הי. אני מתחברת יותר ויותר למד

גליגלי6

New member
הי. אני מתחברת יותר ויותר למד

מן אם כי עדיין משעמם אותי קצת. דון אכן דמות מורכבת. היחידה שמעניינת קצת. לא לדבר שהוא חתיך לא נורמלי.. גם פיט מעניין קצת. אבל זה שהם שותים ובוגדים כל הזמן עושה את זה רדוד..לא הבנתי מי הם הילדים הקטנים בביתה של פגי. פספסתי כמה פרקים..

זה מוחצן בעיניים שלנו - הנשים שאחרי המהפכה הפמיניסטית

בשנות ה-60 במקומות עבודה זה היה מצב רגיל וסטנדרטי.
השינויים הגיעו לקראת סוף שנות ה-60 ותחילת שנות ה-70, עם המהפכה הפמיניסטית.
אנחנו, הנשים שנולדו אחרי המהפכה (או אלו שהתבגרו במהלכה ואחריה) רואות בזה שובניזים מוחצן ובעייתי. אבל מי שחיה ועבדה בתקופה ההיא - זה היה נהוג (זה דומה לשיח בנושא הטרדות מיניות - שפעם היה מקובל לצבוט למזכירה את הישבן, ולהעיר הערות על המראה וההתנהגות של הנשים במקום העבודה, וכיום זה לא מקובל ואפילו אסור)

גליגלי6

New member
הבנתי אבל זה ממש מוגזם..

נראה כי הנשים לא היו מודעות בכלל לניצולן..לגבי הטרדות מיניות, אז לא היתה שום מודעות. היו נסיונות לאונס, אונס וכל מה שקשור והכל היה מותר..

לגבי הטרדות מיניות נראה לי באמת לא הייתה שום מודעות

אונס היה גם אז לא חוקי, אבל אפילו כיום נשים לא תמיד מדווחות כשהן נאנסות והאנס לא תמיד נענש (בין היתר כי זה לא תמיד קל להוכיח). אז לפני 50 שנה כל זה היה עוד יותר.
&nbsp
אגב, באחד הפרקים המאוחרים יותר יש קטע שבו אישה מדברת על כך שיצא לאחרונה חוק שלפיו נשים צריכות לקבל תשלום זהה לגברים על אותה עבודה. עברו 50 שנה ועדיין נטען שזה לא קורה בפועל.
&nbsp
בכל מקרה, אני שמח שאת מתחברת יותר לסדרה.

רק מוסיפה פרט מעניין ומרתיח כאחד -

עד שנות ה-70 או ה-80, לא היה ניתן להאשים אדם באינוס אשתו.
כלומר, אם בני הזוג היו נשואים זה לזו, החוק הניח שלא ייתכן מצב של אינוס.
וזה נכון גם לגבי מדינת ישראל.
&nbsp
&nbsp

1Shir

New member
נראה לי שאני אמנע מלהיכנס שוב לויכוחים על הנושאים האלה

או אולי בעצם דיונים כי כתבו לי כאן שהדעות שלי מושפעות מהנורמות הקלוקלות כביכול ויתכן וזה נכון או לפחות יש בזה משהו למרות שדווקא לא נראה לי אבל אני לא אובייקטיבית ומוותרת מראש כי גם ככה אף אחד לא משנה את דעתו בדיונים האלה

&nbsp
מה שכן כדי להפוך את ההודעה למועילה לציבור
תיזהרו לא לשפוך על עצמכם מים רותחים כשאתם מוזגים מקומקום כי זה מה שקרה לי קודם

תודה על האזהרה החשובה

אם כי אני בטוח, כי אני לא שותה משקאות חמים.
&nbsp
אני לא זוכר כבר אילו דעות הבעת בעבר, אבל אני כן מסכים עם הדעה שהדעות של כולם מושפעות מנורמות בחברה שהוא חי בה.
אני לא ממש מסכים עם התיאור "נורמות קלוקלות", כי זה כבר עניין של דעה. מה שבעיני אדם אחד הוא נורמה קלוקלת, הוא בעיני אדם אחר נורמה טובה.
בהחלט יש דברים שבעיני נראים פחות טובים, אבל זה הדעות שלי שהושפעו מדברים אחרים.
&nbsp
זה משום מה גורם לי לחשוב על כך שאני גדלתי בבית עם אמא מאוד חזקה (לא פיזית) ושלוש אחיות. ופעם באו אלינו לארוחת שישי זוג של קרובי משפחה רחוקים והאישה הגישה לבעלה את האוכל, בעוד הוא אף פעם לא קם מהשולחן. לי זה היה נראה נורא מוזר.

1Shir

New member
ורק הבהרה כי אני חייבת שלא יבין מישהו לא נכון

אני הכי לא מגיעה מסביבה שבה הנשים מגישות לגברים או שום דבר כזה...
ההורים שלי מאוד חילונים וליברלים בדעותיהם וגדלתי בת"א...
מצד שני אני כנראה באמת פחות "פמיניסטית" משאר המשפחה שלי
למרות שהדעות במקרה הנ"ל לא קשורות בהכרח למגדר, כלומר מבחינתי אישה גם יכולה להפגין אלימות כלפי בעלה
(בכ"ז, בשביל מה יש זוגיות?...
)

limors2

Active member
אאוץ'.

אני כמעט שפכתי מים רותחים על יד של חברה, אז אצטרף לPSA שלך עם תוספת שלי- אל תזרקו כפית לתוך כוס עם מים רותחים, לפעמים הם קופצים החוצה.

למרות שפמיניזם אמיתי הוא כזה בו אישה יכולה להיות מה שבא לה

ולכן זה קצת מבטל את הרעיון של נורמות קלוקלות ותכלס, אם לאישה בא לשכב את דרכה לדירקטוריון או להיות בבית ולגדל ילדים או לעשות ניתוחים פלסטיים - אז היא חופשיה לעשות מה שבא לה
לא הייתי רוצה שתחשבי ששופטים אותך פה כי את פשוט נהדרת

&nbsp
ובנוגע למים הרותחים! פעם בטיול שנתי בחטיבה הצלחתי לשפוך על עצמי קנקן תה ואיבדתי בערך 3 שכבות מהירך שלי וזה היה נוראי לתקופה ממש ארוכה. אז אני סופר מצטרפת. ועוד סיפור כוויה - אם כבר התכנסנו. פעם עשיתי תאונה (או יותר נכון מישהו נכנס בי באיילון על איזה 130 קמש והעיף אותי בסיבובים עד הקיר של ההלכה והתנגשתי בו חזיתית, גוד טיימס..) וחגורת הבטיחות עשתה לי כוויה מטורפת במקומות בהן היא נגעה בגוף מהחיכוך עם התנועה של הרכב.

אולי היינו צריכים לעשות שרשור שמיועד לסיפורי כוויות

אני מרגיש נעלב שאין לי סיפור כוויה משלי.
אז אני אקח את זה של אחייניתי שבגיל 3 בערך שמה את כל הכף יד שלה על הארובת מתכת של התנור חימום שלנו. זה היה נוראי לחלוטין.

למעלה