קצבת שארים אחרי התקופה

מצב
הנושא נעול.
קצבת שארים אחרי התקופה

קצבת שארים אחרי התקופה
היי שמי דביר.
אני ילד מאומץ.
אימי נפטרה כשהייתי בן 5.
כאשר הייתי בן 22 גיליתי שביטוח לאומי מעביר לי כספים ושחפרתי בעניין גיליתי שזה על קצבת שארים שאני מקבל בעקבות מות אימי.
בסופו של דבר קיבלתי רק על 7 שנים אחורה במקום 13
כשפניתי לביטוח לאומי אמרו לי שאני זכאי ושלפי החוק ביטוח לאומי יכול לשלם עד 7 שנים רטרואקטיבית.
ועוד ביטוח לאומי אמרו לי שאני זכאי לעוד 6 שנים ושכדאי לי לתבוע אותם בבית הדין האזורי לעבודה.
אני גיליתי שמשרד הרווחה שהיה אמור לתבוע בשמי את כל הסכום לא עשה את עבודתו כראוי שלא לדבר על החוסר התייחסות כלפיי כל השנים.

ברצוני לדעת האם בית המשפט הוא יותר לטובת הציבור או לטובת הממסד והאם באמת יש לי סיכוי להצליח בתביעה?

אשמח אם עו"ד שמבין בעניין יפנה אליי במייל. [email protected]

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
התיישנות וחריגיה

קצבת שארים אחרי התקופה
היי שמי דביר.
אני ילד מאומץ.
אימי נפטרה כשהייתי בן 5.
כאשר הייתי בן 22 גיליתי שביטוח לאומי מעביר לי כספים ושחפרתי בעניין גיליתי שזה על קצבת שארים שאני מקבל בעקבות מות אימי.
בסופו של דבר קיבלתי רק על 7 שנים אחורה במקום 13
כשפניתי לביטוח לאומי אמרו לי שאני זכאי ושלפי החוק ביטוח לאומי יכול לשלם עד 7 שנים רטרואקטיבית.
ועוד ביטוח לאומי אמרו לי שאני זכאי לעוד 6 שנים ושכדאי לי לתבוע אותם בבית הדין האזורי לעבודה.
אני גיליתי שמשרד הרווחה שהיה אמור לתבוע בשמי את כל הסכום לא עשה את עבודתו כראוי שלא לדבר על החוסר התייחסות כלפיי כל השנים.

ברצוני לדעת האם בית המשפט הוא יותר לטובת הציבור או לטובת הממסד והאם באמת יש לי סיכוי להצליח בתביעה?

אשמח אם עו"ד שמבין בעניין יפנה אליי במייל. [email protected]
התיישנות וחריגיה
1. למרבה הצער, בלי קשר לשאלתך הכללית "האם בית המשפט הוא לטובת הציבור או לטובת הממסד", הרי שחוק ההתיישנות הכללי קובע את תקופת ההתיישנות ל-7 שנים, ומכאן תשובתו הפורמלית של הביטוח הלאומי שאינך זכאי לסכומים מעבר לסכום זה.
2. עם זאת, משאלתך עולה כי גילית זאת רק בגיל 22, כנראה ביחס לתקופה בה עוד היית קטין. בעניינים אלו כולל "חוק ההתיישנות" החרגות, למשל לגבי קטינים (ס' 10 לחוק), וכן בנסיבות נוספות.
3. ככל שאתה נופל באחד מחריגי חוק ההתיישנות, אכן מומלץ להגיש תביעה ולטעון לזכויות אף ביחס לתקופה שמעבר ל7 השנים האחרונות. לא ברורים משאלתך מלוא המועדים - בן כמה אתה, מתי גילית זאת, ביחס לאיזה תקופה מדוייקת וכו', לכן לא ניתן להשיב באופן מדוייק, ובכל מקרה הדבר יהיה נתון לשיקול דעת ביהמ"ש, שכן הביטוח הלאומי לא שוקל שיקולים אלו בעצמו.
5. מצ"ב קישור לחוק ההתיישנות:
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/127_001.htm

מצב
הנושא נעול.
למעלה