תקנון 2014- כי הגיע הזמן לרענן כללים

Don Nirtin

New member
וממך, יקירי,

אבקש יחס הולם במקרה של גולשים שמנצלים בטעות את השרשורים שלך. אני אנתק אותם למקום המתאים.

Don Nirtin

New member
לא במקרה של מישהי שחשבה שמשעמם לך

וזה היה בשרשור חדשות די טרי השבוע שעבר.

קראתי שוב את השרשור האמור

אולי אפשר לחשוב ככה בטעות שהוא היה קצת קצר סבלנות, ורק מישהי שלא כותבת פה קבוע.
אך הוא הסביר לה יפה מאוד, וכשהיא לא הבינה מה הבעיה, אתה הסברת לה ביותר ממשפט אחד בכותרת מה תנאיי פורום זה

LeRanch

New member

הפרשנות שאנשים עושים למילים שכתובות בצורה מסוימת תלויה בהם. זה לא היה במטרה להיות לא נחמד

ושתי שאלות.

1. האם צריך לסמן ספויילר בסדרות שנגמרו ממזמן אבל משודרות שוב בשידור חוזר?..
לדוגמה: אבודים.
נגמרה ממזמן אבל שודרה עכשיו שוב.
אם הייתי רוצה לדון בסוף של הסידרה לפני ששודר בשידור החוזר, האם עלי לסמן ספויילר?..

2. מתי נפתח שרשור הOFF?...
האם זה שרשור קבוע שכל פעם שהוא נעלם מהעמוד נפתח חדש או שיש יום ספציפי שהוא נפתח?..
כל אחד יכול לפתוח שרשור כזה מתי שהוא רוצה (בהנחה שאין בעמוד הראשון כבר שרשור כזה...).

תודה ונחמד מצדך היה לכתוב קצת פרטים עליך..
מאחלת לך בהצלחה בדרכך להיות סופר!

Don Nirtin

New member
ככה

1- ממש לא
היא נגמרה לפני זמן רב ואין צורך.
2- מתי שרוצים שייפתח- פותחים הודעה וזהו. אין צורך לקבוע יום מיוחד לOFF.

אני תמיד מספר על עצמי קצת

מסכים חלקית

לא שיניתי את עמדתי שצוינה בעבר וכדי לא לפתוח את כל הנושא שוב בזה אסיים.

אני לא יודעת במה מדובר אבל אני חושבת

שדווקא השרשור הזה הוא בדיוק המקום לפתוח אם משהו מפריע בתקנון :)

הנקודה היא...

שכל העניין עם הספוילר כאילו כתוב בשבילי. בעקרון זה כתוב לאנשים כמוני אבל רק אני חושש ככה מספוילרים. כל האחרים חוששים ברמות נמוכות יותר. אז אני מציע להקל בשביל אחרים, לרוב האנשים לא יפריע לראות ספוילר לסוך סדרה של אבודים (אם הם לא יודעים\ראו עד עכשיו אבודים סביר להניח שהם גם לא כל כך מעוניינים לראות) או ספוילר כזה או אחר, רק לי מפריע. וכדי להתמודד עם זה אני לא מסתמך על חוקי הפורום, אני מסתמך על עצמי. אז אני אמרתי שאפשר משהו שיקל יותר, ספוילר רק לסדרות שעדיין משודרות בארה"ב או כאלו שעדיין לא שודרו בארץ (והיום יש הרבה דברים שמשודרים בארץ מהר).

Lhuna1

New member
לא יודעת למה אתה חושב שאתה היחיד בזה...

ממש לא נכון.
גם לי וגם לעוד הרבה אנשים מפריע גם ספוילרים על סדרות שכבר נגמרו.

ואף פעם לא הבנתי למה צריך תמיד לריב על העניין - מה כל כך כואב לאנשים לסמן???
פשוט לא מבינה את הגישה האנוכית של להמנע מפעולה כל כך קטנה של התחשבות בזולת.
אבל נמאס כבר מהלגיד את זה לאנשים. פשוט צריך לחיות עם זה שתמיד יהיו אנשים אנוכיים בעולם וזהו.

זה בכלל לא קשור

מה הקשר לאנוכיות בעניין זה?
גם אני נמנעת מספוילרים עד כמה שאפשר, וסדרות שאני רואה בפיגור רב, לא אכנס לפורומים שיש בהם דיונים על סדרות אלה. יותר מזה, גם בפורום הזה אם אקרא בכותרת על סדרה שאני צופה בה, ובפרק האמור לא צפיתי, לא אכנס להודעה. כנל לגבי סדרות שאני צופה למרות שהם נגמרו ממזמן. לא נכנסים לתוכן ההודעה ולא קוראים מה שכתוב.
אם נסמן ספוילר על הכל. כל אפקט הספוילר יעלם.
זה כמו שאם תזכי בלוטו עם עוד 2000 אנשים, אז כמות הכסף שתקבלי מאוד מזערית.
או אם כולם יקבלו תורים דחופים, אז אפקט הדחוף יעלם ממקרים מיוחדים ונדירים שזקוקים להתערבות רפואית מהירה.
הבנת למה אני מתכוונת?
כל אחד שיעשה את השיקולים שלו ויחליט בעצמו על-פי הכותרת אם מתאים לו להיכנס לתוכן ההודעה או לא.

ממש לא קשור לאנוכיות...

ודווקא ניסיתי לא להיות אנוכי כי החוקים האלו יכולים להיות מעט נוקשים לאנשים מסוימים (לסמן כמעט כל הזמן ספוילר? אנשים רוצים להתבטא בכותרת וסימון ספוילר מונע מהם את זה) שלא חוששים מספוילר.
ואני לא מדבר רק על ספוילר לסדרות שנגמרו, אני מדבר על ספוילר ליהוק, על טריילרים, תמונות, טריוויה. אני חושש מהכל, אפילו הרמיזה הקטנה ביותר.

Lhuna1

New member
זה קשור מאוד

כי זו פעולה מאוד קטנה ופשוטה וזה לא מונע מאף אחד להתבטא.

זה ממש לא נכון לגבי האפקט המצטבר. אני מכירה פורומים שמקפידים על סימון ספוילרים לכל דבר, והכל מתנהל בהם סבבה. האפקט לא הולך לאיבוד. זה פשוט לא קורה.
כל מה שצריך זה התחשבות בזולת.

ושוב, אני מצטערת להגיד לך, אבל אתה לא מיוחד ויוצא דופן כמו שאתה חושב (אולי כן בדברים אחרים
אבל לא בנושא הזה).
יש רבים ואני ביניהם שרואים בכל הדברים שציינת ספוילרים ולכן מקפידים ונזהרים מהכל.

זה כן אם רוצים לכתוב הרבה בכותרת כמו עכשיו...

וסימן ספוילר תופס מקום שלא לצורך. זה שבפורומים אחרים אין להם בעיה עם זה, זה לא אומר שכולם שמחים, אולי פשוט זה לא מפריע להם כל כך אז הם זורמים (כי ת'כלס זה עניין שולי, לרוב מדברים על הסדרות העכשוויות שמצריכות את הסימן) ולכן זה לא קשור להתחשבות או חוסר התחשבות.
אם את נזהרת מהכל אז את לא צריכה את הסימנים בפורום בשביל להימנע מספוילרים, את צריכה את עצמך. ככה אני לא נחשף לדברים גם כאשר יש אנשים שלא שמים את הסימן (אם צריך ואם לאו).

א. אירועים משמעותיים- מוות של דמות, חתונות, הפתעות, טוויסטים, זוגיות מפתיעות, וכ'ו זה אומר שמשחקי הכס זה סופר

ב. אני עדיין לא יודע מי רצח את לורה פלמר. נא לא לגלות לי.

Don Nirtin

New member
מן הסתם

והבאתי את לורה פלמר כדוגמה למשהו, תעלומה, שעליו מבוססת כל הסדרה.

למעלה