פיטורים עקב צמצומים

דודי DH

New member
פיטורים עקב צמצומים

היי, זומנתי לפני 3 ימים לשיחה בהתראה של 3 שעות עם נציג ממחלקת משאבי אנוש ומנהל בכיר בחברה (זה טען שהמנהל הישיר שלי חולה ולכן לא הגיע), להפתעתי הרבה הודיעו לי כי אני מפוטר עקב צמצומים (ולא יכולת או תפקוד) ונתנו לי לחתום על כתב קבלה ויתור ושחרור שבו מפורטים תנאי הפיטורים. תנאי הפיטורים נקבעו יחד עם ועד העובדים של החברה.
הובהר לי בשיחה ומצויין בטופס שהפיטורים יכנסו לתוקף רק מתאריך 1.6.18 ובנוסף לכך, מעבר לפיציים המגיעים החברה תשלם סכום חד פעמי (מענק) בעקבות הפיטורים.
1. האם עברה החברה על חוק השימוע?
2. האם אני חייב לחתום על מסמך הוויתור (הם טוענים שכן כדי לקבל את הסכום החד פעמי)? אם כן האם אני מוגבל בזמן החתימה?
3. האם יש מקום לנהל מו"מ על המענק שנתנו למרות שלא היו חייבים לתת ? (הרגשתי בשיחה שהם דוחפים אותי לחתום והסברתי להם שאני צריך זמן כי הייתי מופתע מהפיטורים וגם יום אחרי התקשרו ממשאבי אנוש אמרתי שאחזור עם תשובה תחילת שבוע)
4. במידה ומשכתי יותר מדי זמן בעניין החתימה, האם הם יכולים להתחרט בעניין המענק?
תודה.

הח"מ יכול להמליץ לך, אבל לאור העובדה שלא הובא מלא המקרה בפני

, הרי שהתשובה שלי אולי נכונה אבל במסגרת הצעה ראשונית בלבד.

עקרונית יש מקום להודיע לעובד על השימוע זמן מה מראש (מינימום יומיים שלשה מראש כאשר אם העובד מבקש לדחות יש מקום לעשות זאת.

אתה יכול אבל לא חייב לחתום על ויתור. אבל מי שאמור לייצג אותך בסוג כזה של פיטורין הוא הועד. דבר עם הועד, תבין מהם אם מדובר על פיצויי טוב או לא. ואם אתה לא מרוצה תביא עו"ד שיבדוק.

כן. הם יכולים להתחרט על המענק. מעשית הם לעולם לא עושים זאת.

למעלה