שעות עבודה בענף שמירה

aoper76

New member
שעות עבודה בענף שמירה

שלום,
אני עובד בענף השמירה ואבטחה ועל החברה בא אי עובד חל הסכם קיבוצי.
בהסכם מוגדר שבוע עבודה של 5 ימים.
השאלות:
1) ע"פ חוק יש לקבל 36 שעות מנוחה רצופות.
א) האם זה 36 שעות רצופות בשבוע עבודה שמתחיל בראשון ומסתיים בשבת ?
ב) במידה ולא קיבלתי את המנוחה האמורה לעיל מה התעריף בשעות עבודה
אלה ? מה התעריף אם שעות אלה חלות בשעות שבת ?
ג) במידה ולא קיבלתי את המנוחה שצוינה לעיל ,האם אני זכאי לפיצוי כספי ?

2) עבדתי 6 או 7 ימים ברצף.
א) אם היום השישי/שביעי חלים ביום חול האם אני זכאי בהם לתעריף מוגדל ?
ב) במידה והתשובה לסעיף א חיובית, אם היום השישי/שביעי חלים בשעות שבת , האם יש כפל תעריף ?

3) האם יום מנוחה חייב להיות יום קבוע או שיכול להיות בכל אחד מימי השבוע ?

4) תעריף יום כיפור – האם יש שוני בתעריף בין אם חויבתי לעבוד או שביקשתי לעבוד ?
אשמח לסימוכין בנושא.

5) עבדתי משמרת של 18 שעות – 8 שעות רגילות , 2 125%, האם כל ה-8 הנותרות הן כולן 150% או חלקם יותר ?

תודה !!

הרבה שאלות ואני אנסה לענות עליהן אחת אחת. בואו נתחיל

1. לא. ה 36 שעות זה בסופשבוע. אם אתה עובד ביום שבת זה פוגע בסעיף הזה כי אתה לקבל את ה 36 שעות . לשם כך הסידור של צו ההרחבה שלכם (9%) לא חל בימי סופהשבוע ואתם צריכים לקבל שעות נוספות ביומיים האלה.
אם אתה לא מקבל את השעות האלה אתה יכול לדרוש לקבל את השעות בשעות נוספות.
ר' השעות מעבר ל42 שעות עבודה

2. אם עבדת 6 ימים ברצף זה לגמרי רגיל. אם אתה עבדת 7 ימים ברצף אתה זכאי לעוד הרבה זכויות.

3. תלוי בדת שלך. ליהודים שה שבת. למוסלמים ישי ולנוצרים יום ראשון.
אבל, אתה יכול לבחור לעבוד ביום שבת ואז תקבל שעתיים 125% והשאר ב 150%

4. יום כיפור אין חשיבות אם ביקשת או בחרת לעבוד. בכל מקרה אתה צריך לקבל 200% או יותר. (כך היה בעת שאני עבדתי ביום כיפור בשמירה בחברת החשמל (אני עבדתי כקבלן חוץ לא בחברת החשמל :( ))

5. כל השעות הנוספות הן ב 150% . השאלה שלי היא כיצד אתה יכול לעבוד כל כך הרבה שעות שמירה? האם אתה יודע שעבודה של מעל 12 שעות יכולה להיות עילה לתלונה במשרד העבודה והרווחה . הרי לך לינק בעניין

http://employment.molsa.gov.il/Employment/WorkRights/Pages/ReportWorkViolation.aspx

aoper76

New member
תודה רבה ! , אצטרך כמה הבהרות בהמשך לתשובתך

שלום עו"ד מבורך, ראשית תודה על ההתייחסות המהירה והמפורטת.
ברשותך אני צריך מס' הבהרות נוספות:

האם תוכל לפרט איזה זכויות מגיעות לי ביום השביעי ואילך ?
אם עבדתי משבת עד שישי כולל (סה"כ 7 ימים) האם גם אז יש לי זכויות נוספות על היום השביעי ואילך ?

אני עובד לא מעט פעמים רצפים של 7-8-9-10 ימי עבודה ואף יותר, לפעמים מבחירה ולפעמים בגלל צרכי מעביד.

מנוחה של 36 שעות.
א) אם בשבוע מסוים לא עבדתי 2-3 ימי חול , ובין משמרות שישי לילה ושבת לילה הייתה מנוחה קצרה מ-36 שעות, האם גם אז אני זכאי לתוספת 150% ואילך בשבת לילה ?

ב) עבדתי בשישי בוקר (6:00-18:00) ובשבת בוקר (6:00-18:00), המנוחה קצרה מ-36 שעות. על שבת בוקר אני מקבל 150% ואילך בלי קשר שהמנוחה קצרה מדיי. האם אני זכאי לעוד תוספת בגין מנוחה קצרה מדיי ?

שאלה אחרונה: למיטב ידיעתי את השעות הנוספות מודדים ברמה היומית וניתן ברמה שבועית (מעל 42 או 43 שעות). האם אפשר לשלב בינהם ? שבוע אחד לפי הרמה היומית ושבוע אחר לפי רמה שבועית או שצריך להיות עקביים.

למעלה