פיצויי פיטורין למתפטר-פוליסת ביטוח חיים "הדור החדש עוז"

yalyal3

New member
פיצויי פיטורין למתפטר-פוליסת ביטוח חיים "הדור החדש עוז"

שלום
1.הפוליסה שלי מנובמבר 2011.
2.לא חתמתי על שום הסכם עבודה בעניין חוק או סייג זה או אחר,מאחר ולא נערך מעולם הסכם עבודה (שגם זו סוגייה בפני עצמה,כאשר התחלתי לעבוד במקץ 2011)

לפי הבנתי אני רשאי למשוך את הכסף שהופקד לפיצויים גם אם אני מתפטר ולא חשוב מאיזו סיבה.
שאלותי,לאור סייגים שקראתי במרחב האינטרנט:
1. באילו מקרים אם בכלל רשאי המעסיק למשוך חזרה את הכספים מבלי שיועברו לעובד?
2. האם פדיון הכספים שהופרשו לפיצויים הוא מיידי? כי ראיתי באיזה מקוםואולי אני מוציא דברים מהקשרם - אחרי שלוש שנים...?

חג סוכות שמח

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
משיכת כספי פיצויים מקרן הפנסיה

תהיה זכאי לסכום פיצויי הפיטורים שהופרש בעבורך גם כמתפטר רק אם לזכותך הסדר מכח סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, שמעוגן בחוזה עבודתך.
מאידך, ככל שמדובר רק בכספי פיצויים מהפנסיה, המעסיק רשאי למשוך לקופה לדרוש אותם בחזרה ולטעון כי התפטרת בנסיבות "רגילות" (אשר אינן מזכות בפיצויי פיטורים).
לכן, ראשית, יש לבחון את נסיבות התפטרותך;
שנית, בהעדר חוזה עבודה, תוכל לטעון משפטית כי נטל ההוכחה עובר למעסיק בעניין זה.

yalyal3

New member
בהעדר חוזה עבודה, תוכל לטעון משפטית כי נטל ההוכחה עובר למעסי

קראתי באיזה מקום כי
חייבת להיות הסכמה מפורשת בין המעביד והעובד בכתב ולהיערך בתקופה מסוימת לקראת תחילת העבודה.
המעביד צריך לוותר באופן מפורש על קבלת הכספים בעת התפטרות.

נו,אם כך המעסיק טמן לי מלכודת.לא ערך הסכם עבודה בניגוד לחוק ובכך נבצר ממני להחליט על עתידה של קרן הפיצויים גם בעת התפטרות רגילה.יכול להיות שגם הייתי דוחה את העבודה. הייתי בטוח שאוטומטית כל מה שמופקד לקרן פיצויים סגור הרמטית,לא ניתן להחזרה והולך לכיסי בכל מקרה ללא סייג.
או שאינני מבין או שהחוק איננו מגן על העובד,רק על המעסיק.נתתי 7 שנים במקום עבודה עם אותות הצטיינות ואצא בלי גרוש? אז מה אם אני זה שמטפטר?
לא העלית בתשובתך תביעת המעסיק על אי עריכת הסכם עבודה כדין שיכול להכניס לי "קופה קטנה" (שהיא שליש מפיצויי הפיטורין אך בכל זאת משהו)

תודה רבה

למעלה