דיוני סדרות לתחילת השבוע

Lhuna1

New member
תביעה נגד נטפליקס על הפרק בנדרסנאץ' של מראה שחורה

ההוצאה של סדרת ספרי הילדים משנות השמונים Choose Your Own Adventure שעליה מבוסס הרעיון לתסריט והקונספט היחודי של הפרק - תובעת את נטפליקס על הפרת זכויות יוצרים, תחרות לא הוגנת ושימוש לרעה בשם המותג:
&nbsp
https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3754097,00.html

אני לא יודע אם יש מקום לתביעה באמת

האם באמת רק הוצאה לאור אחת יצרה ספרי בחר-את-ההרפתקה-שלך?
חוץ מזה שאם הטענה היא שזה יפגע במכירות שלהם - אז זה בטח אם כבר ההפך. זה רק יגדיל את הפופולריות של ספרים כאלו.

Lhuna1

New member
זה קצת יותר מסובך

באופן כללי זכויות יוצרים זה מסובך, ואם היה לי סיכוי להוציא מליונים מחברת ענק על הפרת זכויות יוצרים שלי הייתי מנסה גם את מזלי.
&nbsp
אבל הנה כתבה עם קצת יותר פרטים
https://www.vanityfair.com/hollywood/2019/01/choose-your-own-adventure-lawsuit-netflix-bandersnatch
&nbsp
פרט שהפתיע אותי שם הוא שנטפליקס והחברה הזאת היו במו"מ כבר מספר שנים לגבי רכישת הזכויות לזה ולא נתנו להם בסוף רישיון - כלומר שהרעיון לפרק הזה מתבשל בנטפליקס כבר ממש הרבה זמן.
פרק לכך אם הבנתי נכון יש להוצאה הזאת הסכם עם חברת פוקס לפיתוח סדרה שמבוססת על הרעיון, כך שנטפליקס פגעו לכאורה בזכויות האלו בכך שיצאו עם זה קודם ובלי הזכויות.
&nbsp

וואו איזה קטע! כילדה (בשנות ה-80 וה-90) אני ממש זוכרת שקראתי

ספרים כאלו, שכל כמה עמודים הייתי צריכה לבחור את המשך העלילה של הספר.
לא יודעת אם אלו אותם ספרים מההוצאה המדוברת...
&nbsp
העלילה היתה מד"ב למיטב זכרוני (מסע בחלל וכאלה) והתרחשה כאילו הקורא הוא הגיבור והספר שואל את הקורא כיצד הוא רוצה להמשיך... חלק מהעלילות הסתיימו ב"החללית פלטה אותך החוצה לחלל החיצון שם מתת תוך שניות ספורות" או "בקרב מול האויב חטפת פגיעה ישירה ומתת"
אבל חלק הסתיימו בטוב.
&nbsp
כשקראתי לראשונה על הקונספט של הפרק הזה ישר קפצו לי לראש הספרים האלה...
&nbsp

לא מזמן ראיתי את "המכשף מפסגת הר האש" בחנות ספרים משומשים

בכל מקרה, לא נראה לי שיש סיכוי הצלחה משמעותי לתביעה הזו. ספרי משחק מהסוג הזה יצאו ע"י מספר גדול של הוצאות שונות כמו Bantam ו-Penguin ואני בטוח שהן לא שילמו להוצאת Chooseco שום דבר תמורת "זכות" להשתמש בביטוי Choose your own adventure.

Lion_Heart

Well-known member
המכשף מפסגת הר האש

כל כך נוסטלגי...זה ספר הראשון מסוגו שהיה לי, ניצחתי בו איזה פעמיים...בערך
יש לי איפהשהו בבית גם את ארבעת הספרים של "כתר המלכים" שהם אותו דבר, רק בסדרה
ספרים חמודים, אבל אני נוטה לרמות בהם , כי...אלה הספרים שלי

סיכוי הצלחה,לדעתי תלוי בשופט ומה דעתו על זכויות יוצרים,לא?

1Shir

New member
גם אני קראתי ספר כזה כילדה אבל ממש לא מד"ב אלא סתם עלילה

limors2

Active member
קראתי מלא כאלה

לא זוכרת אם רק של צמרמורת או גם "רגילים", זכור לי רק הסבל של מיליון סימניות עם האצבעות כדי לחזור אחורה ולקרוא את האופציות האחרות

snier 1991

New member
אני רוצה להגיד שהייתה סדרה לפני עשור עם דבר כזה

סדרה בריטית חמודה אך כושלת שהיה לה עונה אחת "רוקר נולד" (שודרה ביס פלוס, נקראה רוק ריוולס במקור), שעקבה אחרי מין פופ איידול כזו ואז הם בפרק האחרון צילמו שני סופים לעונה ונתנו לקהל בבית לבחור איזה מתמודד מנצח ובהתאם לזה משודר הסוף.
אני ממש מופתע שאף אחד לא ציין את זה בשום גוף תקשורת שהגענו לאיזה ספר משנות ה80 ולא לסדרה מלפני עשור.
מה גם שנטפליקס ב-2018 מבחינתי הפך להיות ערוץ של גימיקים נטול כל סוג של תכנים טובים.

לא טוענים שזה היה שימוש ראשון ברעיון הזה מאז שנות ה80

דיברו על כך שיצא גם פרק של סדרת אנימציה לפני שנים בודדות שבו אפשר לעשות בחירות ועוד כמה דוגמאות בודדות לדברים שעשו שדומים יותר לזה מאשר רק בחירת סוף.
&nbsp
לגבי תכנים בנטפליקס, זה עניין של טעם (לדעתי יש המון טובים: אוזרק, הכתר, stranger things...)
לגבי גימיקים - על אילו עוד גימיקים אתה מדבר?

snier 1991

New member
זו הגדרה רחבה של גימיק אבל

שימוש באיזה קטע זר\אוריינטלי כדי להחליק על איכות (הבולטת מכולן זו בית הנייר)
להשתמש בדברים אמיתיים כדי לשוות לזה תחושת איכות
להעלות בלי להודיע על תאריכים מראש ואז לייצר אירוע (קולברפילד למשל)
כל סאגת מראה שחורה
שמות מפוצצים (איחוד של דה-נירו, דיקפריו, סקורזה ואלוהים בסרט אחד)
ללכת לכיוון גס כדי לייצר סנסציה (ביג מאות')
&nbsp
&nbsp
מה זה אוזרק? לא שמעתי על זה.

1Shir

New member
סיימתי קוונטיקו

סוף קצת פתוח, לא?
לא ברור מה קורה עם רייאן
וגם מה קורה בין אלכס ומקוויג
היו כמה רגעים נחמדים
אבל הסדרה המופרכת הזאת עשתה לי חשק לסיים סוף סוף את הסמויה (יש לי לראות עונה 5)
חייבת סדרה איכותית אחרי הקשקוש הזה (קשקוש חינני אמנם אבל מתיש)

עשיתי אתמול בינג' על עונה 2 של Future Man

מאוד שווה, מאוד מצחיק, מאוד מוזר
אם כי אולי פחות מהעונה הראשונה
&nbsp
אפילו שזה פרקים של חצי שעה זה היה די מרשים שהצלחתי לדחוס את זה ליום אחד. עדיף קצת למשוך את זה.
&nbsp
מישהו נוסף ראה?

התחלתי את "האמת על פרשת הארי קוברט"
- מישהו רואה?

סיימתי את פרק 2 - בינתיים מעניין.
&nbsp
אני אוהבת סדרות עם רציחות בעיירות קטנות (ברודצ'רץ, שקרים גדולים קטנים).
פה ספציפית, עדיין לא התחברתי לעיירה ולטיפוסים שבה. אני חושבת שזה בגלל שנקודת המבט של הגיבור היא של "צעיר מגניב מהעיר" ולא של מישהו מקומי, שבעיניי זה פספוס. בכלל, לגיבור אני בכלל לא מחוברת ולא כזה חשוב לי כרגע אם יצליח או ייכשל. כל קו העלילה שהוא לא מצליח לכתוב את רב המכר הבא נשמע קצת "אוי אוי אוי" - כלומר, הוא עשיר, צעיר, חתיך ומפורסם ולא מפסיק להתלונן ולהתקרבן. יאללה תתקדם.
&nbsp
אני מניחה שהכיוון הכללי של העלילה הוא מערכת היחסים בין הסופרים והאינטרסים שלהם שעומדים להתנגש. שהצעיר ינצל את הסיפור של המבוגר כדי לכתוב את הרומן הגדול הבא.
&nbsp
נחמד לראות את מקדרימי בתפקיד קצת קריפי.
מוזר בעיניי שאף אחד בסדרה לא מתייחס לזה שסבבה שהיום יש לו שיער לבן אבל גם ב74' הוא כבר היה גבר בוגר וזה לא מתאים שקיים מערכת יחסים עם ילדה בת 15 - אף אחד לא מרים גבה על זה בשום שלב (העו"ד והסופר מניו יורק שיודעים על זה).

למעלה