דיוני סדרות לאמצע השבוע

נמרוד2016

New member
הסדרות שמעסיקות אותי עכשיו:

אני נמצא באמצע סדרה תיעודית עם אווירה של סדרת אקשן שנקראת המערב האמריקאי, היא מספרת על תקופת סוף המאה ה19 בארצות הברית, אחרי סוף מלחמת האזרחים יש קונפליקטים עם שאריות צבא הדרום ועם שבטים אינדיאנים שעומדים לפני הכלכלה בשפל לכרות זהב באדמות שלהם, הסדרה נוצרה על ידי רוברט רדפורד, שנותן לה איכות אחרת.
מצד שני אני עומד להתחיל השבוע את הסדרה "יומני הפשע: המועמד", שנראית מעניינת לטעמי, אם מישהו תוהה למה אוהד סטאר טרק מושבע כמוני לא צופה בSTD (
), אני פשוט מחכה לבינג' רצוף אחרי סיום העונה.
צפייה מהנה

נשמע מעניין הסדרה הזאת על המערב האמריקאי

לא הוונתי עד כמה זה עלילתי או דוקומנטרי.
&nbsp
המועמד לא נשמעת מספיק מעניית, במיוחד בשביל שאני אצפה בספרדית.

נמרוד2016

New member
המועמד בשבילי:

אני נרשמתי לקורס לימוד ספרדית שהוא בהחלט מעודד אותי לצפות בה, וגם אני צריך יותר תכנים כרגע, להתפרש עליהם.

ראיתי את המערב
בצפיית הלילה שלי!

ממש טוב, נכון? טוב, נראה לי שזה כבר ידוע שאני ממש אוהבת סדרות היסטוריות שחופרות לעומק. אהבתי מאוד את זה שהם הצליחו גם לספר את הסיפור האישי של האנשים וגם את ההוויי הכלכלי והפוליטי של התקופה.
(ניק - זה דוקומנטרי עלילתי - הם בחרו כמה דמויות דומיננטיות שמייצגות מיתוסים של המערב הפרוע ודרכן מספרות את הסיפור של התקופה והמתרחש שם.)
&nbsp

נמרוד2016

New member
המלצה רלוונטית בשבילך:

המועמד, או יותר נכון ידועה כ"יומני הפשע - המועמד" זמינה בנטפליקס.
צפייה מהנה

ויפ

יש לי עוד כמה השוואות בין דמויות בסדרה לפוליטיקאים
טום ג'יימס לבני גנץ וריצ'רד ספלט לאיוב קרא
&nbsp
וקצת איימי ודן
שהיא אמרה לו את המשפט הבא
?Will you stop being exactly like yourself
היא לגמרי לי את ג'וש ודונה

(ויש להם עוד קטעים דומים שאני לא יודעת אם זה בכוונה או רק בגלל שאני אובבסית אני שמה לב אליהם )
דונה ואיימי הכי שונות שיכול להיות
אבל דן וג'וש מאוד דומים אחד לשני
בכלל ג'וש הוא היחיד שירגיש בבית בהבית הלבן של ויפ לעומת שאר הדמויות מהבית הלבן
&nbsp

טוב, סיימתי את Now Apocalypse

ולמרות שהיו גם דברים טובים אני ממש לא ממליץ לאף אחד על הסדרה.
לא הייתי אומר ביזבוז מוחלט של 5 שעות מהחיים שלי, אבל בהחלט יכלתי לראות דברים טובים יותר.
&nbsp
אלא אם כן מישהו ממש בקטע של הרפתקאות סקס עם אקסטרה קינק שאם אני אתאר כנראה יחזירו לנו את הצנזורה.
יש גם צד מדביסטי לעניין, אבל הוא קטן יותר ממה שקיוויתי.

didalf

Well-known member
אוקי אז אני אוותר נראה לי

למרות שההיגיון הדפוק שלי עכשיו יותר סקרן למה לא

חחחחח גם אני ככה הרבה פעמים

זה קרה לי לאחרונה שאפרת ניסתה לשכנע אותי לראות סדרה מסוימת, ושאלתי אותה בדרך אגב על סדרה אחרת שהיא ראתה והיא אמרה שעליה היא לא ממליצה.
אז כמובן שנעשיתי סקרן לגבי הסדרה השניה.
&nbsp
...ובגלל שהזיכרון שלי הוא מה שהוא אני כבר לא זוכר אילו סדרות הם היו. אבל היא בטח זוכרת.

זה בגלל שאתה סתם מעצבן

והסדרה היא עמק הבועה
שלדעתי בגלל שיש לך הרבה סדרות היא סדרה שאתה יכול לוותר עליה
לא כי לא אהבתי אותה דווקא חיבבתי אותה (החסרון שלה זה שכמו כל דבר שמבוסס על דברים אמיתיים אז יודעים דברים לפני שהם קורים בסדרה עצמה )
פשוט היא לא משהו מיוחד שאני כמעט בטוחה שהיית מגיב עליה כמו על סדרה שעכשיו אתה מדבר עליה שזה בזבוז של זמן

אמרת לי שמעניין אותך אם אני צודקת בזה שלא תאהב אותה וזה מה שגורם לך לרצות לראות
מעניין שזה לא עובד אצלך הפוך

ראיתי וסיימתי את הקתדרלה ליד הים - ספויילריםםםםם

זו סדרה ספרדית (מבוססת על ספר) של עונה 1 (9 פרקים) שעוקבת אחרי עלילות חייו של ארנאו בקטלוניה הפיאודלית.
&nbsp
הוא נולד בנסיבות מורכבות מאוד (לאימא שחוותה אונס במסגרת זכויות הלילה הראשון של האצילים) ולאבא ממעמד כלכלי-חברתי נמוך מאד, צמית. החיים שלו מתגלגלים כך שהוא עולה ויורד בין מעמדות ולמעשה נאלץ לשרוד רוב חייו לבד - כשיצר הנקמה מפעפע בו אל מול מעמד האצילים ותחושת ההשפלה שמלווה אותו מאז שהיה ילד, ובו זמנית חוש צדק עמוק שאביו הטמיע בו מילדות, בו הוא מנסה ליצור שוויון וחופש ככל יכולתו למען עבדים, איכרים, פועלים וכו'.
&nbsp
הסדרה עוסקת בשתי תמות עיקריות, הראשונה - הבדלי מעמדות והשנייה - הבדלים מגדריים. שבמובן מסוים הם כמובן שלובים אחד בשני, אבל העיסוק בהם שונה מאוד. הסדרה מראה שלמרות הקושי והסיכון, אנשים יכולים לנוע בין מעמדות חברתיים. לעבור מלהיות עבד ללהיות סוחר, להפוך מצמית לאציל, לקבל חופש לעבוד את אדמתך או להפוך לפועל שבונה את הכנסייה, לשנות מקצוע לסוחר... כל שינוי כזה, כמו גם נישואים שמביאים איתם נדוניה יפה, יכולה להניע אותך בשרשרת המזון מעלה ומטה.
מצד שני, ההבדל המגדרי בין המינים אינו נתון לוויכוח ונשים לאורך כל הסדרה נאנסות, מושפלות, מוצאות לנישואין, מוכות, ואפילו הדמויות הטובות ביותר - אפילו הגיבור שלנו שהוא טוב לב ורחום - אינו שם לב עד כמה הוא לוקח כמובן מאליו את יכולתו להתנהג כפי רצונו לאשתו, לבתו וכו'.. הנשים הן מטבע מסחר והיחס אליהן מזעזע. אין אישה אחת לאורך כל העלילה שניצלת מתקיפה מינית או אלימות פיזית.
&nbsp
היה מעניין מאוד שגם בסדרה הזו, כפי שהיה בטרוצקי, היה דגש על היחס המבזה והמפלה אל היהודים בקהילה הקטלונית. היהודים הם אלו שכולם מאשימים כשיש מגיפה (הם הרעילו את הבאר - וזה למרות שהאפיפיור אומר שזה לא נכון, עדיין הציבור צמא הדם מוציא את כעסו על היהודים), כשאשתו של ארנאו מאשימה אותו בניאוף עם אישה יהודיה - הוא מיד נזרק לכלא ויורד מכל נכסיו.. בעוד כשהוא נאף עם אישה קתולית - אף אחד לא התעסק איתו ורק כלאו את האישה בתוך קופסה קטנה (לא צוחקת, זה מה שקרה).
&nbsp
הסיפור עוסק הרבה באהבה ומיניות ובעיקר בכמה שאלו לא רלוונטיים באותה תקופה. להיות מאוהב זו זכות מאוד גדולה בעידן בו נישואים הם הסכם כלכלי ובו אתה לא מחליט למי אתה מתחתן כי יש אציל או מלך שיש לו אינטרס לחתן אותך.
&nbsp
&nbsp

dory141

New member
בארי - סוף עונה 1

אחרי שהוא יורה בשוטרת (לא ברור עם למוות), בארי מנסה להתנקות מפשע ומרצח ואומר: "החל מעכשיו". לפני כמה פרקים קוזינו שאל אותו אם הוא מכור לסמים והוא השיב לשלילה. לדעתי, הסם של בארי זה רצח וכמו מכור הוא מנסה להיגמל, ללא הצלחה. האמת היא, שג'ניס לא השאירה לו הרבה ברירה. הוא לא רצה שסאלי תיפרד ממנו ולכן היה חייב להשתיק אותה.

מישהו יודע מתי פאודה 3 מתחילה?...אני לא יכולה לחכות חחחח

עכשיו אני צופה בעונה 2 כי כמו שאתה יודעים,
הזיכרון שלי על הפנים :)

למעלה