זכויות לאחר התפטרות

מצב
הנושא נעול.
זכויות לאחר התפטרות

זכויות לאחר התפטרות
שלום, התחחלתי את עבודתי בתאריך 12.1.18 ועקב התפטרות אני אמור לסיים שם ב 22.12.18. לפי החוזה שחתמתי עם חברת ההשמה רשום שעד סיום העסקה אני אמור לנצל את כל ימי החופש שצברתי. האם הם יכולים לכפות עליי לנצלם למרות שזה מנוגד לחוק? האם אני זכאי לדמי הבראה (יש לי 12 תלושים מתחילת עבודתי בחברה זו) ולפיצויי פיטורים ? האם יש עוד זכויות שמגיעות לי? תודה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
התפטרות לאחר 11.5 חודשי עבודה

זכויות לאחר התפטרות
שלום, התחחלתי את עבודתי בתאריך 12.1.18 ועקב התפטרות אני אמור לסיים שם ב 22.12.18. לפי החוזה שחתמתי עם חברת ההשמה רשום שעד סיום העסקה אני אמור לנצל את כל ימי החופש שצברתי. האם הם יכולים לכפות עליי לנצלם למרות שזה מנוגד לחוק? האם אני זכאי לדמי הבראה (יש לי 12 תלושים מתחילת עבודתי בחברה זו) ולפיצויי פיטורים ? האם יש עוד זכויות שמגיעות לי? תודה
התפטרות לאחר 11.5 חודשי עבודה
1. אינך זכאי לפיצויי פיטורים, היות שעבדת בפועל פחות משנה. בשל נסיבות של התפטרות (כפי שציינת, ולא של פיטורים), אף לא חל סעיף 3 לחוק פיצויי פיטורים של "פיטורים בסמוך לתום שנת העבודה הראשונה". עם זאת, תהיה זכאי לסכומי פיצויי פיטורים שנצברו בקופת הגמל שלך וזאת ככל שיש לך הסדר מכח סעיף 14 לחוק; ו/או תהיה זכאי לפיצויי הפיטורים שנצברו בקופת הפנסיה שלך, ככל שהמעסיק לא יבקש מהקרן למשוך את הסכומים במהלך 4 החודשים הקרובים.
2. משלא עבדת שנה בפועל - אף אינך זכאי לדמי הבראה (במילים אחרות: חבל שהתפטרת לפני 12.1.19).
3. אכן, סמכות המעסיק לקבוע את מועדי החופשה, ובסמכותו לכפות עליך לנצל את ימי החופשה בפועל (בהתראה מצידו של המעסיק לעניין זה של שבועיים מראש).

מצב
הנושא נעול.
למעלה