ימי מחלה

• פותח הנושא hds2
  • פורסם בתאריך

hds2

New member
ימי מחלה

אני עובדת כ 4 שנים בחברה.
בני בן ה 4 נפל ושבר את היד, עבר ניתוח והיה מאושפז 3 ימים. נעדרתי מעבודתי למשך 9 ימים נטו (6.6-18.6).
הבוס הודיע לי פתאום שאני לא זכאית לקבל החזר על ימי מחלה אלה כיוון שניצלתי השנה 4 ימי מחלת ילד.
פעם ראשונה ששמעתי ממנו על מחלת ילד, אני בטוחה שבשנים קודמות עברתי את מחסת מחלת ילד והוא שילם לי את ימי המחלה ולא אמר דבר בנושא (פשוט ההעדרות היתה יומיים פה 3 ימים שם ולא ברצף רב כמו במקרה האחרון).

כמו כן מאוד קשה לעקוב אחרי התלוש כי הוא לא ברור, לא רשום אם המחלה שלי או של הילד, לא רשום על מה הוריד כסף, אם זה על מחלה או על שעות חסרות.
בנוסף היתה גם טעות עם ימי המחלה וכ- 3 שנים לא נצברו לי ימי מחלה, רק לאחר מספר התראות סידר את זה, אז גם לא בטוחה אם השלים לי את כל ימי המחלה שהיו צריכים להיות בצבירה. (כשביקשתי ממנו שיבדוק כי אני חושבת שיש טעות בחישוב, הוא סירב וביקש שאבדוק בעצמי).
בכל מקרה בדקתי את חוק מחלת ילד והבנתי כי אם ניצלתי 4 ימים, מגיע לי עוד 4 ימים אך הוא טוען שלא מגיע לי כי הוא חושב שזה מתפרס על פני השנה ועדיין לא הסתיימה השנה.

במקביל לכל זה, הודעתי על התפטרותי מהעבודה.
ובגלל שהיה לי ויכוח איתו בנושא המחלה ודרשתי לקבל את ימי המחלה שמגיעים לי אני מפחדת שלא יתן לי מכתב לשחרור הפיצויים.

שאלותי הן:

1) אם בכל השנים שעבדתי שם לא ייחס כלל חשיבות למחלת ילד ושילם למרות שעברתי את המחסה, האם פתאום יכול לשנות את ההתנהלות שלו?
2) ביקשתי לדבר עם הרואה חשבון שעובד עימו על מנת לקבל הסבר על ימי המחלת שצבורים וכמה ימי מחלת ילד לקחתי, האם לפי החוק יכול לסרב?
3) האם לפי החוק יכול להחליט שלא נותן לי מכתב המשחרר את הפיצויים?
4) בני עדיין במחלה בבית לעוד חודש, כרגע עם סבים וסבתות.
האם אני רשאית לממש את ימי המחלה האלה על חשבון ההודעה המוקדמת?

תודה רבה,
אשמח לתשובות.

היי הדס. מותר לך לקזז את ימי המחלה של בנך עד ל 8 ימי מחלה על

חשבון ימי המחלה שלך.

אם עברת שהוא נתן לך לעשות כך, זה עשוי להתברר בבית הדין. את יכולה לקחת ימי חופש ולא נראה לי שהוא יכול להנגד. בנך חולה !
(זה כפוף כמובן לכך שגם בעלך עובד במשרה מלאה.)

את יכולה לבקש לדבר עם הרו"ח. הוא יכול לסרב. אבל רצוי שהדבר יהיה מתועד בכתובים (whatsupp מספיק)

אסור לעכב את המכתב שמשחרר את הפנסיה ואת הפיצויים . הוא יכול לא להסכים לשלם את התוספת לפיצויים בסך ש 2.33% , אבל את השאר הוא חייב להעביר אלייך.

את יכולה לממש ימי חופש אבל המעסיק שלך צריך להסכים. את לא יכולה לקחת ימי חופש אם המעסיק שלך מתנגד.

hds2

New member
לא נשארו לי ימי חופש... לגבי ימי המחלה

רוצה להתעכב על הנושא שבעבר אף פעם לא היתה חשיבות למחלת ילד מבחינתו.
האם זה לא נחשב הרעה בתנאים שפתאום מתייחס למחלת ילד רק בגלל שלקחתי מחלה המון ימים ברצף?
האם ניתן לתבוע על נושא התלוש שאינו ברור מבחינת הורדות ולא מפורט על מה מורידם כסף בכל פעם, זה יכול להיות מחלה ושעות נוספות יחד.
תודה.

למעלה