The Lone Gunmen

winner999

New member
The Lone Gunmen

סיימתי לצפות בכל 13 פרקי העונה היחידה של הסדרה - שעוקבת אחרי מעלליהם של 3 העיתונאים החוקרים - פרוהיקי, באיירס ולנגלי, שנולדו כדמויות חוזרות בפרקי The x-files, בתוספת העוזר והתומך ג'ימי בונד
והיריבה \ שותפה - איב אדל הרלי.
שם הקבוצה \ העיתון שהם עורכים נגזר מתאוריית "היורה הבודד" מרצח JFK כמו גם באיירס שנולד ביום רצח קנדי ונקרא על שמו ואיב ששמה הוא "לי הרווי אוסוואלד" בסיכול אותיות.
הסדרה מתחילה בצורה מבטיחה (ואפילו נבואית !) כשמדובר (באפריל 2001) על קונספירציה ממשלתית לרסק מטוס על מגדלי התאומים, וממשיכה עם הרבה הומור אבל כמעט בלי קשר ל-x-files, עד שלקראת סוף העונה, סקינר מתארח בפרק 11 ובפרק האחרון, סוף סוף יש התכנסות לתאוריות הקונספירציה של ה-x-files כאשר מאלדר ופלצ'ר (ה-"איש בשחור" מתיקים באפלה, שבפרק אחד החליף גוף עם מאלדר) מופיעים בפרק הזה. דווקא כשמתחיל להיות מעניין (והובטח המשך), הוחלט להרוג את הסדרה.
סגירה מסויימת נעשתה בפרק 15 של העונה האחרונה של תיקים באפלה המקורית , כאשר כל החבורה מופיעה בו והשלישייה שלנו מתה סופית (ואפילו נקברת בבית הקברות הלאומי בארלינגטון), מה שלא הפריע להעלות באוב את רוחו הדיגיטאלית של לנגלי באחד מפרקי העונות המחודשות של תיקים באפלה
(כהמחשה אולי לדבריו האחרונים - מי שלא מוותר, לא מת לעולם...)
עכשיו נשאר לי רק לצפות בסרט מ-2008 כדי להשלים את חובי ההיסטורי לסדרה, ואז אולי אוכל לגייס תעצומות נפש לצפות בפרקי העונות החדשות

winner999

New member
The X Files - Want To Believe

אז הצלחתי לראות גם את הסרט מ-2008
נראה לי שגם זה מתאים לפורום טלויזיה מכיוון שזהו בעצם פרק "רגיל" (להבדיל מפרקי מיתולוגיה) של תיקים באפלה שנמתח לשעה ו-48 דקות

מה להגיד, הסרט עשוי טוב עם מתח, אקשן והומור כמו שצריך, אבל להבדיל מהסרט הראשון שהיה חלק בלתי נפרד מפרקי הסדרה, הפרק (סליחה, הסרט
) הזה לא מקדם את העלילה הראשית לשום מקום.
אחד הדברים המעניינים במעקב אחרי סדרה לאורך כ-15 שנה הוא התפתחות הטכנולוגיה, לדוגמה הטלפונים הסלולאריים שבהתחלה לא היו קיימים (למעשה כבר היו באותה תקופה, אבל היו לבנים גדולות וכבדות...) ובמהלך השנים הלכו וקטנו עד שבסרט הזה כבר מופיעים ראשוני הסמרטפונים או מסכי המחשב שבהתחלה היו CRT ענקיים ואפילו המסכים השטוחים שבסרט מ-2008 הם מסכי LCD עבים יחסית למסכי ה-LED שאנחנו רגילים אליהם היום.
מקווה שאצליח לשרוד את הצפייה בפרקי העונות החדשות

Lion_Heart

Well-known member

יהיה בסדר!
you can do it
זה באמת לא כל כך נורא

אני ראיתי את כל הפרקים ואני עדיין כאן(רגע...איפה זה כאן...איפה אני...מי אני?
)
אבל שום דבר לא יקרה לך...קרוב לודאי

winner999

New member
כבר ראיתי פעם אחת

אבל אז הבנתי שבעצם לא ראיתי את רוב העונות הראשונות - לדוגמה לא הבנתי מי זה וויליאם ומאיפה הוא צץ
והחלטתי לפתוח בפרוייקט צפייה (שבמהלכו גיליתי גם את קיום ה-Lone Gunmen שנדמה לי שאף פעם לא שודרה בישראל)
הפעם הזו הצפייה בעונות החדשות תהיה בפרספקטיבה של כל היסטוריית הסדרה וזה כבר משהו שונה לחלוטין...

winner999

New member
שרדתי והתאכזבתי

בעיקר מפרק הסיום של העונה האחרונה (שכנראה שהיא האחרונה בהחלט...)
עדיין רוצה לראות שוב - והפעם גם לנסות להבין את ההתייחסויות לסדרה המקורית.

1Shir

New member
אהבתי את פרק הסיום של העונה התשיעית (שהיתה האחרונה) (ומעניין

שבדיוק מדברים כאן על זה כי שלשום קראתי משהו יפה שקשור לסדרה וגם לפרק ששנינו שאלנו אותך עליו BAD BLOOD ואתמול אחרי שפתחו אור כדי לראות משהו שהראיתי ביקשתי לסגור כי אור מסנוור אותי הסברתי שאני ערפד
)

1Shir

New member
אני לא ניסיתי לראות את העונות החדשות

אחד הפרקים שהכי אהבתי בסדרה הוא הפרק MONDAY (עונה 6)

למעלה