לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2831928,319 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה

 
לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה

 
לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

לצפיה ב-'חישוב מספר ימי מחלה מול תשלום דמי מחלה'
חישוב מספר ימי מחלה מול תשלום דמי מחלה
<< ההודעה הנוכחית
08/09/2019 | 18:55
1
14
1.למדתי כי מניין ימי מחלה כולל ימי מנוחה שבתות וחגים.עד כאן יופי.
לגבי תשלום ימי מחלה - אם אני עובד במשכורת גלובאלית 5 ימים בשבוע ראשון עד חמישי האם אני מקבל תשלום גם על שישי-שבת לפי מניין ימי המחלה או שימים אלה אומנם נימנים אך הולכים לרוח?
 
2.כספח לשאלתי, המעסיק מנה בשלשה חודשים למחלתי הממושכת רק ימי עבודה בפועל ובכך האט את מניין 90 ימי המחלה הניתנים לצבירה (הצטברו לי 98 יום).עכשיו תיקן זאת בכל 3 התלושים יוני-אוגוסט וכך 90 הימים מסתיימים בעוד שבוע ואני עומד בפני שוקת שבורה כי לא פניתי לביטוח לאומי כי בתלושים הקודמים שנשלחו לי נמנו רק 55 ימי מחלה אז המתנתי. אני אשאר ללא כל הכנסה בגלל אי סדרים ורשלנות של המעסיק ו/או מנהל החשבונות שלו.מי יקח אחראיות? מה אני עושה?
דיני עבודה >>
לצפיה ב-'ימי מחלה לעובד במשכורת - סעיף 2(ב) לחוק דמי מחלה'
ימי מחלה לעובד במשכורת - סעיף 2(ב) לחוק דמי מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2019 | 16:57
12
1. ככל שהינך "עובד במשכורת" (גלובלית כהגדרך, עם ימי עבודה קבועים, במהלך כל ימות השבוע - ראשון עד חמישי) - אזי אתה מקבל שכר בפועל אף על ימי סופה"ש, חרף העובדה כי אינך מועסק בהם.
כהגדרת סעיף 2 לחוק דמי מחלה:
 
2.   (ב)  "תקופת מחלה" תחושב לפי הוראות אלה:
(1)   לגבי עובד במשכורת – תהא תקופת המחלה כל ימי מחלתו, לרבות ימי מנוחה שבועית וחגים;
(2)   לגבי עובד בשכר שעבד עבודה מלאה אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה – תהא תקופת המחלה כל ימי מחלתו, למעט ימי מנוחה שבועית וחגים;
 
 
לפיכך ככלל אכן תהיה זכאי לתשלום מלא אף עבור ימי סופה"ש.
 
2. שאלתך אינה ברורה, לא לעניין התנהלות המעסיק, לא לעניין הביטוח הלאומי, ולא לעניין שלושת החודשים הראשונים ו"תיקונם". 
 
דיני עבודה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. מייעוץ ראשוני ועד ניהול תביעה בבתי הדין לעבודה תוך ניתוח הסיטואציה בראיה משפטית
עוד...

הודעות אחרונות

14:01 | 13.09.19 אורחים בפורום
18:09 | 12.09.19 אורחים בפורום
00:23 | 07.09.19 doron nitkin
11:08 | 04.09.19 סופר נובה
13:03 | 03.09.19 mse270
10:45 | 02.09.19 Nocturneaa22
23:09 | 31.08.19 אורחים בפורום
21:05 | 30.08.19 אורחים בפורום
05:53 | 28.08.19 אורחים בפורום
11:37 | 24.08.19 נטע....

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ