השרושור הקודם כבר לא ניתן להקפצה - אודה לחידוד הנושא

השרושור הקודם כבר לא ניתן להקפצה - אודה לחידוד הנושא

במידה והייתה לי אפשרוצת לקזז שעות (העיקר שהשעות החודשיות יגיעו לרף שעות חודשי של 168)
ובכל יום יכלתי לעבוד מספר שעות שונות,
החליט המעסיק (עקב חתימת חוזה חדש מול ועד העובדים) שתהיה אחידות ואף אחד לא יוכל לקזז שעות (חלק יכלו וחלק לא יכלו) וכל מי שיעבוד מעבר ל9 שעות יהיה זכאי לשוברי מזון.
שאלותיי:
1. האם זו הרעת תנאים? ואני יכול לדרוש החזרת המצב לקדמותו עבורי?
אינני רוצה להתפטר אלא רק לחזור ולהיות זכאי לאפשרות של קיזוז (תוך ויתור והצהרה כי אינני מעוניין בתלושי מזון).
2. במידה וזה קרה לפני כחמישה חודשים האם עדיין סביר לבקש החזרת המצב לקדמותו עבורי או שזה אבוד? (אך רק כעת מתחיל להיות לי קושי עם כך, מאחר ויצא לי מספר פעמים לא להיות 9 שעות מלאות והורידו לי כסף על כך.

אני לא בדיוק מצליח להבין. כאשר אתה עובד בשיטה של קיזוז אתה מ

מפסיד.

ובוא ניתן לך מספרים

אם אתה עובד שבוע ימים - ביום ראשון 8 שעות שני 8 שעות שלישי 10 שעות רביעי 10 שעות וחמישי 6 שעות. נאמר שאתה מרוויח 30 שח שעה.

הגעת ל 42 שעות עבודה. אתה תקבל 1,260 ש"ח

אבל

אם אתה עובד כך בצורה נכונה אתה מקבל עוד 4X25%X30 = 30

כלומר אתה מקבל עוד 25% על שעתיים מעבר לשעות הרגילות דהיינו 1,290 ש"ח .
לפיכך זה המצב הרצוי ולא המצב הקודם בו היית "משלים" את השעות.

תודה על תשובתך עו"ד עזר, אני לא ציינתי פרט חשוב

וזה הוביל לאי הבנה,
אני מתנצל-
אני מקבל שכר גלובלי ולא שעתי.
יתרה מכך- חלק מהשכר הגלובלי הוא שעות נוספות- קרי- בין אם אשאר עוד 10 שעות מעבר לדרוש החודשי , לא אקבל אפילו שקל אחד נוסף למשכורת.
כך יוצא מצב שבו אני אבצע את השעות שאני מוכרח אבל במצב החדש ללא שום גמישות, בניגוד למצב הקודם שלפחות הייתה לי גמישות

המילה גלובלי זוהי השיטה שהמעסיקים מנסים לגרום לך לעבוד בלי ל

לקבל כסף.

דבר פשוט, בהנחה שלא רשום לך בחוזה כי אתה עובד 182 שעות במחיר X ועוד 20 - 30- 40 שעות במחיר Y , אזי אתה צריך לקבל על כל שעה נוספת סכום כספי.

אין דבר כזה שכר גלובלי למעט במקרים מועטים של משכרות ניהול גבוהות.

תודה על תשובתך, לא, לא רשום שעבור 182 אני מקבל X

ועל 20 שעות מעבר לכך מקבל Y
אך אני כן מחויב ל182 שעות
והרבה יותר מסתדר לי גמישות/קיזוז שעות- ולכןש אלתי היא, האם אני יכול לדרוש לחזור למצב הקודם?
האם עומדת לי זכות לבקש לשמר מצב קודם או שיישור קו על ידי המעסיק הוא לגיטימי ואין לי מה להלין על כך (במיוחד מכיוון שעברו 5 חודשים)?
אודה לתשובתך

שאלת שם ונענת. אחזור בקיצור על דבריי

אני מצטער שנוח לך יותר להרוויח פחות כסף. אתה יכול לבקש מהמעסיק שלך להחזיר אותך לשיטת הקיזוז. לדעתי הוא יהיה שמח לקבל עובד שמוכן להרוויח פחות כסף. וגם לחתום על כך. :)

למעלה