חדש כי יש לי 2 דברים לציין

מה הקטע שלכן?

בספר הקודם אגת'ה מגלה על לוסי (אמא של סיימון) מאמא של פנלופי. אז היא שואלת את אמא שלה עליה. ואמא של אגת'ה מספרת לה שלוסי היא הבת של גברת [X] שאגת'ה מכירה מהמועדון.
מציינים גם שללוסי היה אח שלא התקבל לוותפורד כי הוא לא היה קוסם מספיק חזק (גם אמא של אגת'ה מציינת את זה וזה גם עולה בפלאשבק בשיחה בין לוסי ואמא של פנלופי כשלוסי מצדיקה את זה שדייוי (המייג') נגד הסטנדרטים הקשים לקבלה לוותפורד.
בקיצור הגיוני שיש לסיימון גם דוד שעדיין בחיים. וזה אומר שאולי גם יש לו בני דודים.

limors2

Active member
זיכרון נורא סלקטיבי?

ועוד כשסיימתי לקרוא את הספר שוב לפני שבועיים.

didalf

Well-known member
נו הייתי קרובה

וואי אבל את זה שהיה לה אח ממש לא זכרתי

יאא הלוואי שיש לו בני דודים וסיימון יגלה שיש לו משפחה ושהם באמת יקבלו אותו כמשפחה.

didalf

Well-known member
פרק 17 כולל - 22%

אההההההההה אתם הורגים אותי אבלללללל

די נו שני מטומטמים הם אוהבים אחד את השני אבל יש להם כ"כ הרבה מחסומים. בעיקר סיימון מה יש לוווווווווווווווו? (אני רוצה להבהיר שאני לא כועסת עליו או משהו אני רק ממש עצובה אני רוצה לנער אותו שידבר עם באז כמו שצריך הוא לא מבין כמה הוא אוהב אותו).
&nbsp
אני מאוהבת בבאז
היו לו כמה יציאות שהרגו אותי מצחוק (למה לא סימנתי לעזאזל), וכמה רגעים ששברו לי את הלב או הוציאו ממני כזה "אוווווווווווווווווווווווו
".
&nbsp
גט יור שיט טוגדר ותנו לי רגעים חמודים שוב ונשיקות גאדדימט קשה לי!!
&nbsp
&nbsp
טוב אני אתייחס גם לפנלופי, זה שחבר שלה זרק אותה והיא לא מבינה היה קרינג'י ברמות, מסכנה. די כאב לי עליה, למרות שבתכלס הוא גם די צודק. אוי ובאז היה חמוד כזה כשהוא ניחם אותה במסעדה
(וסיימון חושב כמה הוא אוהב אותו ושקשה לו להגיד את זה
).
&nbsp
מצד אחד אני מרגישה שחייבים בספר הזה שסיימון יגלה את האמת על המג שהוא אבא שלו, מצד שני אני מרגישה שזה ישבור אותו עוד יותר ואני לא יודעת כמה עוד אפשר.
במיוחד שכשהוא שבור הוא לא מחפש נחמה אצל באז אלא דווקא מרחיק אותו אז אני פוחדת שזה יעשה יותר רע.

limors2

Active member
היו מלא יציאות מוצלחות בספר

איפלו לאגת'ה הייתה אחת שממש אהבתי, על פני וטלפונים

&nbsp
אני מניחה שסיימון יגלה על המג, אלא אם הסופרת מתכננת עוד ספר והיא תשמור את זה לשם. ואני לא יכולה להרחיב מעבר כי ספוילרים

&nbsp
(לא אומרת שמשהו קרה, פשוט אי אפשר להתייחס לנושא ספציפי ולומר "לפי התקדמות העלילה הוא כן או לא רלוונטי" כי זה ספוילר כללי לעלילה)

didalf

Well-known member
עוד מחשבות
(+
לשיימלס)

לא התקדמתי בינתיים אבל מידי פעם בעבודה או בנהיגה פתאום חשבתי עליהם

&nbsp
1. באז מתלונן שבשיקגו גם חם וגם לח ואני מגחגחת. בוא לישראל בריטי מפונק

2. באז "מגלה" את הלהקות אמריקה וקנזס. כמה מנותקים הם שם בעולם הקוסמות שלהם?

3. תהיתי האם סיימון יקבל חזרה את הקסם שלו והאם אני רוצה בזה. מצד אחד כמובן שכן. מצד שני הייתי רוצה שהוא יצליח להבין שהוא שווה גם בלי הקסם שלו, ושבאז אוהב אותו גם בלי הקסם שלו.
4. כבר אמרתי בספר הקודם שמשהו בהם מזכיר לי קצת את איאן ומיקי. היום חשבתי גם שהמצב של סיימון מאד דומה לאיאן בסוף עונה 5, סיימון איבד את הקסם שלו ומרגיש אבוד וחסר תוחלת ותועלת, כמו שאיאן הרגיש עם התפרצות המחלה. הוא גם איבד את ה"קסם" שלו, או את התחושה של עצמו. גם המונולוגים הפנימיים של סיימון קצת הסבירו לי את התחושות שהובילו את איאן להפרד ממיקי.

limors2

Active member
תגובות לכמה מחשבות

2. אני יותר חשבתי בכיוון של "כמה הבריטים מנותקים, לא האשמתי את הקסמים. אולי לא בצדק!
3. אני גם תוהה ולא יודעת אם אני רוצה את זה, אבל אני לא מרגישה שהקסם הוא 'תנאי' כלשהו לאהבה של באז. נראה לי שלמרות שהקסם היה חלק עצום מהאופי של סיימון, הוא עדיין עיצב אותו בצורה שלא תלויה בו (בקסם), מינוס הנפילה הזו. כל הדברים שעיצבו את סיימון וגרמו לזה שבאז התאהב בו עדיין שם, איפשהו.
4. אני לא יכולה לראות דימיון בניהם, מהסיבה שלמרות כל אהבתי לאיאן ומיקי תמיד היה בי חלק שקצת נגעל ממיקי
לא משנה מה הוא עשה הוא תמיד היה נראה לי כמו ערס שבטח מזיע ומסריח רוב הזמן, וזה הכי רחוק מבאז שיש

didalf

Well-known member
לגבי 3

אני גם חושבת שהקסם הוא לא תנאי לאהבה של באז, אבל כרגע וגם בספר הקודם זה מה שסיימון חושב. או לפחות חלק גדול מזה. זה בדיוק מה שאמרתי שאני רוצה שיבין שזה לא מה שמשנה לבאז.
&nbsp
וכן אני גם חשבתי קודם שבריטים הם מנותקים באופן כללי, ואז האשמתי את הקוסמות. בכל מקרה מה לעזאזל? וגם זה שהם לא ידעו כמה קליפורניה רחוקה משיקגו

לגבי המשפט האחרון

כן לכל הרוחות. איך אפשר לא להבין ששיקאגו רחוקה מקליפורניה.
זה כאילו די ידע גאוגרפי בסיסי. הרי הם אזורי זמן שונים.
שלא לדבר על כך שאפילו אם לא יודעים את זה - מי מתכנן טיול נסיעה ולא מציץ במפה כדי לבדוק מה בעצם המרחק בין מקומות?
&nbsp
אבל אני תוהה לגבי זה אם זה אשמת הסופרת. היא אמריקאית וברור שהיא יודעת מה המרחק. אבל אמריקאים הם בורים ענקיים לגבי גאוגרפיה של העולם מחוץ לארה"ב. אז יכול להיות שנראה לה הגיוני שבאותה מידה לבריטים לא יהיה מושג מה המרחק בין קליפורניה לשיקאגו.
&nbsp
&nbsp
לגבי עניין הקסם של סיימון - נראה לי ברור שבאז מאוהב בו גם בלי הקסם. אבל באמת סיימון לא יכול להאמין לזה. שזה לחלוטין הגיוני. סיימון ראה את החיים שלו כנורמלי בתור דבר נוראי ואת הקסם בתור הדבר היחיד שהיה מיוחד בו.
&nbsp
&nbsp
לגבי ההשוואה עם איאן ומיקי. אני מבין למה את רואה את הדימיון, יש משהו קצת בזה. אבל בגדול נורא שונים. ואני מסכים עם ליאורה, בעיקר כי באז הוא יצור מהאגדות ומיקי הוא הכי מהרחוב.

didalf

Well-known member
חחחחח אם זה נכון

ובגלל שהסופרת אמריקאית והיא חושבת שבגלל שאמריקאים סתומים בכל מה שקשור במה שמחוץ לאמריקה אז כל העולם סתום בקטעים האלה אז זה ממש מצחיק

&nbsp
אני מנסה להבין מה בניסוח שלי גרם לכם לחשוב שאני חושבת שבאז אוהב את סיימון בגלל הקסם. זה בדיוק הפוך ממה שאמרתי

&nbsp
בסדר באז הוא נסיך ומיקי הוא הילד הלבן הכי מלוכלך באמריקה, אבל שניהם משחקים אותה קשוחים מבחוץ כשהם בעצם סופר רגישים ומאוהבים בילד ג'ינג'י.
חוצמזה שדווקא יותר השוויתי בין איאן וסיימון עכשיו והתחושות שלהם בעקבות איבוד הקסם (אמיתי או מטאפורי) וזה שזה מרחיק אותם מהחבר שחור השיער-בהיר העור-קשוח מבחוץ-רגיש מבפנים שלהם.

limors2

Active member
סיימתי את הספר-100%

אני אתן לכם מרווח ביטחון למקרה שפתחתם את ההודעה בטעות
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
קצת מבאס אותי שהספר הסתיים ככה. נכון, זה אומר שנקבל ספר שלישי ויופי, וזה לא שלא נהניתי מהספר, אבל לא באמת התקדמנו לשום מקום. העלילה הייתה מוצלחת, קיבלנו קצת רגעים חמודים בין סיימון לבאז, הדמויות האחרות (אגאת'ה, הרועה ואפילו הכבש [שרק הרגע קלטתי את משמעות השמות שלהם, מעניין אם היא תעלה בספר הבא]) היו מוצלחות, אבל... אנחנו באותה נקודה שממנה יצאנו. סיימון שבור ואבוד, באז וסיימון אוהבים אבל לא יודעים מה לעשות עם זה ובתור בונוס קיבלנו תעלומה גדולה ומסתורית, קללה ומשבר זהות אצל באז. אולי הייתי סלחנית קצת יותר אם סיימון ובאז היו משלימים במקום להיות על סף פרידה, אבל זה לא קרה

&nbsp
יאללה, תסיימו

מוזר, בדרך כלל הספר מסתיים בבערך 98%

ואז יש תודות ושטויות אחרות
&nbsp
אה, דרך אגב... אני שונא אותך

&nbsp
למרות שאני גם ממש לא רוצה לקרוא מהר כי אני בפחד מאיך שאני ארגיש כשאני אסיים
המון פעמים יש לי ריקנות מכאיבה כשאני מסיים ספר טוב

limors2

Active member
למה פתחת את ההודעה שלי???

מקווה שסיימת לקרוא/מרווח הביטחון שלי מנע ממך להרוס לעצמך

&nbsp
הוא באמת הסתיים לפני 100%, אבל אני תמיד מדפדפת ממש לדף האחרון לפני שאני יוצאת מהקובץ.
&nbsp
ריקנות הסיום הזו מזעזעת

אז איפה אני אענה לך?

היית צריכה לעשות הודעה בלי ספוילר לגבי זה שסיימת.
כמובן שאני הסתרתי עם היד ומיצמצתי את העיניים כדי שמה שאני כן רואה יהיה מטושטש. אבל בגלל מרווח הביטחון שלך גם הייתי צריך לגלול.
בכל מקרה הצלחתי. לא ראיתי שום דבר.
&nbsp
ההתרגשות שלי תוך כדי קריאת הספר כל כך גבוהה שאני ממש מרגיש את הריקנות הזאת באוויר מתקרבת.

limors2

Active member
יכול להגיב להודעה הראשית!

לפחות בגלל מרווח הביטחון לא ראית בטעות מילה בלי הקשר, והלכת סדרה שלמה עם מחשבה שגויה על מוות של דמות ראשית

didalf

Well-known member
סיימתי גם

ווווואטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטט?!
זה אומר שיש ספר שלישי כן?! לכו תדעו אבל מתייייי היו איזה 4 שנים בין הספר הראשון לזה לא?!
&nbsp
חחח שמתי לב שקוראים לו שפרד כאילו גוד שפרד די מהר מאז שפגשנו אותו, אבל לזה שלאמב זה כבש לא שמתי לב

&nbsp
אוקי די כתבת בדיוק מה שאני חושבת.
&nbsp
התחלתי להלחץ כשהגעתי כבר ל90% ומשהו ועדיין באז וסיימון לא היו קרובים אפילו ללדבר על הבעיות שלהם. (שלא נדבר על זה שסיימון עדיין לא יודע כלום על המשפחה שלו). איזה סוף לא מספק

limors2

Active member
ממש

לא מספק בכלל
וממש לא בא לי לחכות מיליון שנה לספר הבא

למעלה