שאלה בנוגע לדמי הבראה

מצב
הנושא נעול.

Bliss89

New member
שאלה בנוגע לדמי הבראה

שאלה בנוגע לדמי הבראה
שלום רב, אשמח לעזרה בעניין הבא:

המעסיק שלי חייב לי 21 ימי הבראה, והוא אמר לי שבכוונתו לשלם לי את כל 21 ימי ההבראה בתלוש המשכורת הבא.
אמרתי לו שאני רוצה לחלק את זה במשך כמה חודשים כי אחרת יורידו לי המון מס, הוא טען שאין זה משנה אם הוא משלם לי את דמי ההבראה בבת אחת או בחלוקה לאורך כמה חודשים כי בין כה וכה המס ייצא בסופו של דבר אותו סכום.
האם הטענה שלו נכונה? תודה מראש

GoldenEyes

Well-known member
נכונה

שאלה בנוגע לדמי הבראה

המעסיק שלי חייב לי 21 ימי הבראה, והוא אמר לי שבכוונתו לשלם לי את כל 21 ימי ההבראה בתלוש המשכורת הבא.
אמרתי לו שאני רוצה לחלק את זה במשך כמה חודשים כי אחרת יורידו לי המון מס, הוא טען שאין זה משנה אם הוא משלם לי את דמי ההבראה בבת אחת או בחלוקה לאורך כמה חודשים כי בין כה וכה המס ייצא בסופו של דבר אותו סכום.
נכונה
בחישוב של השכר , נלקח הברוטו המצטבר מתחילת השנה ונעשה החישוב מס השנתי , כך שאולי בחודש אחד ייראה לך שהורידו לך הרבה מס הכנסה , אבל בחודש שלאחריו תוכנת השכר תחשב את הברוטו מתחילת השנה ותחשב את המס מתחילת השנה.

תשלום רטרואקטיבי

נכונה
בחישוב של השכר , נלקח הברוטו המצטבר מתחילת השנה ונעשה החישוב מס השנתי , כך שאולי בחודש אחד ייראה לך שהורידו לך הרבה מס הכנסה , אבל בחודש שלאחריו תוכנת השכר תחשב את הברוטו מתחילת השנה ותחשב את המס מתחילת השנה.
תשלום רטרואקטיבי
מתייחסים ככל הנראה לשנתיים עבודה. לכן, אם משולמים בתוך אותה שנה יחוייבו ביותר מס הכנסה

Bliss89

New member
אני רק אציין שהתשלום הוא עבור 3 שנים

תשלום רטרואקטיבי
מתייחסים ככל הנראה לשנתיים עבודה. לכן, אם משולמים בתוך אותה שנה יחוייבו ביותר מס הכנסה
7 ימים עבור השנה הרביעית.
7 ימים עבור השנה החמישית.
7 ימים עבור השנה השישית.

סה"כ 21 ימים.

אם כך תתדרוש מהמעסיק

7 ימים עבור השנה הרביעית.
7 ימים עבור השנה החמישית.
7 ימים עבור השנה השישית.

סה"כ 21 ימים.
אם כך תתדרוש מהמעסיק
שיגלם את מס ההכנסה הנובע מאי תשלום דמי הבראה עבור שנים שההתחשבנות בגינן בעניין מס הכנסה כבר הסתיימה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
המעסיק צודק

שאלה בנוגע לדמי הבראה

המעסיק צודק
שיעור המס מחושב באופן שנתי. על כן, ככלל, אין כל חשיבות לפריסה החודשית, שכן כאמור ממילא שיעור המס מחושב על בסיס הכנסותייך השנתיות.

Bliss89

New member
אם שיעור המס מחושב באופן שנתי

המעסיק צודק
שיעור המס מחושב באופן שנתי. על כן, ככלל, אין כל חשיבות לפריסה החודשית, שכן כאמור ממילא שיעור המס מחושב על בסיס הכנסותייך השנתיות.
איך זה שכל חודש יורד לי מס שהוא בהתאם לאותו חודש?

נניח בחודש שאני עובד יותר שעות מהרגיל, אחוז המס גבוה יותר כי המשכורת של אותו חודש גבוהה יותר (מדרגת מס).

GoldenEyes

Well-known member
ענין של הגדרה

איך זה שכל חודש יורד לי מס שהוא בהתאם לאותו חודש?

נניח בחודש שאני עובד יותר שעות מהרגיל, אחוז המס גבוה יותר כי המשכורת של אותו חודש גבוהה יותר (מדרגת מס).
ענין של הגדרה
תבדוק בתלוש את אופן הצבירה ב"מס הכנסה"
יש חודשי ויש שנתי
אולי אתה מוגדר על חודשי ולכן החישוב הוא על אותו חודש ספציפצי , ולא על המצטבר.
ייתכן גם שאתה מקבל משכורת ממש ממש גבולית במעבר בין המדרגות מס, ולכן כשאתה מקבל איזו תוספת קטנה זה עולה למדרגה הבאה .
אם אתה מקבל משכורת חודשית קבועה , אזי גם המס הכנסה החודשי הוא קבוע.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
תיאום מס

ענין של הגדרה
תבדוק בתלוש את אופן הצבירה ב"מס הכנסה"
יש חודשי ויש שנתי
אולי אתה מוגדר על חודשי ולכן החישוב הוא על אותו חודש ספציפצי , ולא על המצטבר.
ייתכן גם שאתה מקבל משכורת ממש ממש גבולית במעבר בין המדרגות מס, ולכן כשאתה מקבל איזו תוספת קטנה זה עולה למדרגה הבאה .
אם אתה מקבל משכורת חודשית קבועה , אזי גם המס הכנסה החודשי הוא קבוע.
תיאום מס
בסוף כל שנה הינך אמור ויכול לבצע "תיאום מס" ולקבל החזרים או לשלם תוספות למס הכנסה, לפי שיעור ההשתכרות השנתי שלך.

אם מדובר בתשלום המתייחס לשלוש שנים

המעסיק צודק
אם מדובר בתשלום המתייחס לשלוש שנים
אחורה אז ביצועו בפועל בתוך שנה אחת מגדיל את שיעור המס.

מצב
הנושא נעול.
למעלה