האם אני בחופשת לידה למרות שהסתיים החוזה כמה ימים אחרי שילדתי

שלום,
עבדתי בחברת כ"א כמטפלת בילד בעל צרכים מיוחדים החל מ 16.5.18 ברציפות עד 27.6.19 התאריך בו ילדתי והחוזה שלי איתם עד 30.6.19
1. האם אני נחשבת בתקופת חופשת לידה אפילו שהחוזה הסתיים 3 ימים אחרי שילדתי?
2. אם אני בחופשת לידה עד 3.10.19 ( ואני רוצה להאריך את חופשת הלידה האם אני יכולה במקרה זה ולכמה זמן?) מתי אני צריכה להודיע על הארכה?
3. האם אני זכאית למתנה לחג ראש השנה כמו שאר העובדים ,בתקופה זו? (חופשת לידה)
4. אילו זכויות נצברות לי בתקופת חופשת לידה (הפרשה לפנסיה?, צבירת חופשה? הבראה?)...
5. אם חברת כח האדם תתעלם מהמחויבות שלה ותתיחס אליי כלא עובדת שלה החל 30.6.19 ולא בחופשת לידה האם כדאי לתבוע אותם?
תודה

תודה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
כן - הינך עדיין בחופשת לידה

שלום,
עבדתי בחברת כ"א כמטפלת בילד בעל צרכים מיוחדים החל מ 16.5.18 ברציפות עד 27.6.19 התאריך בו ילדתי והחוזה שלי איתם עד 30.6.19
1. האם אני נחשבת בתקופת חופשת לידה אפילו שהחוזה הסתיים 3 ימים אחרי שילדתי?
2. אם אני בחופשת לידה עד 3.10.19 ( ואני רוצה להאריך את חופשת הלידה האם אני יכולה במקרה זה ולכמה זמן?) מתי אני צריכה להודיע על הארכה?
3. האם אני זכאית למתנה לחג ראש השנה כמו שאר העובדים ,בתקופה זו? (חופשת לידה)
4. אילו זכויות נצברות לי בתקופת חופשת לידה (הפרשה לפנסיה?, צבירת חופשה? הבראה?)...
5. אם חברת כח האדם תתעלם מהמחויבות שלה ותתיחס אליי כלא עובדת שלה החל 30.6.19 ולא בחופשת לידה האם כדאי לתבוע אותם?
תודה

תודה
כן - הינך עדיין בחופשת לידה
חרף העובדה כי מדובר ב"חוזה עבודה קצוב" שאמור להיות פוקע ומסתיים בסמוך ללידתך, הרי שעצם הלידה אוסרת פיטורייך (ואת סיום החוזה) לתקופת חופשת הלידה, ועוד 3 חודשים נוספים (60 יום לאחר חופשת הלידה המוגנים מפיטורים וכן חודש הודעה מוקדמת). רק לאחר מכן, יוכל המעסיק לפטר אותך לאחר שימוע ומשסיבת פיטורייך לא תהיה עצם הלידה או ההורות.
בהיותך "עובדת" תהיי זכאית לכלל הזכויות כ"עובדת" המצויה בחופשת לידה. בתקופה זו על המעסיק להמשיך לשלם לך פנסיה ככל שאת תמשיכי את התשלום.
במהלך חופשת הלידה אינך מקבלת שכר (אלא דמי לידה מהביטוח הלאומי), ואכן לאחריה על המעסיק להשיבך לעבודה לעוד 3 חודשים (לפחות).

למעלה