דיוני סדרות לסוף השבוע

שתי סדרת דוקו על מוזיקה ישראלית

"צליל מכוון" של כאן 11, ו-"בית. פזמון" של ערוץ 10.
לכאורה - שתי תוכניות מאוד דומות - ניתוח של המוזיקה הישראילת דרך ראיונות עם זמרים ויוצרים (מלחינים, מפיקים מוזיקליים, פזמונאים), כשכל תוכנית מתמקדת בנושא אחר.
בפועל שתי תוכניות שונות מאוד, למרות המרואיינים הזהים.

בתור חובבת מוזיקה ישראלית - שתי תוכניות נהדרות ומומלצות מאוד

ויקינגים פרק 5X17

יכול להיות שהייתי קצת נחמד מידי בהערכתי לעונה הזאת, כי לא רק שלא אהבתי את הפרק הזה ממש, אלא הוא גרם לי לחוש שכבר יותר מידי זמן אני לא מרוצה.
אז לפחות זה טוב לדעת שהסדרה תסתיים בקרוב.
&nbsp
קל לראות שהפרק בעייתי כשהחלק הכי מעניין בו מתרחש באייסלנד.
ציפיתי לטוויסט כלשהו עם המשפחה ה"רעה" באייסלנד. כשאב המשפחה ההיא בא לחבק את קטיל-עם-האף-השטוח חשבתי שהוא הולך לדקור אותו.
אבל הטוויסט היה הפוך. קטיל שכל הזמן הלך בדרכו הלא אלימה של פלוקי הוא זה שחזר לדרכו הויקינגית וטבח בכל המשפחה ההיא בכמה סצנות מצמררות. (מזל שכבר לא היו שם ילדים קטנים)
פלוקי הרוס מההתפתחות בקרב מי שהוא חשב שהוא יכול לסמוך עליו. ואוד, הבת של קטיל, כל כך בשוק שהיא מתאבדת.
כל זה לפחות מעניין – אבל מה הלאה בעלילת אייסלנד? כמעט עונה שלמה אנחנו בונים בשביל זה שהכל נהרס? האם פלוקי ישאר שם, או שהוא יחזור עכשיו לקאטגאט ויראה את הטירוף של אייבר?
&nbsp
ואם מדברים...
בנתיים בקאטגאט המתיחות בין אייבר והוויטסרק ממשיכה, במקביל לעוד דרכים שבהם אייבר מבהיר שהוא שליט מטורף שאוחז ביותר ויותר כוח.
די הופתעתי שאשתו של אייבר התנגדה לרעיון של לרצוח את הוויטסרק. הנחתי שהיא תהיה מאוד בעד זה.
לפחות יש התפתחות קטנה כלשהי בכך שאחרי כמה פרקים שלא קורה שום דבר נוסף איתם, עכשיו הוויטסרק עוזב לפגוש את המלך אולף (דמות חדשה אני מניח). לא ברור לי למה הוויטסרק לא לקח את החברה שלו איתו.
&nbsp
מעבר לים ביורק יש משולש אהבה מוזר בין ביורן, גונהילד והארלד. לא ברור אם גונהילד משחקת בהארלד וביורן במטרה של השגת יותר כוח, או משהו אמיתי יותר.
מה שכן אהבתי זה את ביורן שמדבר באופן ברור על כך שהיו לו הרבה נשים והוא לא בטוח אם הוא היה באמת מאוהב. אני לא רגיל לתצוגות של רגש כאלו ממנו ואהבתי את זה.
*את מגנוס ראו לרגע בפרק, אבל לא היה איתו שום דבר.
&nbsp
ועוד חלק די מאכזב בפרק היה עם אלפרד בווסקס. הוא מתעורר מהמחלה שלו, מגלה שאחיו מת ואז אפילו כשאמא שלו מספרת לו שהיא הרגה את את'לרד הוא לא ממש עושה שום דבר (להפוך שולחן לא נחשב).
חוץ מזה צבא דני מגיע וכנראה שאובה ימונה ראש הצבא כדי להלחם בהם.
&nbsp
לא ברור לי מה היה הקטע שבו ג'ודית מסתכלת במראה על עצמה ערומה חלקית...
&nbsp

Lhuna1

New member
כן...

פרק די משעמם

אני מחזיקה אצבעות שמכינים לנו משהו מרגש וגדול לפרקים האחרונים של עונה.
&nbsp
כואב הלב שוב על פלוקי... האם המטרה של הסיפור הזה היא להגיד לנו שאם מצאת את גן עדן אל תביא אליו בני אדם, כי הם יהפכו אותו לגיהנום?
&nbsp
(אגב, אתה צופה עם תרגום או בלי? כי ביס מתרגמים את השם קייטיל, ואני שומעת אותם מבטאים שייטיל... ועכשיו אני רואה שאתה כותב קטיל - זה מבוסס על שמיעה שלך או על תרגום שאתה קורא או על שם של הדמות שאתה יודע ממקורות שמחוץ לסדרה? זו דמות ידועה?)
&nbsp
אייבר מכונן משטר פאשיזם טוטאליטרי בקטגאט. אפילו עם דגלים שמזכירים קצת את הסמל הנאצי. אוקיי באמת היתה התקדמות קלה בעניין עם הויטסרק, אבל אוי זה כל כך איטי...

&nbsp
אני גם שאלתי את עצמי מה היה הקטע של ג'ודית מול המראה.
&nbsp

אני גם מקווה

שמכינים משהו גדול בהמשך העונה.
אני מניח קרב בין הצבא של אייבר נגד הצבא של הארלד וביורן.
&nbsp
אני צופה עם כתוביות באנגלית, אז זה שונה.
כל הסיפורים הם חצי מיתוסים. אני לא זוכר (או אולי לא קראתי מספיק לעומק) אם קטיל הוא דמות שקיימת בסיפורים האלו. אבל אני זוכר שאוד היא באמת דמות.
&nbsp
אולי המוסר השכל של סיפור פלוקי ואייסלנד הוא שאי אפשר לשנות את האופי של הויקינגים (כלומר אלא אם כן מחכים 1000 שנה ואז הם הופכים לנורווגים חמודים.

נמרוד2016

New member
אתמול שמתי לב:

יש סדרה לצפייה לפי "בשבילה גיבורים עפים", היא מומלצת? אני אצפה בה בכל אופן שהוא, זה גם חשוב לעבודה שלי בחנות ספרים..

בזמנו הרבה אהבו אותה

אני צריך להשלים אותה בהזדמנות.
את הספר אהבתי למרות שיש שם חלק שהיה קצת מיותר לדעתי (ומצחיק שדווקא עליו הסדרה התבססה).
וגם אני עובד בחנות ספרים

נמרוד2016

New member
עשיתי בינג' עליה היום, חמישה פרקים ונסחפתי לגמרי

סדרה ממש לא מונוטונית שהולכת לכיוונים מפתיעים, חווייה מצויינת, צפייה מהנה

Lhuna1

New member
1983 ראיתי שני פרקים (בלי ספוילר)

נורא רציתי לאהוב את זה אבל האמת שהיה לי די משעמם.
מישהו ראה עד הסוף ויכול להגיד אם זה נהיה ממש מעניין יותר?
&nbsp
&nbsp

אני ראיתי ואהבתי

העלילה מאוד איטית.
העיניינים הולכים ומסתבכים מפרק לפרק, אבל זה לא בקצב של סדרות אקשן או מתח אמריקאיות.
אני ממש התחברתי החל מאמצע הפרק השלישי ועוד יותר מהרביעי.
אני מציעה שתנסי לראות עוד פרק ותראי האם את מתחברת.

למעלה