דיוני סדרות לתחילת השבוע

אני מאוד ממליץ לראות את The Spy על אלי כהן

ממש מעצבן אותי שרוב הביקורות הישראליות די שליליות.
הביקורות בארה"ב הרבה יותר טובות וזה לא מפתיע כי בארץ שופטים את זה באופן מוטה לרעה. וחבל.
יש הרבה תלונות על כך שהשחקנים מדברים אנגלית במבטא ישראלי או ערבי. כאילו זה דבר חדש. כאילו אנחנו לא רואים מיליון סדרות שבהם דמויות צרפתיות מדברות אנגלית במבטא צרפתי.
וכמעט בכל מקום מראים ראיונות עם הבת של אלי כהן ומציגים את זה כאילו הסדרה פגעה בזכרו של כהן, למרות שזה בכלל לא מה שהיא אומרת. היא אומרת שיש אי דיוקים, אבל זה היה ידוע להם שהסדרה רק מבוססת על חייו ולא תצמד לכל העובדות. וגם בעיקרון היא אמרה שאין לה ממש בעיה עם זה.. אבל המראיינים מתעקשים להוציא ממנה רגש שלילי.
&nbsp
באופן כללי הסדרה היא לא יצירת מופת טלוויזיונית. אבל היא כן מאוד טובה.
באופן כללי הייתי אומר שהיא לא צפיית חובה.
אבל דווקא לנו, בתור ישראלים, כדאי מאוד לצפות בה כי היא מציגה סיפור מעניין מאוד מההיסטוריה של המדינה. סיפור שכולנו שמענו עליו עוד כילדים. ואומנם לא כל הפרטים מהסדרה מדויקים, אבל היא מעבירה הרבה דברים שלא קלטנו מסתם קטע בשיעור היסטוריה - גם הקשיים הגדולים בלהיות מרגל, לאלי עצמו ולאשתו, וגם המשמעות הגדולה שהייתה לפעילות שלו למען המדינה.
&nbsp
&nbsp
באופן לא מפתיע הסדרה סופגת תרעומת מהעולם הערבי (במיוחד כי היא נוספת לכמה פרויקטים ישראליים בנטפליקס)
אבל אני דווקא שמח שהסדרה לא מציגה את סוריה של שנות ה60 כמדינה רעה או את האנשים בה כאנשים רעים.

1Shir

New member
הסמויה עונה 4 (אתמול ראיתי עד אמצע פרק 6)

פרק 2 נפתח עם הקטע שהארק תופס את הבוס - כ"כ הולם אותו

עוד קטע ענק בפרק זה המפגש בין באבס לפרז בביה"ס
(בהמשך שרוד בן טיפוחיו של באבס נכנס ללמוד בכיתה של פרז)
פרק 3 נפתח עם עומאר לא מוצא צ'יריוס האני-נאט (אתמול גם אכלתי כזה) ואפילו לא צריך אקדח או כוונה כדי לשדוד מישהו
(אגב יש משהו מעניין בזה שגם הוא וגם באבס תמיד מוצאים דמות של חבר צמוד להסתובב איתו, ובכלל העובדה שאפילו ילד כמו דוקי לא מסתובב לבד, וכל החברויות הקרובות בין השוטרים - כאילו כמעט אף אחד לא לבד בסדרה הזאת ודווקא זה לא נראה לי מציאותי אבל אולי זה קשור למקום או לזמן בסדרה)
הפרק מסתיים עם חתכים בכיתה של פרז שאחת הבנות גורמת לאחרת בתקיפה והם מייצגים בשבילי את כל העונה הקורעת הזאת, עונה שרואים אותה לכל אורכה עם לב חצי מדמם
(אגב כמה שבנים יכולים להיות אלימים, העוצמה הרגשית שמתלווה לאלימות בין בנות תמיד מפחידה אותי יותר, מזל שהיא פחות נפוצה, אולי זה רק בגלל שאני בעצמי בת ואני מרגישה עוד יותר בסכנה מבחורה מאשר מגבר)
פרק 4 נפתח עם קטע שמראה למה מרלו הוא דמות שפשוט אי אפשר לאהוב, אני לא יכולה לתמוך ברמיסה המוחלטת שלו של חלשים ממנו (השומר בחנות שמרלו נטפל אליו סתם)
אחרי זה עומאר רואה על מרלו את הטבעת שמרלו לקח בכוח מבעליה (בגלל השוד של עומאר) ואולי בשם הצדק שודד גם אותה ממרלו (בזכות הטיפ של פרופ' ג'ו התחמן התככן)
ככל שמתקרבים לסיום הפרק העבר של מייקל מתבסס יותר ויותר וזה אחד הדברים שמניעים את העונה החזקה הזאת
פרק 5 נפתח עם שיחת הזומבים וכריס

ברקע קולות הרצח השגרתיים אבל הקטע מסתיים קצת א-לה צעקה (קטע פותח שמתחרה בקטע הפותח הבלתי נשכח של הפרק הראשון בעונה - סנופ קונה מקדחה)
בסוף הפרק רנדי מאבד את תמימותו לגבי הזומבים, זה כבר לא מצחיק, סתם עצוב...

didalf

Well-known member
לא זוכרת הרבה אבל אהבתי מה שכתבת

כן זוכרת את המסע של הטבעת.
&nbsp
"עונה שרואים אותה לכל אורכה עם לב חצי מדמם" -
. משפט יפה.
מעניין מה שאמרת לגבי תגובה רגשית חזקה יותר לאלימות בין בנות, אולי יש בזה משהו.

Lhuna1

New member
זה נשמע מאוד מבלבל לחיות ככה
שיימלס עונה 9 פרק 1-2

ליפ הסתפר
למה??????????????????????????
למה לעשות את זה כשיש לך שיער כל כך מושלם???????????
&nbsp
פרנק חזר לעצמו והדביק את כל ועד ההורים במחלות מין חחחחחחח
היה מאוד מצחיק הכינוס שהם מגלים שהם בעצם כולם בוגדים כולל אחד עם השני.
אבל חבל שזה גרם להעפת ליאם מביה"ס

מצד שני - ליאם בתור "העוזר" של פיונה בעסקי הנדל"ן חמוד ביותר

פיונה קנתה בעזרתו נדל"ן חדש ומבוקש... (אמן שגם זה יצליח לה ולא תיפול
)
&nbsp
דבי גילתה שהיא משתכרת פחות מהגברים ויצאה למאבק לשיוויון שלא כל כך הצליח, אבל גילתה עובדת שמתחזה לגבר.
&nbsp
קארל מתקדם יפה בבי"ס אבל קאסידי המטורפת מחכה לו מחוץ לגדר ומפריעה.
חניך שרוצה להרשים אותו... רוצח אותה?!?! WTF... לא שהיא תחסר לי בכלל, אבל קיצוני קצת

אח"כ הוא מתנדב (כי הוא חייב) בעמותת להמתת חסד לכלבים, אבל מרחם עליהם ולוקח אותם למות אצלו במרתף.
לא בטוחה שהוא עושה להם טובה בזה, אבל זה חמוד מצידו וממתי בכלל יש בו כזאת חמלה וכלפי בע"ח בפרט? כשהוא היה קטן יותר הוא לא היה כזה.
KV בלי S תודה לאל... בעלילה דווקא חמודה, מנסים להכניס את התאומות לגן היחיד שיכולים אבל על מקום אחד בלבד "אז אל תהיו יחד באותו חדר"
הזוי שהם חושבים שזה יכול לעבוד, אבל זה בטח יהיה מצחיק קצת.
"ולשתיכן קוראים איימי, אין יותר ג'מה, גמה לא קיימת" חחחחחחח הרגו אותי.
&nbsp
ליפ עדיין מטפל בזן (האחיינית). וגם נהיה ספונסר בעצמו (באמת חשבתי לעצמי בסוף עונה 8 מתי זה יגיע, היה צפוי).
&nbsp
איאן נהיה מנהיג הלהט"בים בכלא אבל שוחרר בערבות (בניגוד לרצונו) ע"י מעריציו הבלתי נלאים, וברח מהם בסוף.
&nbsp

didalf

Well-known member
דווקא

יפה לליפ ככה, למרות שזה היה נורא מוזר בהתחלה.
הוא כזה חמוד איך שהוא מטפל בזאן

&nbsp
כן הקטע שפרנק הדביק את כולם משעשע, אבל חבל על ליאם.
אוי וכן זה חמוד שהוא היה עוזר של פיונה!
&nbsp
כן.. זה די מטריד מה שקרה עם קאסידי למרות שהיא מעצבנת.
&nbsp
פרק 1 (תראי איזה יופי לפני שנה בדיוק)
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/109/183673691/בידור/טלוויזיה
&nbsp
פרק 2:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/109/183687426/בידור/טלוויזיה
&nbsp

הצלחת למצוא את ההודעות הישנות האלו עם החיפוש?

כי לי משומה זה לא עבד עליהם.
אז בעצם פישפשתי בארכיון כדי למצוא אותם... רק כדי לגלות שכבר העלת אותם עכשיו

*כלומר אני שמח שאת עושה את העבודה הקשה, אבל טרחתי הפעם כי דאגתי שאולי בעצם אין אותם (הייתה את התקופה הזאת שהודעות נמחקו)

didalf

Well-known member
לא, החיפוש התפגר

משומה על תאריכים מסויימים הוא לא מוצא כלום למרות שיש. בטח זה קשור לכל הבאגים שהיו אז.
אז הלכתי אחורה בארכיון. בדקתי מתי שודרו הפרקים כדי לדעת לאן לכוון.

זה מצחיק

שאני וליאורה בכלל לא זכרנו מה קרה עם סבטלנה. את היית צריכה להזכיר לנו.
(מצד שני את קראת לקאסידי סאמי)
&nbsp
האם ייתכן שעובר כל כך הרבה זמן בין עונות שאפילו לא התייחסנו לנושא השיער של ליפ?
&nbsp
העניין עם קארל זה שבאמת חמוד שהוא דואג לכלבים.
אבל זה באמת כזה דבר מטומטם. הרי ראו שהאנשים מוסרים כלבים שהם אוהבים ולא רוצים שיסבלו עוד. בעצם קארל מחליט על דעת עצמו לתת לכלבים להמשיך לסבול לפני שהם ימותו.

didalf

Well-known member
בגלל זה

לא כ"כ אהבתי את העלילה של הכלבים. כאילו בכל מקרה כלבים סובלים פה, גם עם הכוונות הטובות של קארל, אז למה?

&nbsp
נוו כבר הסברתי לשחקנית קוראים סאמי אז התבלבלתי.

Lhuna1

New member
אני איתך ברגשות האלו, בכלל כשאני רואה כלב או חתול

מתים בטלויזיה/בסרט זה באמת עצוב לי יותר מאשר עם דמות של בנאדם משום מה.
&nbsp

Lhuna1

New member
זה באמת היה מצחיק לקרוא

ועדי ומיקי כן התייחסו לתספורת של ליפ שם, למרות שהן לא עצובות עליה באותה מידה כמוני.
אגב יש שם גם ספוילר של מיקי-טוויסטד שזו העונה האחרונה של פיונה, שאני קצת מצטערת שקראתי (אבם בטח ידעתם את זה מלפני), אבל עוד יותר מתבאסת לשמוע את זה אם זה נכון
מה זה שווה בלעדיה?
&nbsp
&nbsp

didalf

Well-known member
אה אוי

כן זה היה ידוע לכולנו אז דיברנו על זה חופשי לא שמתי לב סליחה

Lhuna1

New member
בהודעתי
יש כנראה
גם לעונה/ות הבאה/ות

למען הדורות הבאים אחרינו...

אוי, זאת פאשלה גדולה

אני צריך להקפיד יותר על ספוילרים כאלו.
לפעמים אני מרגיש מניאק כשאני מוחק הודעה שלמה בגלל דבר כזה, במיוחד כשברור שבערך כולם כבר יודעים את זה (אני מניח שכולנו דיברנו על זה כשזה יצא בשרשור חדשות)
אבל זה מוכיח שצריך באמת להקפיד על להפריד בין שיחה על פרקים לדיבור על מידע מוקדם לגבי הדמויות.
&nbsp
*אגב, עדי וטוויסטד כן ידעו טוב מאוד לשתוק כשהם ידעו על הופעות אורח ודברים כאלו בעונות קודמות.
במקרה הזה כולנו ידענו לדעתי. אבל עדיין היה להפריד את המידע הזה.

Lhuna1

New member
אבל למה אתם בכלל חושפים את עצמכם? (
עתידי)

אני אמנם גם לא הצלחתי להמנע מספוילר די דומה למתים המהלכים כשפתחתי הודעה עם סימון
קאסט.
האמת שאני לא מבינה למה מפרסמים את הדברים האלו בכלל. למשל הבנתי מהדיונים ששמרו כל כך בסוד (אפילו מהשחקנים) את הקטע שג'ימי חזר, ומצד שני יוצאים בהודעות רשמיות מספוילרות כאלו (בסדרות רבות) - מה ההגיון?
&nbsp

twisted nerve1

New member
דבר ראשון אניממש מצטערת

הידיעה הזאת ספציפית, אני זוכרת שדיברנו על זה, ובאמת היה כ"כ ברור שכולם בדיון יודעים שלא חשבתי בזמנו שזה בעייתי להגיד את זה, עכשיו זה באמת יכול להרוס למי שיגיע לדיון מהעתיד, אני לא חושבת שבזמן שכתבתי בכלל חשבתי שיש אופציה שדבר כזה יקרה, אבל האמת היא הייתי צריכה גם לחשוב אולי על קוראים סמויים שקוראים את זה. my bad

לגבי למה הם כן מפרסמים מתי מישהו עוזב ומתי מישהו חוזר, אני חושבת שלפעמים זה טוב ולפעמים זה לא. במקרה של ג'ימי זה היה יותר מגניב שזו הייתה הפתעה, אבל במקרה הזה אני ממש שמחה שהם סיפרו, כי הייתי צריכה עונה שלמה לעכל את זה שהיא עוזבת, ונראה לי שהיה לי הרבה יותר קשה אם לא היו מגלים, והייתי מגלה את זה בסוף עונה 9.
האמת שאני חייבת להגיד שספציפית בסדרה הזאת בהחלט יש להם תזמונים שונים לחשוף אם דמות תעזוב ומתי, והם גם מתזמנים מתי להגיד במקרים שונים. ולדעתי זה יותר קטע שהם חוקרים את הפאנדום ויודעים מתי כדאי להגיד דברים ומתי לא, ואני חייבת להודות שמהבחינה הזאת כל בחירה שהם עשו הייתה טובה בעיני. כלומר- זה ממש טוב שהם לא גילו על החזרה של ג'ימי כי זה הרגיש נכון לדמות שלו לגלות את בהפתעה, אבל אני דווקא כן שמחה במקרה של פיונה, אני מרגישה שהיה לי הרבה יותר קשה לקבל שהיא עוזבת אם הייתי מגלה על זה רק בסוף עונה 9, אז אני שמחה שהם גילו לפני, אבל אני מבינה שזאת לא החוויה של כולם, ובאמת לא חשבתי על זה יותר מדי, אז סליחה שהרסתי, אני בד"כ כן מודעת לא להרוס דברים כאלה.
אני אישית יודעת שאין ממש סיכוי שאני אצליח להתחמק מספוילרים של קאסט בנוגע לסדרה הזאת, אלא אם כן אני אעשה אנפולו לעמוד שלהם בפייסבוק וגם אצליח לא להכנס להודעות קאסט בשרשורי חדשות בפורום, שהסיכוי שזה יקרה אפסי, אבל בכל המקרים בנתיים בנוגע לי אישית- אני חשבתי שמתי שהם בחרו להגיד או לא להגיד על מי הולך או מי חוזר וכו' עד נקודה זאת היה ממש מעולה בשבילי, במקרים שרציתי אמרו, ובמקרים שלא לא, אז לא ממש מפריע לי להיחשף לספויילרים קאסט שלהם, אפילו שכנראה רצוי לי.

למעלה