בוס מנסה לגרום לי להתפטר

שלוקמן

New member
בוס מנסה לגרום לי להתפטר

בוס מנסה לגרום לי להתפטר
בוקר טוב ,
אשמח לקבל את עזרתכם,
אני עובד בחברה גדולה עם ועד עובדים.
אני עובד 70 אחוז משרה, מרגע כניסה של הבוס חדש לעבודה הוא מנסה לפטר את כל העובדים עם האחוז המשרה הנמוכה ולגייס במקום אנשים שיוכלו לתת לו משרה מלאה.
ההתנכרות בעבודה באה לידי ביטוי:
1. אי התחשבות באילוצים
2. דרישה לעבוד משמרות ערב (לאחר תקופה ארוכה שלא עשיתי זאות).
3. שיבוץ בשעות לא נוחות
4. הבוס צועק אלי ומתנהג בצורה אלימה מילולית.
5. מחפש אותי בעבודה , היכן לא תקין והיכן לא נעשה טוב.

כמה שאלות:
האם יש לי אפשרות לעשות משהו בנושא?
במידה ואחליט להתפטר האם אהיה זכאי לפיצויי פיטורין?

תודה על העזרה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
התנכלות של בוס חדש לכלל עובדיו

בוס מנסה לגרום לי להתפטר
בוקר טוב ,
אשמח לקבל את עזרתכם,
אני עובד בחברה גדולה עם ועד עובדים.
אני עובד 70 אחוז משרה, מרגע כניסה של הבוס חדש לעבודה הוא מנסה לפטר את כל העובדים עם האחוז המשרה הנמוכה ולגייס במקום אנשים שיוכלו לתת לו משרה מלאה.
ההתנכרות בעבודה באה לידי ביטוי:
1. אי התחשבות באילוצים
2. דרישה לעבוד משמרות ערב (לאחר תקופה ארוכה שלא עשיתי זאות).
3. שיבוץ בשעות לא נוחות
4. הבוס צועק אלי ומתנהג בצורה אלימה מילולית.
5. מחפש אותי בעבודה , היכן לא תקין והיכן לא נעשה טוב.

כמה שאלות:
האם יש לי אפשרות לעשות משהו בנושא?
במידה ואחליט להתפטר האם אהיה זכאי לפיצויי פיטורין?

תודה על העזרה
1. היות שלדברייך אתה עובד בחברה מאורגנת, והיות שלדברייך אין מדובר בהתנכלות אישית אלא בדרישה קולקטיבית, דרך הפעולה המומלצת הינה פניה לארגון העובדים לשם בחינת הנושא ועד לסמכותם להכריז על סכסוך עבודה אפשרי, בנסיבות העניין. זו תכלית ההתארגנות ויש לבחון בקפידה אם הבוס החדש עושה דברים המותרים לו לפי ההסכם הקיבוצי, אם לאו.
2. כיום ממילא רוב פיצויי הפיטורים צבורים בקופת הגמל, כך שגם במקרה של התפטרות "רגילה" תהיה זכאי לרוב פיצויי הפיטורים (תלוי בשיעור ההפרשות לקופה, האם תהיה זכאי לכולם או לחלקם). כמו כן, במקרה שהתנכלות זו גובלת ב"הרעת תנאים מוחשית" או בנסיבות בהן לא תוכל עוד להישאר בעבודה - כמשמעותן בסעיף 11 לחוק פיצויי פיטורים - אכן תהיה זכאי לכל פיצויי הפיטורים בהתפטרותך, בשים לב לכלל הנסיבות ולכך שהתפטרותך בדין מפוטר תהיה בסמוך להרעה וכתוצאה ממנה ולא לאחר מכן. בכל מקרה, לעניין זה יש לבחון את כלל הנסיבות ומועדיהן.

k-don

Well-known member
פיצויים זה לא הנושא היחידי שמושפע אם מדובר על פיטורין או

1. היות שלדברייך אתה עובד בחברה מאורגנת, והיות שלדברייך אין מדובר בהתנכלות אישית אלא בדרישה קולקטיבית, דרך הפעולה המומלצת הינה פניה לארגון העובדים לשם בחינת הנושא ועד לסמכותם להכריז על סכסוך עבודה אפשרי, בנסיבות העניין. זו תכלית ההתארגנות ויש לבחון בקפידה אם הבוס החדש עושה דברים המותרים לו לפי ההסכם הקיבוצי, אם לאו.
2. כיום ממילא רוב פיצויי הפיטורים צבורים בקופת הגמל, כך שגם במקרה של התפטרות "רגילה" תהיה זכאי לרוב פיצויי הפיטורים (תלוי בשיעור ההפרשות לקופה, האם תהיה זכאי לכולם או לחלקם). כמו כן, במקרה שהתנכלות זו גובלת ב"הרעת תנאים מוחשית" או בנסיבות בהן לא תוכל עוד להישאר בעבודה - כמשמעותן בסעיף 11 לחוק פיצויי פיטורים - אכן תהיה זכאי לכל פיצויי הפיטורים בהתפטרותך, בשים לב לכלל הנסיבות ולכך שהתפטרותך בדין מפוטר תהיה בסמוך להרעה וכתוצאה ממנה ולא לאחר מכן. בכל מקרה, לעניין זה יש לבחון את כלל הנסיבות ומועדיהן.
התפטרות.
גם הזכאות לדמי אבטלה מושפעת

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
דמי אבטלה והתפטרות בדין מפוטר

התפטרות.
גם הזכאות לדמי אבטלה מושפעת
דמי אבטלה והתפטרות בדין מפוטר
1. אמת - גם הזכות לדמי אבטלה נגזרים מהסטטוס. בעוד מפוטר שעומד בתנאי הזכאות זכאי לדמי אבטלה מיידית, מתפטר - רק אחרי 3 חודשי אבטלה.
2. אולם הזכות לדמי אבטלה הינה מהביטוח הלאומי, לא מהמעסיק.
3. אם מציגים בפני פקיד התביעות בביטוח הלאומי ראיות כי ההתפטרות היתה בדין מפוטר (דבר שלעיתים מותנה בהגשת תביעה בנושא, תלוי בשיקול דעת פקיד התביעות בביטוח הלאומי) - אזי לא פעם מאושרים דמי אבטלה באופן מיידי (ולא רק אחרי שלושה חודשי אבטלה בפועל).

למעלה