זכויות לאחר גמר ימי מחלה

מצב
הנושא נעול.

חיימיב

New member
זכויות לאחר גמר ימי מחלה

זכויות לאחר גמר ימי מחלה
שלום ובוקר טוב,
לאור התעמרות של הבוס שלי בי חליתי במחלה מתמשכת. לדברי המעביד נגמרו ימי המחלה ולכן עלי להחזיר את הפלאפון ואת הרכב. המעביד לא נתן לי מכתב פיטורין. (לדעתי מהסיבה שהוא אינו רוצה לשלם הודעה מוקדמת וגם בגלל שהוא יודע שלא אוכל לחזור ואז יטען כנגדי על אי מתן הודעה מוקדמת על ידי).
בחוזה כתוב: החברה תעמיד לרשות העובד רכב וכנ"ל לגבי הפלאפון. לא מדובר ברכב עבודה אלא בתנאי עבודה. (אני נוסע למשרד וחזרה והמשרה בכירה).
האם מגיע לי להיות עם רכב ופלאפון?
האם למרות שמגיע, עלי להחזיר את הפלאפון והרכב?
בנוסף המעביר כנראה מעלם מהעובדה שנצברו ימי מחלה בתקופת חופשת המחלה. ראיתי שכתבת על פסק דין של בית הדין הארצי. מהו פסק הדין?

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
המעסיק נוהג כדין

זכויות לאחר גמר ימי מחלה
שלום ובוקר טוב,
לאור התעמרות של הבוס שלי בי חליתי במחלה מתמשכת. לדברי המעביד נגמרו ימי המחלה ולכן עלי להחזיר את הפלאפון ואת הרכב. המעביד לא נתן לי מכתב פיטורין. (לדעתי מהסיבה שהוא אינו רוצה לשלם הודעה מוקדמת וגם בגלל שהוא יודע שלא אוכל לחזור ואז יטען כנגדי על אי מתן הודעה מוקדמת על ידי).
בחוזה כתוב: החברה תעמיד לרשות העובד רכב וכנ"ל לגבי הפלאפון. לא מדובר ברכב עבודה אלא בתנאי עבודה. (אני נוסע למשרד וחזרה והמשרה בכירה).
האם מגיע לי להיות עם רכב ופלאפון?
האם למרות שמגיע, עלי להחזיר את הפלאפון והרכב?
בנוסף המעביר כנראה מעלם מהעובדה שנצברו ימי מחלה בתקופת חופשת המחלה. ראיתי שכתבת על פסק דין של בית הדין הארצי. מהו פסק הדין?
המעסיק נוהג כדין
אמת, למרבה הצער בתקופת מחלתך יחסי העבודה אינם מסתיימים אלא הופכים ל"חופשת מחלה בלא תשלום" (ככל שאף נסתיימו ימי מחלתך בתשלום), ובתקופה זו רשאי מעסיק לקבל בחזרה את רכב החברה ואת הנייד, בין היתר שניתנו לצרכי עבודה ואף לשימושיה והאמור אינו מתקיים בתקופה זו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה