דיוני סדרות לאמצע השבוע

Lhuna1

New member
סיכום הספיישל

ספיישל חלש ודי משעמם בעיני.
מסכימה איתך לגמרי שראיין ואביו היו משעממים, בעיקר כי זו קלישאה חבוטה ולא חידש לנו פה כלום, ולא במפתיע השיחה עם גראהם באמת היתה הכי מוצלחת.
רק שאני די השתעממתי גם מהעלילה המרכזית ואפילו מהגילוי של הדאלק לא התלהבתי.
היה רק רגע אחד משעשע שהדאלק עולה לרמת אכזריות שטרם ראינו מהם ומכבה לכל בריטניה את האינטרנט.
בקיצור ספיישל מאכזב לעונה מצויינת.
&nbsp

אהבתי, אבל לא התלהבתי

פעם היו בספיישלים דברים מדהימים לחלוטין וקצת ציפיתי למשהו כזה כאן, אבל לא ממש היה. הרגע הכי מיוחד היה כשגילו שזה דאלק.
אגב, אני ראיתי רק עכשיו בעקבות זה שראיתי שכתבת על זה (הספקתי לשכוח שיש את זה בכלל) אבל למזלי לא ספוליירתי.
כשראו שזה סוג של משהו שנראה כמו תמנון אז עלתה לי המחשבה שזה דומה קצת לדאלק, אבל לא חשבתי ברצינות שנגלה שזה דאלק.
הצליחו לחדש משהו כי אני לא חושב שאי פעם ראינו דאלק שממש נע ועושה דברים מחוץ לגוף הרובוטי. בטח הקטע של השליטה על אנשים הוא חדש.
אני מניח שיהיו פיוריסטים שיאמרו שזה משהו שהדאלקים לא יכולים לעשות, כי לא ראינו בעבר שום דבר כזה. אבל אני אוהב את זה שמוסיפים דברים חדשים כל פעם. בדוקטור התשיעי ראו לראשונה שדאלקים עפים, בדוקטור העשירי היו דאלקים עם שמות, בדוקטור ה11 היו דאלקים בתוך בני אדם.
&nbsp
אהבתי אז את מה שעשו עם הדאלק הזה.
ואהבתי את הזוג של הארכיאולוגים, אפילו שלא ממש עשו הרבה איתם.
הקטע עם האבא של ריאן הרגיש קצת מיותר, אבל כן שמחתי שסגרו את זה כי זה היה קו עלילה בעונה הזאת. ובהחלט אהבתי יותר את השיחה של גראהם עם האבא.
&nbsp
הקטע של סגירת האינטרנט היה מציק באמת, אבל לרגע קיוויתי שנראה מישהו מוכר שסובל מזה שאין אינטרנט. לא יודע מי.
&nbsp
זה שUnit כבר לא קיימת זה מוזר. בכלל קצת מוזר שהדוקטור טרחה להתקשר אליהם. כלומר זה הגיוני לחלוטין שהיא תעשה את זה, אבל לרוב אפילו במצבים נואשים היא לא עושה את זה.
לרגע ציפיתי שיאמרו שהסיבה שUnit איבדה מימון היא בגלל ברקזיט. ואפילו שזה לא נאמר, נראה לי שזה קצת נרמז. אבל טוב שלא אמרו את זה באופן מפורש כי זה ממש להכניס נושא פוליטי רגיש.
ולרגע קיוויתי שהדוקטור תבדוק אם טורצ'ווד עדיין קיימים. והייתי די עצוב כשהיא לא
(אם כי זה אולי הגיוני כי הדוקטור אף פעם לא אהב את טורצ'ווד)
&nbsp
וגם קיוויתי מאוד שיזכירו שוב (אפילו אם לא יסבירו עדיין) את נושא הTimeless Child.
&nbsp
בקיצור מבחינתי עוד פרק טוב, אבל קיוויתי ליותר מהספיישל.

LeRanch

New member

גם אני חשבתי שהעובדה ש-UNIT נסגרה זה בגלל הברקזיט ודווקא חשבתי שכן יגידו את זה. זה נרמז ממש בגסות.
&nbsp
לגבי מה שכתבת על מישהו מוכר שסובל מזה שאין אינטרנט - הופעת אורח של הקרדשיאנז עם מבטי הלם מול הסמארטפונים הלא פעילים הייתה יכולה להיות ה-MEME של השנה

The Gifted 2x10

סוף סוף קיבלנו בעונה הזאת פרק טוב עם הרבה אקשן,
האיחוד של אנדי ולורנה עם ה-MU היה מרגש אפילו אם זה רק זמני לטובת שחרור ג'ון מהטהרנים,
לורנה ומרקוס משתפים פעולה וגם אנדי ולורן עובדים ביחד, מעניין מה תהיה התגובה של ריבה כשהיא תשמע על זה.
הכוחות של קלריס משתפרים, אחד הטהרנים ירה עליה והיא פתחה פורטל ואכשהו החזירה לו את הכדור, זה לא היה ממש הגיוני אבל כבר התרגלתי לחוסר הקונסיסטנטיות.
אנדי חוטף עצבים ושובר לאחד הטהרנים את כל העצמות מול עיני ההורים שלו שלא מאמינים שהבן שלהם הפך לכל כך אלים.
ג'ייס טרנר חייב למות, זה כל מה שיש לי להגיד עליו.
הטהרנים ספגו תבוסה קשה ויהיה מעניין לראות איך הם יתאוששו.
הסיכוי של הסידרה הזאת לקבל עונה שלישית נראים קטנים מאוד אבל עדיין יש תיקווה.
&nbsp
&nbsp

יאי The Gifted פרק 2X10 סוף סוף

העלתי את התגובה של קרפוצ'ינו מלפני שבוע.
&nbsp
הדבר שאתם הכי מסכימים לגביו הוא זה שטרנר (הסוכן נודניק) צריך למות

אני דווקא לראשונה בערך העונה אהבתי את הנוכחות שלו בפרק הזה.
כלומר הוא מניאק, אבל הוא בעצם היה נבל מעניין.
הוא לא סתם רצה לפגוע בג'וני בגלל שהוא מוטאנט, הוא באמת האמין שהמחתרת הייתה מאחורי מעשי הרצח. אהבתי את זה שהוא כמעט האמין לו, אבל אז לורנה ואנדי הופיעו עם המחתרת ודי סתרו את מה שג'וני אמר.
אהבתי את זה שמצד אחד הוא באמת מנסה להיות מוסרי ולמען מטרה נעלה, אבל כשהוא מתעצבן הוא מאבד את זה ויורה על ג'וני.
ואהבתי את זה שכמו שהוא אמר, יש הקבלה בינו ובין ג'וני. שניהם איבדו הכל למען המטרה שלהם. גם ג'וני קרוב לאיבוד בת הזוג שלו בגלל שהמרדף חסר הפשרות שלו אחרי המטרה שלו.
&nbsp
חוץ מזה באמת היה פרק ממש ממש טוב. אומנם הפרק לפני איזה שניים שלושה פרקים שהתמקד בלורנה היה לדעתי יותר טוב, אבל זה אחד הפרקים החזקים בעונה.
&nbsp
מאוד אהבתי את האיחוד של אנדי עם ההורים שלו. כמה שמחה הייתה בהתחלה כשהם חיבקו אותו וכמה זה היה נחמד כשהוא גילה שגם לאבא שלו יש כוחות (לא חשבתי בכלל על זה שהוא לא מודע לזה). ואז זה הסתיים נוראי כשהוא פשוט פוצץ את העצמות של הטהרן ההוא והם היו מזועזעים.
הסוף בינו ובין לורן כשהם מתאמנים במקומות שונים לא היה ברור בדיוק. כלומר האם הם היו בקשר זה עם זה בעצם? אבל זה ברור שזה מוביל אותנו למצב שהם יתמודדו אחד נגד השני שוב.
&nbsp
אהבתי גם את תחילת הפרק שבו הם מדברים בחלום. גם אחר כך כשהם דיברו זה ברור שהוא פגוע, אבל הוא לא מספר לה שזה בגלל שהוא הרג את רבקה.
במקור חשבתי שכל העניין עם רבקה יגרום לאנדי לספקות לגבי המעגל הפנימי, אבל בסופו של דבר זה רק גרם לו להיות יותר קיצוני נגד בני אדם, כי הוא מאשים אותם במה שקרה לרבקה.
&nbsp
לורנה ומרקוס הם כאלו Star crossed lovers ואני מת עליהם. זה מצב ברור שבו הם שונאים אחד את השני כל כך בגלל שהם אוהבים אחד את השני כל כך. והנשיקה הייתה מעולה. וכמובן איך שהם נלחמו זה לצד זה.
מג'וני וקלריס הרבה פחות אכפת לי. אני די בשוק שהם בכלל יחד עדיין. לא רק שהם רבים הרבה, זה פשוט מרגיש כאילו לא כל כך אכפת להם זה מזה (כן, למרות שקלאריס נלמה כדי להציל את ג'וני - אבל היא מפגינה יותר רגשות כשהיא לא לידו מאשר כשהיא איתו)
&nbsp
דווקא הקטע שבו קלאריס רגמה לטהרן לירות בעצמו היה נראה לי די ברור - היא יצרה פורטל מלפני הטהרן שהוביל לפורטל מאחוריו, ככה שהוא ירה לעצמו בגב. ככה זה נראה לי לפחות.
&nbsp
" אהה דה, לא ראית מיליון סרטי אקסמן?"

ובעצם הזכירו את האקס מן בפרק הזה. זה יחסית נדיר.

didalf

Well-known member
האמת

היום באמת סוכנודניק עצבן אותי מסיבות נכונות יותר. כלומר סופסוף הוא עשה מעשה נבלות וכעסתי עליו כי הוא פוגע בג'וני, ולא רק כעסתי על זה שהוא מנג'ס ומתיש אותי.
אז אפשר להגיד שהוא באמת היה הכי מועיל שהוא היה אי פעם.
אבל שירגע, את הבת שלו הוא איבד בגלל מוטנטים - נכון. את אשתו ואת העבודה שלו הוא איבד כי הוא אידיוט.
ועד היום בעצם לא חשבתי על זה שג'ייס לא יודע על המעגל הפנימי וחושב שהמחתרת עושה את כל הבלאגן הזה.
וכשג'וני אמר שאף אחד לא שמע עליהם כי כל מה שחוקר עליהם מת חשבתי/קיוויתי שזאת קצת מלכודת וג'ייס יתחיל לחקור בנושא ואז המעגל יטפל בו בשביל כולנו.
&nbsp
מסכימה עם מה שאמרת על אנדי, המשפחה, לורן, מרקוס ולורנה.
"זה מצב ברור שבו הם שונאים אחד את השני כל כך בגלל שהם אוהבים אחד את השני כל כך" -

&nbsp
לגבי ג'וני וקלאריס אז בסוף העונה הקודמת הייתה התקרבות ואז בתחילת העונה הזאת בשני הפרקים הראשונים הם היו מתוקים ורומנטים ולגמרי נראו כמו זוג חמוד. ומאז באמת הם פשוט זנחו את זה וסתם נהיו מקצועיים ובאמת לא הרגישו זוג כמעט, ואז גם התחילו לריב על דברים. וזה מתסכל אותי. כי הם היו כ"כ חמודים בהתחלה ואני מקווה שיחזרו לזה.
&nbsp
הקטע שקלאריס יצרה פורטל שגרם לקליע לצאת מצד אחר בעיקר הזכיר לי את ד"ר סטריינג'.
&nbsp
ודווקא מזכירים את האקסמן יחסית הרבה. רק בפרק שעבר נראה לי כחלק מהנזיפה של קלאריס בג'וני היא אמרה לו שלא יגיד שהוא עושה את זה בגלל האקסמן או משהו בסגנון.
&nbsp
&nbsp

כן, הוא אידיוט

אבל הוא גם באמת סבל המון. הוא איבד את הבת שלו, ואז גרמו לו לשכוח שהבת שלו מתה, ככה שהוא איבד אותה כאילו שוב.
ואז ריד וקייטלין שיכנעו אותו לעזור קצת למוטאנטים עונה שעברה, ואז האחיות פרוסט גרמו לשותף שלו להרוג את עצמו.
כלומר אני מבין למה הוא מניאק אידיוט.
&nbsp
היה לי באמת מוזר כשג'וני סיפר לטרנר על המעגל הסודי. גם כי זה קצת מרגיש כמו מלכודת כי באמת אז טרנר יחפש עליהם והמעגל יחסל אותם.
אבל גם כי זה הרגיש קצת כמו בגידה. אפילו שג'וני הוא נגד המעגל, לספר לטהרנים עליהם מרגיש כמו בגידה בקבוצת מוטאנטים אחרת.

didalf

Well-known member
גם לי

זה קצת הרגיש כמו בגידה. גם הרגיש לי שלא מתאים לג'וני לספר לו כ"כ הרבה, בגלל זה חשבתי שאולי זאת מלכודת.
&nbsp
כן בתכלס הסיפור של הסוכן די עצוב ואולי על הנייר אפשר להבין אותו אבל עשו אותו כ"כ מעצבן שפשוט לא אכפת לי ממנו.

למעלה