דיוני סדרות לסוף השבוע

Years and Years פרק 1X04

לא!!!!

אני נחשפתי לטיפה ספוילר כשבטעות קראתי הבוקר התחלה של מישהו שהתלונן לגבי הפרק הזה של הסדרה אז היה לי ברור שמשהו הולך לקרות לדניאל/ויקטור והנחתי שזה ברמה של מוות. אבל הייתי די בטוח שזה יהיה ויקטור משום מה.
ובמהלך כל הפרק די ציפיתי שזה יקרה והייתי מוכן. ורק כשהתחילו לראות גופות על החוף פתאום חשבתי על כך שאולי זה יהיה דניאל.
ועדיין הייתי בסדר, אבל בשיחת טלפון של ויקטור לשאר המשפחה ובמיוחד בסוף כשהם מחוץ לבית וצועקים לו כבר הייתי בדמעות.

נאלצתי לעצור באמצע כתיבה

כי נקראתי למשהו.
אבל תכלס לא היה המון יותר לפרק.
נראה לי באופן מובהק הפרק שהכי פחות עסק בפוליטיקה ובשינויים בעולם.
הדבר היחידי הוא שבהתחלה דיברו יחסית בקצרה על מהפכות בספרד ועוד כמה מדינות (וביטול החוק נגד הפלות בארה"ב, שזה די מצחיק כי עושה רושם שייתכן שהוא יבוטל עוד השנה), באמצע על זה שיש בחירות והפעם כמו באוסטרליה חובה להצביע ואז בסוף זה שויויאן רוק ניצחה בבחירות. אבל בקושי דובר על זה יחסית.
&nbsp
הדבר הגדול האחר בפרק הוא החשיפה על הבגידה של סטיבן. (הגילוי שלנו ושל סלסט כבר היה פרק שעבר)
היה נחמד שהסבתא תמכה בסלסט, אם כי די ציפיתי לזה (הרמה שהיא שנאה את האבא שלהם על מה שהוא עשה).
&nbsp
מה עוד...
רוזי מתחילה עסק חדש ומערכת יחסים חדשה. הדבר היחיד שראוי לציון כאן הוא אדית' המטורפת שמאיימת בסכין על הבחור.
&nbsp
מעניין מה יהיה עם ויקטור בפרק הבא. אני חצי ציפיתי שהוא יתאבד בסוף הפרק כשהמשפחה דפקו בדלת, אבל אני מניח שאם הפרק נגמר בלי זה אז הוא לא עשה משהו כזה.
מעניין אם הם יתגייסו לעזור לו עכשיו שדניאל מת.
האחיות די מגעילות בנושא, אבל נראה לי שזה בעיקר סתם דיבורים. אדית' כן עזרה משמעותית לדניאל.

didalf

Well-known member
וווווווווואט

דה פאק?!!!!!!!!@?#@#@!#@!#@#@@
&nbsp
מה?! למה? למההההההההההה? ארררררג. לא קראתי כלום כי לא ראיתי אף התייחסות לסדרה הזאת בשומקום חוץ מבפורום. אז די הייתי בטוחה שהם יצליחו בסוף. אוף כל המסע שלהם היה מתסכל ומורט עצבים. אבל בהחלט לא ציפיתי שדן ימות!!!!!!!!!!!!!
אררררג וכל הרגעים שלהם ביחד כאלה מתוקים
אוף נווווו
אני גם כמעט בכיתי כשהוא סיפר למשפחה. וגם קצת ציפיתי שהוא יתאבד. אני מקווה שהסדרה הזאת תלך גם אחורה עכשיו.
&nbsp
סלסט כזאת מעצבנת שאני יודעת שזה מגעיל להגיד אבל קצת מגיע לה שהוא בוגד בה. אבל האמת די לא התעניינתי בכל מה שלא קשור בדן וויקטור הפרק
אבל כן היה נחמד שהסבתא צידדה דווקא בה אחרי שסלסט תמיד מגעילה אליה.
&nbsp
איך נסחפה אידית שאיימה על הבחור המסכן בסכין

לא נראה לי

כשאת אומרת שהסדרה תלך אחורה את מתכוונת פלאשבקים? לא נראה לי שיעשו את זה.
&nbsp
אני ממש לא מסכים שסלסט כל כך מעצבנת. כלומר היא גם מעצבנת, אבל כל חברי המשפחה הזאת מעצבנים (דניאל היה בערך הקדוש מהם וגם הוא בגד בבעלו).
ובתחושה שלי הסבתא הייתה מגעילה אל סלסט בערך באותה מידה כמו בכיוון ההפוך.

didalf

Well-known member
מה? ממש לא

הסבתא ממש חמודה. היא זקנה ובכל זאת ליברלית ומקבלת את כולם ונחמדה ונתנה להם לגור בבית שלה וסלסט סתם רעה אליה.

Lhuna1

New member

לא יודעת איך להגיב לזה אפילו, אני עדיין עם דמעות (מהרגע שראו את הגופה שלו, גם אני חשבתי שאם זה יקרה אז זה יהיה ויקטור והייתי בשוק מזה).
כל העלילה שלהם הפרק היתה מאוד חזקה ומזעזעת ומייאשת, וזה גם נורא לחשוב שזה אמיתי, כלומר יש אנשים שבאמת עוברים דברים כאלו, לא מהסיבות האלו (שזה כמובן עושה את זה עוד יותר נורא) אבל מסיבות אחרות, פליטים נדחקים לסירות כאלו ומתחבאים בתאי מטען וכדומה בשביל החיים שלהם, ואני לא חושבת שראיתי בשום סדרה המחשה כזאת מטלטלת של המצב הנואש הזה...
&nbsp
אני לא יודעת אם המשפחה הולכת לעזור לו או להיפך - להאשים אותו בזה ולזרוק אותו לכלבים... רוצה להאמין שתהיה בהם אנושיות מספיק בשביל "לסלוח" לו (למרות שהוא לא אשם) אבל קשה לי להאמין שהם יתנו לו לגור בבית של דניאל, כשהם בעצמם די נאבקים לשרוד, מן הסתם סטיבן ירצה לעבור לשם עכשיו כי אצל הפילגש שלו ברור שהמצב לא נוח.
&nbsp

didalf

Well-known member
כן אני גם תוהה

אם הם הולכים להאשים את ויקטור בזה.

לא חשבתי על כך

שמצב המגורים של סטיבן יכול להפתר עם הבית של דניאל.
בעיקרון אני רוצה לקוות שדניאל כתב צוואה שבה הוא מוריש את רכושו לויקטור, אבל אפילו אם הוא עשה את זה ויקטור לא ממש במצב שבה הוא יכול לממש את הצוואה כשהוא בכלל לא חוקי שם.
&nbsp
אבל אני מאמין בכל מקרה שהוא יעבור לגור עם הסבתא. היא תמיד מאוד אהבה אותו.
&nbsp
זה באמת נוראי לחשוב על כך שזה לחלוטין משהו שקורה גם כיום הרבה. ובאמת זה לא משהו שזכור לי שראיתי שמדובר בו בסדרת טלוויזיה.
&nbsp
אגב, העניין עם הסירה הזכיר לי קצת את הסירה שבת'אני עלתה עליה עם החברה שלה לקראת בהניתוח בפרק שעבר. ואז נזכרתי שבפרק 2 דובר על כך שאדית' שטה בסירה קרוב לאי הסיני ההוא וגם זה הוביל למוות (בסופו של דבר) של אדית'.
מעניין אותי אם זה סתם במקרה או שזה בכוונה משום מה.

Lhuna1

New member

זה רעיון מעולה שהוא יעבור לגור עם הסבתא - הלוואי.
&nbsp
נראה לי מאוד לא סביר שדניאל כתב צוואה. אנשים בגילו ובלי ילדים לא כותבים צוואה בד"כ, ואני לא חושבת שהוא חשב לרגע אחד (כשהוא יצא מבריטניה) שהמסע להצלת ויקטור יגמר במוות שלו עצמו.
אבל אולי באמת מה שיקרה זה שכששאר האחים בעיקר יכעסו, הסבתא תהיה זו שתבין שזה מה שדניאל היה רוצה, ואם הוא מת בשביל להציל את ויקטור, אז הם לפחות צריכים לעזור לו כדי שזה לא יהיה לשווא.
&nbsp
&nbsp

Lhuna1

New member
מראה שחורה עונה 5 פרק 1
Striking Vipers

לא שזה היה ממש גרוע, אבל די משעמם, איטי, ומאוד צפוי ברובו.
לא הרגשתי גם שחידש לי משהו מיוחד. השפעות והשלכות של מציאות וירטואלית נושא די טחון כבר, ואוקיי הם לקחו את זה לכיוון שאולי עוד לא ראיתי בדיוק כזה, אבל גם לא עד כדי כך מעניין, וגם נגמר די חלש כזה. ובעיקר לא הצדיק את השעה ומשהו שהוא לקח. בתור פרק קצר (נגיד של סדרה כמו אהבה מוות + רובוטים) זה היה עובר.

אני דווקא מאוד אהבתי

לא, זה לא היה המצאת הגלגל מחדש מבחינת סיפור, זה כבר יחסית נדיר שמראה שחורה מצליחה לעשות את זה, אבל כן הרגיש מאוד טרי והלך עשה את זה בצורה מעולה לדעתי.
אהבתי את איךשהפרק לא עשה עבודה קלה לגבי הגדרת הקשר בינהם. האם זה הומוסקסואלי, האם זה מתרגם לעולם האמיתי, כיצד זה משליך על העולם האמיתי.
אני דווקא אהבתי את איך שזה נגמר, שזה לא שהם נמשכים אחד אל השני בעולם האמיתי, אלא שזה דבר של העולם הוירטואלי.
חוץ מזה השחקנים היו ממש טובים.
והשחקן האסייתי היה פשוט חתיך מאוד

twisted nerve1

New member
מסכימה עם מה שאמרת (אין ספוילרים)

הפרק הראשון היה מאוד מרתק והעלה נושאים מעניינים למחשבה. שני הפרקים השניים בעיני היו גרועים. ראיתי שהרוב חושב שהשני יותר טוב מהראשון ובעיני הפוך. לפחות כולם מסכימים שהשלישי גרוע

Lhuna1

New member
אגב עדכון מפייסבוק: יס קנו את הסדרה, תעלה ביולי ל-VOD ותשודר

goolgol

New member
צפיתי ב 3 פרקים של "תיק נעדר" - לא רע בכלל - קראתי את הספר

בזמנו .

Lhuna1

New member
מראה שחורה עונה 5 פרק 2
Smithereens

פרק עשוי מצוין. משחק מעולה של אנדרו סקוט.
רק שהמסר לא חדש והוא כולו תשדיר, אמנם אפקטיבי וחשוב, ללא להשתמש בטלפון כשנוהגים.
זה מסר טוב אבל אני מצפה ממראה שחורה ליותר. רובנו מכורים לטלפון ולרשתות חברתיות, אוקיי, אבל מראה שחורה של העונות הראשונות היתה מראה לנו השלכות קצת פחות מובנות מאליהן של זה.
אבל בכל זאת הייתי מרותקת לסיטואציה וגם התרגשתי מהסיפור.
&nbsp
&nbsp

למעלה