אי כושר עבודה

מצב
הנושא נעול.

Fantamas7

New member
אי כושר עבודה

אי כושר עבודה
שלום רב,
יש לי שאלה קשה אשמח לעזרה.
אני עבדתי ב-2 מקומות עבודה.
לאחר תאונת עבודה קיבלתי מרופא תעסוקתי אישור שרשום בו "אינו כשיר לעבוד בעבודה פיזית".
מעבודת ניקיון התפטרתי כי העבודה שמה מאוד פיזית וקשה.
ובעבודה בסיעוד קשישים נשארתי( העבודה לרוב אינה פיזית).
המעסיק מהעבודת ניקיון דורש הצהרה בכתב שאני לא עובד בעבודה פיזית ורק אחרי זה הוא ישלם לי את כל הפיצויים שמגיעים לי.
ואומר גם שאם הוא ידעה שאני עובד בעבודה פיזית הוא יפנה לבית משפט ואני יחזיר לו את כל הפיצויים.
השאלה שלי האם זה חוקי??
איך לפרש מה זה עבודה פיזית ומה לא??
אשמח לסיוע.
תודה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
פיצויי פיטורים בשל מצב בריאותי לקוי - סעיף 6 לחוק

אי כושר עבודה
שלום רב,
יש לי שאלה קשה אשמח לעזרה.
אני עבדתי ב-2 מקומות עבודה.
לאחר תאונת עבודה קיבלתי מרופא תעסוקתי אישור שרשום בו "אינו כשיר לעבוד בעבודה פיזית".
מעבודת ניקיון התפטרתי כי העבודה שמה מאוד פיזית וקשה.
ובעבודה בסיעוד קשישים נשארתי( העבודה לרוב אינה פיזית).
המעסיק מהעבודת ניקיון דורש הצהרה בכתב שאני לא עובד בעבודה פיזית ורק אחרי זה הוא ישלם לי את כל הפיצויים שמגיעים לי.
ואומר גם שאם הוא ידעה שאני עובד בעבודה פיזית הוא יפנה לבית משפט ואני יחזיר לו את כל הפיצויים.
השאלה שלי האם זה חוקי??
איך לפרש מה זה עבודה פיזית ומה לא??
אשמח לסיוע.
תודה
פיצויי פיטורים בשל מצב בריאותי לקוי - סעיף 6 לחוק
1. המעסיק מחוייב בכיבוד אישורך הרפואי מכח סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורים.
2. אינך חייב לספק למעסיק כל אישור נוסף. עם זאת, מומלץ לספק לעשות זאת, שכן ראשית זו ממילא האמת; ושנית - כי החלופה קשורה בהגשת תביעה לביה"ד לעבודה, דבר שעשוי להארך חודשים/שנים רבות.
3. "איום" המעסיק מתייחס לאפשרות כי ימצא בעתיד כי האישור הרפואי שבידך אינך מכובד ומשכך הוא יבקש לקבל בחזרה את פיצויי הפיטורים.
מדובר ב"איום כללי" ולא באיום מחייב. ככל שכך יהיה, יהא על המעסיק להגיש תביעתו וממילא הוא עשוי להידחות, ראשית משממילא קיימת זכאות לקבלת רוב פיצויי הפיטורים אף במקרה של התפטרות רגילה; שנית, ככל שלא יצליח להוכיח כי האישור הרפואי מזוייף - אזי ממילא אין דבר באיומו.
החלמה מהירה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה