ימי הודעה מראש על פיטורים

מצב
הנושא נעול.

leftclick

New member

שלום,
עבדתי שנה פחות 10 ימים במשרה מלאה.
שולם לי שכר לפי שעות.
קיבלתי הודעת פיטורים בעבור שנה פחות 10 ימים מיום תחילת עבודתי.
המעסיק חישב ומצא שמגיע לי שכר ל 11 ימים נוספים וכפועל יוצאת מנין הימים שעבדתי אצלו: שנה ויום, מתוכם 10 ימים בהם לא עבדתי בפועל אחר הודעת הפיטורים.
שאלתי:
1. לכמה ימי הודעה מראש מחויב המעסיק במקרה פיטורים?
2. אם משולמים לי עבור ימי עבודה בהם לא עבדתי, לפי מה זה משולם? שכרי היומי לא היה קבוע ושולם לי לפי מספר השעות בהן עבדתי.
תודה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
הודעה מוקדמת לעובד בשכר שמועסק שנה פחות עשרה ימים

שלום,
עבדתי שנה פחות 10 ימים במשרה מלאה.
שולם לי שכר לפי שעות.
קיבלתי הודעת פיטורים בעבור שנה פחות 10 ימים מיום תחילת עבודתי.
המעסיק חישב ומצא שמגיע לי שכר ל 11 ימים נוספים וכפועל יוצאת מנין הימים שעבדתי אצלו: שנה ויום, מתוכם 10 ימים בהם לא עבדתי בפועל אחר הודעת הפיטורים.
שאלתי:
1. לכמה ימי הודעה מראש מחויב המעסיק במקרה פיטורים?
2. אם משולמים לי עבור ימי עבודה בהם לא עבדתי, לפי מה זה משולם? שכרי היומי לא היה קבוע ושולם לי לפי מספר השעות בהן עבדתי.
תודה
1. בעניינך, חל סעיף 4 לחוק הודעה מוקדמת:

הודעה מוקדמת לפיטורים לעובד בשכר
4. עובד בשכר זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, כמפורט להלן:
(1) במהלך שנת עבודתו הראשונה - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
(2) במהלך שנת עבודתו השניה - של 14 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה;
(3) במהלך שנת עבודתו השלישית - של 21 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה;
(4) לאחר שנת עבודתו השלישית - של חודש ימים.

2. אם בתקופת ההודעה המוקדמת המעסיק פטר אותך מחובת ההתייצבות בעבודה, עליו לשלם לך "חלף הודעה מוקדמת" בגובה השכר שהיית מקבל לו היית עובד בפועל, ואולם ללא התוספות (ללא הוצאות נסיעה/פנסיה/תוספות שכר המותנות בהתייצבות בעבודה בפועל ובקיומם של יחסי עובד-מעסיק בפועל).

leftclick

New member
תודה רבה !

1. בעניינך, חל סעיף 4 לחוק הודעה מוקדמת:

הודעה מוקדמת לפיטורים לעובד בשכר
4. עובד בשכר זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, כמפורט להלן:
(1) במהלך שנת עבודתו הראשונה - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
(2) במהלך שנת עבודתו השניה - של 14 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה;
(3) במהלך שנת עבודתו השלישית - של 21 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה;
(4) לאחר שנת עבודתו השלישית - של חודש ימים.

2. אם בתקופת ההודעה המוקדמת המעסיק פטר אותך מחובת ההתייצבות בעבודה, עליו לשלם לך "חלף הודעה מוקדמת" בגובה השכר שהיית מקבל לו היית עובד בפועל, ואולם ללא התוספות (ללא הוצאות נסיעה/פנסיה/תוספות שכר המותנות בהתייצבות בעבודה בפועל ובקיומם של יחסי עובד-מעסיק בפועל).
תודה רבה !

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל

תודה רבה !

מצב
הנושא נעול.
למעלה