חדש כי יש לי 2 דברים לציין

סיימתי גם כן

ואני גם מסכים עם שתיכן.
כלומר מצד אחד הספר היה מעולה והמון קרה
אבל מצד שני יש דבר אחד שבו לא קרה בערך כלום - המערכת יחסים של באז וסיימון.
כלומר היו רגעים רומנטיים שנוצרו מהרגע ויש סיבה נוספת לפירוד (כי סיימון מאמין שמקומו של באז עם ערפדים אחרים, ואולי גם באז מרגיש קצת ככה) אבל הם לא טיפלו בכלל (בכלל!!!) בסיבות למשבר של סיימון.
&nbsp
הייתי מאוד מודאג שהסופרת תנסה איכשהו לטפל מהר בכל זה בפרק האחרון
אבל אז נעשה ברור שיהיה ספר נוסף לפי זה שבמקום אפילוג בסוף הספר קיבלנו פרולוג. כלומר פרולוג לספר הבא.
אני לא חושב שנצטרך לחכות 4 שנים הפעם. אני חושב שכשהיא סיימה את carry on לא הייתה לה שום כוונה לעשות ספר המשך. גם הספר הזה הסתיים באופן מאוד סופי וגם היא לא ידעה שתהיה אהבה כזאת גדולה לספר (שבכלל נכתב כמעט כנספח לספר אחר שלה).
הפעם זה ברור שהיא מתכוונת לעשות עוד ספר ואני מניח שגם יש לה רעיון כללי לפחות לגבי לאן הוא ילך כי היא באמת הציבה כבר הרבה דברים לעסוק בו בהם.

didalf

Well-known member
אני מאד מקווה

שיהיה ספר שלישי ושלא יקח מליון שנה הפעם.
ראיתי איזה תגובה שאם אין ספר שלישי אז הספר הזה לא היה צריך להיכתב, ולצערי אני מסכימה
וגם שהערך של הספר הזה די תלוי באיך הספר השלישי יכתב, שגם עם זה לצערי אני מסכימה. (כי אם בספר השלישי המצב בינהם יחמיר או שהם יפרדו אז למה בכלל היינו צריכים להמשיך?!!@!#@).
כאילו הוא היה מאד מהנה ומצחיק והיו רגעים יפים ורומנטיים אבל הסוף הלא מספק קצת מעיב על הכל.

"אבל מצד שני יש דבר אחד שבו לא קרה בערך כלום - המערכת יחסים של באז וסיימון." - שזה הדבר הכי חשוב!!!!!!!!!!

אני לא חושבת שבאז מרגיש שמקומו עם ערפדים אחרים. אולי הוא חשב ככה למשך איזה זמן בווגאס כשהוא הסתובב עם לאמב, אבל בסופו של דבר גם לאמב בגד בו וזה הוכיח לו שוב שרוב הערפדים הם לא חברה טובה. ודבר שני הוא די שנא את אמריקה כל הטיול, אז אני ממש לא חושבת שהוא רוצה להשאר באמריקה בלי קשר לסיימון. דווקא חששתי בשלב מסויים שסיימון ירצה להשאר באמריקה.
אני מניחה שמה שהוא היה רוצה זה חברים ערפדים צמחונים כמוהו שגרים באנגליה. אוי עכשיו אני רוצה למצוא לו כאלה.

אני מסכים עם חלק מזה

אם היא תודיע עכשיו שלא יהיה ספר שלישי אז הספר הזה פשוט לא היה צריך להיות.
אבל באופן כללי אני שמח שהיא מראש החליטה שיהיה עוד ספר. מבחינתי כמה שיותר ספרים בסדרה זה יותר טוב.
אני דווקא כן חושב שסיימון ובאז צריכים להפרד כדי למצוא אחד את השני מחדש. בגלל זה ממש חבל לי שהם לא נפרדו כבר בספר הזה. אבל אני מאוד אתעצבן אם בספר הבא הם יפרדו בלי לחזור זה אל זה עד סופו.
&nbsp
אני לא יותר מידי מודאג מכמות הזמן שנצטרך לחכות. ריינבו רוואל די עקבית עם הוצאת ספרים. ואם אני מצליח לשמור על אופטימיות כלשהי לגבי ספר עתידי בסדרה של משחקי הכס אז בטח שאין לי בעיה לחכות לספר הבא של סיימון ובאז.
אבל איך יקראו לו?
there'll be peace when you are done ?
&nbsp
*זה מזכיר לי שזה מצחיק שבאז דיבר על הלהקה קנזס בספר כי הם אלו ששרים את השיר Carry On Wayward Son
&nbsp
גם אני חשבתי במהלך הספר שבסופו סיימון יחליט שהוא רוצה להשאר בארה"ב. אבל החלק האחרון שם היה כל כך טראומטי שזה לא נראה לי יהיה המצב.
לגבי באז אני בכלל הייתי בשוק שאחרי מה שהיה הוא לא ניסה להרוג את לאמב שבגד בהם ככה.
אבל מצד שני גם אהבתי את הדמות של לאמב. וממש חבל לי שהוא לא הספיק ללמד את באז יותר על ערפדים. באז אפילו לא ידע שערפד יכול לשתות דם מבן אדם בלי להרוג אותו או להפוך אותו לערפד. עכשיו הוא יודע שזה אפשרי, אבל הוא לא יודע כיצד.

didalf

Well-known member
תראה

אם הם יפרדו כדי למצוא אחד את השני מחדש זה בסדר. יש שני דברים שחשובים מבחינתי:
1. הם ביחד בסוף!
2. הם לא נפרדים וחוזרים להיות ביחד רק דקה לפני הסוף.
אבל אני מעדיפה שהם יעבדו על הבעיות שלהם בלי להפרד. עם כל זה שהם לא התקדמו לשום מקום לפחות אהבתי שהם גם לא נפרדו.
בקיצור כדאי מאד שיהיה ספר שלישי ושיגיע בקרוב!!!
מדהים שאתה עדיין מאמין במשחקי הכס

&nbsp
אני לא אהבתי את לאמב, לא סמכתי עליו בשום שלב!
&nbsp
אה חח לא ידעתי שזה שיר של קנזס
זה התנגן לי בראש כל היום שהספר יצא אבל ידעתי רק שורה אחת

&nbsp

limors2

Active member
גם אני תהיתי על השם של הספר

והתבאסתי על לאמב, בעיקר כי חבל לי על באז שפיספס הזדמנות להקל על החיים שלו

didalf

Well-known member
אפשר למצוא עוד פתרונות ביניים

פעם ראיתי סרט שבו טום הילדסטון היה ערפד חתיך (ממש ממש חתיך) והיה לו עסקה עם איזה רופא בבית חולים שנתן לו עירויי דם.
אולי באז פוחד שברגע שהוא יטעם דם אנושי הוא יתמכר ובסופו של דבר כן יפגע באנשים.
חוצמזה לאדעת לא נראה לי נחמד גם כשערפד ישתה ממני רק קצת. זה עדיין כואב.

limors2

Active member
לא בטוח

יש קלישאת פאנפיק ערפדים (שקראתי די הרבה מהם כי הגעתי לעולם הפאנפיקים דרך סדרת רשת עם ערפדית) שהנשיכה לא מכאיבה לבני האדם בכלל, ושהם *ממש* נהנים ממנה. לאמב התייחס לזה, אם אני זוכרת נכון. הוא אמר לבאז משהו בסגנון של "אם כואב להם אתה לא עושה את זה נכון".

didalf

Well-known member
חחחחח יכול להיות

מידי פעם הייתי רואה קצת דם אמיתי עם אחותי ונראה לי שהיו בני אדם שנהנו מזה

לא רק קלישאת פאנפיק

כמו שעדי אמרה, גם בדם אמיתי היה את זה
וגם בבאפי היה את זה
&nbsp
אבל באז באמת מפחד אפילו לטעום דם אנושי כי הוא מפחד שזה יהיה כל כך טוב שהוא לא יוכל להפסיק
אהבתי את זה שהוא אמר שכשהוא נתן לסיימון אגרוף פעם אז אפילו נכנס לו דם של סיימון לפה והוא לא בלע אותו.
&nbsp
&nbsp
אגב, בהרבה סיפורי ערפדים כשערפד שותה ממך אתה לא הופך לערפד, אלא רק אם אתה גם שותה מהדם של הערפד.
אבל כשבאז ננשך על ידי ערפד כשהוא היה ילד הוא לא מתאר שהוא שתה מהדם של הערפד.

didalf

Well-known member
דווקא זה אני לא מכירה

שמה שהופך אותך לערפד זה לשתות מהדם של הערפד. זה לרוב בנשיכה כשהם מכניסים לך ארס לדם לא?
בדם אמיתי כששותים דם ערפדים זה גורם לחלומות מיניים על הערפד שטעמת

limors2

Active member
בגלל זה תהיתי אם נחווה את הקלישאה בספר השני,

אם יהיה מצב שבאז יהיה חלש ויצטרך דם ואז הוא ישתה קצת מסיימון ובלה בלה בלה. עכשיו אני מעבירה אותה לשלישי, במיוחד כשבאז יודע שהוא יכול להפסיק ושהתזונה הנוכחית שלו מחלישה אותו. נכון שכל הקטע האתי מונע מבאז לנסות, אבל אחרי השיעורים המועטים מלאמב זה עוד יכול להשתנות.
&nbsp
(אני לא חייבת שזה יקרה, זו לא קלישאה שאכפת לי יותר מדי ממנה, אבל נראה)

30% פרק 21 כולל

כן, מקום מוזר לעצור כי אני באמצע קרב עם ערפדים. וזה כל כך מגניב.
הייתה לי תחושה שאולי הם יפגשו עוד קוסמים בפסטיבל רנסנס, אבל לא ציפיתי לערפדים. וגם כשהם פגשו אותם לא חשבתי שזה באמת ילך לקרב גדול.
קצת קיוויתי שהם יתידדו איתם. אבל לא נורא כי זה מגניב.
&nbsp
אני כל כך שמח שנזכרו בכך שסיימון בעצם ממש טוב בלהשתמש בחרב. ואפילו שאין לו את החרב קוסמים הגיוני שזה יתרגם לחרב רגילה גם. אבל כל החרבות שם חרא ונשברות מהר. מה גם שהוא בטח לא בכושר כבר.
אבל נחמד שהוא נזכר שהוא בעצם טוב יותר מבאז במשהו.
הדבר היותר הזוי זה שהוא יכול לעוף!
אני לא יודע אם פיספסתי משהו אבל אני ממש לא ידעתי שהוא עדיין יכול לעוף. כלומר ברור שהוא יכל לעוף בספר הקודם. אבל אני חשבתי שהכנפיים היו אומנם משהו חיצוני שבה הוא ביטא את זה, אבל שבעצם הוא עף בגלל יכולת הקסם שלו.
כי בן אדם רגיל אם ירכיבו לו כנפיים כאלו לא יוכל בעצם לעוף. חלק מהסיבה שציפורים עפות קשור לכך שהן קלות מאוד (עצמות חלולות). כלומר מבחינה פיזית הייתי מקבל את זה שהוא יכול לדאות במידה רבה, אבל לא להרים את עצמו מעלה ממש.
*אני יודע שאני נכנס לפרטים יותר מידי בעניין הזה, אבל פשוט מרגיש לי קצת רמאות אחרי כל הזמן הזה שדובר על כמה שהוא חסר כל לגלות שיש לו יכולת לעוף (אפילו שכמובן במצב רגיל הוא לא יכול ממש להתמש בזה כי אנשים יראו)(ולא יחשבו שזה תעלול מגניב של פסטיבל)
&nbsp
אני כל כך אוהב את איך שסיימון מתרגש מהפסטיבל. וזה שהוא יכול להיות עם הכנפיים בפומבי זה כל כך כיף. ומה שאמרתי על החרבות.
אני כמעט יכול לדמיין אותו מחליט שהוא פשוט רוצה להשאר ולגור בפסטיבל רנסנס הזה.
&nbsp
*...וזה במידה רבה גם קשור שהקיץ הזה צפיתי בסדרה חמודה American Princess שבה בחורה עירונית מצטרפת לפסטיבל רנסנס אחרי שהיא בורחת מהחתונה שלה ומוצאת לעצמה חיים חדשים שם.
זה מדהים עד כמה התיאור כאן בספר הוא זהה למה שהיה בסדרה - הנשים עם המחשופים החושפניים, הדיבור השייקספירי המוזר, הבירה, רגלי העוף, החנויות הספציפיות, המלכה אליזבת' הראשונה וכל האנשים בתחפושות שהרבה פעמים ממש לא קשורות לתקופת הרנסנס או להיסטוריה בכלל.
&nbsp
חזרה לספר.
גם באז כל כך חמוד עם סיימון שם. זה שהוא מרצה אותו.
בכלל הם כל כך חמודים וכל כך מאוהבים. וסיימון ליקק את השפתיים כשהוא הסתכל על באז ואחר כך כמעט מנשק אותו. והם מתבדחים. וזה נהדר.
אבל למרות שזה נהדר זה גם בעצם לא שווה כלום כי הם לא באמת מדברים. לא על מה שחשוב.
סיימון מאושר כרגע ולרגע מרגיש כמו אדם אחר ואפילו מדבר קצת על העתיד ועל יחסים עם באז. אבל הכל השפעה של הרגע. הכל זמני.
כשהם יחזרו (ואפילו אם הם לא יחזרו) הכל עדיין יהיה איפה שזה היה. כל הבעיות עדיין שם.
לרגע סיימון נזכר בזה כשהוא חושב:
He's coming into himself. And I'm coming apart
&nbsp
זה כל כך כואב. אני יודע (או מאמין) שהם יפתרו דברים. אבל כרגע הם רק נהנים. זה כיף לקרוא, אבל אני רוצה שדברים יהיו באמת בסדר.
&nbsp
&nbsp
בנושאים אחרים - המשבר של פני הוא מעניין לא כי היה לי אכפת ממייקה. אבל זה משהו שלא ממש היה בספר הקודם - שפני לא בטוחה בעצמה כל כך.
&nbsp
יש מעט פרקי אגת'ה, שזה בסדר כי באז/סיימון, אבל מה שיש כן מעניין.
אני מאוד אוהב את כמה שאגת'ה אדישה לכת המוזרה הזאת ולא מוכנה לקבל את השטויות שלהם גם כשהיא מוקפת בזה.
אהבתי את זה:
Imagine dating a legend
That's the trouble. I don't have to
&nbsp
טוב, הרגשתי שאני חייב לכתוב מתישהו לפני שיצטבר לי יותר מידי.
עכשיו אני חוזר לקרב עם ערפדים (תוך כדי ארוחת ערב)

limors2

Active member
כן!

הפסטיבל היה ממש כיף, גם בתור עצמו וגם כמשהו שהעיר ככה את סיימון והחזיר לו קצת אושר. הקרב היה אדיר וממש אהבתי את זה שהחזירו לו את החרבות ואת היכולת הזו, והזכירו לנו (ולו) שהוא לא לגמרי אפס בלי קסם.
&nbsp
לגבי הכנפיים, אולי בגלל שאלה כנפי דרקון ולא סתם כנפיים של ציפור. אולי יש להן חוזק מסויים, או שבגלל שהן שייכות ליצור קסום הן נשארות עם הקסם שלו גם כששאר הקסם של סיימון נעלם. זה בכל מקרה לא הפריע לי, אני לא נוטה להתרגש מדברים כאלה. פחות כיף לי ככה.

אני יודע שהתלוננתי על...

הצד ההגיוני של זה
אבל תכלס יותר מה שהפריע לי זה שעד כה - בפרקים עד נקודה זאת בספר וגם באפילו של הספר הקודם - לא ציינו את זה שהוא יכול לעוף.
בגלל זה היה לי כאילו מובן מאליו שהוא לא יכול לעוף.
&nbsp
אגב, הגעתי עכשיו ל40% והייתי נורא שמח כי הייתי בטוח שכתבת משהו בנקודה של 40%. אבל בעצם כתבת רק על 50% לראשונה.
&nbsp
מחר שוב לא יהיה לי הרבה זמן.
אבל אני בספק אם אני לא אסיים את הספר עד שישי בערב. אולי אני אכריח את עצמי לעשות הפסקות טלוויזיה כדי למתוח את זה.

limors2

Active member
הממ, לא יודעת

נראה לי שהנחתי שהוא כן יכול לעוף, כי יש לו כנפיים וזנב תיקניים שהפכו לחלק ממנו, והוא פשוט בוחר לא לעשות את זה כי הוא מדוכא/בלונדון עמוסת האנשים.
&nbsp
תקרא, תקרא!

didalf

Well-known member
אני גם

הייתי מופתעת מזה שסיימון יכול לעוף. חשבתי כמוך שבלי קסם הכנפיים סתם חסרות תועלת ובאמת לא אמרו עד עכשיו שהוא כן יכול לעוף.
&nbsp
אוקי די מסכימה עם כל מה שאמרת אז אין לי כוח להעתיק הכל ולסמן "
" על כל פסקה.
&nbsp
ואני נקרעת מאיך סיימון נהנה ובאז ממורמר. הכי הרג אותי:
סיימון: "הנה השיר האהוב עלי שוב"
באז: "כמהההה פעמים אפשר לשים אותו שיר"
סיימון: "אייב בין טרו דה דזרסט און א הורס ויט נו ניימ...."
באז: "למה שמישהו לא יתן לסוס שלו שם?!"
הרגו אותי השניים האלה
אבל כן זה שבאז סובל אבל מוכן להמשיך רק כדי לראות את סיימון שמח

למעלה