צ'ק שכר והלנת שכר

מצב
הנושא נעול.

הריוט

New member
צ'ק שכר והלנת שכר

צ'ק שכר והלנת שכר
שלום.
לפי הבנק, צ'ק השכר הופקד בטעות בחשבון המעסיק, המעסיק מתכחש והזמן עובר. בינתיים אני כבר לא עובד שם.
האם ניתן לתבוע הלנת שכר, או שבמתן הצ'ק המעסיק שילם את השכר והבעיה לא קשור לדיני עבודה?

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
סעיף 18 לחוק הגנת השכר

צ'ק שכר והלנת שכר
שלום.
לפי הבנק, צ'ק השכר הופקד בטעות בחשבון המעסיק, המעסיק מתכחש והזמן עובר. בינתיים אני כבר לא עובד שם.
האם ניתן לתבוע הלנת שכר, או שבמתן הצ'ק המעסיק שילם את השכר והבעיה לא קשור לדיני עבודה?
סעיף 18 לחוק הגנת השכר
מכח סעיף 18 לחוק הגנת השכר, הרי שלא נפסקים פיצויי הלנה אם מדובר באי תשלום שכר בפועל הנובע מטעות כנה.
בעניינך, נראה שזה המקרה לכן הסיכוי בתביעת הלנה- אפסי.
עם זאת, וחרף העובדה כי המעסיק יצא ידי חובתו ושילם בפועל את שכרך- אתה זכאי לדרוש ממנו בשנית ביצוע תשלום זה ו/או לדרוש מהבנק את השבת הסכום, ככל שההפקדה המוטעית נובעת מטעות של הבנק (לא פירטת).

הריוט

New member
טעות כנה

סעיף 18 לחוק הגנת השכר
מכח סעיף 18 לחוק הגנת השכר, הרי שלא נפסקים פיצויי הלנה אם מדובר באי תשלום שכר בפועל הנובע מטעות כנה.
בעניינך, נראה שזה המקרה לכן הסיכוי בתביעת הלנה- אפסי.
עם זאת, וחרף העובדה כי המעסיק יצא ידי חובתו ושילם בפועל את שכרך- אתה זכאי לדרוש ממנו בשנית ביצוע תשלום זה ו/או לדרוש מהבנק את השבת הסכום, ככל שההפקדה המוטעית נובעת מטעות של הבנק (לא פירטת).
טעות כנה
תודה על התשובה המהירה.
שלחתי אימיילים למעסיק בענין זה והוא השיב שלא יכול להיות ואח"כ השיב שהוא בודק אבל יותר לא חזר אלי. שלחתי לו גם אישור הבנק שהכסף אצלו אבל גם לזה הוא לא מגיב.
נראה לי שזו לא טעות כנה.

אם זו באמת לא טעות כנה, האם כן ניתן לתבוע הלנת שכר?

אם מדובר בטעות של הבנק

טעות כנה
תודה על התשובה המהירה.
שלחתי אימיילים למעסיק בענין זה והוא השיב שלא יכול להיות ואח"כ השיב שהוא בודק אבל יותר לא חזר אלי. שלחתי לו גם אישור הבנק שהכסף אצלו אבל גם לזה הוא לא מגיב.
נראה לי שזו לא טעות כנה.

אם מדובר בטעות של הבנק
הבנק צריך היה לתקן אותה באופן מיידי.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
הטעות הכנה - שלך, בהפקדה המוטעית לחשבון המעסיק

טעות כנה
תודה על התשובה המהירה.
נראה לי שזו לא טעות כנה.

1. מדברייך עלה, כי הטעות הכנה היתה שלך - אתה שהפקדת בטעות את הכסף לחשבון המעסיק במקום לחשבון שלך, הלא כן? המעסיק עצמו יצא ידי חובתו והוא שילם לך את שכר העבודה במועד.
2. אין כל מניעה לתביעת הלנה, אף אין צורך לכמת את סכום ההלנה ו/או לשלם עליו אגרת ביה"ד, אולם עיקר דרישתך אמורה להיות לתשלום סכום הקרן.

הריוט

New member
הלנת שכר

1. מדברייך עלה, כי הטעות הכנה היתה שלך - אתה שהפקדת בטעות את הכסף לחשבון המעסיק במקום לחשבון שלך, הלא כן? המעסיק עצמו יצא ידי חובתו והוא שילם לך את שכר העבודה במועד.
2. אין כל מניעה לתביעת הלנה, אף אין צורך לכמת את סכום ההלנה ו/או לשלם עליו אגרת ביה"ד, אולם עיקר דרישתך אמורה להיות לתשלום סכום הקרן.
הלנת שכר
כן, מי שהפקיד טעה והפקיד לזכות המעסיק. נראה לי שגם לבנק אשמה כי איפשר הפקדה של צ'ק למוטב בלבד לחשבון אחר.
סליחה שאני שואל שוב: האם ניתן לתבוע פיצויי הלנה למרות שהמעסיק יצא די חובתו כדבריך ושילם בזמן? ( גם אם בפועל השכר לא שולם והסכום נמצא אצלו).

מצב
הנושא נעול.
למעלה