עובד שעתי

מצב
הנושא נעול.
עובד שעתי

עובד שעתי
שלום רב אני עובד שעתי ביום קבוע יחיד בשבוע. רצתי לשאול לגבי ביטול יום עבודה על ידי המעסיק עקב חגים, חול המועד, חנוכה או טיול שנתי (זה תיכון) מה זכויות התשלום שלי ביום זה?

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
למרבה הצער, אינך זכאי לתשלום בגין ימים בהם לא עבדת בפועל

עובד שעתי
שלום רב אני עובד שעתי ביום קבוע יחיד בשבוע. רצתי לשאול לגבי ביטול יום עבודה על ידי המעסיק עקב חגים, חול המועד, חנוכה או טיול שנתי (זה תיכון) מה זכויות התשלום שלי ביום זה?
למרבה הצער, אינך זכאי לתשלום בגין ימים בהם לא עבדת בפועל

אני חושב שהתשובה לא הגיונית

דמי חגים
הזכות לדמי חגים מכח צו ההרחבה מותנית בעבודה יום לפני החג ויום לאחריו, ומשאלו לא התקיימו - אינך זכאית לזכות זו.
עובד יומי/שעתי שהשלים 3 חודשי עבודה במקום העבודה, זכאי לתשלום מלא עבור ימי חג שנקבעו לדתו, בתנאי שעבד ביום שלפני החג וביום שאחריו או שנעדר מעבודתו בהסכמת המעסיק בימים שלפני ואחרי החג. הזכות לדמי חגים לא תלויה בהיקף המשרה של העובד.

לפי השיטה של מנהל הפורום גם מי שעובד למשל באופן קבוע 3 ימים בשבוע אינו זכאי לדמי חגים.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
ביחס להערה

עובד יומי/שעתי שהשלים 3 חודשי עבודה במקום העבודה, זכאי לתשלום מלא עבור ימי חג שנקבעו לדתו, בתנאי שעבד ביום שלפני החג וביום שאחריו או שנעדר מעבודתו בהסכמת המעסיק בימים שלפני ואחרי החג. הזכות לדמי חגים לא תלויה בהיקף המשרה של העובד.

לפי השיטה של מנהל הפורום גם מי שעובד למשל באופן קבוע 3 ימים בשבוע אינו זכאי לדמי חגים.
ביחס להערה
1. אמת, ההערה נכונה ככלל - אכן ככל שהעובד היה מוכן ומזומן להגיע לעבודה יום לפני החג ויום לאחריו, ואולם רק בשל אי שיבוצו על ידי המעסיק נמנע ממנו מלעשות כן - אזי הזכאות ל"דמי חגים" הינה קיימת.
2. עם זאת, הפס"ד המתייחס לנושא (סע"ש 37922-10-14 משנת 2017) הינו פסק דין אזורי, שאכן אישרר קביעה זו, ואולם לא לקח בחשבון השלכות אפשריות, ובהם זכאות אפשרית לדמי חגים ממספר מקומות עבודה וכו'. על כן, כל מקרה יבחן לפי כלל נסיבותיו, לרבות האם קיבלת דמי חגים ממקום עבודה אחר; מהו דפוס עבודתך; מה בדיוק סיבת אי עבודתך בימים שלפני החג ולאחריו; מי קובע את השיבוצים; האם מדובר בשיבוצים קבועים וכו'.

מצב
הנושא נעול.
למעלה