דיוני סדרות לסוף השבוע

Don Nirtin

New member
לפחות זה סוף שבוע אחרון שמחובר לחג

ומיום שלישי כולנו נהיה אחרי הדבר הזה שנקרא חג-שבת-חג-חרא.

Lhuna1

New member
טוב סיכום באפי עונה 2 עד פרק 19 כולל

אז בסה"כ העונה הזאת אכן הרבה יותר טובה ומעניינת מהראשונה והיו בה פרקים שאהבתי יותר. (לא יכולה להגיד "נפלתי" אבל בכל זאת)
&nbsp
הפרקים שהיו יותר טובים בעיני:
Halloween שבו החבר'ה יוצאים לטריק-או-טריט עם ילדים והופכים למה שהם התחפשו אליו, שזה היה חביב אבל מה שבעיקר אהבתי בו זה לגלות שגם לג'יילס יש סודות מסוכנים מהעבר (סיפור שהמשיך אח"כ ב-The Dark Age).
&nbsp
אהבתי (בעיקר את החלק השני של) What's My Line עם הסליירית המחליפה של באפי, שהיתה מגניבה מאוד ואהבתי את איך שהיא הקפידה יותר על הכללים וכל זה, זה היה מאוד חמוד ומשעשע.
&nbsp
Surprise - זה הפרק עם מסיבת ההפתעה לבאפי שהיתה די מצחיקה, וכמובן העיקר שבסופו היא שוכבת עם אנג'ל, ואז הוא מאבד שוב את הנשמה שלו ובפרק הבא Innocence היא מגלה שהוא חזר להיות ערפד רע. וברור לי שכולם נפלו מהפרק הזה ואני מסכימה שהוא היה טוב מאוד. אבל מה אני אעשה... קשה לי כנראה בגילי להתלהב מזה כל כך, ואני מבינה את הסימבוליזם וכל זה (נראה לי) ומבינה לגמרי למה זה נחשב כזה.
&nbsp
אחריו Phases זה הפרק שבו מגלים שאוז הוא איש-הזאב שמטיל אימה על העיירה, שגם היה די טוב. (יש בו גם את הסצינה שבו זנדר מגלה שהבריון של בית הספר הוא גיי).
&nbsp
Bewitched, Bothered and Bewildered
פרק די משעשע שבו כל הנערות והנשים (והערפדיות) בעיירה מתאהבות בזנדר בעקבות כישוף שנועד להחזיר אליו את קורדיליה שזרקה אותו (ובסוף חוזרת אליו).
&nbsp
Passion בעיני היה עד כה הפרק הטוב ביותר.
הסטוקינג והאיומים של אנג'ל על באפי והקרובים לה היו קריפיים, ואומנם הרצח של ג'ני לא עורר אימפקט חזק כמו שאני מניחה שהיה מעורר בי אם הייתי צופה בזה לפני 20 שנה (ולפני שהתרגלתי שדמויות אהובות נהרגות בסדרות זה דבר שגרתי) אבל עדיין קצת הפתיע, והסצינה של ג'יילס מגיע הביתה לפרחים ונרות רומנטיים ואז עולה לחדר השינה למצוא אותה מתה היתה מאוד כואבת ומרשימה. ומאוד העציב אותי שעכשיו הוא בטח יהיה לבד להמון זמן, אם לא לתמיד

&nbsp
והאחרון שראיתי עד עכשיו I Only Have Eyes For You גם היה מוצלח וקצת מרגש בזכות סצינת ה"שחזור" של באפי ואנג'ל שנעשתה מאוד יפה.
&nbsp
בסוף הפרק הזה אנו גם מגלים שספייק (שבכסא גלגלים מאז שבאפי כיסחה אותו) יכול ללכת ומעמיד פנים בפני דרוסילה ואנג'ל.
אני חייבת להודות שאני עוד לא מוצאת הרבה עניין בספייק. לפחות לדרוסילה יש סיפור רקע חזק עם מה שאנג'ל עשה לה אז היא קצת יותר מעניינת (אבל רק קצת). אולי גם עליו לומדים יותר בהמשך. בכל אופן היריבות שלו עם אנג'ל מעניינת אותי רק בקטע שאני קצת מקווה שהם יתנשקו פתאום או משהו

מסקרן אותי לדעת למה שאלת אותי דווקא עליו באחת ההודעות הקודמות (כמובן אם אתה יכול להשיב על זה בלי ספוילרים). האם אתה ראית אותו כמעניין במיוחד, בנקודה של הסיפור שאני נמצאת בה?
&nbsp
אז כאמור אני עצובה שנהרסה מערכת היחסים הרומנטית שהכי אהבתי.
כמובן שבאפי-אנג'ל גם מערכת יחסים שעשויה היטב, רומנטית, סקסית ועצובה מאוד.
ווילו ואוז חמודים אבל ציפיתי לקצת יותר... משהו מלהיב מהיחסים שלהם.
ההתפתחות של קורדיליה ביחס לזנדר ובכלל גם מקסימה ברגעים מסוימים.
(אמא של באפי דמות קצת בעייתית בעיני, לכאורה היא עושה הכל בסדר, אבל היא לדעתי לא משוחקת מספיק טוב.)
&nbsp
אז כן בכלליות אהבתי יותר, אבל משוכנעת שמהרבה דברים (המוות של ג'ני, הגילוי על הבריון ההומו, עניינים "פמיניסטיים", ובעיקר כל הסיפור של באפי ואנג'ל שוכבים והשינוי שלו בעקבות זה, אבל גם דברים קטנים כמו השנינויות הקטנות בדיאלוגים, וקורדיליה וזנדר) - הכל היה מרגש ועוצמתי בעיני הרבה יותר אם הייתי צופה בזה אז. אז כנראה פספסתי מבחינה זו וזה אבוד לי.
&nbsp
זהו לבינתיים, מקווה לסיים את העונה כאמור מחר.
&nbsp

twisted nerve1

New member
יש לי שאלה מעניינת

אתה מעדיף שמישהו יראה סדרה שאתה אוהב כמו באפי גם אם הוא לא יאהב אותה כמוך? או שאתה מעדיף שאם הוא לא יאהב אותך כמוך הוא לא יראה?
אני מעדיפה שאנשים שלא אוהבים סדרות ברמה שאני אוהבת לא יראו אותם מאשר שיראו ויגידו לי דברים שהם לא אוהבים בהם.

limors2

Active member
בדיוק

הייתה תקופה שכמה חברות שלי התחילו לראות דוקטור הו והן לא אהבו אותה כמוני, וסתם ביאס אותי לשמוע אותן מקטרות על דברים שבכלל לא הפריעו לי ושנהניתי מהם.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
(אבל אם האינטרס הוא לדחוף אנשים שאני יודעת שיהנו לצפייה/קריאה, סתם כי הם מתעקשים ואני יודעת שהם יהנו מהזה, אני בעד)

ולי יש תשובה מעניינת

אני חושב שלרוב אני מרגיש כמוך וכמו ליאורה. אם מישהו לא אוהב את הסדרה שאני מאוד
מאוד אוהב אז אני מעדיף שלא יראה אותה, או לפחות שלא ישתף אותי בכל דעותיו השליליות על הסדרה.
גם עם סדרות רצות כיום שאני פשוט נהנה מהם ברמה סבירה אני לפעמים לא מבין למה שמישהו ישתף רק דעות שליליות על סדרה ויוריד ככה אנשים אחרים שכן נהנים ממנה. אני גם עושה את זה לפעמים ואני בכוח עוצר את עצמי מלכתוב יותר מידי שלילי באופן קבוע על סדרה.
&nbsp
אבל עם באפי, ברגע זה, זה שונה.
אני מורעב לשיחה על הסדרה. ואני אוהב את הסדרה ברמה כזאת שאי אפשר לפגוע בה מבחינתי.
אז מבחינתי שלונה (או כל מישהו אחר) פשוט יכתוב על כל פרק ויתלונן על דברים בו ואני עדיין אהיה שמח כי אני אוכל להגיב ולדבר באפי.

didalf

Well-known member
אני גם יותר ככה

בגלל זה אני מפחדת להמליץ לאנשים על שיימלס

סוף סוף משהו
עד הפרק המדובר

אני אשתדל להגיב לפי הסדר:
Halloween הוא באמת פרק מעולה. הקונספט היה מגניב עם זה שבאפי הופכת לבחורה חסרת היכולת וזאנדר לגיבור הפעולה. יש הרבה חילופי דברים מצחיקים שאני כבר לא זוכר הכל. אבל אחד הדברים המעולים שאני זוכר זה ווילו נכנסת לספרייה דרך הקיר וג'יילס קופץ מהפתעה. ואחר כך כשהיא אומרת לו שהיא התחפשה לרוח רפאים אז הוא שואל "רוח הרפאים של מה?" (לא שהיא באמת התלבשה עד כדי כך פרובוקטיבי, אבל בהחלט בשבילה זה היה).
חוץ מזה אם אני זוכר נכון בפרק הזה מגלים שקורדיליה איכשהו עדיין לא מודעת לכך שאנג'ל הוא ערפד. וזכור לי שהיא אומרת משהו בסגנון he's like a teddy bear with fangs.
כמו כן זה הפרק הראשון עם אית'ן ריין והפרק הראשון שמגלים על העבר של ג'יילס. זה היה גילוי מעניין מאוד, אם כי בפרק הזה הוא היה משהו קטן, אבל גרם לציפיה לגלות יותר על זה בהמשך (ולא היינו צריכים לחכות הרבה)
&nbsp
קנדרה היא דמות מגניבה ומעניין לראות את ההקבלה בינה לבין באפי. אבל חוץ ממנה יחסית לא אהבתי את הפרק הכפול הזה.
&nbsp
Surprise פרק מעולה שאומנם כביכול נקרא כך בגלל מסיבת ההפתעה לבאפי, אבל בפועל זה בגלל ההפתעה הגדולה בסופו.
ואוז מגלה על באפי ("זה בעצם מסביר הרבה דברים"
)
ואז Innocence הוא פרק מדהים עם ההשלכות של זה. אומנם השופט הוא לא כזה נבל מעניין (אגב, זה אותו שחקן ששיחק את הערפד הגדול בשני הפרקים הראשונים של הסדרה) אבל הוא היה חשוב כדי להבהיר שאנג'ל באמת באמת רע עכשיו.
חוץ מזה הrocket launcher היה מגניב בטירוף
no weapond forged
that was then
חוץ מזה אם אני זוכר נכון זה גם הפרק שווילו מגלה על זאנדר וקורדיליה
The we hate cordilia club, of which you are the treasurer
חוץ מזה יש קליימקס מגניב בין באפי וג'ני קלנדר כשהיא מבינה שהיא קשורה למה שקרה לאנג'ל.
אני גם אהבתי את הדמות של הצועני (דוד שלה או משהו כזה?)
הסצנה הראשונה שרואים אותו היא מעולה כי בסצנה קצרה מאוד ממשפט למשפט מגלים יותר ויותר באופן מסקרן (ראיתי את זה המון כפי שאת מבינה)
&nbsp
אני קצת מופתע שאהבת את Phases, פרק די פושר לטעמי. כיף שיש התקדמות בחיי האהבה של ווילו ונחמד שאוז נכנס לקבוצת הדמויות העל טבעיות, אבל לא משהו מיוחד חוץ מזה.
&nbsp
אני מפחד שימחק לי פתאום אז אני אעשה הפסקה קטנה

והנה המשך
עד פרק 2X19 כולל

Bewitched, Bothered and Bewildered פרק מעולה
אוי יש משהו מצחיק מאוד ממש בהתחלה נראה אם אני זוכר...
טוב אני חייב לבדוק:
Xander Harris: But do you think Cordelia will like it?
Buffy Summers: I don't know. Does she know what one of these is?
Xander Harris: [laughs] Okay, big yacks. When are you guys gonna stop making fun of me for dating Cordelia?
Buffy Summers: I'm sorry. But never.
&nbsp
וקצת אחר כך:
Xander: I wish dating was like slaying: you know, simple, direct, stake to the heart, no muss, no fuss.
Buffy: Sorry to say, Xand, slaying is a tad more perilous than dating.
Xander: Well, you're obviously not dating Cordelia.
&nbsp
וכמובן זה שגם דרוסילה מתאהבת בו...
ונאום הכבשים החמוד של קורדיליה בסוף
ובקטנה: איימי מפרק 1X03 חזרה לבקר והפכה את באפי לעכבר(ה)
&nbsp
Passion הוא בהחלט אחד הפרקים הטובים ביותר של הסדרה (טוב, ב20 הכי טובים לפחות)
ג'יילס מגלה את הגופה של ג'ני הורג אותי כל פעם מחדש
וגם באפי מרביצה לג'יילס בסוף ואומרת לו: You can't leave me. I can't do this alone.
והקריינות של אנג'ל לאורך הפרק מצמררת
&nbsp
I Only Have Eyes For You הוא גם פרק מעולה.
ובאופן מעניין הוא זה שהכי בא לי לצפות בו שוב עכשיו.
ויש שם את כריסטופר גורהאם החתיך כשהיה קטנצ'יק.
סיפורי רוחות רפאים נעשו מיליון פעמים, אבל זאת הייתה גישה וצורה שעדיין מרגישה לי יוצאת דופן ומעולה. השיחזור של מריבת אוהבים על אנשים שונים. וכמובן מתבקש שגם באפי ואנג'ל ישחזרו אותה ואהבתי את הטוויסט שזה בא באופן הפוך.
&nbsp
&nbsp
הסיבה ששאלתי אותך דווקא על ספייק היא פשוט כי הרבה (הרבה) אנשים מאוד מאוד אוהבים אותו ואהבו אותו מהרגע הראשון. אני גם מאוד אוהב אותו, אבל לא בטוח אם זה היה מהרגע הראשון.
אחת הסיבות היא כי הוא כזה שונה מהמאסטר ובמידה רבה הרגיש כמו שינוי גדול בשביל הסדרה. ולדעתי שינוי מאוד מבורך.
אגב, הרבה אנשים דיברו גם בזמנו על ההומוארוטיות בין אנג'ל וספייק והמציאו עלילות רומנטיות בינהם.
&nbsp
יש הרבה דברים שקשה לי להגיב עליהם בלי לספלייר.
אבל מאוד מעניין אותי מה תחשבי על סוף העונה.
אפילו אם תשנאי אותה, חסר לך אם לא תכתבי.

limors2

Active member
בעעע

אף פעם לא אהבתי את באפי ואנג'ל. אנג'ל בכיין מיוסר בצורה הכי מעצבנת שיש.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
*ביי, היה נחמד להיות פה. מבטיחה לחזור עם ניקים לא חסומים ולהטריל אתכם

Arrow פרק 8X01

פתיחה מעולה לעונת הסיום.
כל כך הרבה מחוות לפרק פתיחת הסדרה ולעונה הראשונה של הסדרה בכלל. היה מעולה.
ועד שכבר התרגלנו לזה שאנחנו רואים את הכפילים מעולם אחר של הדמויות המוכרות לנו, מגיע דיגל ואנחנו מגלים שזה הדיגל שלנו.
אדריאן צ'ייס הוא הטוב! טומי הוא הרע! (האמת שציפית לזה) מאלקולם הוא סתם איש?
ולא רק שראינו את המסכה של באטמן על האי בתחילת הפרק אלא גם אדריאן מצטט את ברוס וויין.
ומה לכל הרוחות קרה לעולם הזה בסוף הפרק? האם כל האנשים האלו באמת מתו? האם זה הסכנה שיש על כל היקום?
מזל שאוליבר הפסיק להיות עקשן בשלב מסוים ונתן לדיגל לעזור לו, כי אחרת הם לא היו יכולים לברוח.
מאוד מעניין אותי לאן הם ילכו מכאן.
&nbsp
עצם זה שהעלילה הראשית הייתה די מרתקת רק הדגיש כמה עלילת הפלאשפורווד הרגישה מיותרת ומשעממת. מה אכפת לי מהם?
יש להם פרקים בודדים לגרום לי לאכפתיות ואולי להבין למה הבן של דיגל הפך להיות רע כל כך.

Lhuna1

New member
יורשים סיכום עונה 2 בלי ספוילרים

דחיתי משבוע שעבר את הצפיה בפרק הזה, כי מזמן לא היה לי כל כך מבאס להפרד מסדרה. וזה היה כל כך... אין לי מילים!! מבריק ומהמם ונפלא ברמות אחרות.
אני לא יכולה להמנע מלהמליץ פה שוב.
עונה 1 מעולה (לוקח קצת זמן לקלוט את זה).
עונה 2 היא מאסטרפיס !!!
מבחינתי סדרת השנה ולא חשוב יותר במה אני עוד אצפה השנה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

limors2

Active member
"להיות איתה"- מה הקונצנזוס?

אוהבים? לא אוהבים? היא מסתיימת בצורה נורמלית? יש 2 עונות בנטפליקס, ולא הצלחתי להבין מבלי לספיילר לעצמי (!) אם אמורה להיות עונה שלישית או לא.
&nbsp
אני בנוהל החצי קבוע של "אני הולכת להתעלם מכל תוכניות הצפייה שלי ולהידבק למשהו רנדומלי", ראיתי את הפרק הראשון ונהניתי מספיק כדי לרצות להמשיך.

למעלה