ותק במקום עבודה

מצב
הנושא נעול.

yonit123451

New member
ותק במקום עבודה

ותק במקום עבודה
שלום
אני עובדת במזנון ביה"ס משנת 1993 דרך קבלן.
כל חופש גדול הייתי מקבלת מכתב פיטורים (בחודשי יולי אוגוסט) ובחודש ספטמבר מתחילה לעבוד שוב.
בשנת 2005 הקבלן הלך לעולמו ויורשיו (אישתו) התחילו לנהל את העסק תוך שינוי שם העסק.
כיום בחודשי חופש הגדול שולחים אותנו לחופשה ללא תשלום.
בתלוש השכר מופיע ותק החל משנת 2005.
השאלה שלי האם המהלך זה חוקי?
פשוט אני מתכוונת להתפטר מהעבודה,עקב מחלה והייתי רוצה לדעת מאיזה שנה אמורים לשלם לי את כל המגיע לי.
תודה.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
רצף העסקתך - מ1993

ותק במקום עבודה
שלום
אני עובדת במזנון ביה"ס משנת 1993 דרך קבלן.
כל חופש גדול הייתי מקבלת מכתב פיטורים (בחודשי יולי אוגוסט) ובחודש ספטמבר מתחילה לעבוד שוב.
בשנת 2005 הקבלן הלך לעולמו ויורשיו (אישתו) התחילו לנהל את העסק תוך שינוי שם העסק.
כיום בחודשי חופש הגדול שולחים אותנו לחופשה ללא תשלום.
בתלוש השכר מופיע ותק החל משנת 2005.
השאלה שלי האם המהלך זה חוקי?
פשוט אני מתכוונת להתפטר מהעבודה,עקב מחלה והייתי רוצה לדעת מאיזה שנה אמורים לשלם לי את כל המגיע לי.
תודה.
רצף העסקתך - מ1993
ככלל, רצף העסקתך ייחשב מ-1993, וזאת לעניין פיצויי הפיטורים, מכח המקורות המשפטיים הבאים, ביחד ולחוד:
א. חוק פיצויי פיטורים הקובע זכאות גם עבור עבודה "באותו מקום עבודה אחד" (פיזית) - סעיף 1(א') לחוק פיצויי פיטורים הקובע זאת במפורש.
ב. חוק זה, הקובע כי רק ניתוק של מעל חצי שנה בין התקופות יחשב כניתוק בפועל (אם כי בעבר החוק התייחס ל3 חודשים)
ג. פסיקת ביה"ד לעבודה הקובעת כי (א) ככל שמדובר בניתוק כה פיקטיבי ומלאכותי (מדי שנה רק בחודשי הקיץ) ו-(ב) במעסיק שבא בנעלי המעסיק הקודם - הרצף נשמר.
ד. אף בפועל מדובר בעסק שנישאר משפחתי, ממשיך מכח ירושה להיות מנוהל על ידי אשת הקבלן, והגם שלדברייך שם העסק שונה ברשם החברות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה