מבקשת הבהרה לגבי קיצוץ שעות ב-01/04

היי אנטואן. קודם כל תן לי להחמיא לאתר "כל זכות". זהו אתר מעו

מעולה שגם אני מוצא עצמי בודק את עצמי.

ולשאלתך.

כל יום עבודה כולל 8.36 שעות עבודה לכל יום. (תכפיל ותראה שזה מגיע ל 43 ש"ע לשבוע על פי חישוב של בסיס 60)
מכאן שכאשר קיצרו את שעות העבודה הרי יש לנו פשוט 7.36 שעות באחד הימים על פי בחירת המעסיק.

לזה אנו מצרפים 24 דקות להפסקת / הפסקות אוכל. בדרך כלל מדובר על השלמה ל 9 שעות עבודה.

ביום המקוצר זה אומר 8 שעות עבודה.

כעת, אני יכול לומר לך שבכל מקום עבודה זה שונה. למשל במקום עבודה אחד אשר קבע את יום העבודה שלו כ 9.5 שעות (ואני אמרתי לבוס שמדובר על כל יום חצי שעה שעות נוספות ולא כדאי לו להסתבך) אז מה שהוא עשה זה לקצץ כל יום חצי שעה. הם מרגישים שהרוויחו, אבל למעשה הוא עדיין נותן 43 שעות עבודה . :)

בסופו של דבר , ואני מסכים לגמרי עם אתר כל זכות, השיטה הנכונה היא 9 שעות כל יום ו 8 שעות ביום הנבחר.

אם אתם רוצים לצאת ליותר מ 24 דקות או אולי המנהל שלכם מעוניין

להעביד אתכם יותר הוא יכול לדרוש מכם לחתום ביציאה להפסקה ולחתום החזרה מההפסקה ואז למדוד ..

האמת? זה לא מוצלח, ועובדה שלא עושים זאת.

הקביעה של 9 שעות עבודה מהן 24 דקות הפסקה ו 8.36 שעות עבודה נקבע בחוק .

3מרגו

New member
מבקשת הבהרה לגבי קיצוץ שעות ב-01/04

מצד אחד נטען שזה ירד מ-186 ל-182 בחודש.שזה 4 שעות?שעה בשבוע?
מצד שני חברה "אוטוריטה" טוענת שר חצי שעה בשבוע ואם המעסיק הוריד שעה הרי שזה זכותו.
מה נכון?
בנוסף...אם עובד לא יוצא להפסקה ואוכל ועובד-הרי שהוא מגיע לאותן שעות (לפני 1/04) של אלה שעובדים לפני 9 שעות ויושבים חצי שעה במקום אחר(כמובן שהם יושבים גם שעה וגם שעה וחצי,אבל נניח שקמים אחרי חצי שעה על הדקה). ומעסיק החליט להוריד לעובדים האלה שעה בשבוע.האם אותו עובד שאוכל ועובד זוכה רק להורדה של חצי שעה?לפי טענת חשבת שכר.מה הגיון?איפה צדק?
ולגבי אלה שעובדים 8 שעות ביום-לא חל שום שינוי?ממש חוסר צדק..

הפחתת שבוע העבודה מ 43 ש"ע ל 42 ש"ע . פרשנות

על פי הנחיות התיקון רשום כי המעסיק יכול לבחור את היום והשעה שהוא רוצה לבצע שם את ההורדה פעם בשבוע.

ההורדה היא בת 1 שעה בשבוע. לא חצי שעה ולא יותר. שעה בשבוע על פי בחירת המעסיק בשיתוף פעולה עם העובד.

בדקתי את האתר של האוטוריטה ויש להם זכות לטעון זאת. אבל לכשתגיע לבית הדין ויפסק נגדך סכום מסויים בגין אי מתן תשלום כיאות תוכל ללכת לגבו זאת (או לא) מבחרת אוטוריטה. זו דעתי.

מדובר כאן בתיקון לא טוב לדעתי למשק. היחידים שמרוויחים ממנו במעט זה אלו אשר עובדים בשכר מינימום . השכר שלהם ילה ב 63 אגורות בסופו של יום אבל לאלה שעובדים פחות שעות השכר נשאר בעינו. כך גם אלה אשר מרוויחים קצת יותר לא יעלה שכרם באגורה.

אבל, מנגד, יש את עובדי המשמרות אשר כעת צריכים לקבל שהם יעשו שבוע שבוע ולא שבוע שבועיים .

בסה"כ, כאשר קיווינו לתוצאה יותר טובה, קיבלנו תיקון ממש לא רלוונטי ולא יעיל.

3מרגו

New member
תודה רבה על התשובה המפורטת

אז לחברה שלי הורידו רק חצי שעה.כל הארגון. למזלה לא מזיז לה..כי שכר אצלה גבוה מאוד.
עכשיו אני שואלת שאלה אחרת כהמשך שאלתי הראשונה.
אנשים קיבלו הפחתת שעה והם עבדו 9 שעות עם הפסקה ואני בזמנו ויתרתי על הפסקה כך שהמעסיק רק מרוויח. אני עובדת 8.5 שעות כאשר אחרים יושבים (כמובן) ברוב המקרים הרבה מעל 30 דקות...לדעתי אין שום סיבה לא לתת לי אותה הפחתה של שעה.אבל באה חשבת שכר וטוענת שלי מגיע להוריד רק חצי שעה. למה???
ופניתי לאוטוריטה וצדק מזה לא הגיע.
נעזוב את הכסף.זה ענין של צדק. ומעסיק "סומך עליה".
וענין השטותי הזה יכול לעלות לי בפרנסה.

מה נכון?

למעלה