שאלה, האם אסור לפי חוק לעבוד 4 שבתות ברצף ?

סתוונית333

Well-known member
שאלה, האם אסור לפי חוק לעבוד 4 שבתות ברצף ?

זה נדיר שמס' שעות העבודה השבועיות שלי עולה על 42 שעות.
התנאים בהם התחלתי לעבוד היו סופי שבוע: שישי ושבת . היום קיבלתי הודעה שמעכשיו והלאה אעבוד רק 3 שבתות כי אני יהודייה והחוק מחייב אותי לנוח בשבת רביעית .
הזוי לחלוטין . מה אומר החוק לדיני עבודה ?
תודה

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
עבודה בשבת

1. עבודה בשבת נעשית מכח היתרים ענפיים שבסמכות שר העבודה לתת. לכן אנא צייני לאיזה ענף מקצועי את משתייכת (מהי עבודתך ו/או באיזה סוג של אירגון) לשם בדיקה מדוייקת בצווים הענפיים.
2. כך או אחרת, נראה שדרישת מעסיקך כדין, וזאת מהטעם שמראש שמורה למעסיק הסמכות לקבוע מתי להעסיק. כלומר, גם בהעדר איסור חיצוני, רשאי מעסיק להחליט מנימוקיו על שינוי באופן ההעסקה ו/או בתדירותה, וזאת ככל שהדבר אינו סותר הסכמים קיבוציים שחלים באירגונך.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
עבודת שבת רציפה

1. נראה כי אין הסכם קיבוצי החל באירגון שאת מציינת, המחייב צורת העסקה מסויימת, ובין היתר מעסיק יכול לקחת בחשבון מכלול שיקוליו בבואו לשנות את תנאי העבודה - אף חד צדדית, כמו למשל החלטה שלא להעסיק בכל השבתות.
2. משכך ניראה כי דרישת/החלטת המעסיק כדין, והוא רשאי חד-צדדית לדרוש זאת ממך ו/או לשנות את תנאי עבודתך (לכל היותר הדבר עשוי להחשב מבחינתך כהרעת תנאים אולם לא תוכלי לאכוף על המעסיק את המשך העסקתך במתכונת הקודמת).

סתוונית333

Well-known member
אני מניחה שההחלטה לשנות את תנאי ההעסקה נתונה בידי המעביד,

אבל שני דברים מטרידים אותי :
1. התירוץ של המעסיק שטוען שמוצאי היהודי מחייב עפ"י חוק ששבת רביעית מנוחה מעבודה .
2. במחלקות אחרות בסניף האמור יש עובדים שעובדים ברציפות בכל שבת בלי הקשקוש של האיסור המטופש שנפל עליי.

סתוונית333

Well-known member
שכחתי לציין שמנהלת המחלקה הפנתה אותי

לעמית (מנהל הסניף) כדי לקבל ממנו אישור להמשיך לעבוד ברציפות ולכן החלטתי לברר את הזכויות שלי ו/או מה לטעון בפניו לפני שאפגש איתו.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
עבודת שבת בבתי מרקחת - ההיתר בילקוט הפירסומים

1. אמת, מכח הנחיות שרת העבודה מיום 23.9.1951 על עבודה בבתי מרקחת תורניים חלות "הודעה על היתר כללי", הקובעות כי אחת לארבע שבועות ינתן לעובד יום חופשה שבועית ביום שאחרת ממילא היה מקבלו.

2. מצ"ב ילקוט הפרסומים, ראי עמ' 1386 בקובץ המצ"ב, בצד ימין באמצע תחת הכותרת: "...הודעה על מתן היתר כללי... במפעלים רפואיים".

http://employment.molsa.gov.il/Empl...ployment/WorkingHours/GeneralPermits/Y191.PDF

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל

boriska1

Member
בדיני מסים יש נושא עסקה מלאכותית או בדויה.
האם אין בדינים אחרים כגון זה?
הרווח של רשתות פארם ממכירת תרופות , זניח לעומת מוצרים אחרים.
ברור שתחת מסווה "בית מרקחת", הם מוכרים החל מאביזרי מין ועד למוצרי מכולת, וכל מה שבאמצע.

אמנם בתחום אחר, אבל זה יוצר תחרות לא הוגנת. לדעתי הצנועה, עסק שפתוח בשבת, יש לחייב לסגור אותו ביום אחר.

נערך לאחרונה ב:
למעלה