אי תשלום לעובד

מצב
הנושא נעול.
אי תשלום לעובד

אי תשלום לעובד
שלום,
בחודש מאי עבדתי עד ה 16 כולל ועזבתי. ימי עבודה לחישוב הינם 12.
למרות שבתלוש צויין 12 י"ע (מתוך 22 שמופיע בתלוש) השכר הבסיסי שקיבלתי היה 50% מהשכר החודשי.
כשפניתי למעסיק להעמידו על טעותו וכי 12 : 22 כפול השכר החודשי נותן לי סכום אחר, גבוה יותר ממה ששולם לי בפועל (ומצויין בתלוש) אך נעניתי ש"השכר מחושב לפי חצי חודש ולא לפי מס' ימי עבודה שכן בכל חודש מס' ימי עבודה שונה".
(אבקש לציין שלפני כן כל חודש בחודשו קיבלתי שכר חודשי בסיסי קבוע ומס' הימים אשר היו מצויינים בתלוש תמיד היו 22 לא משנה כמה ימי עבודה היו באותו החודש)
בחודש מאי היה לנו את יום העצמאות ב 9 לחודש, ייתכן ואין למעסיק עניין לשלם לי את יום זה למרות שלא הודה בכך ולמרות שעבדתי עד ה 16 לחודש כולל.

היכן ביכולתי לקבול על כך ? הרי מגיע לי את השכר הזה על פי חוק והרי כל מקום אחר היה משלם ללא עוררין.
מה עושים? אנא עזרתכם המבורכת, תודה.

למעסיקים יש מנהג נלוז

אי תשלום לעובד
שלום,
למרות שבתלוש צויין 12 י"ע (מתוך 22 שמופיע בתלוש) השכר הבסיסי שקיבלתי היה 50% מהשכר החודשי.
כשפניתי למעסיק להעמידו על טעותו וכי 12 : 22 כפול השכר החודשי נותן לי סכום אחר, גבוה יותר ממה ששולם לי בפועל (ומצויין בתלוש) אך נעניתי ש"השכר מחושב לפי חצי חודש ולא לפי מס' ימי עבודה שכן בכל חודש מס' ימי עבודה שונה".
(אבקש לציין שלפני כן כל חודש בחודשו קיבלתי שכר חודשי בסיסי קבוע ומס' הימים אשר היו מצויינים בתלוש תמיד היו 22 לא משנה כמה ימי עבודה היו באותו החודש)
בחודש מאי היה לנו את יום העצמאות ב 9 לחודש, ייתכן ואין למעסיק עניין לשלם לי את יום זה למרות שלא הודה בכך ולמרות שעבדתי עד ה 16 לחודש כולל.

היכן ביכולתי לקבול על כך ? הרי מגיע לי את השכר הזה על פי חוק והרי כל מקום אחר היה משלם ללא עוררין.
למעסיקים יש מנהג נלוז
בחודש העבודה האחרון של עובד בשכר חודשי קבוע הם מחשבים את ימי העבודה בפועל.
את השכר הגלובלי מחלקים בסך הכל ימי עבודה בדרך כלל בחודש ומכפילים בימי העבודה בפועל באותו החודש (האחרון).
אני לא מכירה פסיקה המתייחסת לעניין זה - לא כזו הקובעת שהעניין חוקי וגם לא כזו הקובעת שהוא בלתי חוקי.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
תלוי אם הינך "עובדת במשכורת" או "עובדת בשכר"

אי תשלום לעובד
שלום,

תלוי אם הינך "עובדת במשכורת" או "עובדת בשכר"
תלוי אם הינך מוגדרת כ"עובדת במשכורת" (ואז המעסיק חייב בתשלום חצי מהסכום + עוד יום); או "עובדת בשכר" - ואז עליו לשלם לפי ימות העבודה בפועל.
הסטטוס נקבע לפי האמור בחוזה עבודתך ולפי הגדרת עבודתך בפועל, ולא לפי מספר ימי העבודה הכלליים (אף לדברייך מדובר בכיתוב פיקטיבי) הכתוב בתלוש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה