דיוני סדרות לאמצע השבוע

נמרוד2016

New member
המאה עונה 6:

אני כבר יכול להתחיל את העונה, נגישים לי שלושה פרקים..
אני כבר לא זוכר איפה נעצרתי בעונה החמישית. כמה פרקים יש כבר בעונה 6 בכלל?

נמרוד2016

New member
אוקיי,

אני מניח שהזמן יעשה את שלו..
ראיתי שיש שינוי רציני בעלילה, כנראה בעקבות הפרקים שלא ראיתי בעונה חמש.

נמרוד2016

New member
יש מצב, אני מתחיל את עונה חמש מההתחלה:

ראיתי תשעה פרקים זמינים, נראה לי

ג'נטלמן ג'ק פרק 1X01
- מאוד אהבתי

איכשהו הסדרה היא לחלוטין סדרה תקופתית בריטית עם אצילים, משרתים והכל, אבל גם מרגישה שונה. ולא רק בגלל שהדמות הראשית היא לא קונבנציונלית. משהו במקצב של הסדרה מרגיש מאוד שונה.
&nbsp
מאוד אהבתי את הדמות הראשית.
אבל גם מאוד אהבתי את זה שלא עשו אותה בכלל דמות מושלמת. כלומר אני ציפיתי שזאת תהיה דמות שבמידה רבה סובלת בגלל התקופה שלה והיא סוג של מושלמת מוסרית (מנקודת המבט שלנו במאה ה21) רק שבני תקופתה לא רואים את זה.
אבל אן היא מניאקית. היא מגעילה לחלוטין אל אחותה. יש לה דעות מאוד שמרניות לגבי הבדלי מעמדות, היא מאוד שמחה שהיא בעלת אדמות, אבל גם רואה את זה כזכותה מלידה.
והדבר שהכי הפתיע אותי זה תחילת הרומן בינה ובין האישה הצעירה יותר (אן ווקר).
זה היה ברור מתחילת הפרק כשראו את ווקר מגיעה לאחוזה שזה ילך לכיוון הזה. אבל הנחתי שאן ליסטר תראה אותה בשלב מסוים ותתאהב בה ולכן תשאר. אבל זה הלך במסלול די שונה (אותו יעד, אבל מסלול שונה) כשהיא החליטה שווקר מאוהבת בה ושהיא תשאר כדי לתפוס אותה בחכתה. ואפילו משכללת בזה את החישוב של זה שווקר מאוד עשירה.

limors2

Active member
יש!

אני בעיצומו של דיון על כמה שהסדרה ואן וסוראן (השחקנית של אן) מושלמת, אז יש לך תזמון מעולה.
&nbsp
אן באמת נוראית. קראתי כתבה ממש ארוכה ומעניינת על היומנים של אן האמיתית, ומסתמן בהם שבגדול זה היה האופי שלה. אישה חזקה ודעתנית שלא מתפשרת או מתנצלת ומסרבת לקבל את זה שהגורל קבע שהיא תיוולד גבר, גם אם זה אומר שאנשים אחרים נפגעים מהישירות שלה. אבל היא כ"כ כריזמטית שלא אכפת לי בכלל, גם לא מהסיבה העקומה והאינטרסנטית שבגללה היא התחילה את הרומן עם אן ווקר. אי אפשר לשנוא מישהי שכ"כ טובה בלהיות בטוחה בעצמה, גם אם יש לה את אחת התסרוקות האיומות ביותר שראיתי אי פעם.
&nbsp
והסדרה כולה מעולה, לא רק אן. הפתיח במיוחד

limors2

Active member
בפורום של העצומה!

מסיבה פרטית למוזמנים(ות) בלבד, אבל התוכן שלה הוא בעיקר על כמה שהדמות והשחקנית מושלמות. קצת פחות כוס התה שלך

גם אני מאוד אוהבת

למרות שהתלהבות שלי קצת ירדה עם התקדמות הפרקים
זה עדיין אחד מממתקי השבוע

Reutk

Active member
אני ראיתי רק את הפרק הראשון

מאוד אהבתי בעיקר בגלל הדמות של אן (השחקנית שמגלמת אותה מדהימה), אבל אני לא ממשיכה כרגע כי זה לא מסתדר לי מבחינת הזמן.

בקשר לדמות של אן, אני פחות או יותר ציפיתי למה שראיתי ממנה כי כבר ראיתי פעם את יומניה של אן ליסטר של bbc, לא שאני זוכרת הרבה רק בקווים כללים כזה, וכל מה שכתבתי בהמשך קשור אך ורק למה שראיתי בפרק עצמו. אתה צודק שזה היה משעמם אם היא הייתה כמו שאתה ציפית, אני לא כל כך הייתי קוראת לה מניאקית יותר פרקטית לדעתי, והיא גם אומנם שמרנית בנושא מעמדות לעומת אחותה אבל הרבה יותר ליברלית ממנה בנוגע לשיווין בין נשים לגברים, אבל זה כנראה כי בעצמה אישה וזה מתאים לרצונות שלה. אגב אחותה, אז גם ג'מה וילן עושה עבודה ממש טובה בגילום האחות הלא הכריזמטית והדמות שלה כל כך שונה מיארה גרייג'וי שלקח לי כמה דקות להבין מאיפה היא מוכרת לי. בקשר לווקר, לא יודעת אם זה מאוד הפתיע אותי אולי רק ממש בהתחלה שרק הראו אותה בכירכרה חשבתי שאן תתאהב בה ולכן תישאר בגללה, אחר כך זה כבר היה לי דיי ברור שהיא זאת שמתעניינת מאוד באן, אפילו לפני שהן נפגשו זה היה נראה שהיא מאוד רוצה לפגוש אותה, כל פעם שהועלה סיפור שקשור באן הוא מיד משך את תשומת ליבה. והחישוב הקר של אן בנושא מאוד התאים לכל מה שראינו ממנה בפרק.

אההה.... משם האחות מוכרת לי

הייתה לי תחושה שהיא מוכרת מאיפשהו, אבל אפילו לא ממש הקדשתי לזה מחשבה

snier 1991

New member
צריך להגיד שמרבית הפמיניסטיות של המאה ה-19

היו נשים די דוחות, גזעניות, שמרניות מבחינת מעמדות והתנגדו ממש למוביליות חברתית. ואז כעבור 200 שנה עשו להן מייקאובר מופרך להפליא
&nbsp
זה לא מקרי שההישג הפוליטי החשוב הראשון של הפמינסטיות בארצות הברית היה להעביר איסור על מכירת אלכוהול ושהספר הפמיניסטי החשוב ביותר של התקופה הוא "חדר משלך" כאילו לאנשים עניים באותה תקופה יש חדר ייעודי לגבר.

American Princess - שני פרקים ראשונים - חמוד למדי בנתיים

סדרה חדשה ונחמדה על אישה עירונית שבורחת ביום חתונתה, מגיעה ליריד רנסנס ומחליטה להשאר שם.
הסדרה בעיקר מורכבת מהרבה דמויות שונות שחיים ועובדים ביריד רנסנס.
&nbsp
חוץ מזה - לוקאס נף (לגדל את הופ) חמוד יותר ואפילו חתיך יותר ממה שזכרתי.

snier 1991

New member
הבחורה עם הפאה מזכירה את כריסטינה אפלגייט

הייתי צריך לבדוק את זה כדי לדעת.

למעלה