הרעת תנאים

מצב
הנושא נעול.
הרעת תנאים

הרעת תנאים
שלום לעו"ד,
לאחרונה נוספו לי תפקידים בעבודה שבעצם הם לא מהות העיסוק שלי והיה עלי להכיר את אותם נושאים , להשקיע זמן לא מבוטל בלהבין מה לעשות שגרוע ממני את העיסוק בתפקיד העיקרי שלי.
שאלה אחת- האם אני זכאי לפיצוי כספי?
שאלה שניה האם אני יכול לבקש שיפטרו אותי עקב הרעת תנאים ?
אשמח לתשובך

אורן19761

New member
הרעת תנאים

הרעת תנאים
שלום לעו"ד,
לאחרונה נוספו לי תפקידים בעבודה שבעצם הם לא מהות העיסוק שלי והיה עלי להכיר את אותם נושאים , להשקיע זמן לא מבוטל בלהבין מה לעשות שגרוע ממני את העיסוק בתפקיד העיקרי שלי.
אשמח לתשובך
הרעת תנאים
מעסיק אינו רשאי לשנות את הסכם העבודה ללא אישור העובד.
עובד זכאי תוך זמן סביר לפנות למעסיק שיחזור בוא מהחלטתו.
אם המעסיק אינו מעוניין לחזור בוא מהחלטתו תוך זמן סביר בדרישה בכתב ניתן להתפטר כדין מפוטר.
שאלה אחת - לא.
שאלה שניה - לא, אם המעסיק אינו מעוניין לחזור בוא מהחלטתו תוך זמן סביר בדרישה בכתב ניתן להתפטר כדין מפוטר.
לפני כמה זמן שינו את העסקתך?
&nbsp
&nbsp
&nbsp

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
הישארות בעבודה כהסכמה בפועל

הרעת תנאים
שלום לעו"ד,
אשמח לתשובך
1. אכן, ככל שמדובר בהרעת תנאים מוחשית רשאי עובד להתפטר בדין מפוטר, וזאת מכח סעיף 11 לחוק פיצויי פיטורים. זאת, כאמור, בתנאי שמדובר בהרעה מוחשית, שאינה זמנית, ולא חל עליך כל הסכם קיבוצי הקובע אחרת. יש לבדוק את ההרעה לגופו של עניין (לא פירטת), ולבדוק האם אכן מדובר בהרעה המזכה בזכות להתפטר בדין מפוטר, אם לאו.
2. הקושי העולה משאלתך, כי כתבת כי "לאחרונה נוספו לי תפקידים"....; ככל שנישארת למעלה מחודש במקום עבודתך, בתנאים המורעים, את עשויה להחשב כמי שמסכימה בהתנהגות להרעה זו, ולא תוכלי עוד לתבוע דבר.
3. בכל מקרה, בהרעת תנאים אין זכאות לכל פיצוי כספי, אלא לכל היותר להתפטרות בדין מפוטר ולקבלת פיצויי הפיטורים לאחר מתן התראה למעסיק על כוונתך לעשות כן.

הרעת תנאים

1. אכן, ככל שמדובר בהרעת תנאים מוחשית רשאי עובד להתפטר בדין מפוטר, וזאת מכח סעיף 11 לחוק פיצויי פיטורים. זאת, כאמור, בתנאי שמדובר בהרעה מוחשית, שאינה זמנית, ולא חל עליך כל הסכם קיבוצי הקובע אחרת. יש לבדוק את ההרעה לגופו של עניין (לא פירטת), ולבדוק האם אכן מדובר בהרעה המזכה בזכות להתפטר בדין מפוטר, אם לאו.
2. הקושי העולה משאלתך, כי כתבת כי "לאחרונה נוספו לי תפקידים"....; ככל שנישארת למעלה מחודש במקום עבודתך, בתנאים המורעים, את עשויה להחשב כמי שמסכימה בהתנהגות להרעה זו, ולא תוכלי עוד לתבוע דבר.
3. בכל מקרה, בהרעת תנאים אין זכאות לכל פיצוי כספי, אלא לכל היותר להתפטרות בדין מפוטר ולקבלת פיצויי הפיטורים לאחר מתן התראה למעסיק על כוונתך לעשות כן.
הרעת תנאים
ראשית כל תודה על תשובתך.
מדוע אני לא זכאי להעלאה בשכר עקב הוספת תפקידים שלא הוגדרו בתחילה ?הדבר נובע עקב עזיבה של עובד אחר והכנסת מישהו אחר לתפקיד לא ממש מוגדר שלא באמת עושה את מה שעשה העובד שעזב אשר על כן אני נאלץ לעשות זאת .

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
אין לעובד זכות מוקנית להעלאת שכר

הרעת תנאים
ראשית כל תודה על תשובתך.
מדוע אני לא זכאי להעלאה בשכר עקב הוספת תפקידים שלא הוגדרו בתחילה ?הדבר נובע עקב עזיבה של עובד אחר והכנסת מישהו אחר לתפקיד לא ממש מוגדר שלא באמת עושה את מה שעשה העובד שעזב אשר על כן אני נאלץ לעשות זאת .
אין לעובד זכות מוקנית להעלאות שכר, אלא אם יש בארגון הסכם קיבוצי הקובע אחרת (למשל - סולמות שכר, מתח דרגות, רמות שכר לתפקידים וכו').
ככל שאין הסכם קיבוצי כאמור, אין לעובד זכות מוקנית להעלאת שכר.
תוכל לבוא בדרישה למעסיקך להעלאות את שכרך, אולם הוא אינו חייב להעתר לכך.
מעסיק יוצא ידי חובתו בתשלום שכר המינימום השעתי, בלי קשר לתוכן העבודה שיש לבצע.

העלאת שכר

אין לעובד זכות מוקנית להעלאות שכר, אלא אם יש בארגון הסכם קיבוצי הקובע אחרת (למשל - סולמות שכר, מתח דרגות, רמות שכר לתפקידים וכו').
ככל שאין הסכם קיבוצי כאמור, אין לעובד זכות מוקנית להעלאת שכר.
תוכל לבוא בדרישה למעסיקך להעלאות את שכרך, אולם הוא אינו חייב להעתר לכך.
מעסיק יוצא ידי חובתו בתשלום שכר המינימום השעתי, בלי קשר לתוכן העבודה שיש לבצע.
העלאת שכר
תודה על תשובתך .

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל

העלאת שכר
תודה על תשובתך .

מצב
הנושא נעול.
למעלה