דיוני סדרות לסופ"ש

Don Nirtin

New member
דיוני סדרות לסופ"ש

אני אתן לכם הנחה מאחר ובסוף השבוע הזה אנחנו נהיה עם המשפחות שלנו. לכן -

יום שישי ושבת - אני לא אהיה נוכח. ניק יהיה בסביבה בשבת.
יום ראשון - גם לא אהיה נוכח.
שני ושלישי- שנינו נהיה כאן.
רביעי- אחה"צ - ניק לא יהיה נוכח בפורום. אני כן אהיה.

חג שמח וכשר לכם ולבני משפחתכם

didalf

Well-known member
עמוק באדמה 1X05

אני רוצה להתחיל בזה שדייב וקית' ראו אוז (סצנה של כריס קלר כמובן) וזה שעשע אותי

גם מתישהו בסמויה עומאר וחבר שלו ראו סצנה של כריס קלר באוז. יפה לHBO על הקידום העצמי.
והכי מצחיק ששניה לפני זה רות' הציע לקלייר לראות ראנוואי ברייד שגם שם כריס מלוני משחק, ולכן כששניה אחרי זה ראו אותו בטלוויזיה אז חשבתי שזה בכלל הן רואות את הסרט.
&nbsp
ממש אהבתי את העלילה של קלייר ורות' היום.
בהתחלה כשקלייר צעקה עליה שיחסים של אמהות ובנות לא מושלמים כמו שרואים בטלוויזיה ישר חשבתי על בנות גילמור כמובן אבל לא זכרתי אם הסדרה כבר הייתה קיימת אז. ואז כמה סצנות אחרי הן ראו סצנה מבנות גילמור לענות לי על השאלה ולהבהיר שלא במקרה חשבתי על הסדרה הזאת, לזה בדיוק היא רמזה.
ואין יותר מאחד מאשר אויב משותף - במקרה הזאת הבת דודה והבת הדביקות שהן התגלמות חיה וקריפית קצת של לורליי ורורי. אהבתי איך הן ברחו משם כדי לא ללכת לספינינג בשש בבוקר

ואהבתי את ההתחברות שלהן לקראת סוף הפרק.
ובתכלס קלייר לא כזאת בעייתית כמו שאמא שלה חושבת שהיא, או אפילו מנסה שהיא תהיה (כמו שהיא כל שניה שואלת אותה אם יש לה בעיות אכילה).
כן היא גנבה רגל, אבל זה התאים לה בול לנקמה. ובעיקר כמו שהיא אמרה, זה מטורף בכלל לחיות בבית שיש בו רגל זמינה לגנוב. זה היה משפט גאוני למדי.
&nbsp
לא מבינה מה הקטע של ברנדה

&nbsp
ואני די מסכימה עם קית', אני לא מבינה למה דיוויד כ"כ רוצה להשתייך לכנסיה שככל הנראה לא תרצה אותו אם ידעו את האמת. אבל באופן כללי אני לא מבינה מה הקטע של אנשים ללכת לכנסיה בכל יום ראשון או בכלל דת.
היה ממש חמוד ומשמח איך שהוא די יצא מהארון מול נייט. ממש היה לי חיוך על הפנים שהרגשתי אותו יורד כשהם התחילו לריב. אוף דייויד די להיות טיפש. לאף אחד לא אכפת שאתה הומו תפסיק לאבד את החבר החמוד שלך

&nbsp
לול החיוך המשועשע של נייט כשהכתירו את דייויד לעוזר כומר כשהוא יודע את האמת

Don Nirtin

New member
כיף לי לקרוא את התגובות שלך

הסדרה הזו כל כך גאונית שזה נוגע לקומדיה שחורה.
&nbsp
ברנדה...... אני לא מת עליה. תגלי עוד בהמשך. בכללי הדמות שלה די מעצבנת אותי. טוב, אבל כשיש.... (ספוילר לא ספוילר שלא ייכתב כי אני מתחשב מדי)

didalf

Well-known member
תודה

כן אני נורא אוהבת את ההומור השחור של הסדרה הזאת.
כשיס יגיעו לפרקים שנעצרת בהם תצטרף אלינו כן?
&nbsp
איך אתה אוהב לעשות לי טיזינג

Don Nirtin

New member
ברור. אני מחכה לעונה 3.

כבר ראיתי את 3X01 אבל צריך לראות את יתר העונה. והסדרה.

מזל שגם הסדרה הזו מתאפיינת בעונות קצרות.

twisted nerve1

New member
תגובה

ראיתי עכשיו גם את 4 וגם את 5 כדי לקרוא את ההודעה שלך.
אני מסכימה לגבי קלייר ורות'- העלילה שלהם הייתה ממש יפה (בכלל אני לא מבינה למה ניר שונא כ"כ את רות'. כשהוא כתב בזמנו שהוא שונא אותה חשבתי אולי אני לא זוכרת טוב, והיא באמת הייתה מעצבנת, אבל היא בכלל לא כזאת מעצבנת. כאילו יש לה לפעמים כאלה רגעים "של אמא" - אבל זה כאילו מתאים לדמות, ויש לה גם הרבה רגעים מרגשים, כמו שהיא סיפרה לקלייר על הרומן שלה, זה היה ממש עצוב).

ברנדה ממש מוזרה, והסיפור שלה עוד יהיה מוזר בהמשך. אבל אני ממש אוהבת אותה, חלק מזה שהיא מוזרה והיא גם מאוד דפוקה. אני יודעת על מה ניר דיבר שעיצבן אותו בעתיד, והוא צודק, ויש לי גם טענות כלפי ברנדה, אבל היא כ"כ שונה ומיוחדת שאני יכולה להבין למה נייט כ"כ נמשך אליה. כלומר, יש משהו קצת "מאניק פיקסי דרים גירל" בדמות שלה, שאני יכולה מאוד להבין את המשיכה אליו, אבל זה יכול להיות גם מאוד בעייתי. ונראה את זה בהמשך.

זכרתי בפרק שרואים שהבית נשרף שזה לא בטוח קלייר עשתה את זה. זכרתי שהזו הייתה מעין תעלומה ושנייט חשד בברנדה, אבל את נראית כ"כ בטוחה שזו קלייר שלא רציתי לספלייר לך. אני חייבת להודות שאני לא זוכרת במאה אחוז מי באמת עשה את זה בסוף, או אם מגלים מי עשה את זה (למרות שיש לי ניחוש).

אגב, הקטע שבילי (אח של ברנדה) עושה "היא אחותי, היא אמא שלי"- זה מחווה לקטע מהסרט צ'יינהטאון (שמתי קישור לסצנה למטה)- אני זוכרת שבפעם הראשונה שראיתי את הסדרה התלהבתי שאני מזהה את הרפרנס כי בדיוק למדתי על הסרט הזה בלימודי קולנוע.
וכן זה מגניב שהראו קטעים מאוז ובנות גילמור (לא זכרתי שהראו אוז בסמויה, דווקא זכרתי שהראו דקסטר בסמויה).
אה, אגב לא הזכרתי שראינו את האנק שריידר בפרק הקודם
(כאילו דין נוריס היה השוטר, הוא תמיד משחק שוטר?)

ממ... לגבי דייויד וקית'- גם אני ממש התלהבתי שהוא כזה יצא מהארון לנייט. איכשהו דווקא זכרתי את זה אחרת, כי זכרתי שאחרי הארוחה הזאת קית' ודייויד רבו, אז חשבתי שדווקא הוא עוד פעם אמר שהם ידידים או משהו ועל זה קית' התעצבן. אבל ממש שמחתי שהוא "יצא" לנייט.
אבל הקטע שקית' נפרד ממנו הרגיש לי קצת משום מקום. אני לא אומרת שלא זכותו להתעצבן שדייויד רוצה להיות בכמורה וכל זה (גם אותי זה מעצבן, ובכלל אני שונאת דתות, ועוד יותר את הקטע שצריך להחביא את זה), אבל זה כאילו הרגיש כזה מאוד ניגודי לכמה שהוא היה סבלני לדייויד בפרקים הקודמים. זה שהוא כל הזמן הסכים להעמיד פנים ליד אנשים איתו (כמו בהלוויה של אבא שלו), אז אני זוכרת שאיכשהו זה הרגיש לי קיצוני קצת לדמות שלו. אבל מצד שני, יכול להיות שדברים פשוט נבנים ואז מתפוצצים. כי דייויד כבר הבריז לו פעם אחת לראות את החברים שלו, ואז זה היה סתם כדי להיפגש עם האקסית שלו וזה היה ממש מעצבן.

Y. Welis

New member
חשוב להזהיר שהקישור לסצינה יהרוס את 'צ'יינהטאון'

לכל מי שלא ראה (וחשוב לראות).

didalf

Well-known member

אז הוא באמת אח שלה? לא הבנתי את זה באמת כי לא היה לי מושג שזה רפרנס לסרט.
תודה

"מאניק פיקסי דרים גירל" - מה זה אומר?
&nbsp
לאדעת נו כי קלייר סננה כזה "אני מניחה שזה פותר את הבעיות שלכם" בחיוך מוזר ובהתה בשריפה אז הייתי בטוחה שזאת היא. בכל זאת היא גנבה רגל באותו הפרק

&nbsp
לדעתי זה מה שאמרת זה משהו שנבנה הרבה הזמן.
נמאס לו להתחבא והוא מרגיש שדייויד מתבייש בו וכי הוא הבריז לו שוב מהמפגש עם החברים.
&nbsp
אהה וכן האנק! זכרתי שהיה משהו מהסוג הזה שרציתי להגיד על פרק 4!

twisted nerve1

New member
תגובה:

כן, הוא באמת אח שלה.
&nbsp
"לאדעת נו כי קלייר סננה כזה "אני מניחה שזה פותר את הבעיות שלכם" בחיוך מוזר ובהתה בשריפה אז הייתי בטוחה שזאת היא." >> טוב, זה היה מכוון. היוצרים רצו שזה מה שתחשבי בתום הפרק ההוא. פשוט אני כבר זכרתי שהיו עוד חשודים בפרקים הבאים, אבל לא אמרתי כי רציתי שתגלי לבד

&nbsp
לגבי מאניק פיקסי דרים גירל- באמת לא נתקלת במושג הזה? מושג דיי מדובר בזמן האחרון, הקטע שזה משהו שקשה לי לגמרי להסביר אותו, יש ערך ארוך בויקיפדיה ובטיוי טרופס, אבל אם את כמוני אין לך כוח לקרוא דברים ארוכים באנגלית. מצאתי איפשהו שהסבירו את זה בקצרה באיזה פוסט בבלוג בעברית אז הנה:
&nbsp
https://ktavet.wordpress.com/2012/10/25/רססיה-מניאק/
&nbsp
חייבת לציין שבמקור המושג נאמר כדבר שלילי, ולרוב מתייחסים אליו כשלילי, אבל לדעתי הוא לא כזה בעייתי. מה גם שברנדה ספציפית היא לא בול על הטייפ, והיא קצת יותר מורכבת לכן הדמות שלה בכלל לא בעייתית במובן הזה, אבל כן יש בה הרבה מהמאפיינים של המאניק פיקסי דרים גירל לדעתי.

didalf

Well-known member
מפד"ג

זה נשמע כמו ראשי תיבות צבאיים ככה

אה אוקי מכירה את הטיפוס. לא ידעתי שיש לזה שם.

הסרטו היה אממ די מגעיל האמת. ארון פול תמיד חמוד

זה מאוד הזכיר לי טריילר לסרט אחר

שממה שאני מבין הוא סרט אמיתי
https://youtu.be/Hwz2QD28Ajg?t=15
&nbsp
&nbsp
ואני גם לא שמעתי בעבר על המושג מאניק פיקסי דרים גירל, אבל אחרי שקראתי הבנתי על מה מדובר.
האמת שהכרתי בתיכון מישהי שהייתה קרובה למשהו אמיתי כזה. אבל זה היה יותר הפרסונה החיצונית שלה, אני מניח שאם הייתי מכיר אותה ממש אז היא לא הייתה ממש כזאת.

person11

New member
חח גם אני מאוד נהניתי שהבנתי את זה - אבל זה עוד כלום:

בסדרה Justified יש סצנה שאחד הנבלים הולך עם פלסטר על האף, והגיבור קורא לו "ציינהטאון". וזהו. אין שום הסבר נוסף. אם לא הייתי מכיר את הסרט, אפילו אם הייתי קורא את כל עלילת הסרט בויקיפדיה לא הייתי מבין את הרפרנס.

Y. Welis

New member
גם לי היתה בעיה להתרגל למאלוני ב'חוק וסדר'. הבגדים נראו לא

טבעיים עליו, אחרי כ"כ הרבה סצינות שם... לא מכיר עוד שחקן סטרייט שעשה כאלה סצינות שהיו מתאימות לגיי פורנו (ומן הסתם הפכו אותו לכוכב עבור אותו קהל).
&nbsp
אפילו שחקניות שחילטרו בפורנו קל, לא הצליחו באותה מידה במיינסטרים. הסטנדרט שונה בלי ספק (ר' גם מקרה סטאלון).

didalf

Well-known member
דווקא הכרתי אותו קודם בחוק וסדר

ואממ השחקנים הסטרייטים בהכי גאים שיש עשו סצנות נועזות הרבה יותר.
ורבות יותר.

Y. Welis

New member
היא קשורה ליכולת של שחקן לעשות דברים נועזים

שלפני שנים לא היית רואה ב-TV בכלל, אלא רק בהפקות לקהל ייעודי, ו*לחזור* למיינסטרים.
&nbsp
שחקנית למשל שהיתה עושה דבר דומה, לא היתה חוזרת בכזו קלות. אני זוכר כמה שלא הצליחו 'להתאושש' (או אחת כמו טרייסי לורדס, שהתחילה בפורנו ועברה ל-TV, אבל רק בסדרות משניות בקנדה).
&nbsp
כך למשל לא תראה את ההיא מ'פאם פאטאל' בתפקיד ראשי בסידרת מיינסטרים.
&nbsp
כך שיש לנו סטנדרט כפול + שבירת מחסומים.

didalf

Well-known member
זה עדיין לא קשור בשום צורה לעמוק באדמה

Don Nirtin

New member
והלן מירן מה? הייתה כוכבת פורנו והיום היא נחשבת.

ככה שמה שאתה אומר על מאלוני הוא לא קשור ולא שייך לדיון על עמוק באדמה.
&nbsp
חג שמח לך ולבני משפחתך.

למעלה