Weekend's Watch

Lhuna1

New member
הקיטור הקבוע: אין לי מה לראות, או לקרוא

וזה חמור במיוחד כשזה הולך להיות סופ"ש של 4 ימים...
האפשרויות:
1. לנסות להתחיל את אחים לנשק (אני כן רוצה, רק מתקשה להביא את עצמי להתחיל משהו כזה כבד, צריך מצב רוח מתאים).
2. לנסות להמשיך את באפי (הורדתי את כל עונה 1, ויש מצב שאמשיך אותה בקצב איטי פרק פה פרק שם, כי אני כן איפשהו סקרנית על מה המהומה)
3. להמשיך את קארניבל רואו (אבל אם פרק 3 לא יספק את הסחורה אז זהו)
4. לנסות לקרוא אחד מ... בערך 10-20 ספרים שקניתי בחודשים האחרונים ועוד לא היה לי חשק לקרוא.
5. אולי אל קאמינו, כי הביקורות הראשונות מסתמנות כטובות.
6. להמציא מכשיר שמוחק ספציפית זכרון של סדרה ולראות מההתחלה אחת הסדרות שאהבתי.
&nbsp

didalf

Well-known member

ממליצה על 1, 5 ו-6.
(עוד לא ראיתי את הסרט של ש"ש, אני עדיין ממליצה
).

בהחלט אופציה 2

חבל לי שאת צריכה להתחיל עם עונה 1 של באפי.
&nbsp
&nbsp
הלוואי והיה לי מכשיר כזה שמוחק זכרון של סדרה. למרות שממש אין לי בעיה של מחסור במה לראות, עדיין יש סדרות שהייתי רוצה לראות שוב באופן טרי.

Lhuna1

New member
אני ממש מנסה, אני כבר באמצע העונה

ושאלתי עכשיו אנשים בפייסבוק אם יש טעם להמשיך והרוב מעודדים אותי שהיא נהיית טובה רק בעונה 2. אז אני מניחה שאני אתן לזה את הצ'אנס של זה, למרות שבאמת מבאס שצריך לעבור עונה לא טובה, או עונה וחצי לפי חלק מהטענות, בשביל להגיע לשם

כן כן כן תני עוד קצת זמן

אני גם אזכיר לך שכמה פרקים לתוך המתים המהלכים את קיטרת כאן כאילו זה הזבל הטלוויזיוני הכי גדול שאי פעם היה. ואז התמכרת לחלוטין.
אז זה לא שסדרה טובה חייבת לתפוס אותך מהרגע הראשון.
&nbsp
חוץ מזה שאני אהיה החבר הכי טוב שלך לנצח אם תראי באפי

&nbsp
מה את חושבת בנתיים על הדמויות? אילו פרקים אהבת יותר מאחרים?

Lhuna1

New member
תראה, אני יודעת את זה ובגלל זה אני ממשיכה

גם משיימלס, ה-100, ויקינגים ועוד - מכולם לא נפלתי בהתחלה.
אני יודעת שהרבה סדרות מתחילות חלש אבל בסוף שוות את זה.
בגלל זה אני מתאמצת ונותנת צ'אנס.
&nbsp
אבל נקודה שאני גם מבינה בעקיפין מחלק מהתגובות לסדרה (תגובות של אוהביה), היא שהסדרה היתה פורצת דרך וחדשנית לזמנה בכל מיני מובנים.
מן הסתם המובנים האלו היום כבר לא יראו לי חדשניים... אז אני מצפה מראש שלפחות חלק מהקסם הזה כבר לא יעבוד עלי.
&nbsp
האם חלק מההתלהבות שלך לא היתה, למשל, בזכות יצוג של דמות/יות להט"ביות (עוד לא הגעתי לזה אבל הבנתי שיש בהמשך) שהיה פחות נפוץ בתקופה שראית אותה?
האם אפשר לצפות שזה ירגש אותי היום באותה מידה, אחרי שכבר ראיתי אלף סדרות עם דמויות כאלו וזה דבר רגיל היום?
(וגם משהו שבאופן טבעי פחות מרגש אותי מאשר אותך, למרות שאני כן אוהבת את זה בעקרון)
&nbsp
זו היתה רק דוגמה, אני יודעת שיש בסדרה עוד דברים שגרמו להערכה כלפיה, אבל אותו עקרון תקף לגביהם.
&nbsp
גם העניין של גיל הצפיה - רוב מעריציה לדעתי צפו בה כשהיו צעירים, בתיכון או בגילאי 20+ שעדיין קרובים מספיק בשביל להתחבר לרגשות של תיכוניסטים.
וגם העניין של התקופה - סוף שנות ה-90 וכל מה שהיה אז רלוונטי, והסדרה התייחסה אליו, והיום אולי יראה לי מיושן (למשל אחד הפרקים האחרונים שראיתי היה על שד שנכנס לאינטרנט ודובר בו על המעבר לעולם המחשבים והרשת והאנונימיות וכל זה, מעולם של ספרים וקשר פנים-אל-פנים).
&nbsp
אז תחשוב רגע באוביקטיביות באמת: אם היית צופה בה לראשונה היום, בגילך ומעלה (ואני יותר מבוגרת ממך), בשנת 2019 ואחרי שראית כבר את כל הסדרות שראית עד היום... האם אתה מאמין שהיית מתלהב ממנה באותה מידה?
&nbsp
כל זה לא סותר שאני עדיין ממשיכה ומאמינה שהקסם יכול לקרות, ונורא רוצה שהוא יקרה.
אבל להסביר למה אני גם די סקפטית (ולשמוע בכנות את דעתך).
&nbsp

יש משהו קצת במה שאת אומרת

אם כי:
הפרק על השד באינטרנט הוא אחד הפרקים הכי גרועים לאורך כל הסדרה (יש אולי רק שניים אחרים שמתחרים בו). וגם אז הוא הרגיש מיושן באופן מוזר.
נכון שאני הייתי בגיל קרוב יותר לדמויות. אבל זה ידוע שהיו לסדרה גם בזמנו הרבה מעריצים שהיו מבוגרים יותר.
נכון שבדברים מסוימים היא באמת כיום לא הייתה יוצאת דופן במיוחד. רמת הסיפורים, עומק הדמויות, צורת הסיפור של עלילה מתמשכת עם השלכות... כל אלו היו הרבה יותר יוצאי דופן בשנות ה90.
אני לא יכול לענות באופן אובייקטיבי איך הייתי מרגיש אם הייתי רואה את הסדרה לראשונה רק כיום. אני לא יכול אפילו לדמיין לראות את הסדרה פעם שניה רק כיום. ראיתי את הסדרה כל כך הרבה פעמים.
אני כן מאמין שהיא הייתה מרגישה לי ייחודית גם כיום מאותה סיבה שלפעמים נוחתת סדרה כיום שמרגישה לי יוצאת דופן למרות שלפעמים מרגיש כאילו הכל כבר נעשה.
&nbsp
לפעמים אני חושב על סדרה מסויימת: "וואו, הסדרה הזאת מעולה. האם אני לא משקר לעצמי כשאני חושב שהיא בכל זאת לא טובה כמו באפי?" אבל בסופו של דבר עדיין באפי עדיין מרגישה לי יותר טובה. יותר רגש, יותר מצחיקה,יותר הכל.
&nbsp
אז אני מבין שהגעת לפרק 8. האם ראית עוד?
שימי לב שפרק 9 הוא לדעתי הפרק היחיד בכל הסדרה שבו יש סצנה שמוקרנת תוך כדי הכתוביות.
ולמה לא ענית לי על השאלות ששאלתי בהודעה הקודמת שלי?

Lhuna1

New member
כי עוד אין לי משהו מעניין לכתוב
באפי עונה 1

ראיתי את כל עונה 1. אמנם בחצי השני שלה עשיתי די הרבה פסט פורוורד על הסצינות של העלילה הפרוצדורלית עם המפלצת הספציפית של הפרק... רוב העונה היתה מבחינתי כמו תיקים באפילה רק בתיכון (שגם ממנה אני חושבת שהייתי היום משתעממת, למרות שבזמנה אהבתי מאוד).
וכן, אני שמה לב לכך שהמפלצות הפרוצדורליות הרבה פעמים מייצגות בעיות אמיתיות מחיי המתבגרים והתיכון, כמו הנערה הבלתי נראיית (כי ככה היא מרגישה) או הקבוצה של הבריונים שמתעללים בילדים החלשים... אבל זה לא גורם לי להינות יותר מהפרקים.
&nbsp
התעכבתי רק על החלקים שנראו לי חשובים לסיפור המסגרת כמו היחסים של הדמויות הראשיות וסצנות עם אנג'ל או עם מלך הערפדים (כמעט כתבתי מלך הלילה) והילד ה-anointed.
&nbsp
אני לא רוצה סתם להרגיש שאני מבאסת. אין לי כרגע רגשות מיוחדים כלפי הדמויות. יש טובים שהם נחמדים, יש רעים קלאסיים, יש את אנג'ל שלכאורה קצת באמצע אבל ברור לפחות לכרגע שהוא בצד של הטובים.
ובאמת הפרק היחיד שהיה קצת יותר מעניין היה הפרק עליו, שגילינו שהוא ערפד.
אם וכאשר יגיע הרגע שאני אתחיל ממש להינות - אז אל תדאג אני אתחיל לחפור פה, וזה יעייף אפילו אותך

&nbsp

תאמיני לי שאין שום סיכוי שאת תעייפי אותי בנושא הזה

יאיי סיימת את עונה 1
&nbsp
זה לא מלך הערפדים. הוא המאסטר.

ויש לו fruit-punch mouth

&nbsp
ויופי. עכשיו את יכולה להכנס לעונה 2. הרבה יורת טובה באופן כללי. אם כי עדיין עם פרקים לא משהו פה ושם.
אם תתאמצי בפרק הראשון תוכלי לראות את הבן של ג'ון לנון.

dory38

New member
בסוף השבוע דווקא אין יותר מדי

בהמשך יהיה: 3 פרקים של מטומטמת, הפרק הבא של משפ' ג'מסטון ואולי מכבי ת"א בכדורסל ביורוליג (מהם, בדיוק לנבחרת הכדורגל של ישראל, עוד לא התייאשתי לגמרי). אין שום סרט חדש במסגרת הטלוויזיה שמעניינת אותי, אז בטח אזמין בחינם משהו מהעבר (כמו קולומביאנה).

למעלה