דיוני סדרות לתחילת השבוע

kordilia snake

New member
המעניש עד 2X05

הו, אלוהים זה נוראי. לא נוראי כמו העונה הראשונה של איירון פיסט אבל דיי קרוב.

הבעיה הכי גדולה כרגע היא איימי, אני לא מבינה למה אחרי חמישה פרקים אמור להיות לי אכפת ממנה והיא גם לא עושה שום דבר שמעורר כול סוג של אמפתיה. הקטע שהיא גנבה למדאני את כרטיס האשראי ועשתה קניות היה דפוק לגמרי ולקח את המושג כפיות טובה לרמה חדשה (מדאני הצילה אותה, הכניסה אותה לבית שלה וככה היא גומלת לה?). וגם התעלומה עצמה: אנשים רוצים להרוג אותה בגלל איזה שהן תמונות, אבל אנחנו עדיין לא יודעים מה יש בתמונות האלו או למה האנשים ששלחו את המה שמו ההוא כ"כ רוצים להרוג אותה. זה אמור לעניין אותנו כי פרנק לא אוהב שפוגעים בנשים או שטות דומה אבל זה לא.

וגם הסיפור עם בילי חמישה פרקים לתוך העונה ועדיין לא ברורה מה האג'נדה שלו. והצלקות שלו דיי נופחו מעבר לכול פרופורציה שראו אותו בפעם הראשונה התחושה הכללית הייתה של "זה הכול?!" שמישהו אחד יגיד לי שהוא לא נשאר גבר יפה גם עם הצלקות. ומה הסיפור של הרופאה שלו?

אני מפחדת שכשהם יזכרו שצריך לעלות הילוך זה יראה כמו העונה השנייה של דרדוויל רק עשוי בצורה הרבה יותר גרועה. מה גם שלמאט היו את קארן ופוגי בזמן שלפרנק יש רק את מדאני.

אני יודעת שאולי עברו איזה שנתיים-שלוש מאז המשפט שלו והוא אמור להיות מת. אבל אף אחד לא מזהה את פרנק? האיש היה בכותרות אחרי שהוא רצח 50 איש (!!!) זה לא מישהו שששוכחים בכזאת קלות.

כרגע הדבר הכי טוב בסדרה היו טורק ומהוני ואני מקווה שיראו עוד דמויות מדרדוויל במשך וגם את מיקרו.

אמן
2.05

מסכימה עם הכל הכל הכל.
למרות שאת אימי אני מחבבת. היא עוברת לי בתור דמות שיודעת לשרוד, עומדת בזכות עצמה ולא איזו עלמה במצוקה. היא חכמה מאוד ועצמאית, נותנת קונטרה ויש לה דעות ועמדות. לא אכפת לי מכרטיס האשראי וכל זה כי היא כמו איזו חתולת רחוב ואין לה הרבה נאמנויות כרגע. אני אוהבת דמויות כאלה שלאורך זמן מפתחות קשר רגשי ואז מתחילות לדפוק חשבון אחרי שבהתחלה חשבו רק על עצמן.
&nbsp
בנוגע לקו העלילה שלה עם התמונות ופרנק וכו' - עד עכשיו אני לא מבינה למה זה קו העלילה הראשי. הכל קרה כל כך במקרה, שהוא פגש אותה והצטרף בכזו אדיקות לסיפור שלה - זה כ"כ תלוש בעיניי. הייתי מבינה אם נגיד תוך כדי שניסו להרוג אותה אז הברמנית הייתה מתה והילד שלה היה נשאר לבד... או שהיה לפרנק איזה קשר לתמונות... או שהוא היה עסוק לגמרי בסיפור של בילי והילדה הייתה קו עלילה משני - אבל זה שזו העונה וזה התוכן? זה לא תפור בשום צורה לכלום. מילא אם לפני שהוא היה מצטרף אליה לכל ההרג הזה אז היו מראים את הקושי שלו להתיישב או להתחייב, היו מראים איך מחפש בכל מקום סכנה, לא יודעת. אבל הוא היה "בעצם אני אחזור שעתיים כדי לצאת לעוד דייט עם הברמנית" ואז "או מעניין יש אקשן בשירותים, אני אהפוך את כל החיים שלי בשביל זה.."
לא עובד לי ואני כל כך רוצה שיעבוד!!

עוד משהו אהבתי.
2.05

סצינת הפתיחה עם הקלפים הייתה מעולה ואהבתי את הפילוסופיה מאחוריה ואת המסקנה ש"אנחנו צריכים להיות המחלק".
&nbsp
וגם הקעקוע על היד של הפסיכולוגית אמור להיות בעל משמעות כלשהי, אז בטח גם זה עומד להסתבך.

1Shir

New member
הסמויה עונה 5 פרק 9 + חצי פרק אחרון (נשאר לי חצי פרק) ספוילר

הלם #1 (חיובי) מתבצעים מעצרים של מרלו וכל החבורה
חששתי לאורך כל הזמן שמשהו ישתבש להם
הלם #2 (שלילי) קימה מלשינה על מקנולטי ופרימון
התאכזבתי ממנה ולא חושבת שהיא היתה צריכה לעשות את זה
הלם #3 (חיובי) מייקל מוריד את סנופ

הייתי צריכה לצפות את זה כשהיא קיבלה את הציטוט בתחילת הפרק אבל לא צפיתי את זה בכלל
דווקא אחרי שהיא אומרת - וזה היה הציטוט - שאין קשר בין הרצח המתוכנן לבין מגיע - הרי דווקא לה הכי מגיע
המילים האחרונות שלה (לא הציטוט, שהיה לפני שמייקל שלף את האקדח) היו יותר אנושי וקומוניקטיבי מכל מה שראינו ממנה עד עכשיו
אז מייקל נאלץ להיפרד מאחיו הקטן באג ומדוקוואן ופתאום סצנת הלונה-פארק בתחילת העונה נראית הרבה יותר קשורה...
בסוף הפרק דוקוואן צועד אל עתידו הבעייתי ואני רק מקווה שניימונד שגם אותו ראינו בפרק הזה יישאר היחיד שמסיים את הסדרה במצב טוב (חוץ ממנו אני פוחדת גם על באבס, אסיים לראות את הסדרה היום כי אני במתח וחייבת לדעת איך היא מסתיימת)
אז מסתבר שהרוע הכי גדול בסדרה זה לא השוטרים ולא הפושעים, זה העו"ד

פרימון משיג מקליי דייוויס הפללה של העו"ד כדי להציל את התיק (ע"ח התיק של דייוויס אם הבנתי נכון, ולמעשה גם ע"ח פתיחת אישומים כנגד לוי עצמו, כי המטרה היא לסגור עסקה תמורת הגנה פושרת שלו על כנופיית מרלו)
כל הסיבה שמרלו נתפס (למעט התיק של באנק שהצליח למצוא הוכחה נגד כריס על רצח) היא הטלפון שלוי דחף לו כדי בדיוק להגיע למצב הזה שהוא ייתפס ויצטרך את שירותיו
לא מאמינה שעו"ד פליליסטים אמיתיים עושים דברים כאלה כדי לקבל יותר עבודה אבל מי יודע
מודה שבשניה הראשונה פחדתי שהמדליפה של מוריס לוי זאת רוני אבל הסמויה הוכיחה שהיא בכל זאת רמה אחת מעל הטלוויזיה הסטנדרטית
בשיחה שלהם הוזכרה גם הרמאות הזכורה של לוי את סטרינגר בל בעונה השלישית
&nbsp
רק קצת על פרק 10 הפרק האחרון שגם אותו התחלתי אתמול
היה ענק המבט של באנק כשג'ימי צועק על ג'יי אין לי התקדמות בחקירה מה אתה רוצה שאני אמציא משהו?!
וכ"כ נכון מה שהוא אמר לג'ימי זה כמו מלחמה קל להיכנס קשה לצאת
ואיך באנק דאג לג'ימי כשפרימון עדכן את ג'ימי שדניאלס יודע

ג'ימי בדרך לפגישה הבהולה שקבע עם פרימון בדיוק יורד עם דניאלס במעלית

to be continued סדריק אומר לו
לסטר רגוע כהרגלו אומר לג'ימי שבגלל שהבוסים מעכבים את הטיפול אז גם להם יש יתרון כלשהו עליהם וג'ימי עם הרמת הגבה האופיינית מבין שיש בזה משהו
היום בלילה אסיים לראות את הסדרה (בחיי שקצת בא לי להתחיל מהתחלה)

didalf

Well-known member
אוף אני לא זוכרת כמעט כלום

זוכרת בערך שקימה הלשינה על ג'ימי והיו לי רגשות מעורבים לגבי זה ולא יכולתי באמת להאשים אותה.
&nbsp
&nbsp

אני גם את זה לא זוכר

זכור לי קצת שהיו עניינים עם העורך דין ומיילו...
והרק עבד עבור העורך דין בסוף, לא?

1Shir

New member
מרלו, לא מיילו

אגב דמות כ"כ לא מעוררת אמפתיה
מודה שדווקא חיבבתי את כריס וסנופ הסגנים שלו
וכן, בעונה האחרונה הארק עובד אצל עו"ד לוי
גם אצלך זאת הסדרה האהובה כמו אצל עדי? (טוב נראה לי שאצלה זה בעצם הכי אהובה אחרי שיימלס וש"ש, ואחרי הסמויה זה הג"ש ואוז, אני בכיוון עדי או ששכחתי כמה שעוקפות אותן?)

didalf

Well-known member
וואי יפה

את באמת שמה לב אליי

אני נוהגת להגיד
1. ש"ש, 2. הסמויה, 3. שיימלס כי הראשונות יותר טובות, אבל זה קצת שקר כי אני יותר אובססיבית לשיימלס מכל דבר אחר

אבל כן זה הטופ 5 שלי הסדר משתנה לפעמים.
&nbsp
וכן מרלו הוא נוראי יש לו מבט מת בעיניים

1Shir

New member
תכלס הראשון והשני שלך הן אכן נראה לי שתי הסדרות הכי איכותיות

אי פעם לפי הסדר שכתבת אותן
אצלי גם תיקים באפלה
אוז אולי הייתי מכניסה לרשימה רק בזכות הערך המוסף של הקריינות של היל
הג"ש רמה אחת מתחת (אבל ראיתי אותה נורא מזמן)

didalf

Well-known member
אני אדם איכותי

אבל באמת שאלה שתיים מהסדרות האהובות עליי בעולם.
אני לא חושבת ש"אוהבת" ו"טוב" חייב ללכת ביחד. אם הייתי מדרגת רשימה של הסדרות הכי טובות באופן יחסית אובייקטבי לעומת הסדרות שאני פשוט הכי אוהבת אלו היו שתי רשימות שונות (אבל חופפות בחלקן). כנ"ל גם מוזיקה וסרטים.
&nbsp
*הבהרה אני כן חושבת ששיימלס היא סדרה טובה מאד. גם הג"ש.

1Shir

New member
אני לא

כמובן זה לא חייב ללכת ביחד. אצלי אם אני מגדירה משהו הכי איכותי זה אומר שהוא בראש הרשימה שלי אבל זה לא אומר שהוא עוקף סדרות אהובות שאני לא אחתום על איכותן :)
יש בכלל גם עניין של סדרות אהובות של פעם למשל אצלי מלרוז פלייס ובגלל זה בהתחלה אפשר לומר התעלמתי מניק ובאפי כי היא קוטלגה אצלי כסדרה אהובה של גיל צעיר יותר למרות שאצלו זה לא ככה (או בעצם הוא צריך צפייה נוספת בשביל לאשש אם זה לא ככה)

קודם כל "הסדרה האהובה עלי ביותר" צריך להיות דבר ידוע לכל אדם

בין אם הוא ילד, מבוגר, משתמש תפוז או תינוק
הסדרה האהובה עלי בעולם היא באפי קוטלת הערפדים
ביום שתבוא סדרה טובה יותר השמיים ירעדו
אני מייחל ליום הזה וחושש ממנו במקביל.

אבל, הסמויה היא הסדרה השניה הכי אהובה עלי. היא מדהימה ועצוב שעדיין לא ראית אותה שוב.
אחריה באות הסופרנוס, מד מן, שובר שורות, הנותרים, באטלסטאר גלקטיקה
קצת קשה יותר להחליט על סדר בינם

didalf

Well-known member

זה באמת בושה שמישהו לא יודע את זה.
&nbsp
אתה יודע שכשאני נתקלת במקומות שכותבים בהם באפי ציידת הערפדים אני נוזפת בראש "קוטלת!" בגללך?

1Shir

New member
כמובן
לא היה לי ספק כשהתחלתי לקרוא את הכותרת

זה מעניין בהמשך להודעה של עדי - באפי אצלך ברור הכי אהובה אבל מעניין אם היית גם מכנה אותה הכי טובה
או שאולי קשה לעשות את ההפרדה הזאת
אה בעצם כתבת הכי טובה וזה למעשה גם קונסיסטנטי לדברים שכתבת כאן על באפי בעבר

&nbsp
לגבי הסמויה, כתוב ראית, אבל התכוונת ראיתי, נכון?
רק מוודאת כי כתבתי קודם שבא לי לראות שוב
(עדיין לא סיימתי סיבוב ראשון נשאר לי חצי פרק)

אה כן, התכוונתי "ראיתי" באמת

לגבי השאלה האם באפי לדעתי באמת הכי "טובה" אני האמת קצת מהסס.
היא בהחלט הכי אהובה עלי, אבל אני תוהה האם באמת הייתי מגדיר אותה כהכי טובה (אפילו שאני יודע שזה מה שכתבתי).
היא בהחלט מאוד מאוד טובה, אבל האם היא באמת טובה יותר ממד מן... לפעמים אני תוהה בעצמי. אני מנסה להיות אובייקטיבי גם לגבי הדעות שלי. כלומר האם אני בעצם חושב שהסמויה טובה יותר, ופשוט דבק בבאפי כי זה נראה לי משהו גדול מידי בזהות שלי לשנות?
הסיבה העיקרית לכל התהיות האלו היא שכבר עברו הרבה מאוד שנים מאז שראיתי את באפי. נראה לי שעברו לפחות 8 שנים מאז פעם אחרונה שראיתי את כל הסדרה. אולי אפילו עשור.
אומנם אני זוכר כל רגע בבאפי, אבל עבר זמן מאז שבאמת חוויתי אותה, ואי אפשר ממש להשוות עם זיכרון.
&nbsp
כל זה גורם לי לחשוב שהגיע הזמן באמת שאני אעשה צפיה מסודרת בכל באפי מחדש.

קודם כל, אני אהסס לגבי סדרה שעדיין לא הסתיימה

ושנית... אני לא בטוח. היא ברמה גבוהה מאוד, אבל עדיין...
&nbsp

למעלה