לסמוך על סול ושובר שורות

מיכל203

New member
לסמוך על סול ושובר שורות

מישהו יכול בבקשה לעשות לי סדר בעניין הקשר של 2 הסדרות הללו?

האם הוא קודם סול גודמן ואח"כ ג'ימי מקגיל, או שסול גודמן זה הסוף שלו? מה בא קודם - לע"ס או ש"ש?

אני צופה בלע"ס ולא ראיתי את ש"ש, ולא פעם אני תוהה אם יש דברים שאני אמורה להבין ולדעת מצפייה קודמת בשובר שורות, להבין בעצמי מ-לסמוך על סול, או שבשלב הזה לא אמורים להבין בכלל?...

בקיצור - אנא עזרתכם בהבהרת סיפור המעשה, ורצוי שיתחיל ב"היה היה".

תודה!

LeRanch

New member
"סמוך על סול" מקדימה את עלילת "שובר שורות"

כלומר - קודם הוא היה ג'ימי מק'גיל ולאט לאט הוא הפך לסול גודמן.

כל מה שרואים כרגע ב"סמוך על סול" ניתן להבנה אם היית צופה ב"שובר שורות" קודם, אפילו שהעלילה שלה מתרחשת כמה שנים אחרי עלילת "סמוך על סול".

LeRanch

New member
כן

בעונה הזו העלילה של "שובר שורות" הרבה יותר נוכחת בפרקים לעומת העונות הראשונות.

didalf

Well-known member
היה היה פעם

ככה: מבחינה כרונולוגית סמוך על סול מקדימה את שובר שורות בשש שנים. העלילה של ש"ש מתחילה ב2008 והעלילה של סמוך על סול מתחילה ב2002.
אבל, ש"ש היא הסדרה המקורית, לכן אנחנו מכירים את ג'ימי כסול. הוא הוצג לראשונה בעונה השניה של ש"ש בתור עורך דין נכלולי וקצת פושע בעצמו, שמקשר את הדמויות הראשיות עם סוחרי סמים.
בסמוך על סול אנחנו פוגשים אותו כמה שנים קודם לכן, כשהוא עוד מנסה להיות עו"ד הגון, ומלווים אותו במסע להיות סול שהכרנו. לגבי השם - בש"ש סול מציין שהשם האמיתי שלו הוא ג'ימי מקגיל ושהוא בחר בשם סול גודמן כי יש לזה צליל יהודי יותר (וגם זה נשמע כמו it's alll good man). אנחנו, שכרגע צופים בסע"ס תוהים אם יש לו עוד סיבות לשינוי השם שיתגלו בהמשך.
וכן, לדעתי יש הרבה דברים שלדעתי הצופה אמור להבין ולקשר מצפיה בש"ש. חלקם סתם איסטר אג נחמדות וחלקם לדעתי משמעותי לעלילה. כמו דמויות מהסדרה האם שאנחנו מגלים פה איך נפגשו לראשונה או על העבר שלהן.
באמת מעניין אותי איך מישהו שלא ראה ש"ש מרגיש בצפיה בסמוך על סול.

מיכל203

New member
אז מתי הוא הפך להיות

עובד של סינבון? זה היה בש"ש או שזה יהיה הסוף של סע"ס?

לגבי איך מרגישה הצפייה: אני חושבת ששתי העונות הראשונות היו יותר מנותקות מש"ש, ומאוד נהניתי מהן. אפילו לא ידעתי שיש קשר לסידרה אחרת (אני מניחה שיש דברים שפיספסתי בגלל שלא היה לי את הבסיס, אבל ממה שראיתי והבנתי – נהניתי).
אני אוהבת את זוויות הצילום המיוחדות, הבימוי המיוחד, ומאוד אוהבת את קים!

בעונה השלישית אני מרגישה די אבודה בעלילה של מייק, שנראה לי שהיא הכי מתבססת על ש"ש.
גם נראה לי שהעונה הזאת היא הכי ישנונית בינתיים... כאילו שלא ברור עדיין לאן הולכים וממציאים את הדרך תוך כדי ההליכה.

Lhuna1

New member
תשובה (שהיא ספוילר מסויים לשתי הסדרות)

עובד של סינבון הוא בעתיד הרחוק, כלומר אחרי העלילה של שו"ש.
אם תצפי בשו"ש תביני מדוע הוא שם. ואני ממליצה לך לעשות את זה, ולא לבקש עוד ספוילרים בנושא

שום דבר שאת לא מבינה כרגע ואנו יודעים מהעתיד הוא לא קריטי לדעתי להבנה של הסדרה הנוכחית.
זה דווקא יהיה מעניין כשסדר הצפיה שלך הפוך וכפי שאנשים כבר כתבו פה בפורום זה דווקא יכול להיות מוצלח לא פחות.
&nbsp

מיכל203

New member
סביר להניח שעד שאני אגיע

לראות את ש"ש, אני כבר אשכח את הספויילרים האלה... :)

תודה!

didalf

Well-known member
דווקא(
לעונה הנוכחית מה ששודר עד כה)

העונה הזאת ממש מעניינת בעיניי.
אני מאד אוהבת את מה שקורה בגזרה של ג'ימי והמשפט וצ'אק. לכל זה אגב אין ממש קשר לש"ש.
וכן, העלילה של מייק העונה מאד קשורה לש"ש, יותר מתמיד. זה עלילה שחלק אמרו כאן שיכולה להיות מעניינת לצפייה למי שלא ראה ש"ש, למרות שלדעתי זה מאד לא ברור ודי עובר מעל הראש כל הקטע המרגש בזה.

וסתם שאלה - מה גרם לך/משך אותך לראות סמוך על סול בלי להכיר את ש"ש?
אגב, בלי קשר, אני ממליצה לראות שובר שורות כי זאת הסדרה הכי טובה בעולם
.

מיכל203

New member
אני רואה טלוויזיה דרך הוט

התחילו לשדר שם את לע"ס מההתחלה, ההתחלה הייתה מושכת ונשארתי :)
אני לא מחפשת סדרות מסויימות ברשת, אז נראה לי שאני אחכה שש"ש תגיע להוט.

didalf

Well-known member
אני חושבת שיש את ש"ש בVOD של הוט

אם יש לך

Reutk

Active member
איזה כיף.
לסמוך על סול הפרק האחרון ששודר (305)

אני מאוד אוהבת סמוך על סול לפעמים אני חושבת שאני אוהבת אותה יותר מש"ש (למרות שזה חילול הקודש להשמיע מילות תועבה כאלה בפורום
), אז תמיד עניין אותי אם יש אנשים שרואים אותה במנותק מש"ש ונהנים ממנה גם. עד עכשיו לא היכרתי כאלה, אז כיף לשמוע שיש ושכן
. וכן, קים נפלאה
וגם דמות מאוד נדירה, כי בדרך כלל הנטיה היא לעשות את הדמות הנשית שנמצאת במצב כמו שקים נמצאת בו בקשר שלה עם ג'ימי; או דמות מאוד נגררת ועיוורת מאהבה ובקיצור סמרטוט, או הפוך, דמות מאוד מוסרית וצדקנית ומעצבנת. קים היא לא אף אחת מהגרסות האלה, היא חזקה והיא דעתנית אבל היא גם אוהבת את ג'ימי ולא אכפת לה לכופף את החוקים בשבילו, אבל זה בה מתוך בחירה שלה. אבל אני באמת תוהה אם היא יודעת את כל מה שג'ימי עשה בעונה הקודמת, שהוא החליף את המספרים, או שהוא משקר גם לה עכשיו (אני מניחה שלא, ושהוא הודה בפניה על הכל בעונה שעברה, רק שאני באמת לא זוכרת מה קרה).

אני קצת מודאגת שאין עדיין הודעה לגבי חידוש הסדרה לעונה הבאה. יכול להיות שעוד אנשים מרגישים כמוך שהעונה הזאת יותר חלשה מהקודמות. אני לא מרגישה ככה, אבל את הפרק הראשון באמת פחות אהבתי מבדרך כלל, והקטעים של ג'ימי הרבה יותר מעניינים לי מיתר הדברים באופן כללי, אז לא בטוח שאת מרגישה ככה רק בגלל שלא צפית בש"ש אבל כנראה יש לזה חלק. מנקודת מבט שלי זה נראה שהדברים כן מובנים גם אם לא צופים בש"ש ואפילו חשבתי שלמי שלא ראה זה עשוי להיות יותר מעניין בחלק מהמקרים. אבל אני כן ראיתי אז אני לא יכולה באמת לדעת איך זה מרגיש למי שלא ראה.

didalf

Well-known member
אהבתי מה שאמרת על קים

לגבי אם היא יודעת, אני חושבת שכן.
אם אני זוכרת נכון אז צ'אק התעמת עם שניהם או רק איתה ואמר לה מה ג'ימי עשה, ודי ברור לה שזה נכון, אפילו שהיא אמרה לצ'אק שהיא לא מאמינה לו או משהו כזה. אני לא חושבת שהיא אי פעם שאלה את ג'ימי או שהוא אמר לה ישירות, אני מניחה בשביל כסת"ח משפטי, אבל היא יודעת.

באמת לא הודיעו על חידוש
בפעם הקודמת הודיעו אחרי איזה 2 פרקים לא?

אין סיכוי שלא יחדשו....אני יהרוג אותם!!!!

חידשו סדרות מזעזעות בלי סוף...קשה לי להאמין שיבטלו אותה...

twisted nerve1

New member
ל-BCS

מה שאמרת עם קים זה בערך מה שקרה- סצנה מצורפת שבה צ'אק בעצם "מספר" לה בנוכחות ג'ימי. היא אומרת לצ'אק שהוא טועה ונראה כאילו היא לא מאמינה לו. אבל כשהיא וג'ימי יוצאים החוצה למכונית אחר כך היא פתאום משום מקום מתחילה להרביץ לו בכתף. אני אוהבת כמה מעודן הם עשו את זה. ברור לי פתאום שבמכונית שהיא כן האמינה לצ'אק אבל אמרה מה שאמרה כדי להגן על ג'ימי (וגם לדעתי כי היא כן מאמינה בחלק מהדברים שאמרה. למשל איך שצ'אק מתייחס לג'ימי).
לדעתי הם לא דיברו על זה במפורש אחר כך (בהחלט לא ראינו סצנה כזו), וכל פעם שג'ימי העלה את זה קים אמרה לו שלא ימשיך לדבר (כדי שיהיה לה "יכולת הכחשה).
מצורפת הסצנה שבה צ'אק מספר לקים. לצערי חתכו את החלק העוקב בו היא מרביצה לג'ימי.

מיכל203

New member
אני אוהבת את המינימליזם של קים

בלי הרבה דיבורים מיותרים, בלי רוח וצילצולים ובלי חרטא.
היא חכמה, סופר מקצוענית וסופר עניינית.
מחושבת, חזקה, אבל לא כוחנית, טובה מאוד במה שהיא עושה, אבל לא עושה עניין מעצמה.
כשתהיה גדולה יש מצב שהיא תהיה מייק.

והיא עם ג'ימי בצורה הכי נכונה – איתו גם בזמנים הקשים (ובלי עין הרע, יש לו הרבה כאלה...), גם כשזה לא בדיוק לטובתה (ואולי אפילו לרעתה), נקיה מהתחשבנויות אינטרסנטיות.
היא גם לא טיפוס של מחוות ריקניות ואמירות סתמיות – בזוגיות ובכלל.

למעלה