תביעה פלילית כנגד מעסיק.

שיווקי

New member
תביעה פלילית כנגד מעסיק.

יש שאלות שאסור לשאול בקבלה לראיון עבודה (כגון דרגה בצבא).
במידה ואני פונה לבית משפט - הם דורשים סכום פיצוי (האם יש חובת הוכחת נזק, או שבשל הפשיעה של המעסיק, הוא צריך לשלם בכל מקרה?)
כיוון שדורשים סכום פיצוי (שכנראה יש גם מינימום), ולי חשוב להרשיע את המעסיק - האם אני יכול לפתוח בהליך פלילי כנגד המעסיק? (בסך הכל הוא ביצע מעשה אסור שהוא פשיעה, והוא צריך לתת את הדין על כך).
חשוב לי שייפתח נגדו תיק, והוא יישא בכל ההשלכות של העניין, כולל פיטוריו הוא עצמו בעבירת קלון, וכולל שפיטה למאסר בפועל, במידת הצורך.
איך ניתן להחיל תיק פלילי כנגד אותו המעסיק?

תודה.

שיווקי

New member
כן, יש לי הוכחות לטענתי.

יש צילום של שאלון.

ואני לא רוצה שייתלו אותו.
רק תיק פלילי (או תיק אחר, אך מה שאני מכיר יש תעבורתי ויש פלילי. יש עוד משהו?)
חשוב לי שהדבר ייפגע בו אישית, ומה זה משנה - הוא עשה דבר עבירה, הוא צריך לתת את הדין.

זוהי עבירה. נקודה.
מה המשפט בארץ יכול לעשות כנגד אותו מעסיק?
לא ייתכן שהוא לא יישא בדין.
אם לא ניתן לעשות כלום, גם אם יש הוכחה, המצב של מערכת המשפט במדינה שלנו עגום ועצוב שכך.
זה גם נותן לגיטימציה לשקר ולאמר שאני טייס ויש לי דרגת תת אלוף בצבא (אני מודה שאני לא טייס) - זה הדדי.

דבר פשוט. זו לא עבירה פלילית לתת שאלון שאינו נכון משפטית.

אתה יכול להגיש תלונה על המקרה במשרד הרווחה (אצרף מאוחר יותר את הלינק) . אתה יכול לתבוע אותו על פי חוק הזדמנויות שוות בעבודה, ושמעתי על מספר אנשים שקיבלו בין 5,000 ל 20,000 ש"ח .
אם הוא פגע בך בכך שהוא פרסם שאתה טייס או שאתה לא טייס, אתה יכול להגיש תביעה על הוצאת לשון הרע .

שיווקי

New member
למה לא פלילי?

ומה אפשר לעשות כנגדו? ז"א - כלום.

באותו המשקל, מבחינתי, אני תמיד יכול לספר שהייתי טייס (ואני לא), כמו שהמעסיק שואל מה הייתי ועשיתי.

לא תיתכן קלות דעת ואי ענישה/אכיפה במקרה של שאלון שהוא לא חוקי בעליל.

אתה טועה. ניתן8 לתבוע סכומים גדולים בעבור ביצוע ראיון עבודה

לא תקין.

אני מצטער שזב לא פלילי בשבילך, אבל תאמין לי שאם הם יצטרכו לשלם 5,000 ש"ח לכל מי שלא נבחר , זה הרבה יותר מפיצוי פלילי.

ואגב, אם אתה בוחר אתה יכול להתלונן על כך במשרד הרווחה. יש כאן לינק בפורום.

שיווקי

New member
הנזק בדרך כלל הרבה יותר גדול.

למשרות של 30K - 40K וגם יותר בחודש, כשלא מקבלים, כי העדיפו טייס, ובסך הכל קנס של 5000 ש"ח - זה בדיחה עגומה (אגב, הם אמורים לשלם גם 3 משכורות לחברת השמה).

זה יכול לגרום לך לפספס מקומות עבודה, ונזק כמובן שיש... לא צריך להרחיב (גם לא נראה שצריך להוכיח נזק).

5,000 ש"ח זה כמו לקנות ארטיק במכולת.
מה שנותן לגיטימציה לשקר (מקסימום אתקבל כטייס, אשלם סכום פעוט של 5000 ש"ח אם ייתבעו אותי. גם כך זה לא חוקי השאלון בראיון).

תודה, בכל אופן.

למעלה