בקשה לאישור דבר מסירת כתב התביעה.

מצב
הנושא נעול.

רפואי

New member

שלום רב.

אני הגשתי תביעה כנגד מעסיק שעבר דבר עבירה, ואף שילמתי באופן יחסי (כאחוז לפי מידת הנזק שאני דורש).

קיבלתי מכתב רשמי ממדינת ישראל בזו הלשון
"... עד ליום X ימציא התובע לתיק בית הדין אישור בדבר מסירת כתב התביעה ודרישה להגשת כתב הגנה בידי הנתבעת.

לא יומצא אישור כאמור - אורה על מחיקת התביעה מחמת חוסר מעש, ללא התראה נוספת".

כיוון שאני התובע, וכבר הגשתי את התביעה (שוקן תל אביב) לא ברור לי מה אני צריך להמציא. מה זה האישור הנ"ל? לא מספיק שכבר הגשתי תביעה.

גם בכתב הבקשה אין שום פרטים שאוכל להתקשר או לברר עניין זה.

תודה.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
המצאת כתב תביעה

שלום רב.

אני הגשתי תביעה כנגד מעסיק שעבר דבר עבירה, ואף שילמתי באופן יחסי (כאחוז לפי מידת הנזק שאני דורש).

קיבלתי מכתב רשמי ממדינת ישראל בזו הלשון
"... עד ליום X ימציא התובע לתיק בית הדין אישור בדבר מסירת כתב התביעה ודרישה להגשת כתב הגנה בידי הנתבעת.

לא יומצא אישור כאמור - אורה על מחיקת התביעה מחמת חוסר מעש, ללא התראה נוספת".

כיוון שאני התובע, וכבר הגשתי את התביעה (שוקן תל אביב) לא ברור לי מה אני צריך להמציא. מה זה האישור הנ"ל? לא מספיק שכבר הגשתי תביעה.

גם בכתב הבקשה אין שום פרטים שאוכל להתקשר או לברר עניין זה.

תודה.
המצאת כתב תביעה
1. אמת, אמנם הגשת תביעה לביה"ד, ואולם כל עוד לא המצאת את העתק התביעה לנתבע - הוא אינו מודע לה, לא יודע דבר על דבר קיומה, לא ידע להגיש כתב הגנה ו/או להתייצב להליכים.
2. עליך כתובע החובה להמציא את כתב התביעה לצד השני, הוא הנתבע.
תוכל לעשות זאת במשלוח דואר רשום+אישור מסירה ו/או בהמצאה אישית, לידי כתובתו הישירה של הנתבע.
כעולה מהודעת ביה"ד, עליך להודיע למזכירות ביה"ד כי עשית כן וכי הנתבע קיבל את העתק התביעה.
3. כאמור, בלא קבלת העתק התביעה -אין משמעות לעצם הגשתה בלבד למזכירות ביה"ד, וההליך לא ינוהל.

רפואי

New member
כלומר, צריך להגיש את העתק התביעה לנתבע.

המצאת כתב תביעה
1. אמת, אמנם הגשת תביעה לביה"ד, ואולם כל עוד לא המצאת את העתק התביעה לנתבע - הוא אינו מודע לה, לא יודע דבר על דבר קיומה, לא ידע להגיש כתב הגנה ו/או להתייצב להליכים.
2. עליך כתובע החובה להמציא את כתב התביעה לצד השני, הוא הנתבע.
תוכל לעשות זאת במשלוח דואר רשום+אישור מסירה ו/או בהמצאה אישית, לידי כתובתו הישירה של הנתבע.
כעולה מהודעת ביה"ד, עליך להודיע למזכירות ביה"ד כי עשית כן וכי הנתבע קיבל את העתק התביעה.
3. כאמור, בלא קבלת העתק התביעה -אין משמעות לעצם הגשתה בלבד למזכירות ביה"ד, וההליך לא ינוהל.
מה ששלחתי לבית המשפט להגיש לנתבע בדואר רשום.
ולהודיע למזכירות ביה"ד שכך נעשה.

זה הכל? חייב להיות אחד לאחד מהתביעה? קצת תמוה למה בית המשפט לא עושה כן, ומטיל עליי את העניין.

בכל מקרה אם זה מתעכב בדואר (הדואר מתפקד מהר. רק החברות לא לוקחות את המכתבים) עד התאריך מה לעשות?

תודה.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
אכן

מה ששלחתי לבית המשפט להגיש לנתבע בדואר רשום.
ולהודיע למזכירות ביה"ד שכך נעשה.

זה הכל? חייב להיות אחד לאחד מהתביעה? קצת תמוה למה בית המשפט לא עושה כן, ומטיל עליי את העניין.

בכל מקרה אם זה מתעכב בדואר (הדואר מתפקד מהר. רק החברות לא לוקחות את המכתבים) עד התאריך מה לעשות?

תודה.
אכן
1. ביה"ד מטיל זאת עליך משום שאתה הוא התובע...
2. אכן - עליך להמציא את התביעה באופן מדוייק לזו שהגשת.
3. התאריך שיחייב את הנתבעת להגשת כתב הגנתה - תוך 30 יום מיום קבלת התביעה על ידה (או 15 יום - אם מדובר ב"דיון מהיר").
4. בשלב זה, ועל מנת שהתביעה לא תימחק מחוסר מעש, מומלץ לעדכן את ביה"ד בכך שהתביעה נשלחה, ולבקש ארכה של כשבועיים-שלושה למתן הודעה בדבר קבלתה על ידי הנתבע לביה"ד.

רפואי

New member
אין לי בעיה לשחזר טפסים.

אכן
1. ביה"ד מטיל זאת עליך משום שאתה הוא התובע...
2. אכן - עליך להמציא את התביעה באופן מדוייק לזו שהגשת.
3. התאריך שיחייב את הנתבעת להגשת כתב הגנתה - תוך 30 יום מיום קבלת התביעה על ידה (או 15 יום - אם מדובר ב"דיון מהיר").
4. בשלב זה, ועל מנת שהתביעה לא תימחק מחוסר מעש, מומלץ לעדכן את ביה"ד בכך שהתביעה נשלחה, ולבקש ארכה של כשבועיים-שלושה למתן הודעה בדבר קבלתה על ידי הנתבע לביה"ד.
אין לי בעיה לשחזר טפסים.
הטפסים במדיה במחשב.

רק אם יש דרך מדוייקת, כמו לבקש מהם הטפסים מהסניף שהגשתי אותם - עדיף. האם ניתן לעשות כן?
כן, האם יש בעיה להעביר יותר טפסים ממה שנשלח (כל מה שנשלח+)? גם כך זה לא הרבה.

יש לעתים טיעונים נוספים, וטפסים נוספים (לקח זמן עד שהתקבל אישור של תביעה).

תודה.

רפואי

New member
וכן...

אין לי בעיה לשחזר טפסים.
הטפסים במדיה במחשב.

רק אם יש דרך מדוייקת, כמו לבקש מהם הטפסים מהסניף שהגשתי אותם - עדיף. האם ניתן לעשות כן?

תודה.
וכן...
* גם חלק היה בכתב יד - אני יכול להעתיק מילה במילה ולהעביר ל-word ולהגיש את המסמך.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
עליך להמציא את העתק התביעה המדוייק

אין לי בעיה לשחזר טפסים.
הטפסים במדיה במחשב.

תודה.
עליך להמציא לנתבעת בדיוק את העתק התביעה כפי שהוגשה, לא עם יותר ולא עם פחות מסמכים- אלא בדיוק את העתק התביעה עצמה.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
עיון בתיק בית הדין

עליך להמציא לנתבעת בדיוק את העתק התביעה כפי שהוגשה, לא עם יותר ולא עם פחות מסמכים- אלא בדיוק את העתק התביעה עצמה.
עיון בתיק בית הדין
ככל שאין לך העתק התביעה- פנה למזכירות בית הדין לעבודה ובקש את העתקה מתוך התיק.

רפואי

New member
למה בקשה כתב הגנה?

ובאותה הזדמנות שאתה שם
בקש מהם "דרישה להגיש כתב הגנה" שגם אותה עליך לצרף לכתב התביעה.
למה בקשה כתב הגנה?
אמרת שאני צריך לשלוח מכתב לנתבע בדואר רשום.
פשוט אשלח צילום של העתק התביעה.

רפואי

New member
כן, גם זכור לי שביקשתי העתק.

למה בקשה כתב הגנה?
אמרת שאני צריך לשלוח מכתב לנתבע בדואר רשום.
פשוט אשלח צילום של העתק התביעה.
באותו יום שהגשתי את התביעה.
המזכירה אמרה שלא יכולה לצלם לי, אז צילמתי את מה שלא היה לי העתק באופן אישי (זה נוסח התביעה, בטלפון) והשאר פשוט - זה היה מסמכים נלווים, שיש לי העתק מדיה שלהם.

רפואי

New member
גם משהו לא נראה.

באותו יום שהגשתי את התביעה.
המזכירה אמרה שלא יכולה לצלם לי, אז צילמתי את מה שלא היה לי העתק באופן אישי (זה נוסח התביעה, בטלפון) והשאר פשוט - זה היה מסמכים נלווים, שיש לי העתק מדיה שלהם.
גם משהו לא נראה.
יש טענת תביעה. אין בעיה להמציא אותה טענה אחד לאחד.

תמיד יש מסמכים נלווים - הם לא ממש רלוונטיים. רק עוזרים לי בחישוב סכום ובהצגה של הדברים.
אגב, לא נראה שהנתבע לא יביא מסמכים משלו, שאהיה חשוף אליהם אך ורק בזמן המשפט - זה תמיד קורה.

אם אותו מעסיק עבר על החוק - יש תמיד חוק מעל, ולא משנה איך אתנסח, אלא אם בתי המשפט כבר פשטו רגל.

אמירמל

New member
אם הם לא רלוונטיים - למה צירפת אותם?

גם משהו לא נראה.
יש טענת תביעה. אין בעיה להמציא אותה טענה אחד לאחד.

תמיד יש מסמכים נלווים - הם לא ממש רלוונטיים. רק עוזרים לי בחישוב סכום ובהצגה של הדברים.
אגב, לא נראה שהנתבע לא יביא מסמכים משלו, שאהיה חשוף אליהם אך ורק בזמן המשפט - זה תמיד קורה.

אם אותו מעסיק עבר על החוק - יש תמיד חוק מעל, ולא משנה איך אתנסח, אלא אם בתי המשפט כבר פשטו רגל.
אם הם לא רלוונטיים - למה צירפת אותם?
הנתבע צריך לדעת מפני מה הוא מתגונן. זה אומר שהוא צריך לדעת מה כתבת ומה צירפת. למשל, ציינת שהמסמכים עוזרים בחישוב סכום. נניח שאתה טוען בכתב התביעה שהוא חייב לך 250 ש"ח. איך הגעת לסכום הזה? אולי חישבת ש- 10*10=250? אם הוא יראה את החישוב הוא יוכל להציג את הטעות שלך.
לגבי האמירה האחרונה שלך - יש לך טעות בסיסית (שהיא מאוד אופיינית להדיוטות בתחום המשפט). אתה מתעלם מכך שבתי המשפט לא מסוגלים לדעת מה היה. יש עולם שלם של כללים שמיועדים לעזור להם לגלות את זה תוך שמירה על הגינות כלפי שני הצדדים. אחד הבסיסיים ביותר זה הזכות להשיב לטענות כלפיך. בשביל זה אדם צריך לדעת מהן בדיוק.
בקיצור - לך לבית הדין, צלם העתק ושלח אותו. בנוסף שלח איתו מסמך שתקבל מהמזכירות שנקרא "דרישה להגשת כתב הגנה". זה המסמך שמחייב את הנתבעת להגיש כתב הגנה. אם היא לא תקבל את זה היא לא תהיה חייבת להגיש כתב הגנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה