תשלום על נסיעות

מצב
הנושא נעול.
תשלום על נסיעות

תשלום על נסיעות
תשלום,
התקבלתי לעבודה שנמצאת במרחק שעה ורבע נסיעה ממני. אני מתכנן להגיע לעבודה באמצעות רכבת.
קיבלתי מהחברה חוזה העסקה לחתום עליו, בחוזה היה רשום שהתשלום הוא X לשעה ברוטו.
בנוסף היה רשום בחוזה שהם משלמים לפי החוק: ימי מחלה, ימי הבראה, ימי חופש, פנסיה וקופת גמל.
לא היה שום איזכור בחוזה לגביי תשלום עבור נסיעות.
שאלתי היא; על פי חוק- האם בחוזה העסקה צריך להוסיף סעיף על תשלום על נסיעות? או שזה משהו שלא רושמים אותו כי זה ברור מאליו?
אני מבולבל ואשמח להסבר..

תודה רבה למי שמגיב!!!

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
הוצאות נסיעה יכולות להיות חלק מהשכר

תשלום על נסיעות
תשלום,
התקבלתי לעבודה שנמצאת במרחק שעה ורבע נסיעה ממני. אני מתכנן להגיע לעבודה באמצעות רכבת.
קיבלתי מהחברה חוזה העסקה לחתום עליו, בחוזה היה רשום שהתשלום הוא X לשעה ברוטו.
בנוסף היה רשום בחוזה שהם משלמים לפי החוק: ימי מחלה, ימי הבראה, ימי חופש, פנסיה וקופת גמל.
לא היה שום איזכור בחוזה לגביי תשלום עבור נסיעות.
שאלתי היא; על פי חוק- האם בחוזה העסקה צריך להוסיף סעיף על תשלום על נסיעות? או שזה משהו שלא רושמים אותו כי זה ברור מאליו?
אני מבולבל ואשמח להסבר..

תודה רבה למי שמגיב!!!
הוצאות נסיעה יכולות להיות חלק מהשכר
1. ככלל, מכח הפסיקה, רשאי מעסיק לכלול את "דמי הנסיעה" בתוך השכר הקובע.
2. עם זאת, רוב המעסיקים אינם עושים כך, אלא מפצלים את התשלום, בין היתר משהדבר חושף אותם לסיכון לתביעה על אי תשלום דמי נסיעות ומשהדבר הופך את כל השכר ל"שכר הקובע", באופן שעליהם לשלם זכויות סוציאליות אף על דמי הנסיעות.
3. המבחן שהתפתח בפסיקה (על מנת לבדוק האם השכר הקובע כבר כולל את הוצאות הנסיעה אם לאו), הינו, בין היתר, עדכון השכר כשמתעדכנים תעריפי הנסיעה מכח צו ההרחבה.
4. בכל מקרה, אינך זכאי מהמעסיק למלוא עלויות נסיעתך בפועל, אלא - ככל שלא נקבע בינכם אחרת - אך לתשלום של עד 22.60 ש"ח ליום עבודה.
5. על אף שהוצאות הנסיעה יכולים להיות חלק מהשכר (ראה תשובתי 1#), נראה כי בעניינך משזכות זו אינה מוזכרת בחוזה עבודתך (לצד זכויות אחרות שכן ניזכרות) - המעסיק אינו משלם לך אותה בפועל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה