לפני הגשת כתב תביעה

אני חושב שהחברה אחראית להתנהגות אורגניה (אורגן - נושא משרה ב

בחברה) .

לפיכך, ובמיוחד אם לא נעשה פה שימוש בעבירות פליליות , (ובהנחה שהחברה שילמה לקרן הפנסיה והפיטורין) , אז אין צורך לנקוב בשם החברה והאורגנים אלא רק בשם החברה.

החברה אחראית להתנהגות עובדיה.

Ncoder

New member
לפני הגשת כתב תביעה

שלום,

1. מה הפרצדורה המעודכנת להגשת תביעה לבית דין לעבודה?
2. מה כותבים בגדול בכתב התביעה?
3. על מה כדאי להקפיד? מה לא כדאי לרשום?
4. האם חובה למלא טופס כתב תביעה מסודר סטנדרטי שהורדתי מהאינטרנט או שאפשר לכתוב בוורד פשוט ולציין את התובעים והנתבעים וכמה אני תובע תוך פירוט כמה ולמה ועל פי איזה חוק אני חושב שעברו?
5. האם יש לצרף לכתב התביעה מסמכים כלשהם?
(את הראיות עצמן ובכלל את קיומן כבר הבנתי שבשום פנים ואופן לא מזכירים בשלב הגשת כתב תביעה)

האם הפרצדורה זהה במידה ואני רוצה להגיש תביעה בדיון מהיר?

מצטער על השאלות הרבות אני רוצה לוודא שאני מתנהל נכון ואודה לכם מאוד על הסבלנות.

אוף :) כיצד צריך להגיש כתב תביעה לבית הדין - הסבר

1. כאשר אתה מגיש כתב תביעה מן הראוי לקחת את מה שמגישים לבית הדין . זה המבנה הנכון לשחק עליו. קח את המסמך והכן תביעה ב WORD אצלך בבית.
2. השמות - אתה התובע ואתה מי שידוע את כתובתך והמיקוד והטלפונים, אבל אתה צריך לבדוק נגד מי אתה מגיש כתב התביעה. תמצא זאת בתלושי השכר שקיבלת. גם את השם (חברה בע"מ ... זה חשוב) גם ברשת על מנת לברר את מספר החברה (מדובר במספר המתחיל ב 51 ) עם כל הפרטים שלה. כולל המיקוד.
3. כתב תביעה - כתוב תאור ממצה של התביעה שלך. שלא יעלה על חצי עמוד - מקסימום עמוד. תעשה זאת בצורה מסודרת במיספור . אל תוציא אותתם לגמרי מנייאקים. ספר על אוירת הרעות בחברה. ספר על האנשים שמגיעים למרות הקשיים לעבוד שם. זה עושה הרבה יותר טוב לשופט מאשר כתב תביעה המלכלך על כל דבר שעושה הנתבע.
4. כעת תתחיל לעבוד על החובות כלפיך לא שילם על התובע (אתה) פנסיה (אם נכון) . ל שילם לתבוע פיצויי פיטורין. לא הפקיד את הכסך שנגבה ממך (זה חמור) וגם את ימי החופשה וכולי.
5. שים לב לכך שאם אתה עובד שלשה ימים 10 שעות ויומיים 6 זה לא אומר שעבדת מלא. זה אומר שאתה צריך לקבל על העשק שעות שעות נוספות.
6. לצרף מסמכים רק את הראשיים - תלושי השכר MUST. אם יש טופס 161 ומסמך לפיטורין התפטרות - שים אותו בתביעה אם זה רלוונטי לך.

תלך, תפקיד בבית המשפט (ת"א ק' 4) ותעשה מסירה אישית (או תשלח את בית הדין שיעשה לך, אבל זה יהיה מאוחר יותר) . עצה שלי , קח חברת שליחויות שיעשה לך זאת ויביא חתימה של הנתבע. ואז תגיש זאת לבית הדין.

זהו בערך..

Ncoder

New member
אני יודע
למה שלא תכתוב מאמר לפורום?

תודה רבה!

אז רגע, צריך קודם כל להגיש העתק של כתב התביעה לנתבע ? (ולקבל אישור מסירה\קבלה רשמי)
האם המטרה פה היא לצורך אפשרות שהם ירצו להתפשר לפני הגשת התביעה או שזה הפרוצדורה בלי שום קשר?

לא. קודם תגיש לבית הדין ואחכך תגיש את העותק שנשאר אצלך

- חתום , ביחד עם צילום מהמכתב של בית הדין (שיראה גם את מספר התיק בבית הדין ואת הדרישה להגיש כתב הגנה) לנתבע (נתבעים) במסירה אישית

Ncoder

New member
אוקיי אז אחרי שאני מקבל אישור מסירה\קבלה מהנתבע

אני צריך לחזור למזכירות בית הדין ולהראות לה שהנתבע קיבל את זה?

אגב שאלה לגבי הנתבעים:
אם הבעיה שלי זה הבוס והמנכ"ל (שנתן לו גיבוי והיה שותף להפרות) אני צריך לתבוע גם את הבוס הישיר + המנכ"ל + בעל החברה? ולרשום כתובות של שלושתם?
כלומר חובה להביא גם אישור מסירה משלושתם?

Ncoder

New member
זאת השאלה, האם יש לתבוע אותם בנפרד או שמספיק רק את החברה?

ואם מספיק רק את החברה אז המסירה תיהיה לבעל החברה אישית או שמספיק שהמזכירה שלו תקבל את זה?
&nbsp
בגדול התביעה שלי היא בגין הפרות בתחום העבודה, לא עניינים אישיים.

אינני מכיר את נסיבות התביעה בכדי לדעת האם אתה רוצה / צריך לת

לתבוע גם את האורגנים של החברה .

אם אתה תובע את החברה ואין לך את הצורך לתבוע את המנהל האישי שלך , ואולי אין לך את היכולת לתבוע אותו.

העילה המקובלת היא כאשר לא משלמים לך פנסיה במשך תקופה או יותר מזה לוקחים לך פנסיה מהמשכורת שלך ולא מפקידים זאת בקרן הרי זו גניבה המאפשרת לך לעשות הסרת מסך.

Ncoder

New member
יצאתי מבולבל

אז את מי תובעים בדרך כלל? את החברה לבד (בעליה) או גם את אנשיה?

המקרה שלי בגדול זה שהמנהל פיטר אותי ללא הצדקה וללא הוכחה והסבר ובצורה בלתי חוקית, כסת"ח על מחדל שנגרם בגין נהלי החברה.
המנכ"ל והמנהל האישי היו נוכחים בשימוע וניהלו אותו שניהם.
בעלי החברה לא היו מעורבים בכל התהליך של הפיטורין.

אינני יודע מי הם הבעלים אך יש לי את הכתובת של מטה החברה (אותה כתובת במשך 10 שנים), האם זה יספיק?

למעלה