותי, אבל בשלב מסוים הייתי רוצה שהם ימשיכו הלאה.
&nbsp
אני לא רוצה שסופי וקייט יהיו יחד, לקייט מגיעה מישהי הרבה יותר טובה
.
&nbsp
אני חושבת ש-10 דקות לתוך הפרק שאחרי פגרה ישחררו את ג'ייקוב(ואז הוא או מרי יגלו שקייט היא באטוומן או משהו כזה).
&nbsp
נראה לי שאני אראה, כי אני אוהבת את קייט והסדרה הרבה יותר ממה שחשבתי, אבל זה קצת מאיים קרוסאובר של חמישה חלקים(אני יודעת שזה יהיה על פני חמישה ימים ושניים מהם ישודרו בכלל בינואר, אבל זה מרגיש כמו מחויבות גדולה מידי ואני בקושי מסתדרת עם האירוע השנתי של השיקגו'ז שהוא בפועל רק שעתיים של טלוויזיה).

Lhuna1

New member
אנג'ל עונה 2 פרק 15 Reprise

&nbsp
לידנזי ולילה עדיין בלה בלה בלה
די תמותו כבר.
&nbsp
קייט עדיין משעממת אותי, וזה די לא הגיוני שהמפקדים עדיין מתייחסים אליה כפסיכית כי היא מדברת על שדים ומפלצות, כשכל כך הרבה דברים כאלו קורים מסביבם בעיר והמון אנשים נחשפים לזה ויודעים את זה.
&nbsp
דארלה אצל לינדזי אחרי שדרוסילה עזבה אותה.
&nbsp
וירג'יניה עזבה את ווסלי

&nbsp
אנג'ל גונב טבעת שתיקח אותו לגיהנום בשביל להלחם בבוסים הגדולים של וולפארם והארט או במה שלא יהיה שהולך להביא את האפוקליפסה?
הולנד המת מגיע לקחת אותו לשם במעלית שנפתחת בחזרה באותן מקום שיצאו ממנו רק בשביל להסביר לו שהעולם הוא הגיהינום והרוע בכל מקום ובבני האדם.
אין לי כוח לפילוסופיות האלה.
&nbsp
קייט מתאבדת או לפחות מנסה למתקשרת לאנג'ל ששומע ומתעלם... הוא מיואש ושוכב עם דארלה.
האם הוא יאבד שוב את הנשמה? (מצד אחד נראה לא סביר כי הוא לא נראה מאושר בכלל כשהוא שכב איתה, מצד שני הוא מתעורר ונראה שקורה לו משהו אז אולי כן)
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ראיתי את הפרק הזה אתמול

ביחד עם הפרק הבא אחריו, כי זה די מתבקש
בזמן שאת ראית את הפרקים של באפי
&nbsp
אני דווקא אהבתי את הפרק.
אני לא יודע מה יש לך כל כך נגד לינדזי וליילה. כלומר חוץ מזה שהם חלאות.
אני זוכר שמאוד אהבתי את העניין עם המעלית והשיחה של הולנד עם אנג'ל על כך שאין לוולפראם והארט שום כוונה לעשות משהו כמו לנצח.
פחות התחברתי לזה הפעם, אבל עדיין לדעתי זה היה קטע טוב.
&nbsp
קשה לי קצת להתייחס להרוב בלי לדבר גם על הפרק הבא אז תצטרכי להמשיך.

Lhuna1

New member

הם פשוט לא מעניינים אותי מספיק.
&nbsp
זה משהו שנכון כנראה מבחינתי לגבי רוב הנבלים בסדרה, ורוב הדמויות שאינן הדמויות הראשיות.
אז כמובן שדמויות כאלו הכרחיות בשביל להניע את העלילה, אבל כשרואים אותן יותר מידי אני יותר משתעממת.
&nbsp

Lhuna1

New member
אנג'ל עונה 2 פרק 16 Epiphany

אנג'ל לא איבד את הנשמה אלא להיפך בערך, והוא חוזר להציל את קייט והכי חשוב חוזר אל השלישיה

&nbsp

וואו

זה הכל?
&nbsp
זה אחד הפרקים הכי חשובים בכל הסדרה.
כי יש בו את ההבנה של אנג'ל:
if nothing we do matters, all that matters is what we do
וקצת הסבר על זה אחר כך:
if there is no bigger meaning, then the smallest act of kindness - is the greatest thing in the world
&nbsp
יש מאמרים וניתוחים של המשמעויות העמוקות באנג'ל וזה חלק מאוד מרכזי בהם.
אצל באפי הגיבורה מצילה את העולם.
אצל אנג'ל הגיבור עושה את מיטב יכולתו לשפר את העולם. אין דרך קסומה להציל את כל העולם. בין אם העולם שלנו הוא מקור הרשע או לא, העולם הוא די נוראי. אבל דווקא זה גם אומר שכל דבר קטן כן יכול לשפר את העולם. כל מה שאנחנו עושים הוא משמעותי.
&nbsp
אני לא יודע אם אני מסביר את עצמי טוב עם זה...
&nbsp
אבל חוץ מזה...
גם אהבתי את זה שיש סימן כלשהו לאולי השגחה עליונה או משהו כי אנג'ל יכל לפרוץ לדירה של קייט ולהציל אותה למרות שהוא לא הוזמן פנימה.
&nbsp
ובנוסף לזה הפרק הוא הרפתקה כיפית שבה אנג'ל חוזר אל הקבוצה.
ומה שמצחיק זה כמה שהם קשוחים מולו, גם כשהוא מציל את החיים שלהם וכמה הוא משתדל.
וזה שהוא מנסה למצוא נקודות חיבור איתם כמו זה שגם הוא נדקר ("תנחש מי דקר אותי?" "דרלה"
)
והוא מנסה לפרגן להם ולהסביר להם על כך שהוא השתנה כי הייתה לו התגלות.
&nbsp
גם זה:
Charles Gunn: So you had an epiphany, did you?
Angel: Yeah.
Charles Gunn: So what? You just wake up and bang?
Angel: It was sort of the other way around.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
*עוד משהו לגבי המשמעות של המשפט שציטטתי למעלה:
On Wednesday, February 12, 2014, Comedy Central's program "The Daily Show" aired a segment about Russian crackdowns on gay rights activists before and during the Winter Olympics in Sochi. Daily Show correspondent Jason Jones interviewed one of the few gay rights activists he could find in Sochi and asked her, "are you hopeful that Russia can change?" Her response was: "I have to hope, because otherwise it's too depressive....I really do it just to not be ashamed of me, of my way of living. I want to look at the eyes of my children and my grandchildren, and say, I did all I could. As a quote from your--from an American TV show--it's called 'Angel'--there is a wonderful phrase there: 'If nothing we do matters all that matters is what we do.'"

Lhuna1

New member
אני מרגישה

שאני מאכזבת אותך באופן שאני צופה בסדרה, כי אני לא מתרגשת "במידה הראויה" מהחלקים היותר פילוסופיים שלה, אבל ככה זה

שוב, אולי אם הייתי צופה בזמן אחר אז הייתי יותר. או אולי כשהייתי יותר צעירה, או לפני שראיתי וקראתי את כל הסרטים, הסדרות והספרים שראיתי וקראתי בשלושת העשורים האחרונים.
היום (כלומר באופן כללי בשלב זה בחיי) אני לא במוד שזה מדבר אלי כל כך. מרגישה גם שקשה לחדש לי עם דברים כאלו. זה כן נעשה יפה ורגיש בסדרה, בזה אני מודה.
אבל אני נהניית נורא מהדמויות שאני אוהבת וזה העיקר בשבילי בסדרה וגם בבאפי.
&nbsp
אז בקיצור, תבוא להודעות שלי עם קצת פחות ציפיות לפני פרקים כאלו

&nbsp

לא, את לא מאכזבת אותי

קודם כל לכל אחד יש חוויה אישית לגבי איך שהוא חווה את הסדרה, ממה הוא מתרגש, מה הוא אוהב וכל זה.
גם יש המון דברים שקשורים לאיך שרואים את הסדרות במבט לאחור אחרי שכבר ראית את כולן עד הסוף. שנים אחרי שהסדרות נגמרו עוד היו לי דיונים וצפיות חוזרות על פרקים שבהם ההתייחסות הייתה לחלוטין במבט כולל על כל הסדרה.
&nbsp
את צודקת שאני צריך לא לצפות שתתלהבי מאותם דברים כמוני ושתראי את זה מנקודת המבט שלי.
&nbsp
אבל באמת שאני בעיקר כל כך שמח שאחרי כל כך הרבה שנים יש כאן דיונים על הסדרות. אז את ממש לא יכולה לאכזב אותי.

Lion_Heart

Well-known member
ואולי ספוילרים לדברים שלא שודרו לשתי הסדרות

באמת פרק מענין
&nbsp
if nothing we do matters, all that matters is what we do
לא קל, אבל חשוב , אין ניצחון , אין סוף גדול וכל מה שאנג'ל עושה זה לנסות למנוע מאחרים סבל

&nbsp
"אצל באפי הגיבורה מצילה את העולם.
אצל אנג'ל הגיבור עושה את מיטב יכולתו לשפר את העולם. אין דרך קסומה להציל את כל העולם. בין אם העולם שלנו הוא מקור הרשע או לא, העולם הוא די נוראי. אבל דווקא זה גם אומר שכל דבר קטן כן יכול לשפר את העולם. כל מה שאנחנו עושים הוא משמעותי."
&nbsp
אני לא בטוח שאני ממש מסכים עם זה...כי בבאפי...זה אותו עולם, גם שם אין דרך קסומה להציל את העולם, כי תמיד יבואו עוד ועוד , באפי עומדת בפרץ ועושה מה שאפשר , לדעתי היא גם מנסה לשפר את העולם , בדרכה שלה ,
&nbsp
ובקשר להשגחה עליונה. . . אחד הקטעים הכי מדכאים בעולם של באפי ואנג'ל הוא...אין השגחה עליונה נראת לעין, אין כוחות של טוב, חוץ מכוחות של רוע ששינו את דעתם , או גויסו ע"י "הכוחות" ובני אדם ושדים שעובדים בצד של להגן על בני האנוש , אין שום סימן מוכח של כוחות של טוב ,פלוס יש גם את הקטע שמעולם לא היה גן העדן , אלא העולם התחיל מגיהנום , HELLMOUTH יש...אבל מה עם HEAVENMOUTH? , אתה מוזמן לתקן אותי אם אני טועה וכו"
&nbsp
&nbsp
, ובחזרה לפרק,
אני דיי הסכמתי עם השלישיה, אז מה עם הוא חזר? הוא זרק אותם, אז למה שיקחו אותו חזרה ככה? עד שיתחשק לו ויזרוק אותם שוב? אבל לפחות הוא חזר לעצמו , אז זה נחמד

Lhuna1

New member
לגבי הסיום

אני גם מסכימה איתם, לחלוטין זה ברור שהם נפגעו מהאופן שנטש אותם ובצדק.
&nbsp
ויחד עם זה גם יש לי קצת בעיה עם כל העניין (לא איתם).
אני לא ראיתי מתי שהוא לא היה עצמו.
אני פירשתי את כל הסיבה שהוא פיטר אותם והרחיק אותם ממנו, זה שהוא הבין שהוא צריך להתמקד במלחמה ה"גדולה יותר", שהיא בדארלה ודרוסילה ובכוחות שמאחורי וולפארם והארט, ושהוא חשב שזו מלחמה קשה יותר ומסוכנת יותר, ויהיה עדיף שהוא יעשה אותה בלעדיהם,
גם כי זה ידרוש ממנו לעשות דברים פשהם יתקשו לקבל (כמו שהם גינו אותו על שאפשר לדארלה ודרוסילה את הטבח של העו"ד), גם כי הם יסיחו את דעתו עם המקרים היומיומיים הקטנים והחזיונות של קורדיליה, וגם כי זה יעמיד אותם בסכנה גדולה מהרגיל.
ככה אני יכולתי לקבל את מה שהוא עשה.
אני מרגישה שהסדרה בסופו של דבר לא תמכה בפרשנות הזאת, אלא שכאילו קרה לו משהו והוא נהיה אפל יותר.
ואני לא ראיתי את זה בכלל קורה, פרט לרגעים הממש אחרונים שבהם הוא באמת היה מיואש (שיחת הטלפון מקייט שהוא התעלם ממנה, ואח"כ לשכב עם דארלה).
&nbsp

למעלה