התפטרות בדין מפוטר - מצב בריאותי לקוי

מצב
הנושא נעול.

yalyal3

New member

בפנייתי הקודמת הארת את עיני בסעיף 6 לחוק פיצויי פיטורין ואכן קראתיו.
איזה ראיית/מסמך מחץ אני צריך להביא בפני המעסיק?
הותקפתי מילולית ע"י לקוח עם כוונה לתקיפה פיזית במשרד וברחתי מן המשרד עם פגיעה נפשית.פסיכיאטר ורופא תעסוקתי של קופת החולים קבעו כי איני כשיר לעבודה כלשהי בעקבות הארוע כ-3 חודשים מחשש להדרדרות במצבי.אבל,אבל לא אחד מהם ציין המפורש במכתב הרפואי כי אינני יכול לחזור בעתיד למקום העבודה הנוכחי אם כי דעתם שבע"פ כי איני יכול ואסור לי לחזור לשם לעולם.

אינני רוצה להתגלגל עם תביעות מן הביטוח הלאומי כמו תאונת עבודה כי זה יארך "שנים" ואין לי ממה לחיות.אני מבקש ומתחנן לשחרר אותי ממקום העבודה ומחבות עבודה של 30 יום לאחר מתן הודעה מוקדמת ולקבל את כל המגיע לי.
המעסיק איים עלי כי אם אתפטר לא אראה שקל מן הפיצויים בביטוח מנהלים 8.33% - רוב הקולות אמרו לי כי מה פתאום,הוא לא יכול למשוך את הכספים חזרה לכיסו אלא בנסיבות מאד מיוחדות.

לגבי הבראה ששאלתי אותך לפני זמן מה - אני עובד 8 שנים,נמצא במחלה בתשלום לפי דמי מחלה צבורים (98),כולם קבלו במשכורת יולי ואני נאדה.
אפליה? כמה זה שווה לי בבית דין לעבודה?

סוף שבוע נעים

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
סעיפים 6 + 11 לחוק פיצויי פיטורים

בפנייתי הקודמת הארת את עיני בסעיף 6 לחוק פיצויי פיטורין ואכן קראתיו.
איזה ראיית/מסמך מחץ אני צריך להביא בפני המעסיק?
הותקפתי מילולית ע"י לקוח עם כוונה לתקיפה פיזית במשרד וברחתי מן המשרד עם פגיעה נפשית.פסיכיאטר ורופא תעסוקתי של קופת החולים קבעו כי איני כשיר לעבודה כלשהי בעקבות הארוע כ-3 חודשים מחשש להדרדרות במצבי.אבל,אבל לא אחד מהם ציין המפורש במכתב הרפואי כי אינני יכול לחזור בעתיד למקום העבודה הנוכחי אם כי דעתם שבע"פ כי איני יכול ואסור לי לחזור לשם לעולם.

אינני רוצה להתגלגל עם תביעות מן הביטוח הלאומי כמו תאונת עבודה כי זה יארך "שנים" ואין לי ממה לחיות.אני מבקש ומתחנן לשחרר אותי ממקום העבודה ומחבות עבודה של 30 יום לאחר מתן הודעה מוקדמת ולקבל את כל המגיע לי.
המעסיק איים עלי כי אם אתפטר לא אראה שקל מן הפיצויים בביטוח מנהלים 8.33% - רוב הקולות אמרו לי כי מה פתאום,הוא לא יכול למשוך את הכספים חזרה לכיסו אלא בנסיבות מאד מיוחדות.

לגבי הבראה ששאלתי אותך לפני זמן מה - אני עובד 8 שנים,נמצא במחלה בתשלום לפי דמי מחלה צבורים (98),כולם קבלו במשכורת יולי ואני נאדה.
אפליה? כמה זה שווה לי בבית דין לעבודה?

סוף שבוע נעים
סעיפים 6 + 11 לחוק פיצויי פיטורים
1.על רופא רלוונטי לכתוב זאת מפורשות בחוות דעתו.
2. אין חובה ברופא תעסוקתי, אלא כל רופא מוסמך ורלוונטי יכול לתת חוות דעתו בעניין.
3. ניראה כי כיתוב של רופא פסיכיאטר כי "אינך יכולה לחזור בעתיד למקום העבודה הנוכחי" הינו מספק לעניין זה, כמו גם כלל נסיבות המקרה (ס' 11 לחוק פיצויי פיטורים מתייחס לקיומן של נסיבות חריגות במקום העבודה, אף ללא צורך באישור רפואי).
משכך ניראה כי הינך זכאית למלוא פיצויי הפיטורים עם הפסקת עבודתך בפועל.
4. המעסיק אינו יכול למשוך את פיצויי הפיטורים ככל שכבר חלפו 4 חודשים ממועד סיום עבודתך (ואף ברוב יתר הנסיבות אינו יכול לעשות כן).

מצב
הנושא נעול.
למעלה