עבדתי בחברת סטארט אפ

• פותח הנושא butro
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

butro

New member
עבדתי בחברת סטארט אפ

עבדתי בחברת סטארט אפ
עבדתי בחברת סטארט אפ וקיבלתי שכר קבוע עם תלושים למשך יותר משנתיים. לא היה חוזה העסקה כי הייתי מהמייסדים.

החברה רשומה בע''מ והיה לה דירקטור יחיד.

אחרי כשנתיים וחצי החברה לא יכלה לשלם משכורות ולכן היא פיתרה הרבה עובדים. אותי היא לא פיתרו והציעו לי לעבוד תמורת משכורת אשר תשולם כאשר תהיה הזרמת כספים ממשקיעים.

אחרי כמה חודשים של המשך עבודה הופתעתי לקבל מכתב פיתורים ללא התראה מראש של חודש. הסיבה היא שלא היה ביכולת הכלכלית של החברה להמשיך להעסיק אותי.

לאחר תקופה גיליתי שהחברה קיבלה תזרים של כספים והעסיקה מישהו חדש במקומי.

החברה לא שילמה לי את המשכורות והפיצויים אשר הגיעו לי עבור החודשים שעבדתי לפני הפיתורים. פניתי לחברה כמה פעמים לדרוש את השכר אשר מגיע לי אך הדירקטור התעלם ממני.

עברו כמה חודשים וזהו החלטתי לתבוע את החברה.

שלחתי מכתב התראה בטרם פניה למשפט והופתעתי לשמוע שהחברה בחובות ואין לה כסף.

כאמור החברה היא בע''מ עם דירקטור אחד. ויש בעלי מניות (משקיעים) אשר השקיעו באופן חד פעמי.

את בעלי המניות אני לא יכול לתבוע כי הם מוגנים לפני חוק החברות.

השאלה פה האם אני יכול לתבוע את החברה ובמיוחד את הדירקטור היחיד אשר היה ביכולתו לשלם לי את המשכורת אבל הוא העדיף להתעלם ממני? האם זה ייחשב כתביעה אישית נגדו?

אשמח לקבל הבהרה בעניין.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
פירוק חברה חדלת כושר פרעון

עבדתי בחברת סטארט אפ
עבדתי בחברת סטארט אפ וקיבלתי שכר קבוע עם תלושים למשך יותר משנתיים. לא היה חוזה העסקה כי הייתי מהמייסדים.

החברה רשומה בע''מ והיה לה דירקטור יחיד.

אחרי כשנתיים וחצי החברה לא יכלה לשלם משכורות ולכן היא פיתרה הרבה עובדים. אותי היא לא פיתרו והציעו לי לעבוד תמורת משכורת אשר תשולם כאשר תהיה הזרמת כספים ממשקיעים.

אחרי כמה חודשים של המשך עבודה הופתעתי לקבל מכתב פיתורים ללא התראה מראש של חודש. הסיבה היא שלא היה ביכולת הכלכלית של החברה להמשיך להעסיק אותי.

לאחר תקופה גיליתי שהחברה קיבלה תזרים של כספים והעסיקה מישהו חדש במקומי.

החברה לא שילמה לי את המשכורות והפיצויים אשר הגיעו לי עבור החודשים שעבדתי לפני הפיתורים. פניתי לחברה כמה פעמים לדרוש את השכר אשר מגיע לי אך הדירקטור התעלם ממני.

עברו כמה חודשים וזהו החלטתי לתבוע את החברה.

שלחתי מכתב התראה בטרם פניה למשפט והופתעתי לשמוע שהחברה בחובות ואין לה כסף.

כאמור החברה היא בע''מ עם דירקטור אחד. ויש בעלי מניות (משקיעים) אשר השקיעו באופן חד פעמי.

את בעלי המניות אני לא יכול לתבוע כי הם מוגנים לפני חוק החברות.

השאלה פה האם אני יכול לתבוע את החברה ובמיוחד את הדירקטור היחיד אשר היה ביכולתו לשלם לי את המשכורת אבל הוא העדיף להתעלם ממני? האם זה ייחשב כתביעה אישית נגדו?

אשמח לקבל הבהרה בעניין.
1. ניראה כי הדרך העדיפה בעניינך, משאין לחברה כל הון וממילא אין את מי לתבוע, הינה לפרק את החברה בביהמ"ש המוסמך (בית המשפט המחוזי), ולאחר מכן להגיש לביטוח הלאומי תביעת חוב בגין פיצויי פיטורים, שכר עבודה וזכויות שלא קיבלת.
2. לא כל הסכומים משולמים על ידי הביטוח הלאומי - כך למשל בגין העדר שימוע לא תקבל פיצוי.
3. אגרת פירוק חברה הינה כ-6,000 ש"ח, מומלץ להתאחד מספר ספקים/נושים ולנקוט בהליך זה (ולהתחלק באגרה) באופן משותף.

butro

New member
איך מבררים את מה שהביטוח הלאומי מפצה?

1. ניראה כי הדרך העדיפה בעניינך, משאין לחברה כל הון וממילא אין את מי לתבוע, הינה לפרק את החברה בביהמ"ש המוסמך (בית המשפט המחוזי), ולאחר מכן להגיש לביטוח הלאומי תביעת חוב בגין פיצויי פיטורים, שכר עבודה וזכויות שלא קיבלת.
2. לא כל הסכומים משולמים על ידי הביטוח הלאומי - כך למשל בגין העדר שימוע לא תקבל פיצוי.
3. אגרת פירוק חברה הינה כ-6,000 ש"ח, מומלץ להתאחד מספר ספקים/נושים ולנקוט בהליך זה (ולהתחלק באגרה) באופן משותף.
האם הוא מפצה ימי חופש ודמי הבראה וחודש האראה מראש?
האם הוא מפצה גם עלויות משפט? כולל אגרות...

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
פשיטת רגל ופירוק תאגיד - זכויות העובדים מהביטוח הלאומי

האם הוא מפצה ימי חופש ודמי הבראה וחודש האראה מראש?
האם הוא מפצה גם עלויות משפט? כולל אגרות...
מצ"ב לינק למידע הספציפי:
https://www.btl.gov.il/benefits/Bankruptcy_or_ Corporate_Liquidation/Pages/default.aspx

butro

New member
אחד הסעיפים של מי שלא זכאי בפיצוי מהביטוח הלאומי

מצ"ב לינק למידע הספציפי:
https://www.btl.gov.il/benefits/Bankruptcy_or_ Corporate_Liquidation/Pages/default.aspx
אחד הסעיפים של מי שלא זכאי בפיצוי מהביטוח הלאומי
אחד הסעיפים של מי שלא זכאי בפיצוי מהביטוח הלאומי זה:
- בעל שליטה בחברה המחזיק בעיקר המניות בחברה, ולא התקיימו בינו לבין החברה יחסי עובד-מעביד
- בעל שליטה בחברת מעטים
&nbsp
מה הכוונה?

מצב
הנושא נעול.
למעלה