העבר ממשרד פרטי לחלל פתוח - הרעה בתנאי עבודה?

מצב
הנושא נעול.

בחברה בה אני עובדת החליטו להעביר את המחלקה שלנו למרתף. עד עתה ישבנו במשרד נאה ומרווח עם חלונות ואוויר. לי היה משרד פרטי. כעת כל המחלקה יורדת למרתף, ללא חלונות כלל (עם מערכת איוורור כלשהי) ולי לא יהיה יותר משרד פרטי. האם זה נחשב הכרעת תנאי עבודה? אני שוקלת להתפטר על הרקע הזה. האם אוכל לתבוע פיצויים? תודה!

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
סעיף 11 לחוק פיצויי פיטורים

בחברה בה אני עובדת החליטו להעביר את המחלקה שלנו למרתף. עד עתה ישבנו במשרד נאה ומרווח עם חלונות ואוויר. לי היה משרד פרטי. כעת כל המחלקה יורדת למרתף, ללא חלונות כלל (עם מערכת איוורור כלשהי) ולי לא יהיה יותר משרד פרטי. האם זה נחשב הכרעת תנאי עבודה? אני שוקלת להתפטר על הרקע הזה. האם אוכל לתבוע פיצויים? תודה!
סעיף 11 לחוק פיצויי פיטורים
1. ספק אם מדובר ב"הרעת תנאי עבודה". מכל מקום, לא תוכל להתנגד למעבר זה שהינו לכשעצמו בגדר "פרורגטיבה" (זכות יתר ניהולית) של המעסיק.
2. מכח סעיף 11 לחוק, הרעת תנאי עבודה צריכה להיות מוחשית. אין מקרה דומה לאחר ועל כן לא ניתן לקבוע מראש אם מדובר בהרעת תנאים אם לאו, ואולם ככלל נראה כאמור שזו פרורגטיבה של המעסיק ולא מקנה לכל העובדים את הזכות להתפטר בדין מפוטר.
3. כיום משרוב פיצויי הפיטורים צבורים בקופת הפנסיה, ממילא יש זכאות לפיצויי פיטורים גם בהתפטרות רגילה.
עליך לברר מה שיעור ההפרשות שמבוצע לך; האם מדובר בקופה לגמלה אם לאו ועוד עיון שנדרש בפוליסה שלך, על מנת לקבוע שמא - כפי רוב המשק - קיימת זכאות לפיצויי פיטורים אף בנסיבות רגילות, בלא צורך ב"הרעת תנאים".
4. בכל מקרה, לפני התפטרות בדין מפוטר, עליך לתת למעסיק התראה בכתב על כוונתך לעשות זאת, לפני ההתפטרות בפועל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה